• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד להשוות משכורות בין עבודות שונות

Amirb

משתמש רגיל
דירוג
51
אני מתלבט בין שתי משרות, כשאר השיקול הכלכלי אינו היחידי.
אני רוצה לכמת בקרוב את הפרש השכר שבין העבודות ולכך אשמח לעזרה :)
  1. זה לא נכון להשוות הפרשי נטו - משום שיש הפרשות פנסיוניות שזה גם כסף שהולך אליי - האם נכון שההפרש הוא הנטו + קרה"ש + קופת גמל + פנסיה ?
  2. כמה אחוז מהברוטו בערך מופרש הפרשות פנסיוניות ? (לצורך העניין אני שואל על משרת מפתח תוכנה בחברת הייטק גדולה)
  3. האם יש רכיבי שכר נוספים בהייטק ? שמעתי שמקבלים מניות מידי שנה למספר שנים הראשונות ומעבר לכך שמעתי על בונוסים. מישהו יכול לעזור לכמת במה מדובר ? (ברור לי שיש שונות גדולה אבל בכל זאת
אם יש הערות והתייחסויות נוספות - אשמח לשמוע

האם נכון שההפרש הוא הנטו + קרה"ש + קופת גמל + פנסיה ?
פלוס בונוסים, תוכנית מניות וכו'
לפעמים גם יש ביטוח בריאות וביטוח שיניים

כמה אחוז מהברוטו בערך מופרש הפרשות פנסיוניות ? (לצורך העניין אני שואל על משרת מפתח תוכנה בחברת הייטק גדולה
בהייטק זה כמעט גורף ש-14.83% לפנסיה ו-7.5% לקרן השתלמות (אבל הקרן השתלמות עשוי להיות מוגבל בתקרה של 15,712 ואז הפקדת מעסיק היא 1,178).

שמעתי שמקבלים מניות מידי שנה למספר שנים הראשונות ומעבר לכך שמעתי על בונוסים.
במקום להתבסס על שמועות, הדברים הללו צריכים להיות מפורטים בהצעת שכר שלך. בהייטק לרוב הם מאוד מסודרים ומפרטים לך לפרטי פרטים את ההטבות (במיוחד כדי לנסות ולמשוך אותך אליהם).
אם תעדכן באיזה חברות מדובר מעריך שאנשים יוכלו לחלוק מנסיונם.

פלוס בונוסים, תוכנית מניות וכו'
לפעמים גם יש ביטוח בריאות וביטוח שיניים

בהייטק זה כמעט גורף ש-14.83% לפנסיה ו-7.5% לקרן השתלמות (אבל הקרן השתלמות עשוי להיות מוגבל בתקרה של 15,712 ואז הפקדת מעסיק היא 1,178).

במקום להתבסס על שמועות, הדברים הללו צריכים להיות מפורטים בהצעת שכר שלך. בהייטק לרוב הם מאוד מסודרים ומפרטים לך לפרטי פרטים את ההטבות (במיוחד כדי לנסות ולמשוך אותך אליהם).
אם תעדכן באיזה חברות מדובר מעריך שאנשים יוכלו לחלוק מנסיונם.
תודה רבה, זה ממש עוזר!
אני חושב על מייקרוסופט וגוגל, זה הכיוון העקרוני.

תודה רבה, זה ממש עוזר!
אני חושב על מייקרוסופט וגוגל, זה הכיוון העקרוני.
משמועות בלבד... התנאים אצלם פחות או יותר זהים על אותה משרה.

משמועות בלבד... התנאים אצלם פחות או יותר זהים על אותה משרה.
תודה. כלומר את המשכורת ברוטו אני כפול ב14.83 אחוז?
לגבי קרן השתלמות, אם הבנתי אותך נכון למי שמרוויח מעל 16000 אז המעסיק מפקיד רק כ1200 ש"ח בחודש ולא 7.5%?
למשכורת של 30000 ברוטו למשל מדובר בהפקדה של כ3 אחוז בלבד.

כלומר את המשכורת ברוטו אני כפול ב14.83 אחוז?
לא את כל המשכורת, רק את מה שנקרא שכר יסוד. אתה צריך לשאול אותם מה הסכום שממנו הם מפרישים לפנסיה. אולי החברות שציינת הן הוגנות יותר מחברות אחרות בתחום אבל לפעמים שכר היסוד יכול להיות רק 30% מהברוטו (מכירה מקרוב את תלוש השכר של הבן שלי). חשוב לברר את זה.

לא את כל המשכורת, רק את מה שנקרא שכר יסוד. אתה צריך לשאול אותם מה הסכום שממנו הם מפרישים לפנסיה. אולי החברות שציינת הן הוגנות יותר מחברות אחרות בתחום אבל לפעמים שכר היסוד יכול להיות רק 30% מהברוטו (מכירה מקרוב את תלוש השכר של הבן שלי). חשוב לברר את זה.
התכוונת אולי ל70 אחוז? או שאכן התכוונת שהשכר הפנסיוני הוא 30 אחוז מהברוטו בחלק מהמקרים.

אשמח אם מישהו יוכל לשתף על החברות האלה או דומות לה האם מדובר בפער גדול מהברוטו

למשכורת של 30000 ברוטו למשל מדובר בהפקדה של כ3 אחוז בלבד.
נכון, אבל מה שצריך לעניין אותך זה בשקלים, לא באחוזים.

לא את כל המשכורת, רק את מה שנקרא שכר יסוד
החברות הללו מפרישות על כל הבסיס (שמורכב מגלובלי + שעות נוספות).
אולי החברות שציינת הן הוגנות יותר
אין קשר להגינות. הפרשת פנסיה היא עלות מעסיק לכל דבר.

נכון, אבל מה שצריך לעניין אותך זה בשקלים, לא באחוזים.

החברות הללו מפרישות על כל הבסיס (שמורכב מגלובלי + שעות נוספות).

אין קשר להגינות. הפרשת פנסיה היא עלות מעסיק לכל דבר.
כשאתה אומר על כל הבסיס, האם הכוונה שלך שמשכורת הברוטו שווה למשכורת הבסיס או שהתכוונת לכך שישנה משכורת בסיס שאולה פחותה משמעותית מהברוטו אך עליה ההפרשה הפנסיונית במלואה(כי זה לפי מה שאני מבין פשוט החוק, לא? )

כשאתה אומר על כל הבסיס, האם הכוונה שלך שמשכורת הברוטו שווה למשכורת הבסיס או שהתכוונת לכך שישנה משכורת בסיס שאולה פחותה משמעותית מהברוטו אך עליה ההפרשה הפנסיונית במלואה(כי זה לפי מה שאני מבין פשוט החוק, לא? )
בחברות הללו סביר להניח שמפרישים לך (לפנסיה) על כל הברוטו (שזה כולל את מרכיב השעות הנוספות המובנה).
על בונוסים לא מפרישים.

תסתכל על הברוטו, לא צריך לפרק את זה לברוטו + קהש + קופג + .... , כי בכולם תקבל את הדברים הללו.

אם לא מפרישים לך לפנסיה על כל השכר , תברח ומהר.
(מאוד נפוץ שהם לוקחים את המשכורת ואומרים לדוג' ש 75% זה השכר בסיס, ו 25% זה "שכר גלובלי ושעות נוספות"). זה הבדלה שהם עושים כדי לעקוף איזה חוק של תשלום שעות נוספות. אתה חייב לוודא בכתב שההפרשה לפנסיה היא על 100% מהשכר, ולא תלויה בהפרדה הוירטואלית הזאת.)

דברים נוספים לשים לב אליהם:
כמות ימי חופש
ימי מחלה - האם מקבלים עליהם שכר מלא מהיום הראשון(נפוץ)
גמישות בשעות - האם סופרים שעות? האם אפשר לעבוד מהבית? כמה זה נהוג בחברה?
יש מקומות שמפרישים לקה"ש מעל התקרה - עד לגובה המשכורת
ESPP / RSU / בונוסים שנתיים / אופציות
כסף לחדר כושר, הוצאות רפואיות, וכו'
תן ביס
החזרי נסיעות (יכול לנוע בין מינימום לבין 1000+) (זה תכלס עוד כסף, שלא מופרש עליו לפנסיה)
טלפון סלולרי(כשנותנים לך אייפון 10 גם אם מחלקים את העלות ב12 חודשים יוצאת הטבה של לא מעט כסף לחודש)

אבל הדבר הכי חשוב הוא כמות שעות העבודה(וזה מאוד משתנה, יש מקומות שמשרה מלאה זה בפועל מינימום 150% , ויש מקומות ש8 שעות ביום זה אחלה ומקובל). הדבר השני הכי חשוב הוא רמת האנשים בחברה, והרמה של מה שאתה תעסוק בו.

טלפון סלולרי(כשנותנים לך אייפון 10 גם אם מחלקים את העלות ב12 חודשים יוצאת הטבה של לא מעט כסף לחודש)
נכון אבל ההטבה לשקלול היא לא לפי המחיר של אייפון 10 אלא לפי המחיר של הטלפון שאתה היית קונה. אם היית קונה טלפון ב-600 ש"ח אז זה סבבה אם זה יהיה במקום עוד 60 ש"ח בחודש, אבל לא אם זה במקום עוד 150 ש"ח בחודש, גם אם עלות המכשיר היא 300 ש"ח לחודש.
(נכון גם להטבות אחרות)

ימי מחלה - האם מקבלים עליהם שכר מלא מהיום הראשון(נפוץ)
הייתי אומר יותר מנפוץ - אם חברת הייטק לא נותנת לך ימי מחלה מהיום הראשון תברח משם. אפילו יותר מהר מאשר אם הם לא מפירישים סוציאליות על כל השכר.

נכון אבל ההטבה לשקלול היא לא לפי המחיר של אייפון 10 אלא לפי המחיר של הטלפון שאתה היית קונה. אם היית קונה טלפון ב-600 ש"ח אז זה סבבה אם זה יהיה במקום עוד 60 ש"ח בחודש, אבל לא אם זה במקום עוד 150 ש"ח בחודש, גם אם עלות המכשיר היא 300 ש"ח לחודש.
(נכון גם להטבות אחרות)
יש על טלפון גם שווי מס של 105 שח לחודש - משמע, משלמים על זה ~50 שח נטו בערך.
בנוסף, בהרבה מקומות המעסיק יכול למחוק את זכרון המכשיר במידה והתקנת תוכנה בעייתית.
לסיכום, לא בטוח שהייתי מכניס את זה כשיקול מרכזי...

אני מתלבט בין שתי משרות, כשאר השיקול הכלכלי אינו היחידי.
אני רוצה לכמת בקרוב את הפרש השכר שבין העבודות ולכך אשמח לעזרה :)
  1. זה לא נכון להשוות הפרשי נטו - משום שיש הפרשות פנסיוניות שזה גם כסף שהולך אליי - האם נכון שההפרש הוא הנטו + קרה"ש + קופת גמל + פנסיה ?
  2. כמה אחוז מהברוטו בערך מופרש הפרשות פנסיוניות ? (לצורך העניין אני שואל על משרת מפתח תוכנה בחברת הייטק גדולה)
  3. האם יש רכיבי שכר נוספים בהייטק ? שמעתי שמקבלים מניות מידי שנה למספר שנים הראשונות ומעבר לכך שמעתי על בונוסים. מישהו יכול לעזור לכמת במה מדובר ? (ברור לי שיש שונות גדולה אבל בכל זאת
אם יש הערות והתייחסויות נוספות - אשמח לשמוע
באופן כללי, מסכים עם כל מה שנאמר פה.
ימי מחלה מהיום הראשון זה סטנדרט.
הפרשה פנסיונית על כל השכר החודשי זה סטנדרט.
הפרשה על כל השכר לקהש - ברוב המקומות.

בעיני, גם המיקום הפיזי של המעסיק ביחס למיקום המגורים שלך הוא חשוב.
יוממות זה לא כיף...

התכוונת אולי ל70 אחוז? או שאכן התכוונת שהשכר הפנסיוני הוא 30 אחוז מהברוטו בחלק מהמקרים.
יש בתלוש המשכורת שורה אחת שממנה מפרישים את הפנסיה עפ"י חוק. זה נקרא שכר יסוד. בתלוש יכולות להיות שורות נוספות של הכנסה אבל הן אינן נחשבות לצורך הפרשת הפנסיה (אבל כן נחשבות לצורך חיוב במס הכנסה ובט"ל). זה אומר שהמעביד יכול להפריש לך עבור כל או חלק מהמרכיבים הנוספים אבל לא חייב. לכן כדאי שתברר עם החברות האלו. ולגבי 30%- כן, זה בהחלט יכול להגיע גם לשם.

יש על טלפון גם שווי מס של 105 שח לחודש - משמע, משלמים על זה ~50 שח נטו בערך.
בנוסף, בהרבה מקומות המעסיק יכול למחוק את זכרון המכשיר במידה והתקנת תוכנה בעייתית.
לסיכום, לא בטוח שהייתי מכניס את זה כשיקול מרכזי...
טלפון נזקף לפי מחצית החשבון החודשי הממוצע ומוגבל עד 105 ש"ח.
בדרך כלל חיבור לדואר אירגוני (Exchange לרוב) יחייב החלת סמכות השרת על הטלפון כולל מחיקות וכאלה

טלפון נזקף לפי מחצית החשבון החודשי הממוצע ומוגבל עד 105 ש"ח.
בדרך כלל חיבור לדואר אירגוני (Exchange לרוב) יחייב החלת סמכות השרת על הטלפון כולל מחיקות וכאלה
טוב לדעת.
איתן בדעתי שזה שיקול זניח.

לא ממש מחיקות, פשוט ה-AV שהמעסיק מכריח להתקין לא יאפשר התקנה מראש של אפליקציות בעייתיות.

זה אומר שהמעביד יכול להפריש לך עבור כל או חלק מהמרכיבים הנוספים אבל לא חייב. לכן כדאי שתברר עם החברות האלו. ולגבי 30%- כן, זה בהחלט יכול להגיע גם לשם.
כמו שציינתי, צריך לבחון לפי תגמול כולל ולא לפי סעיף ספציפי כזה או אחר.
אם בחברה מסוימת מציעים 30,000 אבל מבטחים לפנסיה רק 20,000, זה עדיף מחברה שמציעה ברוטו 22,000 כשהכל מבוטח לפנסיה.

טוב לדעת.
איתן בדעתי שזה שיקול זניח.
אכן זניח כעיקרון.
אני מניח שאם מקום העבודה יממן מכשיר של 3-4 א"ש כל שנה ואתה מסוג המתרשמיםמכך ונזקקים לכך אז אולי זה שיקול פחות זניח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
מ עזרה טכנית: איך להשוות נייר מתל אביב עם נייר מחו"ל שוק ההון 17
L כיצד ניתן להשוות את שוק ההון לנדל"ן? השקעות אלטרנטיביות 7
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
T איך להשוות את עול המס בישראל לארה״ב? שוק ההון 11
ע דרכים להשוות בין מסלולי פנסיה צרכנות פיננסית 8
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
ג איזה מדד צריך להשוות לתשואות של מסלולים מנוהלים שוק ההון 14
unrealx איך ניתן להשוות בין המרת מטח בבנק לעומת בית ההשקעות? שוק ההון 1
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
Y מעוניין להבין כדאיות השקעה בתעודת סל כדי להבין מה העלויות ואיך להשוות עמלות. שוק ההון 14
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
C משכורות בשוק אוף טופיק 75
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
G תפקידים מעניינים עם משכורות גבוהות לבוגרי כלכלה (לא תיכנות) התפתחות אישית 54
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
D משכורות מקובלות בשוק עבודה סוציאלית התפתחות אישית 2
Y מדברים על משכורות? אוף טופיק 105
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
yancuk מעבר בין עבודות התפתחות אישית 6
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N התלבטות בין עבודות התפתחות אישית 2
U לו"ז לתחילת עבודות תמ"א נדל"ן 4
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I חישוב החזר מס לשכיר במעבר בין שתי עבודות מיסים 4
F השכרה בזמן עבודות תמ"א 38 נדל"ן 4
M הפקדה לאותו תיק מכמה עבודות שונות צרכנות פיננסית 1
ד עבודות ללא תועלת-למה הן קיימות? אוף טופיק 85
B תיאום מס במעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 3
R עזרה במעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 4
I עבודות למופנמים-יש חיה כזאת? אוף טופיק 23
מ אתיקה ומוסר | כתיבת עבודות לסטודנט, וכו' אוף טופיק 55
I צורך בתיאום מס למי שעבד בשתי עבודות באותה שנה - אך לא בו זמנית צרכנות פיננסית 13
לא חשוב שמות שתי עבודות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
oz1987 פנסיה ומעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 8
J עבודות פרילנס דרך אתר Upwork התפתחות אישית 3
P עבודות מינימליות וגמישות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
S רשימת עבודות אלטרנטיביות אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה