• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Oraz
  • פורסם בתאריך
למשל מודלים בתיאוירה הניאו-קלאסית שמניחים שאנשים מקבלים החלטות רציונליות, לעומת מודלים התנהגותיים שלא מניחים את זה.
זה רחוק מלהיות 99% כפי שנטען.
בכל מקרה אני אישית לא יכול להתיחס ברצינות לתפיסה שאומרת שכל בני האדם מתנהלים בצורה רציונלית כל הזמן אלא אם כן ההגדרה שלהם לרציונלי שונה מההגדרה שלי.

כל מספר מעל 0 נראה לי הזוי בעיני, במקרה שלה זה לא המספר האבסולוטי, זה גודל השקר שהיא חושבת שזה יהיה שווה ביחס להיום.
אני בספק שהיא באמת חושבת שזה המצב. היא פשוט פיצחה שיטה.

1. תמצאי תחום שיש בו עניין וסקרנות.(טסלה לירח, bitcoin, משהו עם גנטיקה בשם וכו...)
2. תני "תחזית" חסרת כל קשר למצב הנוכחי, משהו כל כך לא מחובר למציאות שיראה תלוש...(מיליון רובוטקסי תוך כמה שנים? ביטקוין למיליון? זום עם שווי של מעל גוגל +מיקרוסופט? למה לא...האקסל אוכל הכל).
3. קבלי כיסוי תקשורתי גדול ובחינם על הקריאה התלושה הזו...קבלי דיון ותשומת לב.
4. קבלי כסף מאנשים אשר אין להם יותר מידי השכלה פיננסית/עסקית עם FOMO ורצון להרוויח כסף אבל בלי להשקיע זמן/הבנה או יכולת...כסף טיפש.
5. גבי דמי ניהול גבוהים.
6. התעשרי

וחזור חלילה.
קריאה אחת כזו שעובדת...וזכית בלוטו...וכל חודש הקופה דופקת...
היא חכמה מאד...מוכשרת. המשקיעים שלה... חמדנים וטיפשים.
העברת כסף קלאסית בעולם הפיננסים.

אני צנון אם היא "שמה את הכסף שלה איפה שהפה שלה"...ושאיזשהו אחוז מהותי מהונה האישי נמצא בתוך קרנות ARK.(האם אתם מצליחים לחשוב על אנשים דומים בפיננסים אבל לא רק שעושים דברים דומים? בחברות?)

נערך לאחרונה ב:
וחזור חלילה.
קריאה אחת כזו שעובדת...וזכית בלוטו...וכל חודש הקופה דופקת...
היא חכמה מאד...מוכשרת. המשקיעים שלה... חמדנים וטיפשים.
העברת כסף קלאסית בעולם הפיננסים.
צודק לחלוטין, כנראה שהיא יותר חכמה מאיתנו (ממני לפחות).
(האם אתם מצליחים לחשוב על אנשים דומים בפיננסים אבל לא רק שעושים דברים דומים? בחברות?)
כן כמובן, כמעט כולם בפיננסים עובדים ככה. אתה חושב שמנהלי הקרנות האקטיביות מושקעים במירב כספם בקרנות שלהם עצמם? בוודאי שלא. אם כולם היו כנים מספר העובדים בתחום היה מצטמצם בעשרות אחוזים והרבה חברות היו מאבדות זכות קיום. לאט לאט אני מבין שרוב התעשייה הזו מבוססת פשוט על שקר והונאה (חוקית!).

לפני כמה ימים קיבלתי עוד טלפון ממשווק "השקעות אלטרנטיביות" ידוע. השקעה באיזה בנדל"ן מסחרי בגרמניה הפעם.
הסברתי לאשת שיווק שהסיכוי שאשקיע שואף ל0 ואיני רוצה חלילה לבזבז את זמנם, התעקשה לתת לי את הפיטצ', עכשיו זו חברה שמנהלת מיליארדי שקלים, בסוף אני שואל אותה ברצינות: "אני לא מבין אבל למה אתם פונים אלי ולשכמותיי, מי אני בכלל? כמה אני כבר אשקיע? תכניסי את הנוסטרו, את הגמל והפנסיה לעסקה אם היא כ"כ טובה, או יותר טוב טוב: לכו למנכ"ל שלכם שישים כמה מיליונים, למה אתם צריכים אותי?

פה היא כבר קצת התעצבנה אבל ענתה בכנות: "אנו חברת השקעות ואנחנו עושים כסף מלשווק השקעות, לא להשקיע בהם".

אז נכון שהשוק הסחיר הוא שונה כי עקרונית יש מספיק מקום לכולם אבל העיקרון דומה.

צודק לחלוטין, כנראה שהיא יותר חכמה מאיתנו (ממני לפחות).

כן כמובן, כמעט כולם בפיננסים עובדים ככה. אתה חושב שמנהלי הקרנות האקטיביות מושקעים במירב כספם בקרנות שלהם עצמם? בוודאי שלא. אם כולם היו כנים מספר העובדים בתחום היה מצטמצם בעשרות אחוזים והרבה חברות היו מאבדות זכות קיום. לאט לאט אני מבין שרוב התעשייה הזו מבוססת פשוט על שקר והונאה (חוקית!).

לפני כמה ימים קיבלתי עוד טלפון ממשווק "השקעות אלטרנטיביות" ידוע. השקעה באיזה בנדל"ן מסחרי בגרמניה הפעם.
הסברתי לאשת שיווק שהסיכוי שאשקיע שואף ל0 ואיני רוצה חלילה לבזבז את זמנם, התעקשה לתת לי את הפיטצ', עכשיו זו חברה שמנהלת מיליארדי שקלים, בסוף אני שואל אותה ברצינות: "אני לא מבין אבל למה אתם פונים אלי ולשכמותיי, מי אני בכלל? כמה אני כבר אשקיע? תכניסי את הנוסטרו, את הגמל והפנסיה לעסקה אם היא כ"כ טובה, או יותר טוב טוב: לכו למנכ"ל שלכם שישים כמה מיליונים, למה אתם צריכים אותי?

פה היא כבר קצת התעצבנה אבל ענתה בכנות: "אנו חברת השקעות ואנחנו עושים כסף מלשווק השקעות, לא להשקיע בהם".

אז נכון שהשוק הסחיר הוא שונה כי עקרונית יש מספיק מקום לכולם אבל העיקרון דומה.
ממש.

זה עצוב כי זו פשוט תעשיה שלמה שנמצאת במצב בעייתי מאד...הם מוכרים שירות(תשואה עודפת יחסית לאיזשהו מדד יחוס וביחס לסיכון X) שרובם המוחלט אינו מסוגל לספק...
זה מקום בעייתי ולא פשוט מנטלית להיות בו אם יש לך טיפה אתיות...אבל אם אין לך את העכבות הללו...מקום נהדר מבחינה פיננסית אישית.

https://www.youtube.com/watch?v=dqGeoUIIVUY

למשל מודלים בתיאוירה הניאו-קלאסית שמניחים שאנשים מקבלים החלטות רציונליות, לעומת מודלים התנהגותיים שלא מניחים את זה.
רציונלי בהקשר הזה = מה שיביא לך את הכי הרבה תועלת.
האם רציונלי להזמין כל יום מקדונלדס ולעולם לא לעשות ספורט? לך ולי כנראה שזה נשמע לא רציונלי בכלל,ֶ אבל לאדם אחר שמאוד אוהב המבורגרים וממש שונא ספורט זו יכולה להיות בחירה רציונלית לחלוטין.
אינבסטופדיה:
Rational behavior is the cornerstone of rational choice theory, a theory of economics that assumes that individuals always make decisions that provide them with the highest amount of personal utility. These decisions provide people with the greatest benefit or satisfaction given the choices available.

ממש.

זה עצוב כי זו פשוט תעשיה שלמה שנמצאת במצב בעייתי מאד...הם מוכרים שירות(תשואה עודפת יחסית לאיזשהו מדד יחוס וביחס לסיכון X) שרובם המוחלט אינו מסוגל לספק...
זה מקום בעייתי ולא פשוט מנטלית להיות בו אם יש לך טיפה אתיות...אבל אם אין לך את העכבות הללו...מקום נהדר מבחינה פיננסית אישית.

https://www.youtube.com/watch?v=dqGeoUIIVUY
מה לגבי האחריות של מי שבוחר לשים את כספו אצלה? תאוות הבצע היא הדדית - בין מהצד שלה ובין מהצד של משקיעיה.

מה לגבי האחריות של מי שבוחר לשים את כספו אצלה? תאוות הבצע היא הדדית - בין מהצד שלה ובין מהצד של משקיעיה.
אין לי רחמים מיוחדים כלפי המשקיעים אצלה(ואצל כל קרן X המבטיחה את השמים ואת הארץ)...אבל אני כן חושב שבורות/טיפשות/תאוות בצע הן לא "פשע" גדול....ושהשילוב של בורות/עצלנות/תאוות בצע/בטחון עצמי עודף/חוסר הבנה בעסקים+השקעות/תקופה חמה בשווקי המניות...היא פרצה הקוראת לגנב...כנראה שהמשקיעים ב ARK ושות היו מפסידים את הכסף בכל מקרה...ו ARK פשוט "ניצחה בתחרות" על חלק מהכסף הזה בתקופה הזו.(וראינו לא מעט ניסיונות לחקות אותה לפני סוף הבועה...אבל הבועה התפוצצה לפני שהצליחו לתת לה קרב אמיתי).

אבל כשמישהי באה ומשקרת בצורה כל כך בוטה...(מיליון רובוטקסי, ביטקויין למיליון, זום עם יותר הכנסות מאופיס ,40% תשואה לשנה אם לא יותר וכו...) כשהיא יודעת שהיא משקרת....וזה על מנת באופן מודע לנצל את אותם טיפשים/בורים/תאווי בצע וכו.... אני חושב שמוסרית זה להיות במקום שונה.

אני חושב שהיא, אילון מאסק, יוטיוברים "פיננסים", מפמפי spacים, סקאמרים בקריפטו וכל נוכל קטן וגדול בעולם ובפיננסים בפרט...צריכים לספק לעצמם איזשהו תירוץ למה שהם עושים... שזה בסופו של דבר העשרת עצמם על חשבון אחרים תוך כדי שקר, מרמה וניצול חולשות אנוש...
האם אלו שמשקיעים בהם מקבלים את מה "שמגיע להם" ואם לא היו נופלים בארק היו נופלים באיזה סקאם אחר? כנראה שכן...עדיין...(ראינו כאן אנשים שהצליחו ליפול בכל שרלטן שקיבל קצת מדיה בבועה הזו(ואני בטוח שיש עוד הרבה שנפלו...פשוט לא חלקו)).

זו תעשייה בעייתית מאד.

אתה צודק לחלוטין, הבעיה היא שלפעמים נוצרת מאסה קריטית של "משקיעים" שנוהרים אחרי אנשים כאלו ובמו ידיהם גורמים ל"התגשמות" הנבואה כי הערך שלהם עולה ועולה ועולה (*שיעול* פונזי *שיעול*), וצריך ניעור רציני כמו 2022 כדי לחשוף את הבלוף.

בסוף אני שואל אותה ברצינות: "אני לא מבין אבל למה אתם פונים אלי ולשכמותיי, מי אני בכלל? כמה אני כבר אשקיע? תכניסי את הנוסטרו, את הגמל והפנסיה לעסקה אם היא כ"כ טובה, או יותר טוב טוב: לכו למנכ"ל שלכם שישים כמה מיליונים, למה אתם צריכים אותי?
אולי קצת אוף-טופיק אבל אני שואל את עצמי בדיוק את אותה שאלה בנוגע לפרויקט אחר לכן אני רוצה לשאול אותך מה הסימנים שאתה רואה/מוצא שאומרים לך ״אני בחוץ, תודה״?

אולי קצת אוף-טופיק אבל אני שואל את עצמי בדיוק את אותה שאלה בנוגע לפרויקט אחר לכן אני רוצה לשאול אותך מה הסימנים שאתה רואה/מוצא שאומרים לך ״אני בחוץ, תודה״?

תודה חתול בהחלט שרשור טוב ומוכר היטב. אך אני יותר ספציפי בנוגע לעסקאות נדל״ן. שהן מורכבות בפני עצמן ובעלי נסיון כבר יודעים ומכירים את השלבים ומה לשים אליו לב ומצריך בירור.
כמובן שהנקודות בפוסט רלוונטיות כמעט לכל תחום ועסקה ולכן הן כלליות למדי.

אתה צודק לחלוטין, הבעיה היא שלפעמים נוצרת מאסה קריטית של "משקיעים" שנוהרים אחרי אנשים כאלו ובמו ידיהם גורמים ל"התגשמות" הנבואה כי הערך שלהם עולה ועולה ועולה (*שיעול* פונזי *שיעול*), וצריך ניעור רציני כמו 2022 כדי לחשוף את הבלוף.

אז התנהגות המשקיעים מזכירה לך תבנית של הונאת פונזי?
לי זה פשוט נשמע כמו סניטמנט..

יש הרבה, הפוסט של הסולידית מעולה בעיני, הדיפולט שלי זה אני בחוץ, אני מקבל עשרות עסקאות בחודש, למה לי בכלל לבחון אותם? למה שזה יהיה שווה את הזמן שלי?
החשובים שבהם:
1. "אני לא רוצה להיות חבר במועדון שמוכן שיקבלו אותי אליו".
2. אתה קטן? תעבוד עם קטנים. אתה בינוני? תעבוד עם בינוניים, אתה גדול? תעבוד עם גדולים.
3. עמלות הוגנות וחלוקת רווחים הוגנת.
4. עסקה עם שכל, עסקה שמבוססת על עליית ערך עתידית לא מעניינת אותי.
5. DD ובדיקות נאותות מקיפות שעלה כסף לבצע. מצגת עם 2 אקסלים והרבה תמונות זה לא תוכנית עסקית ולא בדיקות נאותות.
6. זהות אינטרסים עם היזם, חובה שישקיע סכום ניכר מההשקעה בעצמו, 10% זה התחלה טובה ויותר מזה בעסקאות קטנות.
7. גורם שאני יודע שיש להם ניסיון גם בשוק יורד ומשברים.
8. מי הם האנשים? האם הם אנשי שוק ההון שהחליטו לעשות נדל"ן כי יש שם יותר רווח או שהם דור שלישי ליזמים או קבלנים?
9. כמה ניסיון יש לנו עם המארגנים? 10 שנים? 20? 30?

בסוף אפשר לסכם את זה בצורה נורא פשוטה לדרכים הטובות היחידות ל"השקעות אלטרנטיביות" טובות:
1. קח אנשי מקצוע מטעמך ובתשלום שינתחו לך את העסקה ואז תחליט.
2. תבין ממש ממש טוב את החומר, את השוק ואת אנשי המפתח בעסקה.
3. תסמוך על הגורם שמארגן את העסקה, מבחינת מקצועית ועל אמינותו.

שאלות ספציפיות לשאלות שונות על עסקאות יש לך באתר שלנו.

במידה ואחליט שאני רוצה להיפטר מכמה קרנות קטנות של ארק שאני מחזיק, האם עדיף למכור אותן ובעתיד, בגלל ההפסד, לשלם פחות מס (לא סגור עדיין איך זה עובד) או שבגלל שמדובר על אחוזים בודדים ממש, עדיף כבר להשאיר אותם בתיק ופשוט לקנות?
* אני חושב שהן עוד יעלו בעתיד, פשוט הייתי מעדיף לפשט ולהישאר עם קרן אחת ולצמצם קצת חשיפה ולהגדיל חשיפה לדברים שהאמונה שלי בהם קצת יותר חזקה.
שואל נטו מבחינת התנהלות נכונה מבחינת מס, כרגע יש לי כמה קרנות של ARK, כמעט כולן בברוקר, רק אחת בבנק.
אני רוצה למכור את הקרנות הקטנות ולהחליף אותן בQLD.
מה הדרך הכי טובה לעשות את זה?
אני צריך קודם להעביר את הקרן הקטנה לברוקר הזר ואז פשוט למכור את כל הקרנות הקטנות?
איך אני יכול לקזז את ההפסד בעתיד?

מחיה את השרשור עם שאלה ושיתוף.
הסתכלתי על התיק שלי, ומצאתי כמה הפסדתי (על הנייר) על ARKK. כמה עשרות אלפי ש"ח ויותר מ 50%. אני ישן עם זה בסדר. זה היה כסף שיכולתי לסכן, וידעתי שזה עתיר סיכון (כמובן שמתבאס. תמיד כיף רק להרוויח).

בכל מקרה אני מנסה למצוא דרך רציונלית להסתכל על זה בלי להיות מושפע יותר מדי מצריבת ההפסד.
*האם להשאיר את הכסף, במחשבה שזו פשוט סביבה גרועה עכשיו לתחומים של ARK ותבוא פריחה בעוד שנתיים שלוש? אני בסך הכל חושב שהרעיון הכללי של התמקדות בתחומים האלה הוא נכון, ותהיה שם צמיחה. השאלה אם בחברות הספציפיות שבקרן ...
*או לחתוך את ההפסד, (ולהשיג מגן מס) כי סביר יותר שהקרנות יספגו עוד הפסדים? מה הסיכון כרגע, אחרי תקופה משמעותית של ירידות?

איך אתם רואים את המצב של ARK היום? השרשור הזה כבר רץ כמה שנים, אולי יש פרספקטיבות חדשות. או לינקים מועילים לקריאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 13
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265

נושאים דומים

Back
למעלה