• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוד שאלות ממישהו טרי בעניינים

Oziris

משתמש רגיל
דירוג
58
בהמשך לכמה פוסטים ואחרי קריאה חוזרת של פוסטים בסיסיים של דורין עולות לי כמה שאלות. אני חייב לציין שגם דברים שכל מיני אנשים שענו על שאלות הגדירו כ'פשוט' - אינן פשוטות כלל למישהו חדש מאוד בתחום.
1. האם ניתן דרך בית השקעות לרכוש מדדים של חו"ל ללא התקזזות ופרוצדורה מורכבת של מיסוי ?
2. האם יש הבדל בין BI לבין IBI ?
3. בנושא מידת הסולידיות של התיק, מדוע לא להשקיע 100% במדדים עוקבים? מהיכן הגיע נושא המניות לתיק סולידי ?
4. האם ניתן לסמוך על יועצי השקעות בבנק/בבית ההשקעות בכל הנוגע לערוצי ההשקעה (אם אני מגדיר מראש דגש על מדדים), ולא לסמוך או להתמקח על נושא העמלות למיניהן (שכמובן שבנושא זה הם אינן נייטראלים).

תודה

בהמשך לכמה פוסטים ואחרי קריאה חוזרת של פוסטים בסיסיים של דורין עולות לי כמה שאלות. אני חייב לציין שגם דברים שכל מיני אנשים שענו על שאלות הגדירו כ'פשוט' - אינן פשוטות כלל למישהו חדש מאוד בתחום.
1. האם ניתן דרך בית השקעות לרכוש מדדים של חו"ל ללא התקזזות ופרוצדורה מורכבת של מיסוי ?
3. בנושא מידת הסולידיות של התיק, מדוע לא להשקיע 100% במדדים עוקבים? מהיכן הגיע נושא המניות לתיק סולידי ?
4. האם ניתן לסמוך על יועצי השקעות בבנק/בבית ההשקעות בכל הנוגע לערוצי ההשקעה (אם אני מגדיר מראש דגש על מדדים), ולא לסמוך או להתמקח על נושא העמלות למיניהן (שכמובן שבנושא זה הם אינן נייטראלים).

תודה

הכוונה בלסמוך על יועצי השקעות היא ביחס לעצתם לבחור בקרן כזו או אחרת (כמובן בכפוף לבדיקה שלי על דמי ניהול/עמלות) אבל בכל זאת כחסר נסיון.

ועוד שאלה לגבי קרן השתלמות - האם קרן השתלמות סטנדרטית באלטשולר-שחם (יש לי אחת כשכיר ואחת כעצמאי) - היא גמישה במסלולים? לא הוצע לי מעולם ולא דובר באף שלב שאפשר לבחור (כיוון שלפי הפורום פה - כדאי להשקיע אותך בערוצים מנייתיים)

נערך לאחרונה ב:
אם אתה רוכש דרך בית השקעות ישראלי אז הם עושים בשבילך את כל פרוצדורות המיסוי. העניין היחיד הוא שאם בסיכום המכירות של שנה מסויימת אתה בהפסד, תצטרך להגיש דו״ח כדי להתקזז מול רווח בשנים שאחרי. אבל אם אתה צמתכוון לרכוש ולהחזיק מדדים למשך שנים, זה לא אמור לקרות.

כן, ההבדל הוא I.
וברצינות - כנראה שאתה מתכוון ל-IB, זו חברה אמריקאית. לעומת זאת, IBI בית השקעות ישראלי. כנראה שאם אתה בשלב התחלתי וחושש מענייני מיסים, כדאי לך לעבוד עם ישראלי (יש כמה וכמה, אתה יכול לראות סקר שוק בבלוג של הסולידית או לערוך בעצמך).

עוקבים או לא, לא קשור למניות או לא. אפשר לעקוב אחרי מדדי מניות. בקשר למונח ״סולידי״, יש לו כמה פרשנויות...

אם אתה מגביל אותם למדדים בלבד, אז אין להם הרבה אפשרויות למכור לך מוצרים שאתה לא צריך. מצד שני, במקרה כזה אתה לא צריך אותם. הרי היועץ בבנק לא יכול להחליט בשבילך איזה אחוז להפנות לאיזה ערוץ השקעה, זה תלוי בדברים שרק אתה יודע - אופק ההשקעה, הסיבולת שלך לסיכון וכו׳. וברגע שהחלטת על הערוצים ועל השקעה במדדים, אז יעמדו בפניך אפשרויות שההפרש ביניהן בביצועים הוא זניח, ואתה יכול להשוות בעצמך את דמי הניהול.

תודה רבה.
1. לגבי הדו"ח - במידה וטווח ההשקעה שלי הוא נאמר כעשור, האם אני צריך לתעד משהו בשוטף או כל פרק זמן לטובת הדו"ח העתידי?
2. יש קשר בין IBI ל-IB ? או שהם לא היו מקוריים במיוחד?
3.הכוונה שלך בנושא המדדים והסולידיות היא שהרעיון הוא מדדים עוקבים הן של אג"ח (לדוגמא) והן של מניות - והיחס בינהם = למידת הסיכון?
4. אם אני מחליט בעצמי על אילו מדדים - הכוונה היא אצל IBI ל- IBI TRADE "מסחר עצמאי בבורסה? ואז, מה היתרון שלהם על פני מסחר עצמאי דרך הבנקים ?

4. האם ניתן לסמוך על יועצי השקעות בבנק/בבית ההשקעות בכל הנוגע לערוצי ההשקעה (אם אני מגדיר מראש דגש על מדדים),
תודה

זה מאוד תלוי ביועץ.
בבנק אחד יש לי יועץ שדי פוגע בתחזיות שלו. בבנק אחר יש לי יועץ שממליץ לי לעבור בין סקטורים או להחליף מדדים בין ארה"ב ואירופה... גם אם הוא באמת מאמין שזה נכון, ברור שאינטרס נוסף שלו הוא שאבצע הרבה פעולות.

2. IB זה ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס).
יש להם שלוחה ישראלית שקראו להם ביטריידר (BT) ולא מזמן שינו את השם לאינטרקטיב ישראל (II?).
3. לא בטוחה אם שאלת למה להשקיע במניות ישירות במקום מדדים או מה הקשר בין מניות למדדים.
אם ניקח את מדד תל אביב 25, אפשר להשקיע בנייר אחד שעוקב אחר המדד ואפשר להשקיע בכל אחת מ25 המניות המרכיבות את המדד בנפרד. 100% נחשב אגרסיבי, אתה יכול להרוויח ואתה יכול להפסיד.
4. ליועצי השקעות של הבנק יש קודם כל את האינטרס של הבנק. מעמלות ועד בחירת ניירות. על עמלות רצוי להתמקח ולעשות סקר שוק. יש גם יועץ השקעות פרטי.

2. IB זה ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס).
יש להם שלוחה ישראלית שקראו להם ביטריידר (BT) ולא מזמן שינו את השם לאינטרקטיב ישראל (II?).
3. לא בטוחה אם שאלת למה להשקיע במניות ישירות במקום מדדים או מה הקשר בין מניות למדדים.
אם ניקח את מדד תל אביב 25, אפשר להשקיע בנייר אחד שעוקב אחר המדד ואפשר להשקיע בכל אחת מ25 המניות המרכיבות את המדד בנפרד. 100% נחשב אגרסיבי, אתה יכול להרוויח ואתה יכול להפסיד.
4. ליועצי השקעות של הבנק יש קודם כל את האינטרס של הבנק. מעמלות ועד בחירת ניירות. על עמלות רצוי להתמקח ולעשות סקר שוק. יש גם יועץ השקעות פרטי.
השאלה לגבי מניות - הכוונה היא למדד עוקב (כלומר פאסיבי?) שעוקב אחר מדד מניות. אם התיק שלי כולל רק סוג כזה של מדד - עוקב אחר מדדי מניות בלבד - האם התיק שלי יחשב פאסיבי או לא ?

לדעתי הכוונה בפאסיבי היא לנסות לחקות את השוק ולא להכות אותו. כלומר לקבל תשואות ממוצעות ולא לחפש דרכים לתשואה עודפת.
מהבחינה הזאת יכול להיות שאני טועה, אבל אין הבדל אם תחזיק בתעודת סל על ת"א 25 או ישירות ב25 מניות באותו יחס.

כן.
לא רק שיש הבדל, אין בכלל קשר ביניהם.
מדדים עוקבים יש לך על כל מיני סוגי נכסים, גם מניות גם אג"ח וגם נכסים אחרים. גם בתיק סולידי יחסית יכול להיות מקום למניות באחוזים נמוכים.
4. האם ניתן לסמוך על יועצי השקעות בבנק/בבית ההשקעות בכל הנוגע לערוצי ההשקעה (אם אני מגדיר מראש דגש על מדדים),
חד וחלק: לא!
ולא לסמוך או להתמקח על נושא העמלות למיניהן (שכמובן שבנושא זה הם אינן נייטראלים).
עדיף לך בית השקעות בכל מקרה בהנחה שסכום ההשקעה שלך עולה על כ100K ש"ח.

4. אם אני מחליט בעצמי על אילו מדדים - הכוונה היא אצל IBI ל- IBI TRADE "מסחר עצמאי בבורסה? ואז, מה היתרון שלהם על פני מסחר עצמאי דרך הבנקים ?

אכן, אצלם או מסחר עצמאי בכל בית השקעות אחר.
מה שהם נותנים שקול למה שהבנק נותן, חוץ מזה שאתה צריך לעשות אליהם העברה.
לכן, השאלה היא רק העלות - בד״כ העלות בבית השקעות זולה בהרבה. מבחינת דמי ניהול קבועים מדובר על כ-20 ש״ח לחודש לעומת סכום באחוזים בבנק (״דמי משמרת״)ֿ, וגם עמלות ביצוע הפעולות נמוכות יותר. אם אתה בכל זאת נשאר בבנק, אז אתה יכול להתמקח ולהוריד עמלות במידה מסויימת גם שם (בתלות בגודל התיק).

תודה לכולם, חג שמח

אפשר לבחור. המעסיק חייב להפריש לקרן שבה תבחר, לפי החוק.
הכוונה השאלה היא לא לגבי חברה אלא לגבי מסלול בתוך חברה. יש אפשרות לבחור ?

הכוונה השאלה היא לא לגבי חברה אלא לגבי מסלול בתוך חברה. יש אפשרות לבחור ?
כן. אם החברה פותחת את המסלול בפניך, המעסיק חייב לאפשר לך להפקיד אליו.

אם אתה מגביל אותם למדדים בלבד, אז אין להם הרבה אפשרויות למכור לך מוצרים שאתה לא צריך.
הרבה מאוד..
ימכרו לך תעודת סל ישראלית סנטטית ויקרה, במקום ETF זר זול.

הרבה מאוד..
ימכרו לך תעודת סל ישראלית סנטטית ויקרה, במקום ETF זר זול.

במקרה של השואל, יש לי הרגשה שיעדיף מוצר ישראלי שירגיש לו יותר ״מוכר״. אבל צודק, לא חשבתי מספיק.

האם ניתן לסמוך על יועצי השקעות בבנק/בבית ההשקעות בכל הנוגע לערוצי ההשקעה (אם אני מגדיר מראש דגש על מדדים), ולא לסמוך או להתמקח על נושא העמלות למיניהן (שכמובן שבנושא זה הם אינן נייטראלים).

נשמע שיש לך מושג אחד או שניים במוצרים הבסיסיים שמרכיבים תיק השקעות סולידי. האם אתה לא חושב שיש לך ידע מספיק או שאתה יכול להשיג ידע מספיק בזמן סביר כדי לבנות תיק כזה בעצמך?

נשמע שיש לך מושג אחד או שניים במוצרים הבסיסיים שמרכיבים תיק השקעות סולידי. האם אתה לא חושב שיש לך ידע מספיק או שאתה יכול להשיג ידע מספיק בזמן סביר כדי לבנות תיק כזה בעצמך?
כל מה שכתבתי לעיל מבוסס על ידי שקיבלתי כאן ובבלוג בשבועיים האחרונים.
אין לי ידע מספיק, ובטח שלא זמן.
אני מסתכל על תיק הארי בראון לדוגמא. מבין לחלוטין את ההגיון הבסיסי מאחוריו ומסכים איתו. עם זאת, כאשר אני חושב פשוט לשכפל אותו, זה לא מתחבר לי עם השלכות רמת מורכבות גבוהה הרבה יותר שאני קורא בפורום.

אני מסתכל על תיק הארי בראון לדוגמא. מבין לחלוטין את ההגיון הבסיסי מאחוריו ומסכים איתו. עם זאת, כאשר אני חושב פשוט לשכפל אותו, זה לא מתחבר לי עם השלכות רמת מורכבות גבוהה הרבה יותר שאני קורא בפורום.
תיק הארי בראון נחשב לתיק עם סטיית תקן נמוכה (בגלל הפיזור על פני נכסים לא קורלטיביים) ותוחלת תשואה נמוכה יחסית לתיקים אחרים שהסולידית מדגימה בפוסט שלה עם ה25 תיקי השקעות (בגלל אחוז נמוך יחסית של מניות):
http://www.hasolidit.com/25-תיקי-השקעות-להרכבה-עצמית
האם שקלת מדוע אתה מעוניין לשכפל תיק זה? בפוסט שלעיל יש דוגמא לתיקים רבים, מפשוטים מאד למסובכים יחסית לתחזוק.

אינני יועץ השקעות, יש להיוועץ במומחה בעל רשיון.

תיק הארי בראון נחשב לתיק עם סטיית תקן נמוכה (בגלל הפיזור על פני נכסים לא קורלטיביים) ותוחלת תשואה נמוכה יחסית לתיקים אחרים שהסולידית מדגימה בפוסט שלה עם ה25 תיקי השקעות (בגלל אחוז נמוך יחסית של מניות):
http://www.hasolidit.com/25-תיקי-השקעות-להרכבה-עצמית
האם שקלת מדוע אתה מעוניין לשכפל תיק זה? בפוסט שלעיל יש דוגמא לתיקים רבים, מפשוטים מאד למסובכים יחסית לתחזוק.

אינני יועץ השקעות, יש להיוועץ במומחה בעל רשיון.
אתה מאמין לי שאני לא יודע להבחין איזה מהם מורכב לתפעול ואיזה פשוט?
תיק עם הרבה קרנות בהכרח מורכב?
הסתכלתי על הארי בראון בגלל הפשטות דווקא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
D מנסה להבין איך אני טכנית יכול לסחור במניות + עוד כמה שאלות שוק ההון 16
ע עוד כמה שאלות טכניות (בחירת אג"ח, מעקב אחרי דיבידנדים ועמלות) שוק ההון 0
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 138
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
E לא יכול לקנות עוד מנייר ערך מסוים שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
P עוד זליגת תמונות ת"ז של אזרחים? אוף טופיק 24
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
D עוד מסלול מחקה S&P500 בהשתלמות וגמל צרכנות פיננסית 12
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
yossik עוד פרסומת אחת וחזרנו... אוף טופיק 3
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29

נושאים דומים

Back
למעלה