• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוצרים פיננסים עם סיכון ותשואה גבוהים

JohnDoes

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,
אחרי לא מעט קריאה בתוכן המצוין שבבלוג החלטתי לקנות את 3 הקרונות של בלאקרוק (ארה"ב, אירופה ושווקים מתפתחים).
אני בן 25 בתחילת דרכי, עם משכורת קבועה ומעט התחייבויות בחיים, לכן אין לי בעיה בשלב זה לקנות רק מניות, בלי אג"חים.
סומך על סיבולת הסיכון שלי ובלאו הכי מדובר בסכומים שגם אם לא - אני רק אלמד על עצמי ועל השוק.
בכל מקרה, אני מבין שאני יכול להרשות לעצמי אפילו עוד יותר סיכון (בכפוף לעוד יותר תשואה אפשרית כמובן), אבל אני לא מכיר עוד מכשירים פיננסיים כאלה.
אני מניח שזה ידרוש יותר ספקולציה אבל אשמח לקבל הכוונה למקומות ספציפיים שאעמיק בהם.
מוצר שהוא High risk - High reward, קצת כמו לוטו אבל עם תוחלת שלטובתי. בתקווה אפילו על המשך הקו של הפרוטפוליו האידאלי של CAPM.

תודה!

אהלן,
אחרי לא מעט קריאה בתוכן המצוין שבבלוג החלטתי לקנות את 3 הקרונות של בלאקרוק (ארה"ב, אירופה ושווקים מתפתחים).
אני בן 25 בתחילת דרכי, עם משכורת קבועה ומעט התחייבויות בחיים, לכן אין לי בעיה בשלב זה לקנות רק מניות, בלי אג"חים.
סומך על סיבולת הסיכון שלי ובלאו הכי מדובר בסכומים שגם אם לא - אני רק אלמד על עצמי ועל השוק.
בכל מקרה, אני מבין שאני יכול להרשות לעצמי אפילו עוד יותר סיכון (בכפוף לעוד יותר תשואה אפשרית כמובן), אבל אני לא מכיר עוד מכשירים פיננסיים כאלה.
אני מניח שזה ידרוש יותר ספקולציה אבל אשמח לקבל הכוונה למקומות ספציפיים שאעמיק בהם.
מוצר שהוא High risk - High reward, קצת כמו לוטו אבל עם תוחלת שלטובתי. בתקווה אפילו על המשך הקו של הפרוטפוליו האידאלי של CAPM.

תודה!

בנוסף למה שכתב @חתול לילה , בחשבון margin של ברוקר אתה יכול לקבל מינוף, מעין ״הלוואה אוטומטית״. בחשבון IB זה ממש פשוט להתמנף עד פי 2, והריבית על אירו/דולר היא בסביבות 1.5-1.6 אחוז.

גם אני ממש לא ממליץ, כי אם אתה עובר את הסף של פי 2 יכולים לעשות לך מכירה כפויה. כנראה סביר לקחת מינוף של 20-30 אחוז, אם עושים הערכת סיכון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ממש לא ממליץ.
+1

אם אתה מחפש ריגושים בחיים לך תעשה קורס צניחה חופשית או משהו.
זה שאתה יכול להרשות לעצמך לקחת סיכונים גבוהים זה לא אומר שאתה צריך לעשות את זה.

ממש לא ממליץ.
גם אני ממש לא ממליץ
אם אתה מחפש ריגושים בחיים לך תעשה קורס צניחה חופשית או משהו.
+1
@JohnDoes , לאן אצה לך הדרך?
לאט לאט, עקב בצד אגודל, תלמד את השוק, תשחה מעט במים רדודים לפני שאתה קופץ ראש למים עמוקים לפני שלקחת שעורי שחיה..

אני לא חושב שההחלטה ליטול סיכון נוסף היא בהכרח רעה, פשוט צריך לדעת לנהל אותה
אני לא ממליץ על הלוואות מארג'ין במינוף גבוה, אבל גם לא פוסל
למשהו בסגנון שאתה מתאר אולי כדאי לבחון אופציות, אבל תוחלת הרווח מהם למיטב ידעתי שלילית (שכן, מדובר בסוג של ביטוח למעשה)

בקיצור, בספק שיש באמת משהו יעיל שמתיישר עם המודל של CAPM שכולל יותר סיכון - אחרי הכל זה מודל שמגיע להפחית תנודתיות בכל מחיר, לא להגדיל תשואה פוטנציאלית

ממש לא ממליץ אבל:
סקטורים יותר מסוכנים כמו ריטים, ריטים של משכנתאות, היי-טק (נסדק).
קריפטו (תוחלת לא לטובתך)
מניות קטנות
מניות במינוף

מניות טכנולוגיה בהחלט יתנו לך את הסיכון והתנודתיות שאתה מחפש :)
אבל כל מי שהולך לקנות מניות ספציפיות, כדאי מאד שילמד לקרוא דוחות רבעוניים לפחות, שלא לדבר על כל מיני מונחים כמו EV-to-EBITDA ו P/S

תודה על כל התגובות.
הכוונה היא למוצר שיתפוס נאמר 1% או פחות מסך כל התיק שלי, ולכן הסיכון הגבוה לא מפחיד אותי.
אני לא מחפש ריגושים כלכליים בחיים, רק רוצה לסכן שברירי אחוזים מסך התיק כדי שבהסתברות נמוכה, על פני טווח זמן ארוך, אוכל לקבל רווח משמעותי.

אני לא מחפש ריגושים כלכליים בחיים, רק רוצה לסכן שברירי אחוזים מסך התיק כדי שבהסתברות נמוכה, על פני טווח זמן ארוך, אוכל לקבל רווח משמעותי.
נניח תקבל 3% יותר מתשואות המדד לאורך זמן.
עזוב 3%, 5% יותר שזה כבר רמות של מעל באפט.
ב1% או פחות אחזקה מהתיק שלך כמה זה ישנה לדעתך את השורה התחתונה? שווה את הטרחה?

1% שיעשו הבדל זה רק משהו סטייל קריפטו, אופציות, פני סטוקס. הימורים מוחלטים, או לעשות פי-X או למחוק את הכסף.
זה קשה כשיודעים מה עושים, זה כמעט בלתי אפשרי כשלא יודעים. אז ראה הוזהרת.
לא ממליץ כמובן.

לי נראה שעדיף קודם כל לצבור קצת ניסיון בשוק ההון ואחר כך תחליט מה שתחליט. לצלול ישר למינוף או השקעות מסוכנות יותר לא נשמע לי חכם.

סקטורים יותר מסוכנים כמו ריטים
ריטים זה מסוכן? למה?

ככה השוק מחליט, מי אני שאתווכח.

אני לא מתווכח בכך שריטים יותר מסוכנים, אבל אף לא ראיתי שריטים השיגו תשואת יתר על פני השוק (בשונה מהנאסד''ק, קריפטו וכו')

גם בקשר למניות קטנות, יש כאלה שטוענים שהפקטור הזה מת

, אבל אף לא ראיתי שריטים השיגו תשואת יתר על פני השוק (בשונה מהנאסד''ק, קריפטו וכו')
הכל שאלה של איזה תקופה אתה מסתכל, כנ"ל הנאסדק וכנ"ל קריפטו.
גם בקשר למניות קטנות, יש כאלה שטוענים שהפקטור הזה מת
יתכן, הם בוודאות מסוכנים יותר, הייתי מצפה לתשואה עודפת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר באלו מוצרים פיננסים אפשר להגיע לחוב שעולה על ההשקעה? שוק ההון 15
ש בחירת מוצרים פיננסים לפנסיה צרכנות פיננסית 32
מ בחירת מוצרים פיננסים בקרן השתלמות בניהול אישי ira צרכנות פיננסית 3
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 1
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 0
A תשלום מראש על שירותים/מוצרים כגידור מאינפלציה פוסטים מאיכות נמוכה 11
S קנית מוצרים לבית בסיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 42
P ביטוח מוצרים בבית - כדאי כִּכְלָל או סתם חבל? צרכנות פיננסית 11
P האם יש מוצרים ישנים בהם המס הוא 25% ריאלי? מיסים 4
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
לאץ' רכישת מוצרים משומשים לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
מ קריטריונים לבחירת מוצרים פנסיונים וגמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שופרסל - מוכרת מוצרים בתוקף קצר בחצי מחיר !? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
R סלייס - תשואות מוצרים עוקבי S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
אשר השקעה במוצרי בבלאק רוק - ACWI או תהמיל של מספר מוצרים שוק ההון 9
L קניית מוצרים יבשים מסיטונאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R מוצרים שעדיף לקנות באמריקה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
E המלצה על חברה המבצעת שילוח של מוצרים ממחסניה בארה"ב לישראל. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
A תינוק - קניה בזול של מוצרים נצרכים רבות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
הדב איך לחפש מוצרים שעושים משלוח לישראל מאמזון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 82
Y איפה אתם קונים מוצרים יד שנייה אוף טופיק 4
H קניית מוצרים יד שנייה - רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
ליאת - איפה שיש רצון... "החמישון התחתון בישראל לא יכול להרשות לעצמו סל מוצרים בריא. נקודה". מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
Waler מוצרים עם אחריות מרשימה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
O האם עליית שכר המינימום גוררת איתה התייקרות של מוצרים? צרכנות פיננסית 13
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
שמוליק קיפוד חובת סימון מוצרים בסופר אוף טופיק 0
shlomi171 השבתה מתוכננת של מוצרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
yanosh34 מוצרים אידאליים לIRA שוק ההון 43
Y טבלאות השוואת מוצרים לא מספיק טובות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
P חברות פיננסים לא קונות תוכנות... פוסטים מאיכות נמוכה 7
עמיתא יבוא נתונים ממוסדות פיננסים ישראלים צרכנות פיננסית 0
M התלבטות בין כלים פיננסים שוק ההון 17
MichaelScott פירוט הוצאות באיכות ירודה בבלוגים פיננסים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
חושב בגדול פיתוח אישי - פיננסים התפתחות אישית 23
B קרנות פיננסים/בנקים שוק ההון 4
Yos השקעה בקרנות פיננסים - הזדמנות? שוק ההון 17
א תיכנון צעדים פיננסים שוק ההון 19
ו מישהו השתמש בטרפז פיננסים? שוק ההון 5
מ עזרה במציאת נתונים פיננסים על מדדי חו''ל שוק ההון 7
P האם כל חברות הביטוח+פיננסים זזות כמו צבים מתים? צרכנות פיננסית 20
EverydayGuy השקעה במכשירים פיננסים דרך ההורים שוק ההון 5
adamshalev חשיפה לסקטור הבנקאות\פיננסים כגידור נגד עליית ריבית שוק ההון 28
ציפור דרור יעדים פיננסים לשלב העצמאות שוק ההון 40
חתול לילה רעלים פיננסים שוק ההון 3

נושאים דומים