• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן?

אבל בגדול לעזוב ארץ זה דבר מורכב מסובך מאוד
ונועד לאחוז מסויים קטן מאוד מהאוכסלוסייה בלבד.(וכולי האי ואולי)
ולכן זו הדוגמה שנתתי לשינויים ארוכי טווח. ברמה השנתית מדובר ברעש סטטיסטי, אבל בפרקי זמן ארוכים, ההבדלים גדולים.
ואכן, הרוב לא יוכלו להגר, אבל המיעוט שכן מחזיק על כתפיו מערכות מרכזיות במדינה.

@החכמה מאין תמצא אני לא רוצה להעליב, אבל אתה נשמע כמו איך שמדברים לאומנים ברוסיה. ״מי עוזב את רוסיה? שונאים רוסים בכל מקום בעולם. אתם תראו, עוד 20 שנה יהיה פה שגשוג ובשאר העולם הכל יתמוטט ואז תחזרו.״

תרחיש ישראלי כזה יכול לקרות, אבל הרבה יותר סביר שלא יתממש.

וכמו שאמר @גרהם , בניגוד לתדמית, לא כל ארחי פרחי מהרחוב שצועק: ״נמאס לי מהמדינה הזו״ יש לו את האמצעים לעזוב ולהשתקע במקום אחר. שלא לדבר על יכולות קוגניטיביות ללמוד שפה ותרבות אחרת.
ובאופן פרדוקסלי, המיעוט שכן יכול להגר זה דווקא אותם אנשים שהכי שווים למדינת ישראל.

אני דווקא יותר פרו־הישארות בישראל, אבל אני נגד לזרות לאנשים חול בעיניים שאין מה לחפש בחו״ל. אפשר להתפרנס יותר טוב בחו״ל, אם כי היום ישראל לוקחת את רוב המדינות המפותחות בקטע הזה. אפשר גם למצוא בנות זוג יותר איכותיות מההיצע שקיים בארץ (ולהיפך) - ואני מכיר כאלה שהתחתנו ככה ועזבו.

גם בתקופה של האינתיפאדה השנייה - שהיתה הרבה יותר גרועה מ-7 באוקטובר - היה פרץ אנטישמיות גדול וישראלים היו צריכים להצניע את הזהות שלהם בגלל מבצע חומת מגן.
ובסוף זה עבר וישראלים שהשתקעו בעשור הזה בחו״ל הכל בסדר איתם.

איזה להגר?
אנשים מחול בגלל האנטישמיות חוזרים לארץ

תראה את מספר הבקשות לעלייה שרק עולה משנה לשנה

ברגע שהמשכילים ישכילו להבין
שלא אוהבים את היהודים בשום מקום...
זה פיקציה עכשיו כמו שזה תמיד היה פיקציה.
שים לב כמה מתוך מי שאומר "יש שנאה ליהודים בכל העולם" הם כאלו שלא גרו בחו"ל לעומת כמה טוענים לטיעון הזה שכן גרו בחו"ל.
ולדאטא - ראה תרשים 1 כאן:
אתר הלמס, לפתוח תרשימים

אבל בגדול לעזוב ארץ זה דבר מורכב מסובך מאוד
ונועד לאחוז מסויים קטן מאוד מהאוכסלוסייה בלבד
זה נכון לשני הכיוונים, והדאטא מראה איזה כיוון יותר קשה לעיכול.

אגב, אני לא טוען לעזיבה, רק שהטיעון לעלייה/ירידה שגוי.

ולדאטא - ראה תרשים 1 כאן:
לא הבנתי למה מציגים כך את הדברים. נראה שלא כוללים שם את הנתון של עולים חדשים שמקבלים לראשונה אזרחות ישראלית.
שים לב כמה מתוך מי שאומר "יש שנאה ליהודים בכל העולם" הם כאלו שלא גרו בחו"ל לעומת כמה טוענים לטיעון הזה שכן גרו בחו"ל.
אין ספק שיש הרבה אינטרסים מכל הצדדים להציג את המציאות בצורה מסויימת.
ובכל זאת, אני מתרשם שהפעם קרה משהו שלא קרה בפעמים הקודמות ויש שבר גדול אצל ישראלים באונ' העילית האמריקאיות (שבהן למדו גם חלק גדול מהעובדים במקומות העבודה בהם עובדים ישראלים משכילים), גם אם הדבר לא מביא לחזרתם המיידית לארץ.

ויש שבר גדול אצל ישראלים באונ' העילית האמריקאיות (שבהן למדו גם חלק גדול מהעובדים במקומות העבודה בהם עובדים ישראלים משכילים), גם אם הדבר לא מביא לחזרתם המיידית לארץ.
מסכים מצד אחד, מצד שני הבעיה נובעת בעיקר מכך שאנחנו בצד הלא נכון של הטרנד, וכמו כל טרנד הזיכרון של רוב האנשים המעורבים יהיה קצר ורוב ההשפעה תחלוף.
אל זה מצטרף הסיכון שגבר עקב האירועים למגורים בישראל - איזור מוכה מלחמות ופיגועים, וירידת תקווה מתהליכי שלום.
לגבי מקומות עבודה אני בקשר עם לא מעט אנשים בסיטואציה כזו, ואף לא אחד אומר שמשהו שלילי מורגש בסביבתו.

דעתי שאכן המטוטלת תפנה קצת יותר לכיוון העלייה בטווח הקצר בסיכומו של דבר, אבל לא חושב שזה יהיה דרמטי במאקרו.

לגבי הדאטא באמת לא מצאתי משהו טוב יותר... אם תמצא בבקשה תשתף

מסכים מצד אחד, מצד שני הבעיה נובעת בעיקר מכך שאנחנו בצד הלא נכון של הטרנד, וכמו כל טרנד הזיכרון של רוב האנשים המעורבים יהיה קצר ורוב ההשפעה תחלוף.
אל זה מצטרף הסיכון שגבר עקב האירועים למגורים בישראל - איזור מוכה מלחמות ופיגועים, וירידת תקווה מתהליכי שלום.
לגבי מקומות עבודה אני בקשר עם לא מעט אנשים בסיטואציה כזו, ואף לא אחד אומר שמשהו שלילי מורגש בסביבתו.

דעתי שאכן המטוטלת תפנה קצת יותר לכיוון העלייה בטווח הקצר בסיכומו של דבר, אבל לא חושב שזה יהיה דרמטי במאקרו.

לגבי הדאטא באמת לא מצאתי משהו טוב יותר... אם תמצא בבקשה תשתף
אני מקווה שתחזית שלך תתגשם.
אני חושש שהנטיה בשמאל האמריקאי נגד ישראל היא יותר מטרנד חולף והסיטואציה בה ישראלי שמתאבל שומע שחבריו תומכים ברוצחי הילדים מהחמאס, נשמעת לי איומה, גם אם האמריקאים לא רואים בישראלי כנציג הכיבוש. פשוט קהילה שקשה להשתייך אליה כשאלו העמדות הרווחות בה, גם אם מקום העבודה לא נפגע.
לגבי הנתונים, יש ללמ"ס את מספר העולים, למשל כאן.
לא חיפשתי אם יש מקור שמאגד את כל נתוני העולים / ישראלים חוזרים לעומת הישראלים העוזבים את ישראל.

מדינות במלחמה מאבדות אנשים. רואים את זה גם באוקראינה וגם ברוסיה. האם בישראל תהיה מלחמה כוללת עם מדינות "אמיתיות"? לדעתי זה שאלה של זמן. הסיבה שראינו הרבה אנשים מגיעים לארץ זה כי גייסו אותם בצו 8 ובעצם אם הם לא היו מגיעים לפה הם היו נחשבים עבריינים. אם לא היו מגייסים אנשים בחול בצו 8 לדעתי היינו הרבה פחות אנשים מגיעים. חברות בינלאומיות גם הציעו לאנשים "התרעננות בחול" וכדומה.

לגבי מה שקורה באוניברסיטאות בחול, זה תמיד ככה בשנים האחרונות. יש עלייה בתנועות "Diversity & Equality" שמתדלקות כל מיני תופעות פוליטיות. באירופה יש את גל הפליטים הגדול מהמזרח התיכון שמשפיע גם (זו אוכלוסיה צעירה, אז מן הסתם שיותר נוכחת בקמפוסים). בחברות פרטיות "Diversity & Equality" לא עבד ויש חברות ששרפו ככה מליארדים והבינו שזה לא תורם לכלום, הרבה חברות עכשיו קיצצו משמעותית בתוכניות הללו.

עם כל הכבוד לכולם. מדוע לנחש?

יש מידע מסודר (למשל עבור מהלך 2022 ב- https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/DocLib/2022/426/11_22_426b.pdf )
לפיו:
במהלך 2019 מאזן ההגירה הבינ"ל היה פלוס 37,180
במהלך 2020 מאזן ההגירה הבינ"ל היה פלוס 24,160
במהלך 2021 מאזן ההגירה הבינ"ל היה פלוס 27,200
במהלך 2022 מאזן ההגירה הבינ"ל היה פלוס 77,520

בעוד כמה ימים נדע לגבי מהלך 2023

@החכמה מאין תמצא אני לא רוצה להעליב, אבל אתה נשמע כמו איך שמדברים לאומנים ברוסיה. ״מי עוזב את רוסיה? שונאים רוסים בכל מקום בעולם. אתם תראו, עוד 20 שנה יהיה פה שגשוג ובשאר העולם הכל יתמוטט ואז תחזרו.״
תסתכל על הרוסים שהגיעו לפה לארץ בשנות ה80
כולם בעלי תארים תפקידים
ואיך הם הצליחו להשתלב....

דווקא הרוסים זה דוגמה טובה
תרחיש ישראלי כזה יכול לקרות, אבל הרבה יותר סביר שלא יתממש.
יפה.
יותר סביר ברמה של 99.999 אחוז
וכמו שאמר @גרהם , בניגוד לתדמית, לא כל ארחי פרחי מהרחוב שצועק: ״נמאס לי מהמדינה הזו״ יש לו את האמצעים לעזוב ולהשתקע במקום אחר. שלא לדבר על יכולות קוגניטיביות ללמוד שפה ותרבות אחרת.
ובאופן פרדוקסלי, המיעוט שכן יכול להגר זה דווקא אותם אנשים שהכי שווים למדינת ישראל.
נכון במידה מסויימת
אבל בדרך כלל האנשים הללו נמצאים בעמדות מפתח ושליטה
ובחול רוב הסיכויים שהם לא יגיעו לאותם מקומות

יתרונות הבייתיות הוא גדול

אני דווקא יותר פרו־הישארות בישראל, אבל אני נגד לזרות לאנשים חול בעיניים שאין מה לחפש בחו״ל. אפשר להתפרנס יותר טוב בחו״ל, אם כי היום ישראל לוקחת את רוב המדינות המפותחות בקטע הזה. אפשר גם למצוא בנות זוג יותר איכותיות מההיצע שקיים בארץ (ולהיפך) - ואני מכיר כאלה שהתחתנו ככה ועזבו.

גם בתקופה של האינתיפאדה השנייה - שהיתה הרבה יותר גרועה מ-7 באוקטובר - היה פרץ אנטישמיות גדול וישראלים היו צריכים להצניע את הזהות שלהם בגלל מבצע חומת מגן.
ובסוף זה עבר וישראלים שהשתקעו בעשור הזה בחו״ל הכל בסדר איתם.
נכון.
אבל תסתכל שהאנטישמיות רק עולה ועולה ועולה.
תסתכל על הנתונים האחרונים מהאונבירסטאות בארה"ב
ותבין כמה אין עתיד באירופה ובארצות הברית ליהודים

יש מידע מסודר (למשל עבור מהלך 2022 ב- https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/DocLib/2022/426/11_22_426b.pdf )
לפיו:

תודה.
נדמה לי שהלמס סופר ישראלים שעזבו רק אחרי שנה רצופה של שהיה בחו"ל, כך שאת תוצאות המהפיכה והמלחמה נראה רק בעוד שנה או שנתיים.

ממש לא דומה.
מבטיח לך שאם אתה תעשה סקר
את מי יותר שונאים את הרוסים או הישראלים

התשובה תהיה חד משמעית
את הישראלים(כלומר היהודים...)

שים לב איך מדינת ישראל תופסת כל הזמן מקום בכותרות
שים לב איך האנטשימיות נגד יהודים כל הזמן עולה
זה לא קשור ללאום -זה קשור לדת (גם אם אתה לא קשור לדת הזאת)

לפיו:

השנים שהיה ירידה זה בגלל תקופת הקורונה
והשנה של 2022 זה בגלל המלחמה

זה לא משקף כל כך

הלמס הזה לא מנסח דברים ברורים... באותו מסמך ששלחת היה כתוב שכמות העולים לארץ הם 73 אלף ב 2022. אז איך מאזן העלייה גבוה מהמספר הזה?

הלמס הזה לא מנסח דברים ברורים... באותו מסמך ששלחת היה כתוב שכמות העולים לארץ הם 73 אלף ב 2022. אז איך מאזן העלייה גבוה מהמספר הזה?
נדמה לי שההסבר לכך הוא הערה 5 במסמך:

"5. לא כולל אזרחים עולים. (אזרח עולה: אדם שנולד לאזרח ישראלי בעת שהייתו בחו"ל ונכנס לישראל בכוונה להשתקע)"

לפיו:

היו המון ביקורות על השיטות שבהם הם מחשבים הגירה. למשל, בן אדם שחי 11 חודשים בחול ומגיע לארץ כל שנה לחודש, האם יחשב תושב ישראל? לפי הלמ"ס ברור שכן. אדם שהגיע לישראל וקיבל סל קליטה ואחרי חודשיים עזב, האם יופיע במאזן כעולה חדש? כן.

ההגדרות המעניינות להלן: https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Pages/עלייה-והגירה-בין-לאומית.aspx

שים לב להגדרות: "הנכנסים לארץ כוללים: עולים, עולים בכוח, תיירים ששינו מעמד לעולים, אזרחים עולים (בנים/בנות שנולדו לאזרחים ישראלים בעת שהייתם בחו"ל ושנכנסו לארץ במטרה להשתקע), תושבים ישראלים שחוזרים לאחר שהייה רצופה של שנה ויותר בחו"ל ועובדים מחו"ל." - כלומר, מהרגע שהם הצהירו על עצמם או נחתו פה הם נספרים לפי הלמס כעולים/מהגרים לישראל וכדומה.

"היוצאים מהארץ כוללים: תושבים ישראלים שיצאו לחו"ל לשהייה של שנה ויותר ברציפות ועובדים מחו"ל היוצאים מהארץ עם סיום תקופת העסקתם. הנתונים אינם כוללים פלסטינים ו"מסתננים" (זרים שנכנסו לישראל דרך הגבול עם מצרים שלא כחוק)." - כאן הם צריכים גם לשהות בחו"ל לתקופה רצופה של שנה פלוס (זה אומר שאם באו לבקר בטעות לשבוע אז זה כבר לא שנה+). לא כולל פלסטינים או מסתננים. בקיצור, כולל כמה שפחות.

זה לא משקף כל כך
השנה היו 45k עולים, ונראה שדווקא יש צניחה בעקבות המלחמה.

ייתכן שיותר וייתכן שפחות
ולטענתך, לצורך הדיון בעוד 10 שנים שכירות תהיה 30% מהמדד, בעוד 20 שנה 35% מהמדד וכן הלאה.. בעוד 100 שנה 75% מהמדד, בעוד 200 שנה 99.9% מהמדד
האם זה נשמע לך סביר, ולמה?

אם רמת החיים הריאלית (השכר הריאלי, ההוצאות הראליות) עולה, והשכירות נשארת אחוז קבוע מההוצאה, אז השכירות הריאלית עולה, ללא עליית המשקל שלה במדד וללא שינוי בתשואת השכירות.

כלומר, יכול להיות שמה שיהיה זה שאם נשווה משפחה עם הכנסה ממוצעת היום שרבע ממנה הולכת על שכירות, למשפחה ממוצעת בעוד 50 שנה שגם רבע מההכנסה שלה הולך על שכירות, המשפחה העתידית תוכל לקנות הרבה יותר עם השלושה רבעים הנותרים מההכנסה (קוויאר כל יום, רכב מעופף ושלוש חופשות בחו'ל בשנה, במקום חומוס, טרנטה וחופשה בגליל בהתאמה). בהתאם, גם שכר הדירה שהם משלמים יוכל לקנות הרבה יותר דברים שאינם שכר דירה.

אם רמת החיים הריאלית (השכר הריאלי, ההוצאות הראליות) עולה, והשכירות נשארת אחוז קבוע מההוצאה, אז השכירות הריאלית עולה, ללא עליית המשקל שלה במדד וללא שינוי בתשואת השכירות.

כלומר, יכול להיות שמה שיהיה זה שאם נשווה משפחה עם הכנסה ממוצעת היום שרבע ממנה הולכת על שכירות, למשפחה ממוצעת בעוד 50 שנה שגם רבע מההכנסה שלה הולך על שכירות, המשפחה העתידית תוכל לקנות הרבה יותר עם השלושה רבעים הנותרים מההכנסה (קוויאר כל יום, רכב מעופף ושלוש חופשות בחו'ל בשנה, במקום חומוס, טרנטה וחופשה בגליל בהתאמה). בהתאם, גם שכר בדירה שהם משלמים יוכל לקנות הרבה יותר דברים שאינם שכר דירה.
כמובן.
אני התמודדתי עם הטענה לפיה לאורך זמן השכירות תעלה "יותר מהמדד".

השנה היו 45k עולים, ונראה שדווקא יש צניחה בעקבות המלחמה.

אין שום צניחה.

המספר 77 אלף שהיה שנה לפני כן זה בגלל המלחמה באוקרייאנה.

אם כבר יש צמיחה חסרת תקדים אם תשווה לשנים שלפני 2022-2023

אם כבר יש צמיחה חסרת תקדים אם תשווה לשנים שלפני 2022-2023
שים לב למיעוט העולים באוקטובר-דצמבר לעומת שנים עברו.
אם כבר יש נפילה חסרת תקדים בעקבות המלחמה (אפילו נמוך יותר מאשר בשיא הסגר).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה