• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משפחה אמידה

shay levi

משתמש סולידי
דירוג
27
מה ההגדרה שלכם לזוג אמיד במספרים ?
באיזה סכום נטו למשק בית המשפחה חיה באורח חיים גבוה (נסיעות תכופות לחו"ל/גאדגטים כשמתחשק)..כמובן שאין גבול...פשוט מעניין לדעת מה אתם חושבים.
אני חושב שמשפחה שמכניסה 25K נטו היא אמידה מאד ויכולה להרשות לעצמה חו"ל פעם/פעמיים/שלוש בשנה/חוגים לילדים/אייפון חדש וכו'.

אני חושב שמשפחה שמכניסה 25K נטו היא אמידה מאד ויכולה להרשות לעצמה חו"ל פעם/פעמיים/שלוש בשנה/חוגים לילדים/אייפון חדש וכו'.

האם משפחה חרדית בבני ברק עם 12 ילדים שמכניסה 25K נטו היא "אמידה" בהגדרה שלך?

הייתי משנה את השאלה שלך למשהו בכיוון - "האם משפחה שההכנסה שלה לראש במשק הבית הוא X כסף היא אמידה?"
X יכול להיות 1000 (עוני מוחלט), 5000 (אמידות - לפי הקריטריון שלך?), וגם 1,000,000 (עושר מטורף).

יכולה להרשות סביר להניח שכן השאלה כמה מזה הם חוסכים ? כי אם מוציאים את כל המשכורת ונשארים על אפס, אז חיים חיי מותרת כל עוד יש עבודה וחיי עוני ברגע שמשהו הכי קטן קורה. זה לא אמידה זה סתם לא חכמה.

כי אם מוציאים את כל המשכורת ונשארים על אפס, אז חיים חיי מותרת כל עוד יש עבודה וחיי עוני ברגע שמשהו הכי קטן קורה. זה לא אמידה זה סתם לא חכמה.
בדיוק. מכרה עברה בעקבות גירושין ממצב של עושר עם הכנסה של עשרות אלפי שח לחודש ובזבוז של הכל למצב של בקושי שורדת כי שום הון לא נצבר, וההכנסה הגיעה כולה מהבעל.
עצוב.

האם משפחה חרדית בבני ברק עם 12 ילדים שמכניסה 25K נטו היא "אמידה" בהגדרה שלך?
זה כמו מדד העוני, רק הפוך.

האם ילד בן שנתיים שמשתכרים עבורו 2000 ש"ח הוא עני?

עבור משפחה בת 5 נפשות- 30k נטו, ומעלה, יגרמו לי לחשוב עליהם "מעל המים"

עבור משפחה בת 5 נפשות- 30k נטו, ומעלה, יגרמו לי לחשוב עליהם "מעל המים"
אם נגזים לכיוון השני אז הם פעם מעל המים באוקינוס האטלנטי ופעם מעל המים של האוקינוס השקט.

אני חושב שמשפחה שמכניסה 25K נטו היא אמידה מאד ויכולה להרשות לעצמה חו"ל פעם/פעמיים/שלוש בשנה/חוגים לילדים/אייפון חדש וכו'
יש לא מעט משפחות במדינת ישראל שמרשות לעצמן את כל אלה, ומכניסות הרבה פחות מ-25אלף₪ נטו.

מה ההגדרה שלכם לזוג אמיד במספרים ?
מה זה משנה?
לסבתא שלי ניצולת השואה עמיד זה כל אדם שיש לו קורת גג ואוכל בצלחת.
בשבילי אדם אמיד זה מישהו עם דירת נופש בניו יורק שטס אליה ביזנס.

בשבילי אדם אמיד זה מישהו עם דירת נופש בניו יורק שטס אליה ביזנס.
והוא כנראה לא רואה בעצמו אמיד, אלא במי שטס במחלקה ראשונה ואחר כך מטוס פרטי וכו' וכו'.
אין סוף למבט כלפי מעלה בסולם הסוציואקונומי (ולמעטים מאד שיש, אז מוצאים סולמות אחרים להביט בהם מלמטה).

והוא כנראה לא רואה בעצמו אמיד, אלא במי שטס במחלקה ראשונה ואחר כך מטוס פרטי וכו' וכו'.
אין סוף למבט כלפי מעלה בסולם הסוציואקונומי (ולמעטים מאד שיש, אז מוצאים סולמות אחרים להביט בהם מלמטה).
בדיוק, בגלל זה שאלתי "מה זה משנה?"
שאלה מטופשת.

+1
אפשר לשמוע שיחות דומות מאוד, בין אנשים בכל שלב בסולם. קשה לסגור את החודש/ הכל הפך לכל כך יקר כי X.
אני זוכר פעם שתיים מתלוננים על איזשהי תקנה בארהב שהכריחה אותם להחזיק 2 טייסים (אאלט) בשביל המטוס הפרטי בגלל שעות טיסה ומנוחה...

+1
אפשר לשמוע שיחות דומות מאוד, בין אנשים בכל שלב בסולם. קשה לסגור את החודש/ הכל הפך לכל כך יקר כי X.
אני זוכר פעם שתיים מתלוננים על איזשהי תקנה בארהב שהכריחה אותם להחזיק 2 טייסים (אאלט) בשביל המטוס הפרטי בגלל שעות טיסה ומנוחה...
ואני זוכר כתבה בטלויזיה על סיור לימודי של עשירי המשק באוטובוס (!) לצפון.
שאלו שני מנכלים של שתיים מהחברות הגדולות במשק שישבו זה ליד זה איך זה להיות באוטובוס המיליארדרים והם הסתכלו בתימהון על הכתב ואמרו לו: "המליארדרים זה לא אנחנו, זה אלה מאחור".

האם ילד בן שנתיים שמשתכרים עבורו 2000 ש"ח הוא עני?
זה בדיוק מה שניסיתי לשאול... האם מסתכלים על חלוקת ההכנסה לכל הנפשות במשפחה או רק כמה מתוך ההכנסה לוקחים "המבוגרים" שטסים לחו"ל וכיוב'....

משפחה, לא משנה הרכבה, אשר מסוגלת לשמור על אותה רמת החיים הרגילה שלהם למשך שנתיים ללא הכנסות בכלל!

משפחה, לא משנה הרכבה, אשר מסוגלת לשמור על אותה רמת החיים הרגילה שלהם למשך שנתיים ללא הכנסות בכלל!
הגדרה מעניינת.
מעולם לא חשבתי שאני כל כך עשיר D:

יותר מעניין לשאול מי הוא זוג עמיד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
C האם שם משפחה שני שלא מופיע בחשבון אחר הוא מתכון לבעיות בהעברות כספים? שוק ההון 0
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
M מישהו משקיע בשביל קרובי משפחה? שוק ההון 3
A השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 21
waskindalost ה-משפחה הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
GentleGiant קרובת משפחה בחובות אוף טופיק 36
Summers הלוואה לקרוב משפחה אוף טופיק 28
H העברת קופות גמל לבן משפחה מקרבה ראשונה צרכנות פיננסית 2
amidar משפחה חדשה \ תעודת זוגיות אוף טופיק 9
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
S כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית צרכנות פיננסית 15

נושאים דומים