• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרישה, חצי פרישה

ולריה

משתמש רשום
דירוג
11
שיתוף של המסע שלנו:
אנחנו זוג בשנות ה-40 עם 2 ילדים.
בשנים האחרונות אני מנהלת קליניקה מצליחה, אוהבת מאוד מאוד את המקצוע שלי. עלויות האחזקה של הקליניקה נמוכות יחסית, והרווח טוב, והלקוחות עומדים בתור, והעבודה מרתקת ומספקת. עדיין, אני משוכנעת שאם הייתי מקבלת מחצית מכמות המטופלים בשבוע גם הייתי אפילו עוד יותר טובה וגם הייתי נינוחה ורגועה יותר. השנה הורדתי יום עבודה ואני עובדת 4 ימים בשבוע, ובשאיפה כל שנה- שנתיים-שלוש הלאה להוריד עוד חצי יום. להגיע לעבודה של יומיים-שלושה בשבוע, זה מספיק. כמו כן איני מוותרת על חודש חופש בשנה באוגוסט, עדיף ביעד אקזוטי :)
בעלי היה הייטקיסט, הרויח מצוין, אך הרגיש שמפספס את הילדות של ילדיו, ולכן פרש, חיפש עצמו קצת ובחר להיות מורה. בתכלס, עדיין עובד המון המון שעות... מרויח דרמטית פחות... אבל מרוצה בסך הכל.
החלטנו שאנחנו שואפים לעבוד חצי ממה שעובדים היום בלי לרדת באיכות החיים תוך עשור. אחרי הרבה קריאה, לפני שנתיים התחלנו ממש להשקיע והתוצאות- וואו!!
משקיעים לפי תכנית שמאוד מבוססת על העקרונות מהאתר, ולא היינו עושים את זה בלי האתר. חד משמעית. היינו קונים בית גדול יותר, היינו קונים בית להשקעה או אפילו עושים שטות מוחלטת וקונים משרד להשקעה... איזה מזל.
אנחנו מתמקדים רק בחלק של ההשקעה ולא בחיסכון. אחרי מחשבות ואקסלים, גילינו שאנחנו יכולים אולי להקטין מעט את ההוצאות, נגיד להפסיק לקנות קפה בחוץ, אבל החיסכון החודשי שזה יניב הוא פשוט זניח ואילו גזילת הכיף שלי תהיה משמעותית. אין לנו המון איפה לחתוך, כי חוגים והשקעה בילדים אין מצב לחתוך, בטח שלא כל מה שקשור בפעילות גופנית, חופשות משפחתיות מדביקות אותנו יחד בחזרה ונותנות לנו אויר, ואם יוצאים מידי פעם למסעדה זה שולי גם. מוצרי צריכה אנחנו בקושי קונים, בגדים מקבלים מהשכנים.... אז בעיקר אני זו שקונה דברים, ורוב הדברים שאני קונה זה ספרים, לי ולילדים, ו-וואלה, זה הכיף שלי.
ועוד דבר שלא מוותרים עליו זה חופשה של חודש בחו"ל. כי אם נפרוש בעוד עשור אבל כבר נהיה זקנים מידי כדי לטייל, והילדים כבר יהיו גדולים מידי ולא ירצו לטייל איתנו, אז מה עשינו בזה?... אז מנסים לטייל בתקציב נמוך, לטייל לאט, לההתנדב ולפגוש אנשים ואלו חוויות מדהימות שאנחנו אוספים, שגם עליהן מקבלים ריבית דריבית, כי הסיפורים והזכרונות משתבחים עם השנים :)
ולמרות כל זה, אנחנו מצליחים לחסוך בערך 100K בשנה ולהשקיע, ואנחנו בהחלט עומדים לעמוד ביעד שלנו.
נהדר!
יש לנו דירה שעוד לא גמרנו לשלם את המשכנתא שלה. שווי התיק שלנו הוא כמעט כמות המשכנתא שנשארה לשלם, אבל לא משתלם לנו לחסל את המשכנתא בעזרת התיק.
אתמול איזנו את התיק וראינו שהתיק שלנו צמח ב-130K!! עוד לפני שהאכלנו אותו. איזה כיף.
אני מניחה שזה קשור לקורונה הצמיחה הזו, ומאחלת שימשיך לצמוח גם בלי קורונה. א-א-מן!

בעלי היה הייטקיסט, הרויח מצוין, אך הרגיש שמפספס את הילדות של ילדיו, ולכן פרש, חיפש עצמו קצת ובחר להיות מורה. בתכלס, עדיין עובד המון המון שעות... מרויח דרמטית פחות... אבל מרוצה בסך הכל.

בעיני נשמע מדהים, אני גם יותר מתחבר לרעיון של חצי פרישה או פרישה הדרגתית מאשר עבודה קשה ואז לעבור מ 100 ל 0

באופן כללי הבנתי שבשנים האחרונות יש כמות די נכבדת של הייטקיסטים שפונים להוראה ואפילו יש מסלולי הכשרה יעודיים.

אני בעצמי מתלבט אם בסיום התואר להתחיל כמה שנים בהייטק בתחום מכניס כלשהו ובהמשך לעבור להוראת מתמטיקה לתיכון או לדלג על החלק הראשון ובסיום הלימודים להוציא ישר תעודת הוראה

תוכלי להרחיב אולי על פערי השכר?
רשמת שבעלך עובד המון במון, זה כי הוא מעביר הרבה שיעורים פרטיים? או כי המערכת תובענית?

האם היום, אחרי מס שנים בהוראה, יש לו תובנות כלשהן על המלול שעשה?
האם היה נשאר עוד קצת בהייטק? הולך מלכתחילה להוראה? עושה משהו אחרת?

שיתוף של המסע שלנו:
אנחנו זוג בשנות ה-40 עם 2 ילדים.
בשנים האחרונות אני מנהלת קליניקה מצליחה, אוהבת מאוד מאוד את המקצוע שלי. עלויות האחזקה של הקליניקה נמוכות יחסית, והרווח טוב, והלקוחות עומדים בתור, והעבודה מרתקת ומספקת. עדיין, אני משוכנעת שאם הייתי מקבלת מחצית מכמות המטופלים בשבוע גם הייתי אפילו עוד יותר טובה וגם הייתי נינוחה ורגועה יותר. השנה הורדתי יום עבודה ואני עובדת 4 ימים בשבוע, ובשאיפה כל שנה- שנתיים-שלוש הלאה להוריד עוד חצי יום. להגיע לעבודה של יומיים-שלושה בשבוע, זה מספיק. כמו כן איני מוותרת על חודש חופש בשנה באוגוסט, עדיף ביעד אקזוטי :)
החלטנו שאנחנו שואפים לעבוד חצי ממה שעובדים היום בלי לרדת באיכות החיים תוך עשור. אחרי הרבה קריאה, לפני שנתיים התחלנו ממש להשקיע והתוצאות- וואו!!
משקיעים לפי תכנית שמאוד מבוססת על העקרונות מהאתר, ולא היינו עושים את זה בלי האתר. חד משמעית. היינו קונים בית גדול יותר, היינו קונים בית להשקעה או אפילו עושים שטות מוחלטת וקונים משרד להשקעה... איזה מזל.
אנחנו מתמקדים רק בחלק של ההשקעה ולא בחיסכון. אחרי מחשבות ואקסלים, גילינו שאנחנו יכולים אולי להקטין מעט את ההוצאות, נגיד להפסיק לקנות קפה בחוץ, אבל החיסכון החודשי שזה יניב הוא פשוט זניח ואילו גזילת הכיף שלי תהיה משמעותית. אין לנו המון איפה לחתוך, כי חוגים והשקעה בילדים אין מצב לחתוך, בטח שלא כל מה שקשור בפעילות גופנית, חופשות משפחתיות מדביקות אותנו יחד בחזרה ונותנות לנו אויר, ואם יוצאים מידי פעם למסעדה זה שולי גם. מוצרי צריכה אנחנו בקושי קונים, בגדים מקבלים מהשכנים.... אז בעיקר אני זו שקונה דברים, ורוב הדברים שאני קונה זה ספרים, לי ולילדים, ו-וואלה, זה הכיף שלי.
ועוד דבר שלא מוותרים עליו זה חופשה של חודש בחו"ל. כי אם נפרוש בעוד עשור אבל כבר נהיה זקנים מידי כדי לטייל, והילדים כבר יהיו גדולים מידי ולא ירצו לטייל איתנו, אז מה עשינו בזה?... אז מנסים לטייל בתקציב נמוך, לטייל לאט, לההתנדב ולפגוש אנשים ואלו חוויות מדהימות שאנחנו אוספים, שגם עליהן מקבלים ריבית דריבית, כי הסיפורים והזכרונות משתבחים עם השנים :)
ולמרות כל זה, אנחנו מצליחים לחסוך בערך 100K בשנה ולהשקיע, ואנחנו בהחלט עומדים לעמוד ביעד שלנו.
נהדר!
יש לנו דירה שעוד לא גמרנו לשלם את המשכנתא שלה. שווי התיק שלנו הוא כמעט כמות המשכנתא שנשארה לשלם, אבל לא משתלם לנו לחסל את המשכנתא בעזרת התיק.
אתמול איזנו את התיק וראינו שהתיק שלנו צמח ב-130K!! עוד לפני שהאכלנו אותו. איזה כיף.
אני מניחה שזה קשור לקורונה הצמיחה הזו, ומאחלת שימשיך לצמוח גם בלי קורונה. א-א-מן!
שמח בשבילכם, כל הכבוד!

אני מניחה שזה קשור לקורונה הצמיחה הזו
גם אני חושב ככה, אבל כתבת שאתם משקיעים על פי רוח הבלוג אז - Who cares?;)

בעיני נשמע מדהים, אני גם יותר מתחבר לרעיון של חצי פרישה או פרישה הדרגתית מאשר עבודה קשה ואז לעבור מ 100 ל 0

באופן כללי הבנתי שבשנים האחרונות יש כמות די נכבדת של הייטקיסטים שפונים להוראה ואפילו יש מסלולי הכשרה יעודיים.

אני בעצמי מתלבט אם בסיום התואר להתחיל כמה שנים בהייטק בתחום מכניס כלשהו ובהמשך לעבור להוראת מתמטיקה לתיכון או לדלג על החלק הראשון ובסיום הלימודים להוציא ישר תעודת הוראה

תוכלי להרחיב אולי על פערי השכר?
רשמת שבעלך עובד המון במון, זה כי הוא מעביר הרבה שיעורים פרטיים? או כי המערכת תובענית?

האם היום, אחרי מס שנים בהוראה, יש לו תובנות כלשהן על המלול שעשה?
האם היה נשאר עוד קצת בהייטק? הולך מלכתחילה להוראה? עושה משהו אחרת?
הוא עובד המון כי הוא כזה.... הוא לא יודע לעשות חצי עבודה. אז על כל שעת הוראה פרונטלית משקיע המון בבית. עדיין, הוא בבית, הוא נוכח ברב הימים כשהילדים חוזרים מבי"ס, ... זה משמעותי. לגבי נשאר עוד בהייטק, הוא יכול היה, אבל אז היה מפסיד את אותו גיל של הילדים. שורה תחתונה, הוא היה חוזר הרבה פעמים אחרי שהם כבר במיטות, וזה חבל...

הלקוחות עומדים בתור, והעבודה מרתקת ומספקת. עדיין, אני משוכנעת שאם הייתי מקבלת מחצית מכמות המטופלים בשבוע גם הייתי אפילו עוד יותר טובה וגם הייתי נינוחה ורגועה יותר. השנה הורדתי יום עבודה ואני עובדת 4 ימים בשבוע, ובשאיפה כל שנה- שנתיים-שלוש הלאה להוריד עוד חצי יום. להגיע לעבודה של יומיים-שלושה בשבוע, זה מספיק
לא יודעת באיזה תחום הקליניקה, אבל אולי את יכולה לשכור עוד בעל מקצוע שיעבוד בימים/שעות שאת לא שם ולהרוויח על עבודתו. לחילופין, את יכולה להשכיר את זה לימים הריקים למי שמתאים לו גם לעבוד רק חלק מהזמן.

אנחנו מתמקדים רק בחלק של ההשקעה ולא בחיסכון. אחרי מחשבות ואקסלים, גילינו שאנחנו יכולים אולי להקטין מעט את ההוצאות, נגיד להפסיק לקנות קפה בחוץ,

א.לגיטימי לגמרי,אתם ממש לא בנקודה שאתם צריכים לחשב כל קפה ומאפה בחוץ
ב.חשוב מאוד לא להתרגש יותר מדי מהעליות,כי שיגיעו הירידות זה יכאב יותר ;)
ג.המון בהצלחה,אתם בהחלט בדרך הנכונה!

אם התחום שבו עוסקת הקליניקה אינו דורש התמחות או תעודה כלשהי, שווה לשקול את הרעיון של להעסיק מישהו/מישהי אחרי הכשרה מתאימה (בהתחלה זה כאב ראש אבל אם העובד טוב ניתן לקצור דיבידנדים) ואז להוריד משרה לאחר הכשרה נאותה של העובד. חוץ מזה, יפה מאוד!

היי, אני הייטקיסט ששוקל לעשות הסבה לתחום ההוראה. השכר לא מעולה אבל הוא מספיק לי ואני יכול לעבוד במשרה חלקית, בהייטק התקשיתי למצוא משרות כאלו.
קו המחשבה בדיוק דומה למה ש @ולריה כתבה. אני שמח שזה עובד לכם.
האם מישהו בלי תעודת הוראה אך ניסיון מוכח בתיכנות יכול לשקול קריירה בתור מורה / מרצה?
האם זה מסלול קריירה יציב?
האם אפשר להגיע לשכר גבוה (100, 200 או 300 לשעה)?
בכללי אני אשמח לשמוע כל שיקול רלוונטי בהחלטה האם לעשות את ההסבה או לא, תודה רבה ובהצלחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Brightside תיק השקעות שלי לקראת חצי-פרישה שוק ההון 13
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 15
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N התיעצות פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
Z הטכניקה של פרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 22
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ישראלי מצוי קופת גמל - בעת פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
רולי חסכון לגיל פרישה בדמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower פרישה בגיל הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה