• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניוד ביטוח מנהלים לניהול עצמי, כן או לא?

gsafier

משתמש רגיל
דירוג
25
שלום לכולם,

אני מתלבט האם לנייד את ביטוח המנהלים לניהול עצמי או לא.
הפנסיה שלי מורכבת היום חצי מקרן פנסיה וחצי מביטוח מנהלים.
את קרן ההשתלמות וקרן הפנסיה אנייד בטוח, זה נו בריינר.

הביטוח הוא במגדל משנת 2008.
דמי הניהול הם 2 משוטף ו-1.25 מצבירה.
מקדם ההמרה הוא לגיל 67 הוא 201.53
אז מצד אחד ברור שהחיסכון בניהול עצמי יהיה גבוה יותר, אבל מצד שני המקדם...

אולי מישהו פה יצליח להאיר את עיניי?

אז מצד אחד ברור שהחיסכון בניהול עצמי יהיה גבוה יותר, אבל מצד שני המקדם...
אתה יכול לפתוח אקסל ולחשב פחות או יותר מה תיהיה הצבירה הצפויה שלך בגיל 67 בשתי האופציות (בהתחשב בדמי הניהול השונים).
משם אתה יכול לחשב איזה מקדם בגמל יתן לך את אותה קצבה חודשית כמו שיהיה לך בביטוח מנהלים - תחשב את הקצבה הצפויה בביטוח המנהלים ע"י חילוק הצבירה בביטוח המנהלים במקדם המובטח. עכשיו תקח את הצבירה שלך בגמל ותחלק בקצבה שקיבלת, זה נותן לך "מקדם שווה ערך" בגמל.
ברגע שיש לך את המספר אתה יכול לחשוב עד כמה נראה לך סביר שהמקדם האמיתי שתקבל בפרישה יהיה גבוה או נמוך מהמספר הזה.
אם המקדם המחושב שקיבלת נראה לך מאוד גבוהה, ואתה מאמין שסביר מאוד שהמקדם האמיתי שתקבל יהיה נמוך בהרבה אז כנראה שגמל עדיף, אם להיפך אז להיפך, ואם המספרים דומים אז כבר צריך להמר :)

קרן הפנסיה אנייד בטוח, זה נו בריינר.
אני לא בטוח שזה כזה "נו בריינר".
דוקא יש לא מעט יתרונות בקרן פנסיה שלא בטוח שכדאי לוותר עליהם כלכך מהר. לא אומר שעדיף בודאות קרן פנסיה, אבל זה לכל הפחות שווה בדיקה קצת יותר מעמיקה.

עשיתי חישוב קצר עם כמה מספרים רנדומליים, יצא לי שכדי לקבל בגמל קצבה דומה לקצבה מביטוח המנהלים, המקדם העתידי צריך להיות 240-250. כל זה בהנחה שיש לך עוד כ30 שנה עד הפרישה, ושהתשואות בגמל ובביטוח מנהלים זהות. (אני עדיין ממליץ לך לחשב בעצמך בהתאם לנתונים שלך ולשחק קצת עם המספרים)
עכשיו השאלה איך אתה מעריך את הסיכוי שהמקדם עוד 30 שנה יהיה יותר גדול מ250.

https://drive.google.com/file/d/0BywkuwbxEvK0WjJyZ3VCd2ZWbHM/view?usp=sharing

מחשבון שפותח על ידי @גרינבלט

לי יש מקדם טוב יותר (167) ולכן אני לא מנייד ביחוד בגלל שכיום אין פתרון למקדם הפנסיוני בקופות הגמל
אבל תוכניות הוניות שכבר ניידתי לקופות גמל אני אעביר.

לדעתי עדיף.להמתין כדי להביו מה מציעות קופות הגמל ורק אז לקבל החלטה מושכלת.

@אנון נימוס, אכן יש לך מקדם טוב, אבל בד״כ בתוכניות עם המקדמים האלה (בתוכניות של לפני שנת 2000-2001) יש חסרון אם בן הזוג תלוי בך: אחרי 10 שנים של קבלת קצבה, אם המבוטח הולך לעולמו, בן הזוג לא מקבל כלום. בתוכנית החל מ-2000/2001 עם המקדם הפחות טוב, בן הזוג לא מקבל כלום אחרי 20 שנה.

@אנון נימוס, אכן יש לך מקדם טוב, אבל בד״כ בתוכניות עם המקדמים האלה (בתוכניות של לפני שנת 2000-2001) יש חסרון אם בן הזוג תלוי בך: אחרי 10 שנים של קבלת קצבה, אם המבוטח הולך לעולמו, בן הזוג לא מקבל כלום. בתוכנית החל מ-2000/2001 עם המקדם הפחות טוב, בן הזוג לא מקבל כלום אחרי 20 שנה.
כל פוליסה ותנאיה, מה שבטוח שבקופות הגמל אין שום הגדרה של מקדם כך שאי אפשר להשות בינתיים.
במקרה שלנו לכל בן זוג יש תוכנית משלו כך שגם אם אני או אשתי עוברים מן העולם 10 שנים אחרי הפרישה לכל אחד מאיתנו יש תוכנית שלא לדבר על כך שלשנינו 50٪ מהחסכון הפנסיוני הוא בקרנות פנסיה כך שהדאגה לירושת בן הזוג אינה קריטית

ושהתשואות בגמל ובביטוח מנהלים זהות.
ההנחה הזו סותרת את כל הרעיון ב-IRA גם למשקיע מדדים פאסיבי.

דוקא יש לא מעט יתרונות בקרן פנסיה שלא בטוח שכדאי לוותר עליהם כלכך מהר.
למי שיודע לעשות את הביטוחים בעצמו לדעתי זה נו בריינר גדול. היתרון היחיד בקרן פנסיה זה שהוא עוטף את המוצרים בנוחות למי שלא רוצה להתעסק עם כלום (ואני מודע להפרשים בין הביטוחים בפנים ובחוץ -ועדיין לתת למחיר ביטוח זול להשפיע על בחירת ההשקעות שלי נשמעת הזויה)

@אנון נימוס, אם אתה מודע לזה וערוך לזה- מצויין.
אני פשוט גיליתי את ה״כוכבית״ הזו המקרה, וממה שאני יודע הרבה אנשים לא מודעים לזה, ויבינו את זה רק כשיצאו לפנסיה.
מבחינתי לכל אחת מהאופציות (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל) יש יתרונות וחסרונות, ואני מחלק את התוכנית הפנסיונית שלי בין שלושתם.

ההנחה הזו סותרת את כל הרעיון ב-IRA גם למשקיע מדדים פאסיבי.
מסכים.
הטענה שלי הייתה שבמקרים שבדקתי ira יכול להיות יותר משתלם אפילו אם התשואה זהה. ברור שאם אתה מניח תשואה עודפת בira זה רק מחזק את היתרון.

למי שיודע לעשות את הביטוחים בעצמו לדעתי זה נו בריינר גדול. היתרון היחיד בקרן פנסיה זה שהוא עוטף את המוצרים בנוחות למי שלא רוצה להתעסק עם כלום (ואני מודע להפרשים בין הביטוחים בפנים ובחוץ -ועדיין לתת למחיר ביטוח זול להשפיע על בחירת ההשקעות שלי נשמעת הזויה)
מעבר להפרש המחיר בביטוח (שהוא לא קטן) ולהפרש בדמי הניהול (גם מול ira קרן פנסיה זולה משמעותית) יש גם את נושא האג"ח המיועדות. (בכל זאת 4.8% צמוד מדד בסיכון נמוך של אג"ח מדינה)
שוב, לא אומר שזה בהכרח יתרון, אבל זה שווה מחשבה קצת יותר מעמיקה.

אם כבר ביטוח מנהלים זה "נו בריינר" (אלא אם יש לך ישן עם מקדם ממש טוב) כי שם באמת אין יתרון וההשואה היא פשוטה לפי המחיר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M ניוד תכולה של ביטוח מנהלים לקפ"ג IRA? בלי לסגור את הביטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
י ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 34
נולי ניוד ביטוח מנהלים לקופ"ג צרכנות פיננסית 14
שמוליק קיפוד ניוד ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 12
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E ניוד פנסיה עם החרגה רפואית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
C ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אשיש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F ניוד תיק השעות מבנק לאומי לבנק דיסקונט צרכנות פיננסית 2
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
K ניוד CSPX שוק ההון 1
ה ניוד מחברת החשמל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ ניוד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M ניוד קרן פנסיה - דמי ניהול ומסלולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
barad5 ניוד חשבון בנק צרכנות פיננסית 5
Rebecca Ross ניוד מבית השקעות ישראלי לאמריקאי שוק ההון 13
T ניוד חלקי של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

Back
למעלה