• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות

וול

משתמש רגיל
דירוג
645
משקיע די טרי, כרגע עם תיק של 70% מניות (מפוזרות על העולם), 30% אג"ח (רק ממשלתי ישראלי).
החלטתי שאני רוצה גם לגוון את הפלח האג"חי וגם להקטין אותו קצת.
משקיע דרך ברוקר ישראלי.

על מנת לגוון את האג"ח: חשבתי להשקיע בקרן AGGU של בלאקרוק שמכילה אג"ח ממשלתי, חברות בבעלות ממשלתית ואג"ח קונצרני בדירוג השקעה מכל העולם. דמי ניהול של 0.1%.
למה דווקא בה? היא נותנת לי בני"ע אחד פיזור גדול מאוד של אג"ח. מודע לזה שקונצרני הוא קצת יותר מסוכן מממשלתי - אני חי עם זה בשלום.
הייתי רוצה לדעת מה דעתכם, האם יש אלטרנטיבות עדיפות ע"מ לגוון את פלח האג"ח, או סתם הערות שלדעתכם ראוי לציין.

על מנת להקטין את פלח האג"ח: כמובן שאפשר פשוט להגדיל את החלק המנייתי, אבל אני לא בטוח כמה אני רוצה לעשות את זה. ע"פ הסולידית קרנות שמשקיעות בנדל"ן הן ברמת סיכון איפשהו בין אג"ח למניות. בהתחלה חשבתי להשקיע בקרנות ריט בישראל ואז גיליתי שהמיסוי לא משתלם ודמי הניהול שערורייתים, ולכן הגעתי למסקנה שאולי עדיף לי להקצות חלק לנדל"ן עולמי דרך VNQ ו VNQI. היתרון זה הפיזור ודמי הניהול הזולים. החיסרון זה התעסקות עם עוד שתי קרנות (קיוויתי להוסיף רק אחת) והמרה למט"ח (לא התעסקתי עם זה עד עכשיו, אבל יודע שמדובר בעסק יקר).
גם כאן, אשמח להערות/השגות/דעות וכל מה שעולה לכם לראש.

אני בVNQ ומבסוט.. אחלה דיבידנדים.. לא רואה סיבה להשקיע בVNQI .. עם 0% תשואה במקרה הטוב ב8 שנים.. אני לא מבין מה מושך אתכם לאינדקסים ככ גרועים?

אני פותח תיבת פנדורה, אבל בגדול,
שים לב שהני"ע שבחרת לפלח האג"חי חושף אותך לסיכון מט"ח - וזה הרבה יותר משמעותי מהסיכון מנפיק שנלווה לאג"ח קונצרני שהזכרת.

אין לי דעה לגבי ריטים, לא מושקע בהם אישית.

אני בVNQ ומבסוט.. אחלה דיבידנדים.. לא רואה סיבה להשקיע בVNQI .. עם 0% תשואה במקרה הטוב ב8 שנים.. אני לא מבין מה מושך אתכם לאינדקסים ככ גרועים?

1. מאיפה הבאת את הנתון הזה? יותר כמו 100% תשואה ב 8 שנים.
2. תשואת העבר היא לא אינדיקציה לתשואת העתיד.

התשואה של vnqi ב8 השנים האחרונות היא 103.8% - תשואה שנתית ממוצעת של 9.21%

נערך לאחרונה ב:
יש קרן ריט גלובלי REET של בלקרוק, נסחר בניו יורק

, ולכן הגעתי למסקנה שאולי עדיף לי להקצות חלק לנדל"ן עולמי דרך VNQ ו VNQI
קרנות ריט הם מניות לכל דבר ועניין וכלולות במדדים הרחבים.

קרנות ריט הם מניות לכל דבר ועניין וכלולות במדדים הרחבים.

אני יודע, אבל כיוון ש:
1. יש להן קורלציה משתנה ביחס למניות.
2. הן מהוות נכס פחות מסוכן ממניות.
3. הן מהוות שוק ענק בעולם גם מעבר לשוק המניות (כלומר הייצוג שלהן במדדים הרחבים הוא לא הייצוג של שוק הנדל"ן בעולם)

אז נראה לי נכון לתת להן משקל קטן בתיק (חשבתי על 5% מתוך סך התיק).

אני פותח תיבת פנדורה, אבל בגדול,
שים לב שהני"ע שבחרת לפלח האג"חי חושף אותך לסיכון מט"ח - וזה הרבה יותר משמעותי מהסיכון מנפיק שנלווה לאג"ח קונצרני שהזכרת.

אין לי דעה לגבי ריטים, לא מושקע בהם אישית.

נכון, אני מודע לזה ושכחתי לכתוב את זה בהודעה המקורית.
הני"ע הנ"ל של בלאקרוק אגב מגודר לדולר.
עד כמה זה סיכון גדול בהנחה שעדיין רוב הפלח האג"חי הוא של ממשלת ישראל?

לפעמים קטן = לא משמעותי = (2) מיותר

מעניין, אבל מצד שני אפשר לומר שהוא דווקא קטן מדי ואני צריך להגדיל אותו, לא? זה כבר קצת הופך את זה לדיון פילוסופי. בוא נצא מנקודת הנחה שאחוז ההקצאה "נכון" (עבורי כמובן).

איך בדיוק הגעת למסקנה הזאת?
3. הן מהוות שוק ענק בעולם גם מעבר לשוק המניות (כלומר הייצוג שלהן במדדים הרחבים הוא לא הייצוג של שוק הנדל"ן בעולם)
גם היצוג של קרנות הרייט הוא לא הייצוג של שוק הנדלן בעולם

איך בדיוק הגעת למסקנה הזאת?

הסולידית כתבה על זה.
"משוואת הסיכון / סיכוי הייחודית הזו ממקמת את הנדל”ן כ”מדרגת ביניים” בין שוק האג”ח לשוק המניות".
קראתי את זה בעוד כמה מקומות. כמובן שייתכן והם טועים - אשמח לשמוע מה אתה חושב.

גם היצוג של קרנות הרייט הוא לא הייצוג של שוק הנדלן בעולם

נכון, אבל סביר להניח שקרנות הריט מאוד קורלטיביות עם שוק הנדל"ן בעולם ומייצגות אותו לא רע.

1. יש להן קורלציה משתנה ביחס למניות.
אין ולא יכול להיות להן קורולציה משתנה ביחס למניות כי הן.... מניות!
לכל סקטור יש קורולציה שונה למדד מניות רחב, מניות נדל"ן לא שונות בזה.
ההפך! הן דווקא מניות על הצד היותר מסוכן של הסקלה!
זה כבר נכון אבל גם קרנות ריט לא באמת יתנו לך חשיפה לשוק הענק הזה, רוב השוק למשל הוא דירות מגורים והאחזקות של קרנות הריט בתחום הם אפסיות.
אז נראה לי נכון לתת להן משקל קטן בתיק (חשבתי על 5% מתוך סך התיק).
עוד הפעם, יש להם משקל קטן בתיק שלך בהנחה שאתה מחזיק מדדים רחבים, למשל חברות נדל"ן מהוות 3% מהסנופי או 4% משוק המניות האמריקאי (VTI).

קראתי את זה בעוד כמה מקומות. כמובן שייתכן והם טועים - אשמח לשמוע מה אתה חושב
הטעות שלך היא שאתה מניח שריט == נדלן.
אומנם קרן רייט מחזיקה נדלן, אבל התשואה והתדנודתיות שונים מאוד.
נכון, אבל סביר להניח שקרנות הריט מאוד קורלטיביות עם שוק הנדל"ן בעולם ומייצגות אותו לא רע.
אולי סביר להניח אבל עובדתית זה לא המצב

@אורי ג. תודה על התשובה המפורטת, הכרתי דברים קצת אחרים ממה שכתבת (מידת סיכון) אבל אני אחפש על זה עוד מידע.
ד"א, בחיפושים אחרי שרשורי נדל"ן כאן ראיתי שאתה כן מחזיק קרנות כאלה. יכול להסביר מה הרציונל? כלומר איפה מתבטא היתרון לדעתך בלהחזיק?

בחיפושים אחרי שרשורי נדל"ן כאן ראיתי שאתה כן מחזיק קרנות כאלה. יכול להסביר מה הרציונל? כלומר איפה מתבטא היתרון לדעתך בלהחזיק?
1. מכרתי את רובם, אני מחזיק רק 3 וגם אותם אמכור אם וכאשר יתקנו למעלה.
2. אני מחזיק בנוסף תעודה ממונפת במינוף על קרנות ריט של משכנתאות, הרציונל הוא לקבל תזרים דיבידנדים על סטרואידים בגלל מינוף פנימי זול + מינוף חיצוני נוסף. היתרון שאני רואה הוא אפשרות לקבל תשואה גבוהה ביותר ביחד עם תזרים גבוה ביותר, כמובן שהמחיר הוא סיכון מטורף ושחיקה של הקרן.
3. יתכן ובעתיד אקנה כמה בשנית אבל בתור אחזקה קצרת טווח.

אם תשואה גבוהה מדיבידנדים או חשיפה מוגברת לנדל"ן זה מה שאתה מחפש אז לדעתי אולי יש מקום לשלב קרנות ריט בודדות או דרך ת"ס.

ה כבר קצת הופך את זה לדיון פילוסופי
לא פילוסופי
מתמטי
5% לא ישנו את התיק שלך אם ישיגו אלפא של 1 אחוז (אחוז אחד מעל מה ששאר התיק\השוק שלך השיא), אז כל התיק שלך יזוז ב 0.05%
כנ"ל אם לא ישיג את האלפא
זה ביחס להקצאה של 15 או 20 % לשאר התיק שיכול משמעותית להזיז את התיק (לטובה ולרעה)
ואם אתה לא מחזיק אותו לצרכי אלפא (תשואה מעל השוק) אז למה הוא שם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
amidar רוצה לשמוע את דעתכם על המצב הבא... שוק ההון 78
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
S מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148

נושאים דומים

Back
למעלה