• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכורות בשוק

• פותח הנושא פותח הנושא carbonara
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך
  • תגיות תגיות
    שכר

השכר הכללי שלי(ידוע גם כTC) אם אעבור תפקיד ירד ב

• לא ירד בכלל ואולי אף יעלה

הצבעות: 30 90.9%
  • ירד בעד 10%

הצבעות: 2 6.1%
  • ירד ב10-15%

הצבעות: 0 0.0%
  • ירד ב15-20%

הצבעות: 1 3.0%
  • ירד ב20-30%

• ירד במעל ל30%

• סך הכל מצביעים
    33
כשמדברים על השוק מדברים על ממוצעים. בממוצע יש ירידה וזה הגיוני לאור מצב השוק והפיטורים. יש ירידה גם בהצעות שכר שמועמדים מקבלים מחברות מתחרות ובהתאם גם בהצעות שהם מקבלים מהחברה שאני עובד בה.

אין לי את המספר המדויק אבל אני יכול לברר.
אז כמה זה סביר לבקש ולקבל במצב של היום?
נגיד לאנשים עם שנה, 5 שנים , ו 10 פלוס שנות ניסיון. תודה

אצלנו הבונוסים ירדו לכשליש, ודחו את שיחות השכר ברבעון.
זה בנוסף לקיצוצים שצפויים להגיע.

אתם חושבים שעכשיו זה זמן מתאים לבקש העלאה בדרגה או שכדאי לחכות שהמצב הכלכלי יתבהר?
מה לגבי בקשת ריפרש יותר גדול במידה והבונוס והעלאת השכר יפגעו?

אצלינו קיצצו משמעותית בבונוסים, ואני מניח שזה יסתכם בשליש או פחות ממה שניתן שנה שעברה, ויש לי הרגשה שגם מענק ה-RSU הולך להיות נמוך בהרבה (וגם הקיים לא להיט עקב גובה המניה). מבין החברים שאני מכיר שעברו עבודה, השכר שהוצע לא היה נחשב תחרותי במיוחד (כל אחד בתחומו) בשנים הקודמות.

הבנתי שלאור המצב המשכורות בשוק עכשיו מאוד ירדו(ספציפית בתחום ההייטק)
מישהו שם לב שבתחומו ירדו המשכורות שהוא יכול לקבל? האם בעיקר ירד ערך המניות או גם שכר בסיס ובונוסים ירדו?
בנוסף האם השכר הכללי שלכם כרגע ירד(בונוסים/מניות) ואם כן בכמה?
לא ירד ובטח לא מאוד ירד
במידה וקיימת איזה משהו מינורי זה אך ורק בהשוואה לשנה שעברה למשל שם עוד גייסו בריבית אפס ואותן חברות שעכשיו מפטרות ניסו אז להתחרות בשכר מול הפאנג.
לכל היותר כעת לג'וניורים אולי יותר קשה כי החברות יותר בוררות מבעלי ניסיון, אבל לבעלי ניסיון הטווח הכללי הוא של עלייה.

לא ירד ובטח לא מאוד ירד
במידה וקיימת איזה משהו מינורי זה אך ורק בהשוואה לשנה שעברה למשל שם עוד גייסו בריבית אפס ואותן חברות שעכשיו מפטרות ניסו אז להתחרות בשכר מול הפאנג.
לכל היותר כעת לג'וניורים אולי יותר קשה כי החברות יותר בוררות מבעלי ניסיון, אבל לבעלי ניסיון הטווח הכללי הוא של עלייה.
לא יודע, אם אתה מקבל RSU ואופציות והחברות ירדו, בהכרח ירד גם הTC. ממש לא נראה לי שעובד חדש יקבל יותר RSU מאשר עובד ותיק, פשוט שווין יהיה נמוך יותר

לא יודע, אם אתה מקבל RSU ואופציות והחברות ירדו, בהכרח ירד גם הTC. ממש לא נראה לי שעובד חדש יקבל יותר RSU מאשר עובד ותיק, פשוט שווין יהיה נמוך יותר
בהנחה ואין ריפרש: עובד חדש(בוא נאמר שנכנס עכשיו לעבודה) ככל הנראה יקבל יותר מעובד ותיק(לשם הדוגמא שנכנס ב2020).
אני לא מדבר מדעה, אלא מידיעה של כמה חברים, כמה בצד הנדפק וכמה במצב הטוב.
אם יש ריפרש הסיפור הוא אחר, מאחר ועובד ותיק ככל הנראה אסף לאמתחתו מניות מכמה הענקות.

בגאמפא אם הצלחת לתפוס עכשיו תקן השכר לא נפגע, הבעיה שיותר מתחרים על פחות תקנים כרגע, אז אם התקבלת כנראה אתה ממש מבוקש ולכן השכר תמיד יהיה גבוה לא משנה לאן תלך.

החלפתי עבודה לפני מספר חודשים לחברה שמחיר המניה שלה ירד בעשרות אחוזים בשנה האחרונה
קיבלתי RSU לפי שווי דולרי חלקי שווי מניה נוכחי - בהתאם לרמה שלי ב-levels fyi
כלומר יותר מאשר אם הייתי מצטרף לפני הירידה

החלפתי עבודה לפני מספר חודשים לחברה שמחיר המניה שלה ירד בעשרות אחוזים בשנה האחרונה
קיבלתי RSU לפי שווי דולרי חלקי שווי מניה נוכחי - בהתאם לרמה שלי ב-levels fyi
כלומר יותר מאשר אם הייתי מצטרף לפני הירידה
אתה מתוגמל יותר מעובד ותיק באותה רמה?

אתה מתוגמל יותר מעובד ותיק באותה רמה?
כן, בהנחה ואין refresh
קיבלתי את ה-RSU לפי סכום בדולרים לרמה שלי, חלקי ממוצע של חודשיים אחרונים במחיר המניה לפני הענקת המניות (מספר שבועות לאחר תחילת עבודה)
ואז זה מתחלק ל-4 שנים

הבנתי שגם בחברות אחרות זה עובד ככה

את
כן, בהנחה ואין refresh
קיבלתי את ה-RSU לפי סכום בדולרים לרמה שלי, חלקי ממוצע של חודשיים אחרונים במחיר המניה לפני הענקת המניות (מספר שבועות לאחר תחילת עבודה)
ואז זה מתחלק ל-4 שנים

הבנתי שגם בחברות אחרות זה עובד ככה
אתה בטוח אבל שלא קיבלת פחות יחסית?

את

לא שאלתי אנשים אחרים בחברה כמה הם מרוויחים
ההשוואה שעשיתי היא רק מול levels fyi מול השנים האחרונות
הרכיב של ה-RSU נראה יציב גם כשמחיר המניה זינק, וגם כשצנח

לא ידעתי מראש שזה יהיה המצב כשחיפשתי עבודה
הייתי בטוח שיעשו התאמה ב-RSU לפי המצב בשוק, אבל זה לא מה שקרה
נוצר מצב שהייתי בחברה עם מניה שצנחה עשרות אחוזים, ועברתי לחברה אחרת שצנחה, אבל קיבלתי בפועל פי כמה ב-RSU לפי שווי נוכחי מאשר אם הייתי נשאר בחברה הקודמת
מבחינה כספית, אם אתה נמצא בחברה שירדה עשרות אחוזים, זה יוצר תמריץ לעבור לחברה אחרת, אפילו אם היא גם ירדה

אני יודע מחברים שגם למשל בפייסבוק היתה תופעה דומה בשנה האחרונה
עובדים שהצטרפו אחרי שהמניה צנחה קיבלו יותר RSU מאשר עובדים שהגיעו כמה חודשים לפניהם
כי מקבלים סכום חלקי מחיר מניה ממוצע בחודשים האחרונים

בפאנג שאני נמצא אני לא מודע לשום ירידה בשום תחום. יש מלחמה על עובדים עם פאנגים אחרים, בדיוק כמו שהיה לפני שנה ושנתיים, אולי יותר. יש עליות וריפרש כמו שהיה, אולי יותר. ואין שום עצירת גיוסים, כמובן.

בפאנג שאני נמצא אני לא מודע לשום ירידה בשום תחום. יש מלחמה על עובדים עם פאנגים אחרים, בדיוק כמו שהיה לפני שנה ושנתיים, אולי יותר. יש עליות וריפרש כמו שהיה, אולי יותר. ואין שום עצירת גיוסים, כמובן.
לא יודע, אמאזון האטו גיוסים אז שחקנית אחת כמעט לא בתחום. פייסבוק מגייסת ? במצבה?
מבחינת תחרותיות בפאנג -נטפליקס אין בארץ, אפל זה יותר מהנדסי חשמל. פייסבוק וגוגל נותרו, ולגבי גוגל ופייסבוק אין לי מושג.

גם מיקרוסופט האטו גיוסים עד כדי כמעט אפס

גם מיקרוסופט האטו גיוסים עד כדי כמעט אפס
שמע זה תקופה בעייתית לגייס. הפס מעלה ריביות, חברות לקחו פרוייקטים שאפתניים ולא רווחיים(לפחות לא בטווח הקצר)

לא יודע, אמאזון האטו גיוסים אז שחקנית אחת כמעט לא בתחום. פייסבוק מגייסת ? במצבה?
מבחינת תחרותיות בפאנג -נטפליקס אין בארץ, אפל זה יותר מהנדסי חשמל. פייסבוק וגוגל נותרו, ולגבי גוגל ופייסבוק אין לי מושג.
amazon כבר פיטרה וכנראה תפטר עוד בשנה הקרובה
ממה שאני רואה בלינקדאין, הציעו לחלק מהעובדים פרישה מרצון

facebook פיטרה ולדעתי לא מגייסת ממש כרגע

לפי הכתבות, נראה שמתוכננים פיטורים המוניים גם ב-google

שמע זה תקופה בעייתית לגייס. הפס מעלה ריביות, חברות לקחו פרוייקטים שאפתניים ולא רווחיים(לפחות לא בטווח הקצר)
גם כמות העובדים גדלה בקצב מטורף בשנים האחרונות
מבחינה כלכלית, בטח במצב של לקראת מיתון, לא בטוח שיש לחברות הצדקה לכמות כל כך גדולה של עובדים
נראה שעכשיו אנחנו בכיוון ההפוך

אני יודע מחברים שגם למשל בפייסבוק היתה תופעה דומה בשנה האחרונה
עובדים שהצטרפו אחרי שהמניה צנחה קיבלו יותר RSU מאשר עובדים שהגיעו כמה חודשים לפניהם
כי מקבלים סכום חלקי מחיר מניה ממוצע בחודשים האחרונים
נכון. אבל בפייסבוק יש תרבות יפה של ריפרשים. אז לא נראה לי שהשאירו את העובדים הקיימים מאחור במובן הזה.
זה נכון שמענק כניסה הוא לרוב יותר נדיב, אז מהבחינה הזו אולי זה נכון.

זה לא מקובל בכלל (לפחות על היה מקובל עד עכשיו).
מה שמקובל הוא שיש סכום מסויים (או יותר נכון טווח מסוים) שמקובל לתת לדרגה/ביצועים מסויימים (לפחות ממה שאני מכירה מחברות הגאמפ״א). ומספר יחידות המניה נקבע לפי החלוקה של אותו מספר (שתכננו לתת) בשווי השוק של המניה באותו זמן.
כך שלקראת החלוקה של הריפרשים עובדי הגאמפ״א דווקא היו מקווים שהמניה תרד כי כך הם מקבלים יותר יחידות מניה (כמובן בתקווה שאחר כך זה כן יעלה… אם המצב הוא כזה בו העובדים חוששים מהמשך הקריסה של החברה זה מן הסתם לא היה עובד ככה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D משיכת משכורות חודשית מהשקעה בשוק ההון שוק ההון 3
D משכורות מקובלות בשוק עבודה סוציאלית התפתחות אישית 2
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
G תפקידים מעניינים עם משכורות גבוהות לבוגרי כלכלה (לא תיכנות) התפתחות אישית 54
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
A כיצד להשוות משכורות בין עבודות שונות צרכנות פיננסית 23
Y מדברים על משכורות? אוף טופיק 105
Y איך בחרתם רואה חשבון שמומחה בשוק ההון ויועץ מס ? שוק ההון 1
Y איך אני מוצא רואה חשבון שמומחה בשוק ההון ויועץ מס ?(על מה צריך לשים דגש) מיסים 1
yoyo מכירת דירת מגורים קיימת לצורך השקעה בשוק ההון - האם אני שפוי? נדל"ן 2
א מועד נכון למכירת דירה (למטרת השקעה בשוק ההון) נדל"ן 18
Count Olaf מה לעשות בשוק ביום שאני מקבל אזרחות פורטוגזית? שוק ההון 10
W קיזוז רווח והפסד בשוק ההון בארץ מול חו"ל - והעברת ההפסד לשנים הבאות מיסים 11
B השקעה לטווח קצר-בינוני בשוק ההון שוק ההון 9
M דירה בהנחה מול דירה בשוק החופשי להשקעה נדל"ן 3
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 25
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 19
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
G השקעה בשוק הישראלי שוק ההון 0
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
M פליפים לנדל"ן בשוק האירופאי? נדל"ן 9
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
T כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
S מיסוי פעילות בשוק ההון כעצמאי? מיסים 2
G מסחר בשוק ההון הגרמני ומיסוי שוק ההון 1
H מסחר בשוק ההון - מסחר עם ידע שוק ההון 1
T מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
shesek אחוזי הסיכון בהשקעה בשוק ההון שוק ההון 9
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
J השקעה בשוק ההון לטווח הקצר שוק ההון 12
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4

נושאים דומים

Back
למעלה