• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך אנשים עם משפחה משקיעים?

4461vegeta

משתמש סולידי
דירוג
10
אני בן 20 ואוהב להיות חופשי ולעשות מה שבא לו ולאתגר את הגבולות שלי בשוק ההון ובחיים באופן כללי למרות שאני מאתגר את עצמי לא מאמין שאפול כי גם אם אפול אאתגר את עצמי יותר ויותר עד שאצליח חזרה לעמוד ולהתחזק. אך היום חלפה בי מחשבה מפחידה...אני רוצה אישה ומשפחה וילדים.

וכשחשבתי על זה טוב הבנתי שהרצון שלי לאתגר את עצמי ולהגיע למילוי הפוטנציאל שלי בתור אדם חופשי מתחכך עם הרצון למשפחה כי בשביל משפחה צריך יציבות ובשביל הגשמת פוטנציאל אני צריך לאתגר את עצמי עד הסוף ולמעשה כשאני לבד אין עם זה בעיה כי מקסימום אפול ואתחיל מחדש לממש את הפוטנציאל שלי ולבטא את עצמי מחדש אבל כשאני עם משפחה יש בעיה בחיבור את עצמי ולנסות לממד פוטנציאל כי נפילה כאן תגרום להרס המשפחה שהקמת וברגע שיהרס לי המשפחה שהקמתי לא אוכל כבר להתעסק התממש פוטנציאל אלא רק בלשרוד השוני מרחוק שיכול להתחיל מחדש בכל רגע נתון...

כלומר הבנתי שיש בעיה בלממש את עצמך ואת הפוטנציאל שלךאחרי נפילה כשאתה נשוי בעוד רווק יכול בכל רגע נתון לעשות מה שבא לו ולמתוח את הגבולות שלו בעוד נשוי לא יכול כי הוא עלול להשמיד את המשפחה שלו...
איך אתם חיים עם הידיעה הזו, מה אני אמור לעשות? האם לדעתכם אנשים עם משפחה יכולים למתוח את הגבולות שלהם כמו רווקים למרות הסיכון להפעלה ולהשתקם מכפילה כמו רווקים

שאלה קשה..

צריך להיות מוכן להשקיע רק סכום שאתה מוכן לאבד...

אפשר להגדיל את החלק הסולידי ולהגדיל את כרית הביטחון
זה יפגע כנראה בתשואה לאורך זמן אבל אין פה קסמים תשואה מגיעה רק עם סיכון

אם תוריד את הסיכון כנראה תוריד את הסיכוי לתשואה ואת התשואה שלך
ואתה חייב להכין חלק סולידי כשיש לך אחריות על עוד אנשים חוץ ממך..
פשוט צריך למצוא איזון נכון ומחשבה עמוקה על הצרכים שלך

אתה מותח את הגבולות שלך לפני שיש לך משפחה, ואז נרגע כשיש לך משפחה. לפחות זה מה שרוב האנשים עושים. להשקעות זה לא כל כך קשור כי שם אין ממש פוטנציאל לממש וגבולות למתוח, אם המטרה היא השקעה ולא הימור.

תמיד יש אלמנט של ניהול סיכונים, גם כרווק וגם כאיש משפחה. בכל מקום וכל זהות תמיד יש מה להרוויח ומה להפסיד.
ובעקרון אתה צודק, שמתבגרים ויש משפחה וילדים ועבודה וכסף וסבא ודודה וחמותך ומשכנתא וכאבי גב ופרקים ופחות פורקן והרבה יותר כאב ראש, אז אתה מוצא את עצמך נוסע ל - am-pm (לא סולידי) עצבני בלילה לקנות פירות לאבא של שבת ופחות חי על הקצה.
אולי זה טוב?
אולי זה רע?
זה דיון של חיים שלמים ואין תשובה.

עניין הסיכון עם משפחה יכול לפעול לשני הכיוונים.
מצד אחד, כמו שהזכירו, יש לך יותר אחריות, אתה יכול לסכן פחות.
מצד שני, ואת זה פחות הזכירו, הצורך ומאוחר יותר הרצון לגדל ולסייע לילדים נותן תמריץ כלכלי שלא קיים כסינגל.

אני בן 20 ואוהב להיות חופשי ולעשות מה שבא לו ולאתגר את הגבולות שלי בשוק ההון ובחיים באופן כללי למרות שאני מאתגר את עצמי לא מאמין שאפול כי גם אם אפול אאתגר את עצמי יותר ויותר עד שאצליח חזרה לעמוד ולהתחזק. אך היום חלפה בי מחשבה מפחידה...אני רוצה אישה ומשפחה וילדים.

וכשחשבתי על זה טוב הבנתי שהרצון שלי לאתגר את עצמי ולהגיע למילוי הפוטנציאל שלי בתור אדם חופשי מתחכך עם הרצון למשפחה כי בשביל משפחה צריך יציבות ובשביל הגשמת פוטנציאל אני צריך לאתגר את עצמי עד הסוף ולמעשה כשאני לבד אין עם זה בעיה כי מקסימום אפול ואתחיל מחדש לממש את הפוטנציאל שלי ולבטא את עצמי מחדש אבל כשאני עם משפחה יש בעיה בחיבור את עצמי ולנסות לממד פוטנציאל כי נפילה כאן תגרום להרס המשפחה שהקמת וברגע שיהרס לי המשפחה שהקמתי לא אוכל כבר להתעסק התממש פוטנציאל אלא רק בלשרוד השוני מרחוק שיכול להתחיל מחדש בכל רגע נתון...

כלומר הבנתי שיש בעיה בלממש את עצמך ואת הפוטנציאל שלךאחרי נפילה כשאתה נשוי בעוד רווק יכול בכל רגע נתון לעשות מה שבא לו ולמתוח את הגבולות שלו בעוד נשוי לא יכול כי הוא עלול להשמיד את המשפחה שלו...
איך אתם חיים עם הידיעה הזו, מה אני אמור לעשות? האם לדעתכם אנשים עם משפחה יכולים למתוח את הגבולות שלהם כמו רווקים למרות הסיכון להפעלה ולהשתקם מכפילה כמו רווקים

מצא לך מישהי דומה לך, ועשה תאום ציפיות מדוייק איתה

מישהי שמוכנה לרכבת ההרים הזו של "מימוש הפוטנציאל" כמו שאתה קורא לו

יש בעיה בלממש את עצמך ואת הפוטנציאל שלךאחרי נפילה כשאתה נשוי בעוד רווק יכול בכל רגע נתון לעשות מה שבא לו ולמתוח את הגבולות שלו בעוד נשוי לא יכול כי הוא עלול להשמיד את המשפחה שלו...
אתה מדבר על מתיחת גבולות כלכלית או אישית?
אז כן, אי אפשר גם להיות נשוי/הורה לילדים ולעשות מה שבא לך. זוגיות וגם הורות הן בהגדרתן שיתוף עם משהו אחר ושיתוף כזה כרוך בויתורים. להיות הורה, הרבה הרבה יותר. לכן, אם הערך העליון שלך הוא חיים בלי גבולות ויכולת ל"ממש" את ה"פוטנציאל" שלך בדרך שאתה מבין אותו ובזמן שנוח לך אז כן, זה יתנגש עם משפחה.
מצד שני, אתה יכול לקחת זמן מה, לחשוב מהו הפוטנציאל שאתה רוצה לממש: בתחום הכלכלי, חברתי, מקצועי ולהבין איזה דברים אתה יכול לעשות כנשוי (ללמוד רפואה, למשל) ואיזה לא (לצאת לטרק של שנתיים בהודו/ נפאל/ דרום אמריקה בלי טלפון או למשכן את דירת המגורים לצור הימורים למשל).
מתוך אלה, תבנה תכנית למימוש השאיפות שאתה רוצה כרווק גם בתחום האישי וגם בתחום הכלכלי ומה יכול להיעשות גם כנשוי.
אתה עדיין צעיר מאד וזוגיות והורות כנראה לא עומדות ברגע זה על הפרק אז זה הזמן להתחיל לחשוב ולפעול כדי לממש את כלל המטרות שלך בחיים.

כלומר הבנתי שיש בעיה בלממש את עצמך ואת הפוטנציאל שלך אחרי נפילה כשאתה נשוי בעוד רווק יכול בכל רגע נתון לעשות מה שבא לו ולמתוח את הגבולות שלו בעוד נשוי לא יכול כי הוא עלול להשמיד את המשפחה שלו...
איך אתם חיים עם הידיעה הזו, מה אני אמור לעשות? האם לדעתכם אנשים עם משפחה יכולים למתוח את הגבולות שלהם כמו רווקים למרות הסיכון להפעלה ולהשתקם מנפילה כמו רווקים
לכל גיל יש את קו המחשבה שלו.
כשיהיה לך ילדים, הם יהיו העולם שלך. לכבוש את העולם כבר לא יהיו טרקים בנפאל או לטפס על האוורסט.
אלא יהיה לעלות על מטוסים בלונה פארק ולראות את החיוך של הילד שלך.
כשהם יגדלו עוד קצת, אתה תתאים את עצמך ליכולת שלהם, ושם תשים את ההגדרה של לכבוש את העולם. אם זה דיסנילנד או מה שלא יהיה.
וכשהם יגדלו ממש? רק אז תוכל לחלום על לעשות טרק בנפאל עם הילדים שלך... אבל זה כבר תלוי אם אתה תוכל לעשות אותו :lol:
בקיצור, בכל גיל ההגדרות ישתנו לך. אל תתקע על ההגדרות שאתה מכיר עכשיו.

בכל אופן...בקשר למתיחת גבולות כלכלית, תטפס הכי גבוה שאתה יכול בתור רווק.
תחסוך כמה שיותר כדי שתהיה לך נחיתה רכה יותר כשתתחתן.
(בדיוק כמו שכבר עכשיו אתה צריך לחשוב על הפנסיה)
כל עוד השאלה הסקאלה של משפחה/עבודה יותר גמישה לך, תטרוף את העולם,
כי ברגע שתהיה לך משפחה, השאלה האם לעבוד עד 8 בערב ולפספס את המשפחה, תהיה לך הרבה יותר כבדה מאשר עכשיו.
מימוש פוטנציאל? בשבילי זאת סתם הגדרה ריק מתוכן ברגע שאתה מתחיל לחשוב על אושר.
תמיד יהיה את האיזון הזה,
תמיד תוכל להרוויח יותר ממה שאתה מרוויח עכשיו,
תמיד תוכל להתקדם יותר אם תשקיע את כל כולך.
הבעיה היא מה אתה מפסיד בדרך....
בתור רווק לא הרבה, אולי יציאות עם חברים שיעזבו אותך בהמשך החיים.
בתור נשוי? אתה יכול לאבד את הכל.

חלק מהסולידיות זה רווקות בלי ילדים ובנישואין אתה תלוי בבת הזוג שלך, מה המקצוע והיכולות שלה...

אם תיקח אחת שלא עובדת זה נפילה בטוחה...

בכל מקרה תעשה הסכם ממון מקיף לכל מקרה.....

חלק מהסולידיות זה רווקות בלי ילדים ובנישואין אתה תלוי בבת הזוג שלך, מה המקצוע והיכולות שלה...

בכל מקרה תעשה הסכם ממון מקיף לכל מקרה.....
גם לקחת מישהו ששם על כל בת זוג פוטנציאלית תג מחיר זה לא משהו.
בכל מקרה, חיים בזוג דווקא מוזילים עלויות, כך שמתיישבים עם הרעיון הסולידי. ילדים הם אכן מוצר לא סולידי בעליל.

אתה גורם לזה להישמע כאילו בת הזוג שלך היא מזגן...
אפשר להיות מחושב וגם לא להתייחס לאנשים כמו לחפצים.

החלטתי לכתוב הודעה קצת יותר... מלאת תוכן...
בעיניין משפחה וסיכונים..

התאגיד האמריקאי שאני עובד בו, ברוך השם...... יש לי שתי חברות צוות, שבזכות העבודה, והמשכורת היציבה שלהן, הבעלים שלהן הלכו להקים סטארטאפים. ולשניהם הולך להם לא רע בכלל.

אישית, אחוז החסכון שלי, ושל אשתי, והילד, גבוה ממה, שהיה, כשהייתי רווק.
היא, לצערי, סובלת מהשכלת יתר - מחלה קשה. אבל, בעזרת השם, כבר מתחילה להרוויח שכר שמצדיק את כל ההשכלה הזאת. והרבה מזה בזכות דחיפה, ולא מעט תמיכה ממני. מהצד שלי, מערכת היחסים שלנו, עשתה לי דיי הרבה "סדר" בראש. הייתי הרבה יותר "אינפנטיל", וקצת אבוד בעולם, לפני שהכרנו. וגם היא לא בוחלת בדחיפה ותמיכה...

מבחינת השקעות, החלטנו ביחד, שחשוב לנו להחזיק קרן חירום יחסית שמנה. ומעבר לקרן הזאת, שאנחנו רוצים להיות ברמת סיכון דיי גובהה. וכרגע אנחנו בוחנים אופציות של נדלן להשקעה וכו'. והחלוקה היא, שעל האסטרטגיה אנחנו מחליטים ביחד. הטקטיקה שלי. ולוודא שמספיק כסף אשכרה מגיע לחשבון ההשקעות, על זה, רוב הקרדיט שלה. והחלטות כמו: "בוא נתכלב על הדירה, בשביל לחסוך עוד כסף", דיי באו בתאום, וההחלטה, והתיאום, דיי הסבו נחת לשנינו.

מכיוון, שעבודה בקורפורייט אמריקאי ענק, זה דיי משעמם מוות, אני מאמין, שבקרוב אסיים את הקדנציה שלי פה. היום, בדיוק דנו על איזה דברים אני יכול לעשות. חלק מהרעיונות, בהחלט, כללו סיכון פיננסי. עכשיו, ברור, שאני לא הולך לסכן הון שלנו ממש, לפחות לא בסכומים משמעותיים. אבל, גם העדר הכנסה לתקופה לא מבוטלת זה סיכון. אני לא אגיד שלא היו הסתייגויות וחששות, אבל בסה"כ, היא דיי מוכנה לשאת בעול, תלוי בקונסטלציה, ובתנאים.

עכשיו, להגיד לך שהצורך לשכנע מישהו אחר לא מעיק? אני לא יכול.... וכמובן, שהסיכונים, שאנחנו יכולים לקחת, מוגבלים. בכל זאת, צריך לשלם על גן, וכאלה.
ועדיין...
מה שאני מנסה להגיד... זה שצריך לדעת במי לבחור.... אפשר להסתדר..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24

נושאים דומים

Back
למעלה