• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק?

• פותח הנושא פותח הנושא מתלבטת
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

מתלבטת

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
להלן שאלה שמטרידה את מוחי כבר שנים,
אני רוצה לשים סוף ללבטים שלי.
עובדת בחשבונאות, לא אוהבת את התחום.
רוצה לעשות הסבת מקצוע, או לפתוח עסק.
ולא יודעת מה נכון לי לעשות.
עשיתי אבחון תעסוקתי מקיף ויצא שנטיות האופי החזקות שלי הן: יזמי, חברתי, אומנותי.
אני מרגישה שלימודים זה בזבוז זמן ועדיף לפתוח עסק כל שהוא.
מצד שני, איזה עסק? וכל עסק דןרש השקעה התחלתית וסיכון כספי מסוים בהתחלה.
מצד שני אני יכולה ללמוד: יעוץ עסקי, שיווק דיגיטלי, יעוץ נדלן, הפקת אירועים, עיצוב פנים. ולהתקדם גם בזה.
מה אתם אומרים?
תודה מראש לעונים:)

קודם כל הרבה בהצלחה בתפנית החדשה בחייך :]

שנית, לא יודע אם את עוקבת במה שקורה ביוטיוב וברשתות החברתיות, אבל מאז הקורונה יש תנופה גדולה מאוד של צעירים שפשוט מקימים עסקים בתחום שהם טובים בו. נראה לי שהרבה פעמים גם לפני שהם למדו את התחום באופן רשמי. הקונספט הוא להוריד את המחשבה האוטומטית של פתיחת עסק כאיזשהו יעד צליפה שמוכרחים לפגוע בירייה הראשונה, ולהתחיל להביט על זה בתור ניסוי וטעייה שמדייקים יותר ויותר ככל שמתקדמים בניסיונות. כך שהעסק הראשון והשני לא בהכרח יצליחו, השלישי אולי כן.

נראה שבזכות הרשתות החברתיות התהליך הזה נהפך לקצר ופשוט יותר עבור עסקים של נותני שירותים. על פניו, לפחות מהדיווחים השיווקיים של כל הגופים שמסייעים בהקמת עסקים, נראה שהרבה צעירים מגיעים לרווחים בזמן יחסית קצר.

מכיוון שאסור לפרסם בפורום נותני שירותים אז אני מנוע מלצרף לכאן קישורים, אבל מניח שזאת לא בעיה לאתר אותם ביוטיוב עם רצף המילים הנכון והלא מדויק במיוחד.

ושוב, המון בהצלחה, מקווה שתרגישי שאת תורמת יותר לתוצר ולרווחת כולנו ;)

המון תודה על התשובה,
האמת שלא הבנתי.
לאיזה עסקים הכוונה, למשל?

המון תודה על התשובה,
האמת שלא הבנתי.
לאיזה עסקים הכוונה, למשל?

להבנתי יש שם הכל מהכל: יעוץ פיננסי, יעוץ שיווק לארגונים ולקוחות פרטיים, קורסי השקעות, מאמני כושר ויועצי תזונה, צילום ועריכה, ליווי משכנתא, קידום אתרים בגוגל, הפקת אירועים (גם לילדים). היו עדויות גם של שיפוצניקים שהתחילו לנהל עובדים תחתיהם אם זכור לי טוב. פשוט המדיה החברתית והאינטרנט דיי משדרגים את כל הקונספט של השיווק ומפשטים, ככל הנראה, הרבה מהעבודה (בתנאי שמוכנים לוותר על פרטיות אני מניח).

נערך לאחרונה ב:
מצד שני אני יכולה ללמוד: יעוץ עסקי, שיווק דיגיטלי, יעוץ נדלן, הפקת אירועים, עיצוב פנים. ולהתקדם גם בזה.
מה אתם אומרים?

דומני שהשאלה הנכונה תהיה במה את יכולה לתת ערך לעולם. האם יש לך כישורים יוצאי דופן באחד התחומים שציינת?
אני חושד שהערך שאת יכולה לתת יהיה בתחום שקרוב לעולם החשבונאות בו צברת ניסיון וידע.

שימי לב שאם את עוברת מהתחום שלמדת לתחום אחר לחלוטין את "מאבדת" את כל הכישורים שצברת ותצטרכי להתחיל מאפס בתפקיד החדש. עדיף בהרבה לעבור לתפקיד מקביל "בסולם הקריירה" במקום לעבור לסולם אחר לחלוטין.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי הרגשה הזו היא לא נכונה, מי שלא מוכן ללמוד את התחום שהוא מתעסק בו לעולם לא יוכל להתפתח.
את צריכה לשאול את עצמך איפה את תרגישי שאת ממצה את עצמך ומגשימה את משמעות חייך ואז ללמוד את התחום תוך כדי ניסוי וטעייה.
המון הצלחה!

לימודים זה בזבוז זמן
אם את רוצה להגיע רחוק-זה נכון.
מי שרוצה להיות בורג במערכת-הולך ללמוד.

כל עסק דורש השקעה התחלתית וסיכון כספי מסוים בהתחלה
לא תמיד, תלוי בסוג העסק. יש עסקים שיותר זול לפתוח אותם (עסקי שירותים) ויש כאלה שיותר יקר לפתוח (מוצרים פיזיים).
תתחילי בבחירת כיוון לעסק. ההשקעה הראשונית היא של זמן ואנרגיה. גם אין צורך לשפוך כסף על ההתחלה-מפרסמים ברשתות החברתיות, דרך קבוצות מתאימות (נטוורקינג, פייסבוק...) ועוד.

יעוץ עסקי
עד כמה שידוע לי, וזה גם הגיוני, יועץ עסקי צריך שיהיה לו עסק שעובד טוב לפני שיוכל לייעץ לאחרים.

שיווק דיגיטלי, יעוץ נדלן, הפקת אירועים, עיצוב פנים
האם יש לך ניסיון בתחומים האלה? אם סתם תפתחי עסק את מהר מאוד תסגרי אותו. גם אין טעם לפתוח ישר תיקים ברשויות אלא ממש לפני שאת מקבלת כסף מלקוחות. את צריכה לבנות קודם את העסק והמוצר(ים) ולדעת למי את פונה (איזה פלח שוק).

מי שלא מוכן ללמוד את התחום שהוא מתעסק בו לעולם לא יוכל להתפתח.
צריך ללמוד בשטח-לעבוד בעסק כמו זה שרוצים להקים. ככה מקבלים תובנות וניסיון שאין לו תחליף. לשבת בכיתה וללמוד תיאוריה לא יביא אותה רחוק.
לדעתי לימודים גבוהים זה בזבוז זמן וזה לא פרקטי (לפחות בחלק מהמקצועות).

לפחות מהדיווחים השיווקיים של כל הגופים שמסייעים בהקמת עסקים, נראה שהרבה צעירים מגיעים לרווחים בזמן יחסית קצר.
אני נמצאת בגוף כזה ואכן יש לא מעט שמתקדמים. חלקם מגיעים לסכומים נמוכים וחלקם לסכומים גבוהים יותר. אבל זה לא קל. צריך להשקיע זמן ואנרגיה ולפעמים גם כסף (למשל קידום ממומן, אבל כמובן תלוי אם זה מתאים לעסק שתפתחי)

השאלה הנכונה תהיה במה את יכולה לתת ערך לעולם. האם יש לך כישורים יוצאי דופן באחד התחומים שציינת?
נכון וחשוב מאוד שתתייחסי לשאלה הזאת. מה שיביא לך הכנסה בעסק זה הערך שאת מספקת לאחרים, לא המוצר (אם את רוצה לקדוח חור בקיר את קונה את המקדחה כדי לקדוח, לא כי את צריכה מקדחה. המוצר\שירות הוא אמצעי להגיע למשהו אחר-מה שהלקוח רוצה)

אם את רוצה להגיע רחוק-זה נכון.
מי שרוצה להיות בורג במערכת-הולך ללמוד.
כל האנשים העשירים והמוצלחים לומדים ולומדים ולומדים לאו דווקא לימודים אקדמים, אבל אם אתה רוצה להצליח בכל תחום בחיים אתה חייב ללמוד וללמוד הן באותו תחום והן בללמוד איך להתפתח נכון ברמה האישית ואיך למנף את הכסף שלך.

שלום,
להלן שאלה שמטרידה את מוחי כבר שנים,
אני רוצה לשים סוף ללבטים שלי.
עובדת בחשבונאות, לא אוהבת את התחום.
רוצה לעשות הסבת מקצוע, או לפתוח עסק.
ולא יודעת מה נכון לי לעשות.
עשיתי אבחון תעסוקתי מקיף ויצא שנטיות האופי החזקות שלי הן: יזמי, חברתי, אומנותי.
מה אתם אומרים?
היכן עשית את המבדק הזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F רואה חשבון שמחליט לפתוח עסק אוף טופיק 4
V מעוניין לפתוח להורים שלי תיק השקעות *מנוהל* בחו״ל (דולרים), מאיפה להתחיל? שוק ההון 3
O עיסוק צדדי לעצמאי - האם אפשרי לפתוח עוסק פטור? יזמות והגדלת הכנסות 12
A כאשר אני מנסה לפתוח חשבון באינטרקטיב ברוקרס הוא אומר לי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
A אני מנסה לפתוח חשבון באינטרקטיב ברוקרס אבל אני ניתקל בדברים לא מובנים: ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ישראלי מצוי מה ההבדל בין לפתוח באינטרקטיב ישראל לאינטרקטיב ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ב עצמאי בן 70, כדאי לפתוח השתלמות או פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S בן 16 - היכן כדאי לפתוח חשבון בנק? צרכנות פיננסית 1
M האם אפשר לפתוח גם חשבון מסחר בבנק וגם בבית השקעות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 61
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
קאמי איך לפתוח חשבון ב Schwab? מה היתרונות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
R האם כדאי להגדיל את המשכנתא או לפתוח את קרנות ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A לדעתכם, האם עדיף לפתוח חשבון מסחר עצמאי באחד מבתי ההשקעות בארץ (מיטב, אקסלנס, וכו') או בברוקר (למשל, אינטרקטיב ברוקרס)? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
N IRA עם קרן קטנה. אף חברה לא מוכנה לפתוח לי חשבון.. פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
F נראה שהבנקים לא מאפשרים לזוגות מעורבים (ישראלי/אמריקאי) לפתוח חשבון מסחר רק על שם הישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 23
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
ה האם זה חוקי לפתוח יותר משתי קרנות השתלמות כשכיר וכעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
האזרח החשדן האם כדאי לפתוח חשבון מט״ח? צרכנות פיננסית 11
T האם עליי לפתוח תיק במס הכנסה? מיסים 8
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
M [אני עצלן מכדי לפתוח נושא אינדיקטיבי ונהנה להטריח את המנהלים] שוק ההון 9
U רוצה לפתוח חשבון אצל ברוקר אמריקאי, קצת חושש מהמעבר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
S כמה קרנות השתלמות יכולים לפתוח עצמאי ושכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
R אמרו לי במס הכנסה שעליי לפתוח תיק על הכנסה ממניות, למרות שנוכה ממנה 25% מס - הגיוני? מיסים 22
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
S האם ניתן לפתוח חשבון של IB ישירות בהונג קונג מבלי לעבור בשלוחה הישראלית? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
מ האם חובה על המעסיק לפתוח קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N קיבלתי הטבה לפתוח קרן השתלמות במעמד שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ כמה זמן לוקח לIB לפתוח חשבון? שוק ההון 6
E האם כדאי לפתוח חשבון השקעות כעת או בהמשך? התפתחות אישית 4
C האם ניתן לפתוח חשבון בנק אמריקאי ב CitiBank דרך הסניף שלהם בארץ? צרכנות פיננסית 1
O לא יכול לפתוח חשבון בib שוק ההון 2
P הגדרת החוק - מי רשאי לפתוח קרה"ש כעצמאי? צרכנות פיננסית 6
D הכנסה של 1M בשנה כעצמאית - האם כדאי לפתוח חברה בע"מ ? התפתחות אישית 7
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
A כמה עולה לפתוח בנק \ ברוקר בארץ שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה