• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה?

מצב
הנושא נעול.

Mars1

משתמש רגיל
דירוג
176
ניסיתי אתמול להסביר לזוגתי בת ה-31, שלא כדאי לסמוך על המדינה שתדאג לנו בגיל הפנסיה ("אני לא דואגת, יש לי קרן פנסיה ובנוסף תהיה גם קצבה חודשית מביטוח לאומי"), תוך שימוש במונחים כמו ערבות הדדית בקרנות הפנסיה ומאזן אקטוארי, שעלולים לגרום לצמצום הקיצבה בבוא הזמן, אבל קצת הלכתי עם עצמי לאיבוד ויצאתי לא משכנע בלשון המעטה. האם בבלוג יש פוסט או אולי אזכור כלשהו לנושא?

יש היום כת של אנשים שמאמינים שלא תהיה לנו פנסיה.
חפש ביוטיוב ״פנסיה״ בטוח תמצא אותם.

ג.נ. לא חבר בכת הזו או אחרת (נראה לי).

יצא ויוצא לי לראות לא מעט שחסכו יוצאים לפרישה ונהנים מקצבה והבטחת תשלומים לבן/בת זוג. אני רק יכול לחשוב נניח מה היה קורה לסבתא של אשתי אם בעלה לא חסך דאז כמו שצריך. היא חיה בעיקר מהבטחת תשלומים מהקרן של המנוח ואם הייתה נשארת עם ביטוח לאומי בלבד זה היה פשוט עוני אין מילה אחרת. אני חושב שיש לא מעט מגזימים. מי שיחסוך מספיק יקבל בהתאם.

זה לא מוצר מושלם , אבל לדעתי יופי של מכשיר לקבלת קיצבה מהאופציות הקיימות.
לחיסכון טהור/הורשה וכו יש עוד אחרים. לקצבה אני אישית לא רואה כרגע מכשיר טוב יותר (לא ממליץ)

ניסיתי אתמול להסביר לזוגתי בת ה-31, שלא כדאי לסמוך על המדינה שתדאג לנו בגיל הפנסיה ("אני לא דואגת, יש לי קרן פנסיה ובנוסף תהיה גם קצבה חודשית מביטוח לאומי"),
תבדיל בין קצבה מביטוח לאומי, שזה אכן "המדינה דואגת" ולא בטוח שעד שנפרוש באמת נקבל משם משהו, לבין קרן פנסיה שזה סה"כ דרך לחסוך כספים שלך ולא ממש תלוי בטוב ליבה של המדינה (עד כדי הנחות מיסוי ושאר תמריצים).

אני אכן לא סומך על קצבה מבט"ל לצרכי פרישה, אבל הפנסיה (ושאר חסכונות פנסיונים) הם חלק ממכלול החסכונות שלי.

ניסיתי אתמול להסביר לזוגתי בת ה-31, שלא כדאי לסמוך על המדינה שתדאג לנו בגיל הפנסיה ("אני לא דואגת, יש לי קרן פנסיה ובנוסף תהיה גם קצבה חודשית מביטוח לאומי"), תוך שימוש במונחים כמו ערבות הדדית בקרנות הפנסיה ומאזן אקטוארי, שעלולים לגרום לצמצום הקיצבה בבוא הזמן, אבל קצת הלכתי עם עצמי לאיבוד ויצאתי לא משכנע בלשון המעטה. האם בבלוג יש פוסט או אולי אזכור כלשהו לנושא?
כמו שרונן אמר, צריך להפריד.

1. הקצבה מביטוח לאומי היא משהו לחלוטין לא מובטח. וביטוח לאומי כרגע צפוי להכנס לגרעון, ולקרוס לחלוטין בשלב מסויים (לא יהיה מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו). מכיוון, שהמדיניות הנוכחית אינה סבירה, אין ספק שהיא תשתנה. השאלה מתי? ואיך תיראה המדיניות החדשה?

2. פנסיה (על כל נגזרותיה) זה בגדול חיסכון, כפוי, פטור ממס, לגיל זקנה, שאין לך איך להתחמק ממנו. היתרון הגדול שלו, הוא פטור ממס הכנסה וממס רווחי הון. אחת האופציות לחסכון פנסיוני היא קופת גמל (וכחידוש יש קופ"ג בניהול עצמי). בקופ"ג אתה מוגן מכל האיזונים למינהם. אין שום ערבות הדדית. ובפרישה אתה יכול להחליט אם למשוך את הסכום בבת אחת, או כקצבה. בנוסף לקראת הפרישה יכול להיות שיהיה לך כדאי לעבור לקרן פנסיה.

בקרן פנסיה יש לך בנוסף אלמנט ביטוחי זול מאוד (אובדן כושר, וביטוח חיים). מצד שני, אם הוצאות הקופה גדולות מהכנסותייה היא מבצעת איזון בנכסיה (איזון אקטוארי) על חשבון החוסכים. והבעיה הכי גדולה שאתה לא יודע מה יהיה גובה הקצבה שתקבל, ולמעשה הוא יקבע סופית רק במועד הפרישה (לפי תוחלת חיים וכד').

ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך, היא להתעמק בדבר. להבין מה קורה בחסכון הפנסיוני שלך: כמה דמי ניהול אתה משלם? מי מנהל את החסכון שלך? כמה אתה משלם על ביטוחים? האם אתה צריך אותם? מה מדיניות ההשקעה? האם היא מתאימה לך ולגילך? ומה האלטרנטיבות?

בנוסף, כדאי לך לצבור נכסים מעבר לקרן הפנסיה, ואם אפשר באפיקים מגוונים (נדל"ן, שוק ההון).

עוד אמצעי חסכון שכדאי להתעמק בו הוא קרן ההשתלמות, שמאפשרת להתחמק ממס הכנסה וממס רווחי הון.

סליחה, אבל אתם מנהלים את הדיון הלא נכון.
השאלה מה יהיה עוד כמה עשרות שנים מבחינה פוליטית היא כמו לקרוא בכוכבים, וזה המישור הרלוונטי לשאלה שלך אם יהיו קצבאות.
הטענה על קריסת קרנות הפנסיה היא סתם ניחוש פרוע שאין טעם להתייחס אליו.
אם הנושא חשוב לכם, כדאי לנסות לחשב מה יהיה גובה הקצבה שלכם ולנסות לשער לאיזה רמת חיים זה יספיק. אשתך עלולה להיות מופתעת מרמת החיים היחסית נמוכה שמבטיחה הקצבה בהיעדר חסכונות נוספים.

והבעיה הכי גדולה שאתה לא יודע מה יהיה גובה הקצבה שתקבל, ולמעשה הוא יקבע סופית רק במועד הפרישה (לפי תוחלת חיים וכד').
אבל זה נכון גם לחסכון עצמי רגיל.
אתה לא יודע מראש כמה כסף תחסוך, כמה תשואה תעשה וכמה שנים תצטרך למשוך כסף מהחסכון.

התשובה היא כן,
אם מדינת ישראל ואזרחיה מתרוששת כליל לא תהיה אפקטיבית פנסיה, וגם כנראה שהחסכונות האישיים יתאיידו ולא תוכלו לגשת לחשבונות ב ib ...

זה בתרחיש סטייל אלבניה עם נגיעות מקפריסין.

הנזק לפנסיה הוא , ביטול הקצאת אגח מיועדות, ביטול הטבות מס במשיכה ואז זה מבטל את הייתרונות של החסכון הפנסיוני מול חשבון ממוסה רגיל.
לגבי סיכוני אריכות חיים, אם בעוד 40 שנה אנשים יחיו מעל 100 שנה המקדם יקפוץ ל 250 ואז הפנסיה תקטן ב 25%
אז בהחלט רצוי לחסוך גם לא דרך הפנסיה אבל אפשר לקחת כדור הרגעה

והבעיה הכי גדולה שאתה לא יודע מה יהיה גובה הקצבה שתקבל, ולמעשה הוא יקבע סופית רק במועד הפרישה (לפי תוחלת חיים וכד').
גם בחיסכון עצמאי, וגם בקופת גמל (כשתתמש יכולת משיכת קצבה) המקדם ועידכונו יקבע רק ביציאה לפנסיה וגידור "פשיטת רגל" של משלם הקצבה יתבצע או כמו בקרן פנסיה על ידי איזון הפסדים מול סיכון התארכות החיים או על ידי רכישת ביטוח אריכות חיים שייקר את המקדם משמעותית.
אז להבנצי קופג לא באמת מטפלת בבעיית האיזון האקטוארי בפרישה

אז להבנצי קופג לא באמת מטפלת בבעיית האיזון האקטוארי בפרישה
תבדיל בין איזון אקטוארי (שזה דוקא מנגנון חיובי לדעתי) לבין מקדם.
בביטוח אריכות חיים רגיל, אם המבטח לא העריך נכון את תוחלת החיים ונתן מקדם נמוך מידי אז המבטח יפסיד כסף (ואולי יקרוס אם יפסיד יותר מידי).
בפנסיה לעומת זאת כל העמיתים "ישלמו" את ההפרש. אבל מאחר ורובם "זכו" במקדם נמוך יותר אז בחישוב כולל רובם לא באמת הפסידו.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
א כיצד מחירי הנפט עלולים להשפיע על מניות האנרגיה המתחדשת? שוק ההון 17
ו 190000 שמניבים 8% תשואה אבל עלולים לחסל את הקרן נדל"ן 5
deussex הרגשתם פעם שהמקום הכי טוב - הוא פשוט להישאר ולא לעשות כלום ? התפתחות אישית 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
נ להישאר בתמונה שוק ההון 14
S איך להישאר רלוונטי בשוק העבודה - פיתוח תוכנה בסביבית . NET אוף טופיק 65
S להישאר בונגרד או לא? שוק ההון 65
M להישאר עם דירה ישנה ושיפוץ כולל ואו לקנות דירה חדשה אוף טופיק 20
M האם להישאר בביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 33
מ העלו לי את דמי הניהול, לממש רווחים ולעבור או להישאר? שוק ההון 94
Fitch לסלק חלק ממשכנתא או להישאר עם המימון הזול? יומני מסע אישיים 203
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
מ הכסף שצריך להישאר זמין שוק ההון 25

נושאים דומים

Back
למעלה