• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך?

פורץ גבולות

משתמש רגיל
דירוג
90
לאורך חיי, הרבה פעמים אני שומע את הביטוי הזה לגבי הישראלים, שהם "אנשים חמים". גם שמעתי את זה מאנשים שהיגרו לארץ אחרת.

זה פשוט לא מסתדר לי עם העובדות בשטח, במיוחד בכל מה שנוגע לתרבות העסקית בארץ. בישראל, מצד אחד יש את הרעיון של "אין חינם", ועל כל דבר יחייבו אותך בכסף, כי "למה להיות פראייר". ומצד שני יש את הרעיון שאם נותנים משהו בחינם, הישראלים מתנפלים על זה, והתרבות היא "להשיג כמה שיותר בחינם, או כמה שיותר בזול". הכוונה שלי היא שאני לא רואה פה אף פעם את הרעיון של "אנשים חמים" כשזה מגיע לעולם העסקי. למעשה, העולם העסקי בישראל מאוד קר, ומלא קומבינות ונסיונות עקיצה. עובדה, בישראל יש יותר מונופולים מכל מדינה אחרת בעולם.

עכשיו תסבירו לי אתם, איך אתם רואים את ה"ישראלי החם"? זה באמת קיים או שזה מיתוס הזוי? ואם זה מיתוס, תזכירו לי שוב למה לא להגר?

@פורץ גבולות
אני מבין שהשאלה שלך ממוקדת במישור העסקי, לא במישור החברתי או המשפחתי.
אז בהקשר הזה:

האם יש לך מקור מחקרי שמוכיח שהשכיחות של קומבינות/עקיצות בישראל באמת גבוהה יותר מבמקומות אחרים בעולם?
או שאתה מדבר מניסיון אישי (שאז זו אנקדוטה מצערת)?
מוזמן לשתף.

אני בכל אופן רואה תמונה שונה במקצת:
נכון, לפעמים יש כאן עקיצות וניסיונות תכמון גם מצד הצרכנים וגם מצד בעלי העסקים, אבל יש גם תופעות הפוכות.
אני מכיר למשל בעל מקצוע שמגיע לתקן דברים אצל אישה מבוגרת, ועל הדרך עוזר לה בחינם בדברים כמו הוצאת אשפה והזזה של דברים כבדים בשבילה.
אני מכיר בעל מקצוע שנותן מחיר כמעט אפסי לזוג אנשים מבוגרים שאינם יכולים לשלם,
אני מכיר אנשים שקונים בחנות קטנה שגובה מחיר מופרז רק כדי שבעל החנות לא יתמוטט כלכלית,
אני מכיר בעלי מקצוע טובים שתורמים מניסיונם ומזמנם בחינם בפורומים כמו זה,
ואפילו שמעתי על בלוגרית אחת שבנתה אתר מדהים שמפיץ ידע כלכלי ללא כוונת רווח :)

נערך לאחרונה ב:
איך אתם רואים את ה"ישראלי החם"? זה באמת קיים או שזה מיתוס הזוי? ואם זה מיתוס, תזכירו לי שוב למה לא להגר?
זה כבר קפיצה לוגית די גדולה.

כשאתה בוחר אם להגר, צריך להכניס הרבה פרמטרים שונים לשקלול, לא רק האם יש "אנשים חמים" בעולם העסקי.
למשל משפחה, חברים, שפה, איכות מערכת הבריאות בפרט והמערכת הציבורית בכלל, תנאים סוציאליים, אקלים ועוד ועוד.

אל תהיה בטוח שלכל מהגר פרוש שטיח אדום,
ואל תהיה בטוח שכל מדינה טובה יותר מישראל
(לדעתי ישראל היא אחת המדינות הטובות בעולם בשקלול כולל, ומדד האושר במדינה וכן תוחלת החיים הגבוהה מעידים על כך באופן מסוים).

שקול בחכמה, אך כל עוד אתה כאן -
עשה טובה לעצמך ותשתדל לראות גם את הטוב ולא רק את הרע
(ניסוחים כמו 'על כל דבר יחייבו אותך בכסף [...] אני לא רואה פה אף פעם את הרעיון של "אנשים חמים"' ועוד).

זו שאלה מעשית טכנית של מיקסום איכות חיים, אין סיבה להיות ממורמר.
אלא אם כן זו לא הרגשה קבועה אלא פריקה אחרי סיטואציה ספציפית שחווית, ואז יותר ממוזמן לשתף.

נערך לאחרונה ב:
זה פשוט לא מסתדר לי עם העובדות בשטח, במיוחד בכל מה שנוגע לתרבות העסקית בארץ. בישראל, מצד אחד יש את הרעיון של "אין חינם
יש לך הרבה סטיגמות על ישראל והישראלים שהן תוצאה של ניסיון אישי, כנראה.
רק לגבי במשפט המצוטט - כך זה בכל עסק בעולם. בסופו של יום אין חינם ועסק שמספר לך כצרכן (לא כנזקק לצדקה) שמשהו הוא חינם, פשוט לא מספיק שקוף.
אני מדבר כמובן על דברים מהותיים. לא טעימות בסופר שהן סוג של פרסום ושיווק.

ואם זה מיתוס, תזכירו לי שוב למה לא להגר?
מה הקשר בעצם?
מה קשור שהישראלים אנשים ״חמים״, לא יודע מה זה אומר, והגירה?

יש אינספור סיבות בעולם להגר, ואינספור סיבות לא להגר, וגם מבחינת הגירה - יש המון מדינות ולכל מדינה יש את הסיפור שלה, ואת החיבור הפרטי שלך עם המנטליות והתרבות.
ישראל היא לא דוגמא ומופתח למנהל תקין לדעתי, אבל היא גם לא כזו מפגרת.
היא לא המדינה היחידה עם יוקר מחייה חריג.
בסוף, לך, באופן פרטי, מה שמעניין זה השכר שתקבל במדינת היעד מול העלות של רמת החיים שתייחל לעצמך והאוירה הכללית שתתחבר אליה או לא, ופה, לדעתי, לרמת השחיתות הכללית ולקרקטר של הציבור לא בהכרח יש השפעה.

נכון, לפעמים יש כאן עקיצות וניסיונות תכמון גם מצד הצרכנים וגם מצד בעלי העסקים, אבל יש גם תופעות הפוכות.
יש ישראלים יפים ויש מכוערים.
שתי האמירות האלו כוללניות אבל כך בגדול אפשר לחלק את האוכלוסייה.
היום למשל, נשבר הברז של הניאגרה [המיכל של האסלה] והציף לי את חדר האמבטיה.
צלצלתי SOS לאינסטלטור מקומי, שכונתי, הגיע תוך שעה, פתר את הבעיה בערך 200 ש"ח כולל חלקים.
אז יש בעלי מקצוע הוגנים ולא כולם מנצלים הזדמנויות.

בתור אחת שהיא גם בעלת עסק וגם לקוחה כבר הרבה שנים - הסטטיסטיקה שלי היא 5%-10% אנשים נצלנים עוקצים וכל השאר הוגנים והגונים.
ואני מתכוונת גם ללקוחות, אולי תתפלא אבל יש כאלה.
אני לא רואה פה אף פעם את הרעיון של "אנשים חמים" כשזה מגיע לעולם העסקי.
המושג "אנשים חמים" איננו קשור למה שאתה מנסה לתאר. הוא קשור ליחסים בין אנשים ולא בין מוכר לקונה.
תזכירו לי שוב למה לא להגר?
תהגר, למה לא?
רק מעצמך לא תוכל להגר ולכן תתמרמר בכל מקום על התרבות וההתנהלות שלא מוצאים חן בעיניך. קח המלצה - תשנה את הגישה שלך כלפי האחרים ותהנה מהחיים.

אני חושב שאכן הישראלים הם אנשים חמים. אני פשוט חושב שההגדרה של "חמים" והמשמעויות שלה שונות לגמרי ממה שתיארת.
מבחינתי אנשים חמים זה אנשים מלאים ברגש\רגשיים, לטוב ולרע.
100 אנשים יקפצו עליך אם תעשה תאונה, מתנדבים מכמה ארגונים וכו'.
אותו דבר אם מישהו יבכה במקום סוהן, למשל קניון וכדומה. לרע - זה אומר עצבים, למשל בכביש או בתורים, מכות, כבוד\עלבונות וכו'..
לא רואה שום קשר לעקיצות וכיוצא בזה, זה פשוט עולמות נפרדים, בטח שבעולם העסקים.. זה עולם קר ומנוכר וכללי ההתנהגות שם שונים לגמרי.
אני תרמתי לאוקראנים בגיוס המונים, יחד עם זאת, קניתי אתמול RSX, ואני לא רואה סתירה בין הדברים.

לאורך חיי, הרבה פעמים אני שומע את הביטוי הזה לגבי הישראלים, שהם "אנשים חמים"
היי
בכל העולם הטבע האנושי והאנשים די דומים, כל אחד עם המאפיינים שלו, השוני הוא בתרבות.

הישראלים מאופיינים בישירות לטוב ולרע, חסרי גינונים ונימוס מקדים בתקשורת בין אנשים (פחות צבועים),
בעלי תכונות של שורדים, תכונות שהתפתחו במשך אלפי שנים, ובאופן יחסי בעלי ביטחון.

בנוסף לכל התגובות החכמות שכבר אמרו פה.
במרחב הוירטואלי ישראלים יכולים להגר בלחיצת כפתור, לקרוא פורומים ולהתכתב ברשתות חברתיות רק אם מי שלא חי בארץ, אם זה מתאים לך אתה יכול להגר וירטואלית במיידי.
בונוס אפשר להסתיר את היותך ישראלי לשאר המשתתפים.

לאורך חיי, הרבה פעמים אני שומע את הביטוי הזה לגבי הישראלים, שהם "אנשים חמים". גם שמעתי את זה מאנשים שהיגרו לארץ אחרת.

זה פשוט לא מסתדר לי עם העובדות בשטח, במיוחד בכל מה שנוגע לתרבות העסקית בארץ. בישראל, מצד אחד יש את הרעיון של "אין חינם", ועל כל דבר יחייבו אותך בכסף, כי "למה להיות פראייר". ומצד שני יש את הרעיון שאם נותנים משהו בחינם, הישראלים מתנפלים על זה, והתרבות היא "להשיג כמה שיותר בחינם, או כמה שיותר בזול". הכוונה שלי היא שאני לא רואה פה אף פעם את הרעיון של "אנשים חמים" כשזה מגיע לעולם העסקי. למעשה, העולם העסקי בישראל מאוד קר, ומלא קומבינות ונסיונות עקיצה. עובדה, בישראל יש יותר מונופולים מכל מדינה אחרת בעולם.

עכשיו תסבירו לי אתם, איך אתם רואים את ה"ישראלי החם"? זה באמת קיים או שזה מיתוס הזוי? ואם זה מיתוס, תזכירו לי שוב למה לא להגר?
כמו שרשמו לך קודם יש פה סלט של שאלות, מתוכם 3 שאני רואה בסלט

- האם הישראלים הם אנשים חמים או שלא?
- איך הקהילה העסקית בארץ מתנהגת כאשר עושים עסקים?
- האם כדי לרדת מהארץ?

יש ישראלים יפים ויש מכוערים.
שתי האמירות האלו כוללניות אבל כך בגדול אפשר לחלק את האוכלוסייה.
היום למשל, נשבר הברז של הניאגרה [המיכל של האסלה] והציף לי את חדר האמבטיה.
צלצלתי SOS לאינסטלטור מקומי, שכונתי, הגיע תוך שעה, פתר את הבעיה בערך 200 ש"ח כולל חלקים.
ויש את "ידידים" שמסייעים בכל שעה לכל אדם שנתקע עם הרכב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
E שינויים במסמכי ניכוי סוף שנה של הבנקים הישראלים מיסים 7
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
Leo הישראלים כלואים בארצם בשם השוויוניות אוף טופיק 62
N מה גורם לירידות החדות באג"חים הישראלים כרגע? שוק ההון 31
oz1987 לא הכל אמריקה: הישראלים שחוזרים מעמק הסיליקון לארץ אוף טופיק 8
yossik למה הישראלים נגועים באובססיה לרכוש בלוקים? אוף טופיק 82
adamshalev איך עוקבים אחרי הני"ע הישראלים ב-Google Spreadsheets ? אוף טופיק 30
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
Homer אין לחץ מים חמים במטבח אוף טופיק 8

נושאים דומים

Back