• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מגדר בכיתה ב'

גם לי היה מקרה עם אחד הילדים בו רופא המליץ על ניתוח ולאחר קריאה וחוות דעת שניה החלטנו שהניתוח מיותר וצדקנו.
הלקח שלי מהמקרה הזה ומקרים אחרים הוא שבכל עניין שהוא מעבר לטריוויאלי ביותר אסור לסמוך על חוות דעת אחת, גם אם מי שנותן אותה הוא מומחה על. וצריך להזהר עוד יותר כשלרופא יש אינטרס כספי ביישום ההמלצה.
תחשוב על כלל האוכלוסיה, כזו שלא קוראת או לוקחת חוות דעת נוספת, כמה הליכים מיותרים מבוצעים ע"י מומחים.

תחשוב על כלל האוכלוסיה, כזו שלא קוראת או לוקחת חוות דעת נוספת, כמה הליכים מיותרים מבוצעים ע"י מומחים.
אני מסכים וזה מאד בעייתי.
ואחת המסקנות שלי מהשרשור הזה היא שבנושאים בהם לאנשים דעה קדומה שקשורה לנושא (ונדמה לי שבבעיות נפש לאנשים קל יותר להרגיש מומחים מאשר בבעיות גוף), הנטייה לא לבחון לעומק את המלצות המומחים, גדולה עוד יותר.
מה שכתבתי תקף כמובן לשני הצדדים בנושא עליו מדברים - הליברלי והשמרן.

No child is born in the wrong body.
גם אם יש אנשים שהפתרון הטוב ביותר עבורם זה באמת שינוי מין, זה לא אומר שהם נולדו בגוף הלא נכון אלא שהם נולדו לסביבה הלא נכונה שיצרה תסביכים שהיגיעו למצב בו הטיפול הטוב ביותר האפשרי עבורם ספציפית הוא שינוי מין.

וזה בדיוק מה שקורה כאן:
"יש כאן הרבה כסף להרוויח על ידי כל הנוגעים בדבר. בסוף הכסף מדבר".
סיפור נורא.
גם אם יש אנשים שהפתרון הטוב ביותר עבורם זה באמת שינוי מין, זה לא אומר שהם נולדו בגוף הלא נכון אלא שהם נולדו לסביבה הלא נכונה שיצרה תסביכים שהיגיעו למצב בו הטיפול הטוב ביותר האפשרי עבורם ספציפית הוא שינוי מין.
מסכנים ההורים שחושבים שהם עושים כל שביכולתם כדי לסייע לילד שלהם (גם כבגיר), חושבים שהדבר הגיע מגנטיקה או מאלוהים ופתאום מתברר להם שחצי עולם בעצם חושב שהם אשמים שלא קיבלו את הילד שלהם, וחבל שהוא לא נולד לסביבה "נכונה" (כמו במדינות בהן ריפאו את הטרנסג'נדרים ואין אנשים כאלו בכלל).

וזה בדיוק מה שקורה כאן:
"יש כאן הרבה כסף להרוויח על ידי כל הנוגעים בדבר. בסוף הכסף מדבר".
מזעזע, פשוט ניצל ציני של המצוקה של הבחור.

בשילוב חשיפה לתכנים מבלבלים מחזק אצלי את הבעייתיות של הנסיון המגוחח של הרשתות ביניהן נטפליקס שבחזית, להציג בכל סידרה את כל גווני הקשת שחס וחלילה לא תהיה סידרה בלי הומו, לסבית, בי וכו

מסכנים ההורים שחושבים שהם עושים כל שביכולתם כדי לסייע לילד שלהם (גם כבגיר), חושבים שהדבר הגיע מגנטיקה או מאלוהים ופתאום מתברר להם שחצי עולם בעצם חושב שהם אשמים שלא קיבלו את הילד שלהם, וחבל שהוא לא נולד לסביבה "נכונה" (כמו במדינות בהן ריפאו את הטרנסג'נדרים ואין אנשים כאלו בכלל).
מסכנים יותר הילדים שההורים שלהם לא קיבלו אותם כמו שהם.
אין את הסטטיסטיקה - כמה מתוך האנשים האילו נולדו במשפחות מפורקות? לעומת האחוזים ממשפחות תומכות ומקבלות? כמה מהם באו ממשפחות מסורתיות שלא קיבלו את הילד שלא התאים לסטריוטיפים שלהם ? מה גרם לאנשים עם דיספרסיה מגדרית שבחרו לא לעבור שינוי מין להשלים עם עצמם?
אפילו את הסטטיסטיקה של הבעיה ה- underlying האמיתית שאובחנה בקרב אילו שהחליטו בסוף לא לעשות שינוי מין או בקרב אילו שעשו שינוי והתחרטו עליו אין לנו, ולא ברור אם בדקו את זה.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Roi
מסכנים יותר הילדים שההורים שלהם לא קיבלו אותם כמו שהם.
אין את הסטטיסטיקה
לא יודע מה הסטטיסטיקה. כל המקרים (המעטים) שאני מכיר הם של משפחות שרחוקות מאד מלהיות מפורקות. משפחות בהן ההורים מתרוצצים בין בעלי מקצוע כדי לעזור לילד שלהם. לפחות שינוי חברתי (להבדיל מניתוח בגיל מבוגר הרבה יותר), הוא דבר שקשה לי לראות אותו קורה במשפחה מפורקת בה ההורים לא מקבלים את הילד.
אבל אולי עדיף להיוולד במקום "נכון" עם אוכלוסיה מסורתית קטנה כמו אפגניסטן או אירן. שם כל ההורים מקבלים את הילדים ולכן התופעה מוגרה, בניגוד למדינות כמו הולנד או גרמניה, בהן אוכלוסיה מסורתית עצומה שלא תומכת בילדים ולכן התופעה מתפשטת.
תראה, לשנינו אין נתונים אז הניחוש שלי טוב כמו שלך ולא יותר, אבל להגיד שהמקור לגידול בתופעה הוא משפחות מסורתיות שלא תומכות בילדים, נשמע לי קצת קיצוני.
אני ממליץ לך לקרוא / לשמוע את יובל שם טוב שסיפר על תהליך דומה שביתו עברה לאחרונה.

נערך לאחרונה ב:
אבל אולי עדיף להיוולד במקום "נכון" עם אוכלוסיה מסורתית קטנה כמו אפגניסטן או אירן.
שאלות כמו האם אני מרוצה ממצבי הקיומי עולות רק אצל אנשים שיש להם עודף זמן. באירן ואפגניסטן עסוקים בהישרדות. זה כמובן לא אומר שאין שם טרנסים - ההפך, באוכלוסיה היותר מבוססת שם אני מצפה לראות יותר טרנסים כי באוכלוסיה מסורתית הדרישה להתאמה לסטריוטיפים חזקה יותר - שוב- היה עדיף אם המחקר בתחום היה מספק תשובות ולא סיסמאות.

נערך לאחרונה ב:
שביתו עברה לאחרונה.
האדם עבר מיליוני שנים של ״לימוד פרמטרים״ שהביאו את הגוף האנושי לשיווי משקל יציב פחות מיותר. זיהום אויר, אכילה גרועה, שינויי טמפרטורה, וירוס קורונה קטן - קל מאד להוציא את הגוף משיווי משקל.
לבוא ולספר על דוגמה אחת של מישהו שביתו מרוצה מטיפולים הורמונלים מסיביים שהיא התחילה לאחרונה זה גם מוקדם מדי בשביל לראות את ההשלכות היותר קשות וגם רחוק מליצג איזה שהיא סטטיסטיקה.

שאלות כמו האם אני מרוצה ממצבי הקיומי עולות רק אצל אנשים שיש להם עודף זמן. באירן ואפגניסטן עסוקים בהישרדות. זה כמובן לא אומר שאין שם טרנסים - ההפך, באוכלוסיה היותר מבוססת שם אני מצפה לראות יותר טרנסים כי באוכלוסיה מסורתית הדרישה להתאמה לסטריוטיפים חזקה יותר - שוב- היה עדיף אם המחקר בתחום היה מספק תשובות ולא סיסמאות.
אז בעצם לדעתך ככל שהאוכלוסיה שמרנית יותר במובן שמצפה לגבר ואישה לנהוג לפי הסטראוטיפים של המגדר שלהם, כך יהיו בה יותר טרנסים?
לבוא ולספר על דוגמה אחת של מישהו שביתו מרוצה מטיפולים הורמונלים מסיביים שהיא התחילה לאחרונה זה גם מוקדם מדי בשביל לראות את ההשלכות היותר קשות וגם רחוק מליצג איזה שהיא סטטיסטיקה.
נכון, לכן דיברתי על השינוי החברתי בלבד. אני בספק אם סיפור כזה היה יכול לקרות במשפחה הרוסה.

אז בעצם לדעתך ככל שהאוכלוסיה שמרנית יותר במובן שמצפה לגבר ואישה לנהוג לפי הסטראוטיפים של המגדר שלהם, כך יהיו בה יותר טרנסים?
בשכבות המבוססות שחיות טוב, לא צריכות לדאוג לשרידה יום יומית ועיתותיהם בידיהם - כן.
בשכבות שמקדישות את כל זמנן לדאוג לאוכל ולחמוק מהבריון המקומי - לא.

בשכבות המבוססות שחיות טוב, לא צריכות לדאוג לשרידה יום יומית ועיתותיהם בידיהם - כן.
נו טוב, מזל שאני לא נותן לילדיי חינוך שמרני. "צרה" אחת נחסכה.

אני מגיב בנפרד כי סימנת לי לייק.
אני שמח על הדיון. נדמה לי שהוא מחדד לכולם שמי שילדיו שומעים שהומואים זה מגעיל או שהחרדים הורסים את המדינה, צריך להביא בחשבון שסערות גיל ההתבגרות ואחריו יכולות להוביל את הילד בדיוק למקום ממנו חושש ההורה, בין אם כמרדנות כלפי האיסור החמור מכל ובין אם מחוסר תקשורת כי יש דברים שההורה לא יהיה מוכן לשמוע עליהם (לדעת הנער).

נדמה לי שהוא מחדד לכולם שמי שילדיו שומעים שהומואים זה מגעיל או שהחרדים הורסים את המדינה, צריך להביא בחשבון שסערות גיל ההתבגרות ואחריו יכולות להוביל את הילד בדיוק למקום ממנו חושש ההורה, בין אם כמרדנות כלפי האיסור החמור מכל ובין אם מחוסר תקשורת כי יש דברים שההורה לא יהיה מוכן לשמוע עליהם (לדעת הנער).
כשההורה מעביר מסרים ברורים הם ניקלטים.
כבר סיפרתי בעבר שהילדים שלי הגיבו נגד הדתה כבר בגן, ואח״כ בבית ספר, כך שחזרה בתשובה לא בדאגות שלי.
להבדיל, בכתבה, המסר ההומופובי של האב עובר כל כך טוב, עד שהבן הורס את חייו כדי להתישר עם המסר :
״מאביו, יוצא מלחמת ווייטנאם ו"גבר אלפא מאוד" למד בריאן כבר בגיל צעיר שלהיות הומו זה דבר נורא. חייתי בפראנויה מהרגע שבו הוא יגלה שאני כזה."״
כלומר זה ההפך ממרדנות, לא ברור בקשר לבעיות בתיקשורת : האם הדחיה של האב היתה בדימיון של הבן והאב היה מקבל אותו אם הבן רק היה מספר? האם הבן רמז והאב לא הקשיב ? או שהבן הבין היטב והאב היה באמת דוחה אותו ?

אין הורה שאין לו רגשות אשמה, חרטות, אכזבות, ותיסכולים מידי פעם. תרגיל שעוזר לי בזמנים היותר מאתגרים זה לפרט לעצמי ואחכ לילד מה הצדדים והמעשים שלו שאני מעריך. מומלץ.

נערך לאחרונה ב:
מעניין שכל אחד רואה בכתבה מסרים אחרים . מה שאני ראיתי זה כמה נקודות חמורות שבלטו לי מאד:
1. הפסיכולוגית אליה הבחור הגיע, וגם הרופא, לא בדקו בכלל את הרקע שלו וישר הכוונו אותו לשינו מין + תרופות.
2. השינוי לא הביא לסיפוק ורק גרם לו להשתמש בסמים יותר.
3. הוא מדבר במפורש על הרווחים החברתיים שבשינוי: פרגנו לו/לה באוניברסיטה והוא קיבל תמיכה ואהדה כל הזמן. אז בהחלט האספקט הזה קיים במקרים רבים.

באמת? מעניין ממש.
יש רופא בקהל? אשמח אם משהו יכול להרחיב על מעכבי התבגרות. עד לתקופה האחרונה השתמשו בהם כדי לעכב התבגרות של ילדים עם התפתחות מינית מוקדמת או, במצבים של גדילה לא מספקת בשילוב עם הורמוני גדילה. אשמח אם משהו יודע לספר על השווה והשונה בין השימושים של המעכבים הללו.

משתמשים בהן, בין היתר (לדוגמא התרופה לופרון) לטיפול בסרטן ולסירוס של עברייני מין.
ואת זה אנחנו נותנים לילדים בריאים שלא באמת יכולים להתנגד...

ואת זה אנחנו נותנים לילדים בריאים שלא באמת יכולים להתנגד...
זה בגלל שההורמונים האלה חוסמים ייצור הורמוני מין? כי אם כן, סביר להניח שזה הפיך לא? בעיני, התערבויות רפואיות למניהן באנשים בריאים זה תקיפה אבל, זה רק אני...
השאלה שלי הייתה מה עושים כשיש, למשל ילד בן 4 או 6 שמתחיל לפתח תסמיני התבגרות. זה ממש לא לעניין שילד בגיל הזה יפתח שיער או ילדה תתחיל לקבל מחזור. וגם יש את עניין הגובה, שהתפתחות מינית מוקדמת גורמת גם לגובה נמוך. איך זה עובד במקרים האלה?

זה בגלל שההורמונים האלה חוסמים ייצור הורמוני מין? כי אם כן, סביר להניח שזה הפיך לא? בעיני, התערבויות רפואיות למניהן באנשים בריאים זה תקיפה אבל, זה רק אני...
השאלה שלי הייתה מה עושים כשיש, למשל ילד בן 4 או 6 שמתחיל לפתח תסמיני התבגרות. זה ממש לא לעניין שילד בגיל הזה יפתח שיער או ילדה תתחיל לקבל מחזור. וגם יש את עניין הגובה, שהתפתחות מינית מוקדמת גורמת גם לגובה נמוך. איך זה עובד במקרים האלה?

נותנים לתקופה מאוד קצובה ובאופן מפוקח, וכמובן יש צורך רפואי ועניין של איזוניי שיקולים.
זה אפילו לא הגיוני מבחינה לוגית- תומכי הטיפולים טוענים שסהכ עושים פאוזה להתפתחות המינית, ואם הילד מפסיק לקחת את הכדורים הוא ממשיך להתפתח. נשמע מאוד יפה על הנייר אבל כשיש לך ילד בריא (ללא התופעות הרפואיות שהזכרת, שאכן דורשות התייחסות רפואית כי הן חריגות) ואתה רק "מעכב" לו את ההתפתחות בכמה שנים. עדיין עיכבת לו את ההתפתחות בכמה שנים! זה מטורף. למה שתרצה לעקב התפתחות של ילד בריא לגמרי.
לגבי הפיך... זה לא. אחרי שנתיים שלוש כבר הילד מעוקר. ונוצרים נזקים אחרים כמו אוסטאופורוזיס לילדות בנות 12. בנוסף רוב הילדים שמקבלים טיפול HRT גם עוברים לקבל טיפולים בהורמונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 353
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה