• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה?

מה עדיף?

• קרן פנסיה זולה מחקה מדד Sַַ&P500

הצבעות: 105 89.0%
  • קופת גמל IRA וקרנות סל בלאקרוק

הצבעות: 13 11.0%

• סך הכל מצביעים
    118
הקרן של בלאקרוק עדיפה על פני קופג להשקעה בגלל הדמי הניהול הגבוהים יותר בקופ"ג להשקעה ?
כן
ואם משווים קרן פנסיה עוקבת מדד להשקעה אקטיבית בקרנות בלאקרוק- מה עדיף ?
קרן הפנסיה (אבל שים לב שיש לה תקרת הפקדה של 4,326 לחודש).
ועדיין לא הבנתי את העניין של המטח עד הסוף.
תקרא

קרן הפנסיה (אבל שים לב שיש לה תקרת הפקדה של 4,326 לחודש).
בהנחה של דמי ניהול בפנסיה של 1.49% ו- 0.05%, מה הדמי הניהול הכוללים (כולל לחברה המנהלת וכו) לקרן של בלאקרוק עוקבת סנופי ?
איך ניתן להשוות בעצם מה עדיף כשיש אחוז מצבירה ואחוז מהפקדה?

אני עשיתי
מסובך. אבל בגדול אני מבין שזה ב גלל שבקרן הפנסיה יש האגח המיועדות ?
אבל למה מס הדיבידנים הוא לא 25% גם בקרן הפנסיה אלא 30% ? ולמה לקחת דמי ניהול מהפקדה -0 בקופת גמל ?

אבל למה מס הדיבידנים הוא לא 25% גם בקרן הפנסיה אלא 30% ?
היו על זה הרבה שיחות בפורום.
הסיבות העיקריות ששמתי 30%:
1. רוב קרנות הסל הישראליות שמתבססות על חוזים עתידיים כמו קרן הפנסיה של הלמן נותנות תשואה קרובה ל-NTR שזה אומר בערך מס של 30% על הדיבידנדים.
2. לראות אם גם במצב הכי גרוע האפשרי של מיסוי דיבידנדים הקרן פנסיה עדיין מנצחת.

ולמה לקחת דמי ניהול מהפקדה -0 בקופת גמל ?
תשנה למה שבא לך (רק דברים שבתאים כתומים). אצלי ספציפית יש 0% דמי ניהול מהפקדה בקופת גמל (וכך ברוב קופות הגמל).

1. רוב קרנות הסל הישראליות שמתבססות על חוזים עתידיים כמו קרן הפנסיה של הלמן נותנות תשואה קרובה ל-NTR שזה אומר בערך מס של 30% על הדיבידנדים.
אני לא מבין איך למה בעצם נוספים עוד 5% . אני מבין שיש קרנות שמגלמות את הדיבידנד בנטו וקרנות שמגלמות את הדיבידנד בברוטו ? קראתי גם בהפניות שנתת אבל ממש קשה לי להבין את הנושא עד הסוף.
הקופג הפנסיונית למעשה מיועדת רק למי שעובר את התקרה, לא ?
לגבי דמי ניהול מהפקדה בקופ"ג- כתבת שבבלאקרוק זה 0.07% אז איך זה אפס בקובץ שלך? כנראה שלא הבנתי.
למעשה- אם אני רוצה לסכם , בהנחה ואני מעוניין להשקיע במדד עוקב סנופי- יש מספר דרכים -
1. פתיחת חשבון באינטרקטיב ורכישת תעודת סל VOO בדמי ניהול של 0.03% + מס על הדיבידנד 25% מדי רבעון
2. רכישת קרנות ישראלית של בלאקרוק עוקבת מדד סנופי בדמי ניהול של 0.07% , פה הדיבידנד נצבר- אז אין מס, נכון ? @דור דורים @HHH
3. אני רואה תעודות סל עוקבות סנופי של פסגות/מיטב דש- בדמי ניהול של 1.67%. אילו עוד עלויות יש מלבד ה- 1.67% ? - מה היתרונות/חסרונות שלהם אל מול אופציות 1 ו-2 ?
4. יש תעודות סל מנוטרלות מטבע כלומר עם אפס סיכון מטח וכאלה עם 100% סיכון מטח. לא מצליח להבין למה אם הדולר ירד בקרן פנסיה של הלמן אז הפנסיה שלי לא יורדת גם כי היא למעשה צמודה לדולר.
אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בבלאגן אני אשמח.

אני לא מבין איך למה בעצם
אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בבלאגן אני אשמח.
התפרצת לשירשור בהודאה שלא קראת את השירשור
זה הזמן שבו אתה צריך להתחיל
ותחסוך מאיתנו את ערימת המילים שחוזרת על עצמה בגלל שהתעצלת
זה ממש זילזול

ממש לא זילזול. יש לי בעיה בקריאה של טקסטים ארוכים. אני מתחיל ולאט לאט נאבד בתוך אוסף המילים או מאבד ריכוז.
הרבה ממה שאני קורא פה אני לא מבין עד הסוף. גם בהיסטוריה אף פעם לא הייתי טוב מאותה סיבה.
חבל שאתה מפרש את הרצון שלי להבין כזלזול.

ממש לא זילזול. יש לי בעיה בקריאה של טקסטים ארוכים. אני מתחיל ולאט לאט נאבד בתוך אוסף המילים או מאבד ריכוז.
הרבה ממה שאני קורא פה אני לא מבין עד הסוף. גם בהיסטוריה אף פעם לא הייתי טוב מאותה סיבה.
חבל שאתה מפרש את הרצון שלי להבין כזלזול.
אז תקרא לאט יותר
אני לא מבין מה מיוחד במה ששאלת, זה מופיע עשרות פעמים בכל שירשור שאי פעם היה שם דיון נורמלי שהתדרדר ל"שאלות חוזרות ומתחרזות"

השאלה שלך (בלי לקרוא קודם) היא זאת שגורמת לכל הטקסטים הארוכים להופיע
אתה לא האחרון שקורא את השירשור הזה
לא הבנת משהו על הסיכון מט"ח, תשאל בשירשור שהפנו אותך אליו
לא הבנתי משהו שצץ לך בעקבות קישור לשירשור אחר, תשאל באותו שירשור

הקופג הפנסיונית למעשה מיועדת רק למי שעובר את התקרה, לא ?
לא בהכרח, עד שהלמן יצאו עם המסלול החדש, הייתי מפקיד אך ורק לקופת גמל. לכן השוויתי בין שתי האופציות.

לגבי דמי ניהול מהפקדה בקופ"ג- כתבת שבבלאקרוק זה 0.07% אז איך זה אפס בקובץ שלך? כנראה שלא הבנתי.
ה-0.07% זה דמי ניהול מצבירה לא מהפקדה.

למעשה- אם אני רוצה לסכם , בהנחה ואני מעוניין להשקיע במדד עוקב סנופי- יש מספר דרכים -
1. פתיחת חשבון באינטרקטיב ורכישת תעודת סל VOO בדמי ניהול של 0.03% + מס על הדיבידנד 25% מדי רבעון
2. רכישת קרנות ישראלית של בלאקרוק עוקבת מדד סנופי בדמי ניהול של 0.07% , פה הדיבידנד נצבר- אז אין מס, נכון ? @דור דורים @HHH
3. אני רואה תעודות סל עוקבות סנופי של פסגות/מיטב דש- בדמי ניהול של 1.67%. אילו עוד עלויות יש מלבד ה- 1.67% ? - מה היתרונות/חסרונות שלהם אל מול אופציות 1 ו-2 ?
4. יש תעודות סל מנוטרלות מטבע כלומר עם אפס סיכון מטח וכאלה עם 100% סיכון מטח. לא מצליח להבין למה אם הדולר ירד בקרן פנסיה של הלמן אז הפנסיה שלי לא יורדת גם כי היא למעשה צמודה לדולר.
זה לא כל כך השרשור הרלוונטי, ניסיתי לעשות כאן סיכום על הנושא.
בגדול כל המוצרים שציינת הם מוצרים סחירים (מלבד תעודות סל, שכבר לא קיימות היום, ויש במקומן קרנות סל).
מוצרים סחירים ניתן לקנות בחשבון השקעות רגיל, או במסגרת קופת גמל או קרן השתלמות שמנוהלות במסלול בניהול אישי (IRA).

כאן בשרשור דיברו על קופת גמל מנוהלת שבה יקנו את אחד המוצרים (כנראה אופציה 2), לעומת מסלול סנופי מובנה שבו אין לך שליטה על מה שיקרה בו, אבל יש לך את ההצהרות של החברה על איך היא מתכוונת לנהל את המסלול.

בעיקרון התשובה היא שרק 85% מהדיבידנד נצבר, כי לפי אמנת המס בין ארה"ב לאירלנד גובים 15% מס במקור.
אבל אם מדובר בחשבון חייב תצטרך לשלם בפדיון בכל מקרה מס על כל הרווחים שנצברו בקרן, בין מעליית ערך, ובין אם מדיבידנדים.

בכל מקרה, אם יש לך עוד שאלות על הנושא, עדיף שתמשיך בשרשור שרלוונטי להשוואה בין מוצרים סחירים, ולא בשרשור על קרן פנסיה...

אני לא יועץ מס, ולא רואה חשבון, ולא עורך דין. אני גם לא סוכן ביטוח, לא יועץ פנסיוני ולא משווק פנסיוני. כל מה שכתבתי אינו ייעוץ או המלצה. אם אתה רוצה לבדוק דברים, עדיף שתוודא עם אנשי מקצוע, ולא עם סתם משתמשים בפורום אנונימי.

טוב, עברתי על כל ה25 עמודים... והשאלה אם אני מבין נכון לגבי הפנסיה.
החזקות הקרן:
5% מושקע בחוזים עתידיים בS&P
95% נמצא במזומן, פיקדונות וכו...
מתוך ה- 95% יש את האג"ח מיועדות.

זה החלק שלא הובהר לי מספיק. במידה ויש משבר, ניתן או לא ניתן למכור את האג"ח מיועדות ובכך להישאר מושקעים בS&P500?
אם לא ניתן, אני מסיק שמנפילה מסוימת (גדולה מאוד) הקרן לא תוכל להחזיק את הS&P ואז אני אישית מעדיף גמל.
אם ניתן, אז זה פשוט אחלה של דבר.

אני עשיתי זאת כך
היי,
ניסיתי לבצע על בסיס האקסל שלך השוואה בין קרן הפנסיה של הלמן לקרן הפנסיה שלי (הראל מנייתי).
דמי הניהול שלי כיום הם 0% מהפקדה ו-0.0018% מצבירה.
מלבד נתון התשואה שמשתנה בין הקופות (וכמובן דמי הניהול), אני נדרש לשנות נתונים נוספים על מנת לקבל תוצאה מדויקת?
טיזר - למרות דמי הניהול המעולים שיש לי כיום, ע"פ האקסל כרגע יוצא שהפנסיה של הלמן עדיפה עבורי.
תודה!

נערך לאחרונה ב:
מלבד נתון התשואה שמשתנה בין הקופות (וכמובן דמי הניהול), אני נדרש לשנות נתונים נוספים על מנת לקבל תוצאה מדויקת?
כן, בצד ימין אין התחשבות בכלל באגח מיועדות. צריך להעתיק את העמודות הרלוונטיות מצד ימין, וכן להוסיף םרמטר של כמה אחוז מהכסף צמוד למניות (שכן בהלמן זה 100% חשיפה, ובהראל זה 100 פחות האגח המיועדות).

אני בטוחה שמהר מאד זה יהיה משתלם.
הוצאות ההכשר הן קבועות, מספר המצטרפים והכסף שלו - לא.
כמובן שחסרים לנו נתונים בשביל לדעת מתי בדיוק זה יקרה.

אגב, בפורום פרוג, שהוא פורום מיינסטרים חרדי היה לא מזמן שרשור בנושא , ונשמע משם שיש הרבה מאד ביקוש לקרן מנייתית 100%.
בכל ציבור יש כאלו שרוצים מנייתי וכאלו שלא, אבל עבור הציבור החרדי אין כרגע אופציה חילופית.

שמח לעדכן שגוף הפיקוח "תשואה כהלכה" נתן הכשר למסלול מחקה מדד בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי (ולמסלולי השקעה נוספים בגמל ובהשתלמות)

https://www.hag.co.il/מוצרים-פיננסיים/מסלולים-כשרים

שמח לעדכן שגוף הפיקוח "תשואה כהלכה" נתן הכשר למסלול מחקה מדד בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי (ולמסלולי השקעה נוספים בגמל ובהשתלמות)
משמח לשמוע!

שאלה שאולי נענתה פה במהלך האשכול ופספסתי : האם אפשר להצטרף למסלול המדובר בצורה דיגיטלית? מהאתר נראה שיש הפרש בדמי ניהול מהצבירה בין 0.1-0.05%?
מתהליך ההצטרפות נראה שאי אפשר, האם אפשר לקבל את דמי הניהול המוזלים גם דרך נציג?

מהאתר נראה שיש הפרש בדמי ניהול מהצבירה בין 0.1-0.05%?
דמי הניהול לכל המצטרפים הם 1.49% ו- 0.05% מהצבירה.

וכן אפשר להצטרף גם דיגיטלית,
https://www.hag.co.il/pensionhag/#!/?utm_source=kosher&utm_medium=website&utm_campaign=pensia

אם את רוצה שנציג יחזור אליך תפני אלי בפרטי ואני אבקש שיחזרו אלייך בשבוע הבא.

סליחה שאני מקפיץ את הנושא מהשאול, אבל אחרי שהעברתי את עצמי לפנסיה הנ"ל (ואני עם בעיות רפואיות אז מתאים לי האי-חיתום) אני מתלבט האם להעביר גם את אישתי (מהראל) שהיא בריאה כפרה (שור בנקבה) טפו טפו. ואשמח להבהרה על המשפט:
האם הבדלים באיזון האקטוארי יכולים להשתנות בעתיד? בהחלט. יכל להיות שזה יהיה כמו בקרנות הגדולות, או גרוע יותר. אם זה יהיה כמו בקרנות הגדולות. אז אתה אדיש למהלך. אם זה יהיה גרוע יותר, אתה תמיד יכל לעבור לקרן פנסיה אחרת.
אם היא תרצה לחזור כמו שכתבת בעוד נאמר 10 שנים להראל, האם כשהיא תחזור לשם היא תצטרך לעבור חיתום מחדש? כי אם כן זה אומר שכל מצב בריאותי שיתווסף לה יוחרג ובעצם המעבר לפנסיה ברירת מחדל טומן בחובו סכנת החרגות של בעיות רפואיות עתידיות (במידה ולא נשארים בברירת מחדל עד לא ידע...)

@אדון ארון
תקנון קרן הפנסיה מגדיר את המקרים בהם הקרן זכאית לעשות חיתום. אחד מהתנאים זה הצטרפות לקרן (תנאים אחרים הם גידולי שכר, שינוי כיסוי ביטוחי וכד'). כלומר הראל או כל קרן פנסיה אחרת יכולה בעתיד להחליט שהיא מבצעת חיתום לכל מצטרף חדש.

שאלה כללית שקצת רלוונטית לכאן. חבר (עצמאי) ביקש מסוכן הביטוח שלו להעביר את הפנסיה למסלול הזה. הסוכן אומר שהוא לא עובד עם הלמן אלדובי ושהוא לא מוכן להעביר אותו. ברור שהחבר יכול להחליף סוכן, אבל מותר לסוכן בכלל לסרב? הם לא מחויבים לעבוד מול כל חברות הביטוח?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה