• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נכון שאפשר להתכלב, אבל...

אבל הטענה היא שההתנחלויות אשמות וגוזלות את כל כספי המיסים.
להבנתי זו לא הטענה. אני רק הרחבתי לגבי נקודה אחת.
המחיר האמיתי והכבד של ההתנחלויות הוא עקיף.

לגבי -
אם כך לא צריך לבוא בטענות רק על ההתנחלויות אלא על גם על ישובים שכוחי אל כמו ערד, קרית שמונה, דימונה, שדרות, עכו, נהריה, חצור הגלילית וכו'.
אשמח להרחיב, יש לך כמה שעות פנויות?

@גרהם שמעת על החלטה 194 והחלטה 3236 של העצרת הכללית של האו"ם? אלה החלטות שתומכות בזכות השיבה של הפלשתינים ופיצויי על אבדן רכושם. אתה חושב שיש לך לגיטימציה בינלאומית לדחות את זכות השיבה אבל אין.
אני חושב שאתה טועה לחלוטין בהבנת המדיניות של מדינות העולם. ההצהרות הנושנות האלו (שאפילו לפי הפרשנות שאתה נותן להן, אינן מחייבות) אינן משקפות את עמדת המדינות המשפיעות בעולם בשנת 2016.
ואם הענקת זכות הצבעה וזכויות עלולה להפוך את המדינה ל- לא דמוקרטית, המדינות הללו גם היו נותנות זכות הצבעה?
באנולוגיה שלך, אין שום מדינה דמוקרטית שהעניקה זכות הצבעה באופן כזה לכמות אנשים במספר חצי מאוכלוסייתה שעויינים אותה במוצהר.

אני שואל ברצינות, בלי להביע עמדה כלשהי (כי אין פתרון שמצא חן בעיני עד היום - כל פתרון שהוא טומן בעיות משמעותיות אחרות)
הטענה היא שאי מתן זכות ההצבעה למי שחי במדינה כל חייו הופכת את המדינה ללא דמוקרטית. כפי שכתבתי למעלה, את הטענה הזו מבינים לא רק בשמאל, ולראיה - גם הימין לא מספח את השטחים ונמנע מההכרזה הכל כך טריוויאלית לשיטתו כי דין אריאל ודין חברון כדין תל אביב לכל דבר ועניין.

אוקיי ואתה חי בגבולות כט בנובמבר? אתה לא.
האם 194 ביטלה את 181 ?

ציטוט מ"הגדה השמאלית"
http://hagada.org.il/2005/04/25/סמרטוט-אדום-החלטה-194/

חלטה 194 היא רבת סעיפים, ומזה שנים רבות לא עיינתי בה. החלטתי לחזור ולקרוא אותה ביסודיות, והנה אורו עיניי. העיסוק בפליטים הוא זניח, רק סעיף אחד (סעיף 11) מתוך 15 סעיפי ההחלטה. קריאה מעט יותר מעמיקה בו מלמדת כי לא מדובר בזכות שאינה תלויה בדבר, אלא בפניה "לממשלות ולרשויות הנוגעות", לאפשר לפליטים המוכנים לחיות בשלום עם שכניהם לחזור לבתיהם, או לשלם פיצויים למי שיבחרו לא לחזור ולמי שרכושם אבד או ניזוק ולכן אין להם לאן לחזור.

כידוע החלטות העצרת הן בבחינת המלצות בניגוד להחלטות מועצת הביטחון שהן מחייבות, עם סנקציות בצדן (ישראל הוכיחה שאם יש גיבוי מעצמתי, אפשר גם לצפצף על החלטות המועצה).

....

לא אכנס לדיון פרטני בהיבטים המשפטיים של ההחלטה. אסתפק באמירה כי יש מחלוקת בין משפטנים באשר לפרשנות סעיף 11. אני מפנה את הקוראים לדיון שהתקיים בין נציגת הארגון הפלסטיני "בדיל" (שמתמקד בזכויות הפליטים) לבין עו"ד מיכאל ספרד, דמות מובילה בתחום המאבק המשפטי למען זכויות אדם, שם הסביר ספרד מדוע הפירוש הפלסטיני לסעיף 11 הוא מאוד בעייתי, בלשון המעטה, מההיבט המשפטי (מופיע באינטרנט).

החלטה 194 מוכיחה גם את החשיבות של ממד הזמן. ההחלטה מ-1948 מצמידה את החזרה עם הנכונות לשלום.
....

מאחר שהעולם הערבי דאז, על כל חלקיו, דחה חד משמעית את החלטת החלוקה של האו"ם משנת 1947, לא הכיר בישראל, שלל את זכות קיומה, ממילא חזרה של פליטים בנסיבות אלה היתה בלתי אפשרית.

....

כאמור, סעיף הפליטים הוא אחד מני 15 בהחלטה 194. אני מצאתי ענין בסעיפים אחרים. סעיף 7 שמדבר על החלת משטר בינלאומי על ירושלים. סעיף 8 משרטט בבהירות את גבולות המשטר הבינלאומי בירושלים וסביבתה: במזרח אבו דיס, בדרום בית לחם, במערב עין כרם (כולל השטח הבנוי של מוצא) ובצפון שועפאת.

אחת התופעות המופלאות שגיליתי היא, שהפלסטינים, הטוענים כלפיי ישראל כי היא מפירה בבוטות את החלטת 194 באשר לשאלת הפליטים, חוברים לישראל בהפרת הסעיפים 7 ו-8 הנוגעים לירושלים ולמקומות הקדושים. גם הישראלים וגם הפלסטינים נאחזים בירושלים כבירתם.

לפי שיטתך בוא נעשה UNDO לפני 1947 - נחזור למדינה אחת בין הירדן והים, בהתחלה אפרטהייד, אח"כ כל אזרחיה (בגלל החרם), אח"כ מלחמת אזרחים ואז מדינה ערבית
אני אומר אפשר כבר מדינת כל אזרחיה והצעה לדרכון זר לכל אזרח (פליט) שרוצה אחרת והזדמנות להעביר את מכסיו למדינת היעד, פשוט פחות הרג והרס מיותר בדרך

/עריכה ציטוט סעיף 11
http://m-meee.blogspot.co.il/2010/03/194-1948.html
/עריכה

@ע.מדי לא בטוח שהבנתי מה המצע המדיני שלך?

@ע.מדי לא בטוח שהבנתי מה המצע המדיני שלך?
לא דיברתי על המצע המדיני שלי , אלא על כך שהמצע המדיני של דגגגג הוא בסופו של דבר של בל"ד , אבל זה לא מפתיע מחתרת לחי כללה את פורשי הרביזיוניסטים עם אנשי שמאל מוקצנים (נתן ילין מור ויצחק שמיר פיקדו ביחד על הלח"י)

אני אישית בעד שתי מדינות לשני עמים זה הפתרון האפשרי לדעתי ב (עדינות) 50 שנה הקרובות, ברמה עקרונית לא היה אכפת לי לגור במדינת כל אזרחיה שתהיה מצידי קונפדרציה וכדומה ובתנאי שתהיה דמוקרטית- וזה כמובן יקרה בעגלה ובזמן קריב ונאמר אמן ... אבל יותר סביר שזה יקרה ב ללה-לנד ולא במזרח התיכון החדא"עש שלנו.
פשוט בקומבינציה של ליברטריאניזם כלכלי עם לאומנות דורסנית אצל יהודים זה כלכך חוסר מודעות עצמית שאני כל הזמן מצנזר את עצמי מצרופי מילים שכוללים לאומנות ואיזם ביחד ....

איך הדיון הפך לדיון פוליטי ?

איך הדיון הפך לדיון פוליטי ?
"התדרדרות בשלושה מהלכים" סטנדרטית, שקרתה ללא מעט שרשורים פה - ברגע שחורגים מסוגיה קונקרטית לנושא של מדיניות כלשהי (במיסוי/דיור/חינוך, מה שלא תבחר), מקבלים את התגובה של "זה בגלל שהכסף הולך לחרדים/מתנחלים/בטחון/וכו'" ומשם זה כבר על אוטומט (המהלכים וטיעונים של הצדדים מוכרים, אבל אי אפשר באמת לעצור)...

כי השאלה שעלתה כאן לגבי עלויות ההתיישבות (התנחלות) בשטחים היא כאילו כלכלית, אבל למעשה פוליטית.
אני רק אגיד שבמדינה עם משטר ליברטריאני אמיתי שבה לכל הנתינים יש חופש (כלכלי ופוליטי) לא היתה שאלה פוליטית - רעיון חמוד על הנייר (לדעתי)

"התדרדרות בשלושה מהלכים" סטנדרטית, שקרתה ללא מעט שרשורים פה - ברגע שחורגים מסוגיה קונקרטית לנושא של מדיניות כלשהי (במיסוי/דיור/חינוך, מה שלא תבחר), מקבלים את התגובה של "זה בגלל שהכסף הולך לחרדים/מתנחלים/בטחון/וכו'" ומשם זה כבר על אוטומט (המהלכים וטיעונים של הצדדים מוכרים, אבל אי אפשר באמת לעצור)...

בגלל שכלכלה היא עניין של טעמים וטעמים באים עם העדפות ומתן ערך להעדפות אז מדיניות כלכלית מבטאת בסופו של דבר סט ערכים כלומר אין באמת דרך להפריד בין כלכלה לפוליטיקה ברמת המקרו

אני רק רוצה לציין שאני ניסיתי להעלות את רמת השרשור חזרה, ולדחוף אג'נדה תכנונית.

@תפוזינה מצטער שחטפו לך את השרשור.
האם אפשר לחזור לנושא המקורי?
תודה.

"הכן את הכסף טרם ההוצאה"
יכול להיות אחלה נושא בפני עצמו בפורום, תחשוב על זה. אהבתי מאוד (גם בגלל שככה גם אני נוקט, וגם נחמד לראות שמישהו כותב על זה).

והערה לא קשורה, כמה אתם כותבים... זה לא ייאמן.
זכותכם, כן. פורום חופשי והכל.
אבל ההספק שלכם מטורף..... :lol:

יכול להיות אחלה נושא בפני עצמו בפורום, תחשוב על זה. אהבתי מאוד (גם בגלל שככה גם אני נוקט, וגם נחמד לראות שמישהו כותב על זה).

והערה לא קשורה, כמה אתם כותבים... זה לא ייאמן.
זכותכם, כן. פורום חופשי והכל.
אבל ההספק שלכם מטורף..... :lol:
תשנה את הניק לאייל הקורא :)

נערך לאחרונה ב:
את מתעלמת מנקודה חשובה שמסבירה למה ישראל מחזיקה ותחזיק את יו"ש

אני לא מתעלמת. אני פשוט מציינת שלסיבה הזאת יש מחיר, והוא יוצא מהכיס של כולנו, והסיבה שבוחרים האלטרנטיבה הזו של התנחלות ולא האלטרנטיבית אחרות, יש בסופו של דבר בסיס דתי.

מצטער שחטפו לך את השרשור.
האמת שתפוזינה תייגה אותי ושאלה למה האשמתי את המתנחלים.. אז נראה לי שהיא די הובילה לשם.

תשנא את הניק לאייל הקורא :)

למזלי אני מדלג על רוב ההודעות, ומה שתופס לי את העין אני קורא.
אבל תרגישו חופשי, למה הפסקתם את המסיבה בגללי? :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L זה נכון שאפשר לטהר מים מזוהמים שיהיו ראויים לשתיה ע"י כלור? אוף טופיק 11
מ האם נכון שתיק המסחר שלי יורכב מנייר בודד?! שוק ההון 11
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
חתול לילה שימוש נכון בטוויטר אוף טופיק 39
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
J איך נכון להתייחס לנכסים עתידיים בירושה כחלק מתיק הנכסים? אוף טופיק 6
מ איך נכון לשלם בחו״ל? צרכנות פיננסית 1
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
צ היטל השבחה מה יותר נכון? נדל"ן 6
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F בקצרה האם הבנתי נכון את הקונספט ? שוק ההון 10
S נתון לא נכון בתיק ההשקעות שלי באינטרקטיב ישראל מיסים 8
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 6
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R כיצד נכון להשקיע כסף הקיים בחשבון בארה״ב שוק ההון 5
EverydayGuy איך נכון להשקיע עם רילוקיישן פוטנציאלי בעוד מספר שנים שוק ההון 2
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
י כיצד לתמחר נכון נכס למכירה? נדל"ן 4
D חשש מהחיסון. האם אני פועל נכון? אוף טופיק 5
נגב האם החישוב שלי נכון? חלוקה עולמית נטולת אמריקה שוק ההון 38
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
ת איך נכון לאחסן תפוחי אדמה, עגבניות וגזר? אוף טופיק 29
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
L תופעת הדגשת הטקסט (יותר נכון סוג של לפתות אותנו לקרוא) בזמן האחרון אוף טופיק 26
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
O משוואה מתמטית לשאלה כל כמה זמן נכון לקנות ב-IRA צרכנות פיננסית 14
D טיפול נכון במזומנים עקב הקורונה שוק ההון 15
I זמן נכון להחלפת קרנות שוק ההון 7
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
ע משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה, האם הבנתי נכון? צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה