האם עכשיו הזמן להחליף רכב?

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י yik, ‏31/7/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. yik

yik משתמש ותיק

שלום חברים,
    אני סולידי מאז ומתמיד, רציתי להתייעץ איתכם לגבי החלפת רכב.
    ברשותי רכב סוזוקי ליאנה שנת 2005, אני מתלבט האם להחליף את הרכב עכשיו. הרכב במשפחה יד ראשונה, המחיר של הרכב במחירים נמוך מ 8000 שח. יש לי טסט בסוף אוקטובר. העניין הוא כזה הרכב במצב לא משהו - הלך לו חיישן חמצן מחיר להחלפה כ 800 שח, בנוסף אמרו לי כבר 2 מוספים שמתחילה להיות בעיה עם המסרק הגה וכנראה אצטרך להחליף, סיכוי גבוה שאצטרך להחליף בהכנה לטסט באוקטובר, מחיר החלפה כ 1500 שח, בנוסף הרדיאטור דורש החלפה אבל בינתים הסתדרתי איתו ממלא מים מידי פעם. הרכב משמש אותי בנסיעה לעבודה הוד השרון לנתניה , מרבית הנסיעה בכביש מהיר. ברשותינו רכב נוסף במשפחה מאזדה 5, שמשמש אותנו לנסיעות עם הילדים. הייתי מוותר על הרכב אם היתה רכבת נורמלית אבל כרגע אין. גם עם כל המצב של הקורנה לא רוצה לנסוע בתחבורה ציבורית. בדקתי ובגלל שהרכב בן 15 כנראה אצטרך להביא אישור בלמים אבל זה לא בעיה כחלק מהכנה לטסט.
    חשבתי להחליף לסוזוקי אלטו שנת 2014-2015 אוטומטית, מוכרים אותה ביד 2 כ25000 שח, כנראה אפשר עוד להוריד במחיר במצב של השוק היום. למישהו יש את הרכב הזה?ממליץ?
    היתרונות בהחלפה עובר לרכב חדיש יותר סיכוי נמוך יותר לתקלות, שדרוג של הבטיחות, כנראה חיסכון בדלק(נפח מנוע 1000), חוסך את התיקונים של הרכב הישן.
    השאלה אם אני יצליח למכור את הרכב הישן במצב השוק היום? החלופה היא להשקיע ברכב הקיים כנראה כמה אלפי שקלים ולמשוך איתו עוד כמה שנים, הבעיה היא שאני לא יודע איזה עוד הפתעות מחכות לי עם רכב בן 15...
    אשמח לדעתכם. תודה

טל51 אוהב/ת את זה.
  2. Et1

Et1 משתמש ותיק

קשה להגיד, הליאנה מכונית מאוד אמינה וזולה לתחזוקה, הגיוני שאם תטפל בתקלות היא תמשיך לשרת אותך נאמנה לפחות עוד כמה שנים.
    אפשר להוזיל את עלויות התחזוקה אם קונים חלקי חילוף בחו"ל ומגיעים למוסך רק לביצוע העבודה.
    כמה ק"מ עברה הליאנה ? האם טופלה "לפי הספר" או רק כאשר נורה נדלקה\משהו התקלקל ?

אם אתה משדרג לאלטו, אל תצפה לחסכון בדלק וממש לא בשדרוג הבטיחות, אבל גם היא אמינה מאוד וזולה לתחזוקה.
    הלא נודע במכוניות גם עולה כסף בשדרוג, אתה מוכר רכב שאתה "מכיר" וקונה רכב שאין לך מושג מה עבר עליו (בדיקות לרוב חסרות תועלת), יכול מאוד להיות שתצטרך להשקיע הכסף בלהביא אותה למצב מכני טוב.

טל51 אוהב/ת את זה.
  3. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

כמה ק"מ בערך בשנה אתה נוסע ברכב?

טל51 אוהב/ת את זה.
  4. yik

yik משתמש ותיק

בערך 12000 בשנה. עכשיו הסוזוקי ליאנה ב 150000ק"מ.

טל51 אוהב/ת את זה.
  5. yik

yik משתמש ותיק

ראיתי שאלטו משנת 2015 יש 4 מתוך 5 כוכבי בטיחות. למה לא חסכון בדלק? הבנתי שהיא מאוד חסכונית. נפח מנוע קטן יותר , נראה לי לפי יצרן 1 ל20, מה גם שרוב הנסיעה שלי בכביש מהיר
    פחות בשבילי
    150000ק"מ. טופלה פעם בשנה במוסך רגיל, טיפול תקופתי. כרגע המצב שלה לא משהו כפי שפירטתי לעיל.

טל51 אוהב/ת את זה.
  6. חלכאי

חלכאי משתמש ותיק

מוסכים בדר'כ לא אוהבים את הסידור הזה

טל51 אוהב/ת את זה.
  7. Et1

Et1 משתמש ותיק

האלטו מ2015 היא אותה אלטו מ2009, עניין הכוכבים לא אומר יותר מדי כי מדי פעם משנים את שיטת הדירוג , חוץ מזה לא כל המכוניות שקיבלו 4 כוכבים בטוחות באותה מידה, לפעמים יש פער ענק.
    זו האלטו :
    https://www.euroncap.com/en/results/suzuki/alto/11064 (כאן היא קיבלה 3, כנראה שמאוחר יותר הוסיפו כרית אוויר או שתיים כדי לקבל עוד כוכב.
    למען האמת,היא אחת המכוניות הפחות בטוחות שאפשר לקנות היום בישראל (למרות שהיא 4 כוכבים).
    הנה לדוגמא i10 וC1 שמשמעותית בטוחות ממנה: (2014)
    https://www.euroncap.com/en/results/hyundai/i10/7868
    https://www.euroncap.com/en/results/citroën/c1/7862

אפשר לטעון שזה לא הוגן כי במעמד הזה הן קיבלו 4 כוכבים, אבל נסתכל על הMG3 שקיבלה 3:
    https://www.euroncap.com/en/results/mg/3/7878
    גם היא בטוחה ממנה בפער דיי משמעותי.

עכשיו אני רואה שזה קצת לא הוגן כי כל המכוניות האלה הרבה יותר מודרניות, אבל גם מול מכוניות מיני מ2009 היא לא במקום טוב:
    https://www.euroncap.com/en/results/chevrolet/spark/11034

החסכון יהיה לא משמעותי בכלל, היצרן אומר 1 ל20, במידה ואתה זרוק את האוטו מהר גבוה עם מנוע כבוי.
    בפועל לא יהיה רחוק מהליאנה בגלל שהמנוע חלש מאוד ומתאמץ , וגם המנוע עצמו שתיין למרות נפחו הצנום.

אם ככה היא כנראה תתגלגל עוד לפחות 150 אלף קילומטר בלי אירועים מיוחדים.
    סוזוקי (והיפנים בכלל) בדרך כלל מוציאים מכונות אמינות בצורה בלתי רגילה.

כי הם מרוויחים פחות, אבל לפי החוק הם חייבים לקבל את זה.
    עדיין יש (מעט) מוסכניקים ישרים שמסכימים שתביא חלפים "מבחוץ" (כל עוד הם עומדים בתקן היצרן \ חולקים מספר סידורי כמובן) ולא יעשו לך "דווקא".

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/20
  8. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

אז לדעתי זה גבולי,על 5000 ק"מ הייתי אומר שכדאי להשאיר את הרכב הקיים מעל 15000 להחליף.
    במצבך זה גבולי לטעמי ותלוי בהעדפה שלך,רשמת כבר את היתרונות\חסרונות פחות או יותר.
    הרכב הישן יהיה קצת יותר זול להחזקה(בממוצע) והחדיש יותר קצת יותר בטוח נוח ואמין.

טל51 אוהב/ת את זה.
  9. Adam Smith

Adam Smith משתמש ותיק

יש לי אלטו ידנית שנת 2010, אפס תקלות כבר למעלה מ3 שנים. צורך בערך 1 ל 18 כזה כשרוב הנסיעות בין עירוניות.

שים לב שהנסיעה במאה קמש ומעלה לא ככ נעימה, יש רעש וההגה רועד. בנוסף יש את עניין הבטיחות, אצלי יש רק 2 כריות אוויר ושתיהן מקדימה.

טל51 אוהב/ת את זה.
  10. yik

yik משתמש ותיק

תודה חברים על התגובות, נראה לי שאשאר בינתים עם הסוזוקי ליאנה.

טל51 אוהב/ת את זה.
  11. טל51

טל51 משתמש ותיק

אם אפשר להוסיף, כי יש לי ניסיון בנסיעה בגרוטאה ישנה, אני מוכרח לומר שיש לך היום הזדמנות יוצאת דופן לעבור לרכב שתהנה ממנו בכלום כסף. וכשאני אומר שתהנה ממנו אני מתכון גם לנוחות, גם לבטיחות וגם לאמינות. היום ב25 אלף שח את יכול לקנות רכב בן 6 שנים שנסע פחות מ100 אלף קילומטרים. אני ממש לא רואה סיבה שתמשיך לתקן את הליאנה וגם לסבול בנסיעה, כי 12 אלף קילומטר בשנה זה ממש לא מעט. אני חשבתי שלמצוא רכב טוב יד שניה זה כאב ראש, אבל באמת שזה לא, יש המון מציאות וזה משפר לך את החיים בעלות זניחה. אוכל לתת לך טיפים נוספים אם תצטרך.

כימאי אוהב/ת את זה.
  12. iragg

iragg משתמש סולידי

אוטו בן 15 אבל אוטו שאתה מכיר, וזה עדיף על כל רכב שמבוגר יותר מ-5-6 שנים. יישור קו נורמלי של הרכב במוסך טוב לדעתי הפתרון הכלכלי ביותר - רוב הסיכויים שיש לך גם צינורות מיובשים וכו' ועדיף עכשיו לבדוק הכל, להחליך ולא להסתבך בצרות במיוחד שבסך הכל הסוזוקי רכב אמין מאוד.

תקבע תור למוסך גבע בתל אביב (הם ממש דרומה לעזריאלי) שיבדקו את הרכב. הם יתנו לך הצעת מחיר הוגנת והם גם מבינים במכוניות - בשבוע שעבר חבר טיפל שם במאזדה שנת 2003 ב-40% מההצעה שקיבל במוסך המורשה בו הוא מטפל מאז שרכש מהסוכנות ומבסוט עד הגג - הרכב כמו שהוא הוציא אותו מהחברה לפני 17 שנה.

yossik אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏26/7/20
האם ביטוח משלים כללית משתלם או מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏16/6/20
לגבי עץ מלא שברשותי האם אפשר לעשות ממנו כסף ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏24/6/19
קניית דירה - האם יש סיבות לקחת משכנתא גם אם לא חייבים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏9/5/19
האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏27/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.