• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל בחברה קטנה [אינטרגמל]

השאלה אם ינסו להכניס מסלולים מנוהלים
יכניסו. קראתי איפשהו שזאת כל מהות המהלך - נוכחות בחסכון ארוך טווח ושילוב ניהול אקטיבי באינטרגמל הנרכשת.

קראתי את השרשור עד האמצע והשתכנעתי להשקיע (עבור בת הזוג) דרך Ibi. ואז המשכתי לקרוא את השרשור ובדקתי באתר שלהם. הם אכן מחזיקים בעיקר תעודות סל (לא יודע מאיזה סוג).
המצב נראה דומה באקסלנס מחקה מדד מניות חו"ל.

נשאלת השאלה, עבור אדם עם סכום מינימאלי בקרן השתלמות, מישהו יודע מה המקום המשתלם (מבחינת, דמי ניהול, קבלת דיווידנטים וכו') להשקיע באמצעותו באופן מחקה מדד סנופי?

נערך לאחרונה ב:
אאל"ט לאקסלנס אין בכלל מחקה סנופי ונראה לי שגם המסלול הפסיבי הוא רק סמי פסיבי כי הקצאת המשקולות דינאמית.

עוד לא נראתה ההשפעה של זה.
השוותי את התשואה שלהם בשנת 2016 (מאינטרגמל) לזו של קרן מחקה סנופי לא מגודרת ללא דמי ניהול (מהתשקיף) וקיבלתי שהן היו בקירוב זהות (10%). אז ב2016 הם היו בסדר, השאלה היא מה יהיה בעתיד...כי ב2016 הם השקיעו בעיקר דרך חוזים והיום בעיקר דרך תעודות סל.

היי (חדש כאן אך קורא מזה זמן מה),
עקבתי אחרי הפוסט הזה ופוסטים אחרים הקשורים לקופות גמל להשקעה, שהם המכשיר היחיד בינתיים דרכו אני משקיע במניות.
כמו @Sinister גם אני השתכנעתי להשקיע במחקה SP500 דרך IBI ואכן פתחתי קופה והזרמתי לשם קצת כסף לפני כמה חודשים. בזמנו בחרתי בהם על סמך ההמלצות כאן ובעיקר לעומת אינטרגמל שמציעים דמי ניהול נמוכים יותר, אך רק כביכול כי למעשה ייגבו ממני דמי ניהול דרך הדיבידנדים.

כשראיתי שIBI עברו גם הם לתעודות סל ולא לחוזים עתידיים כתבתי להם, זו תשובתם:
"המעבר לניהול הכסף באמצעות תעודות סל נעשה מתוך מטרה לחסוך בעלויות - עבורנו ולכן גם עבור החוסכים. החיסכון בעלויות נוצר מפני שאנחנו - IBI - נחשבים למשקיע מוסדי גדול ולכן מקבלים החזרים מלאים על דמי הניהול בתעודת הסל. לכן, בפועל נוצר מצב של חיסכון בעלויות בהשוואה לעלויות עקיבה באמצעות רכישת חוזים + מטח, וגלגולם אחת לרבעון, כפי שהיה בעבר. אנחנו, כמשקיע מוסדי גדול, מקבלים בחזרה את כל ההחזרים, כולל דיבידנדים. כל ההחזרים הם ברמה חודשית. זה כאילו שהחזקנו בחוזה לכל דבר."

מה דעתכם על התשובה? האם אני יכול להיות בטוח שאני מקבל את מלוא התשואה, או שהם מציעים עכשיו את אותו מוצר שאינטרגמל מציעים רק במחיר גבוה יותר?

תודה!

מה דעתכם על התשובה? האם אני יכול להיות בטוח שאני מקבל את מלוא התשואה, או שהם מציעים עכשיו את אותו מוצר שאינטרגמל מציעים רק במחיר גבוה יותר?

ראשית אני שוקל אותם בשביל קרן השתלמות של בת זוג (אני בIRA).

אני אף פעם לא בטוח בכלום, עם זאת, מתוך השוואה זהירה של התשואה (השוותי רק עבור קרנו השתלמות) שלהם ב2016 , בה הם החזיקו כ20% תעודות סל, ושל התשואה שלהם ב2017 עד עכשיו, כל זאת תוך הקפדה יתרה להשתמש במדדי הייחוס הנכונים, נראה שהביצועים שלהם כמצופה.

נקודה למחשבה:

ב2016 קופת הגמל (רגילה, לא להשקעה) שלהם (מחקה מדד S&P) הציגה ביצועים זהים לקרן ההשתלמות שלהם (מחקה מדד S&P), כמצופה.
ב2015 קופת הגמל שלהם (מחקה מדד S&P) הציגה ביצועים משמעותית פחות טובים (באחוזים) מקרן ההשתלמות שלהם, אין לי מושג מדוע.

לדעתי במצב הנוכחי אינטרגמל הכי זולים.

לפני שנה, כולם פה היו בדעה מאוד שלילית על אינטרגמל בגלל העיניין של תעודות הסל והיום רואים שזה לא אישיו (כי כולם עושים את זה).
הסיבה היחידה להעדיף את IBI זה שיקולים אחרים (וותק, שירות לקוחות בטלפון וכד').

גם אני מתלבט בין איביאיי לאינטרגמל. בדוחות אינטרגמל סנופי רבעון ראשון 2016 נראה שהתשואה שלהם זהה בדיוק לתשואות תעודות הסל שהם מחזיקים מינוס הוצאות קנייה ומכירה, בלי שום החזרי דמי ניהול.

הבעיה היא שכרגע אין אפשרות לניוד בין קופות גמל להשקעה, אז זה מרגיש שכל החלטה היא סופית בלי אפשרות חרטה.

הבעיה היא שכרגע אין אפשרות לניוד בין קופות גמל להשקעה, אז זה מרגיש שכל החלטה היא סופית בלי אפשרות חרטה.

חדש לי העניין שאתה מעלה פה. מה זאת אומרת אין אפשרות ניוד? תוכל לפרט?

מה זאת אומרת אין אפשרות ניוד?
חוקית יש אפשרות.
מעשית אין.
כלומר בחוק כתוב שמותר. אבל על כל חוק חדש שיוצא, המשרד הרלוונטי צריך גם לכתוב תקנות.
אז בתי ההשקעות מחכים לתקנות.

אז עברה שנה מאז שהצטרפתי לקופת גמל להשקעה אינטרגמל S&P500.
עדיין לא מצאתי את הקאץ' ונראה שזו הקופה המשתלמת ביותר כיום.
הקאץ' הישן (שנידון בשרשור הזה) של השקעה דרך תעודות הסל כבר לא נכון, כי גם המתחרים עברו מהשקעה דרך חוזים עתידיים לתעודות סל ישראליות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X פדיון קופת גמל להשעה ומכירת מניות בהפסד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
T שאלות על קופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
X פדיון של קופת גמל + קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
י קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
N קופת גמל IRA פער הבנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ז קופת גמל להחזרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה