• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכורות בשוק

השכר הכללי שלי(ידוע גם כTC) אם אעבור תפקיד ירד ב

• לא ירד בכלל ואולי אף יעלה

הצבעות: 30 90.9%
  • ירד בעד 10%

הצבעות: 2 6.1%
  • ירד ב10-15%

הצבעות: 0 0.0%
  • ירד ב15-20%

הצבעות: 1 3.0%
  • ירד ב20-30%

• ירד במעל ל30%

• סך הכל מצביעים
    33

carbonara

משתמש רגיל
דירוג
144
הבנתי שלאור המצב המשכורות בשוק עכשיו מאוד ירדו(ספציפית בתחום ההייטק)
מישהו שם לב שבתחומו ירדו המשכורות שהוא יכול לקבל? האם בעיקר ירד ערך המניות או גם שכר בסיס ובונוסים ירדו?
בנוסף האם השכר הכללי שלכם כרגע ירד(בונוסים/מניות) ואם כן בכמה?

לא הבנתי את הפוסט
הוא תוהה מה היחס בין הצעות שכר חדשות לבין המשכורות הנוכחיות.
אין לי מושג לגבי התחום שלי כי לא התרייאנתי מאז שהייתי סטודנט

יש פשוט ירידה בכמות המשרות הפתוחות. למה שבן אדם יעבור משרה אם הוא יורד בשכר. ועוד מעל 30%??!

אני מפתח תוכנה ובתחילת השנה השכר שלי עלה בלא מעט, אולי נקודת הפתיחה שלי הייתה נמוכה אבל זה מה שקרה..
עוד שלושה חודשים יש דיוני שכר בחברה שלנו ויש צפי חד משמעי שתהיה העלאה גדולה יותר או גדולה פחות

אני מפתח תוכנה ובתחילת השנה השכר שלי עלה בלא מעט, אולי נקודת הפתיחה שלי הייתה נמוכה אבל זה מה שקרה..
עוד שלושה חודשים יש דיוני שכר בחברה שלנו ויש צפי חד משמעי שתהיה העלאה גדולה יותר או גדולה פחות
איזה כיף לשמוע!
אני זוכרת את נקודת ההתחלה שלך, ששיתפת כאן בפורום, ואת התהליך שעברת. איזה יופי!

יש פשוט ירידה בכמות המשרות הפתוחות. למה שבן אדם יעבור משרה אם הוא יורד בשכר. ועוד מעל 30%??!
לא יודע, גאמפא בתקופה הזאת כנראה שאם בכלל יש מעט שמתקבלים. מעניין מתוך אלה שמתקבלים כמה הם יכלו לקבל אם היו מגיעים לפני שנה וחצי?

כי הוא פוטר
מבחינתי זה לא ״מעבר משרה״. הוא פוטר אז הוא צריך למצוא עבודה חדשה. ירידת השכר ממעבר מלהיות מועסק למפוטר הוא 100%.
במעבר מרצון, אני לא רואה למה שמישהו יסכים לירידות רציניות, פרט לשינוי מהותי באופי התפקיד (שינוי מקצוע), או התפשרות על ירידה בשכר בגלל שדרוג בדברים אחרים - תפקיד טוב יותר, חברה טובה יותר, או התקדמות כלשהי.

השאלה הנכונה אם ככה היא: מה ההבדל בשכר של אדם שמתחיל היום לעומת שכר של אותו אדם שהתחיל לפני שנתיים.
לא יודע, גאמפא בתקופה הזאת כנראה שאם בכלל יש מעט שמתקבלים. מעניין מתוך אלה שמתקבלים כמה הם יכלו לקבל אם היו מגיעים לפני שנה וחצי?
מעניין. לא יודע. אני בגאמפא, אבל לא מכיר השפעות על השכר כרגע לעובדים קיימים, פרט להטבות מסוימות שבוטלו.
באמת מעניין אותי להבין איך ההשפעה על עובדים חדשים.

במעבר מרצון, אני לא רואה למה שמישהו יסכים לירידות רציניות, פרט לשינוי מהותי באופי התפקיד (שינוי מקצוע), או התפשרות על ירידה בשכר בגלל שדרוג בדברים אחרים - תפקיד טוב יותר, חברה טובה יותר, או התקדמות כלשהי.
בשוק שנחלש יש יותר חברות שנמצאות בסיכון לפטר עובדים ויותר קשה לעובדים למצוא את העבודה המתאימה לכישוריהם. במצב כזה, עובד באחת החברות האלו, עשוי להסכים לירידה בשכר בתמורה למשרה טובה עם יותר בטחון תעסוקתי, שאולי יהיה לו קשה יותר למצוא אם יפוטר בעתיד הקרוב.
זו לא סיטואציה של אפס או אחד, ועובדים מוכשרים ימשיכו למצוא משרות ריווחיות, אבל המחוג כנראה מעט זז ועלול להמשיך לזוז לאותו כיוון בחודשים הקרובים.

בשוק שנחלש יש יותר חברות שנמצאות בסיכון לפטר עובדים ויותר קשה לעובדים למצוא את העבודה המתאימה לכישוריהם. במצב כזה, עובד באחת החברות האלו, עשוי להסכים לירידה בשכר בתמורה למשרה טובה עם יותר בטחון תעסוקתי, שאולי יהיה לו קשה יותר למצוא אם יפוטר בעתיד הקרוב.
זו לא סיטואציה של אפס או אחד, ועובדים מוכשרים ימשיכו למצוא משרות ריווחיות, אבל המחוג כנראה מעט זז ועלול להמשיך לזוז לאותו כיוון בחודשים הקרובים.
מסכים, לא סתרת אותי, זה די מה שאמרתי.
פרט לשינוי מהותי באופי התפקיד (שינוי מקצוע), או התפשרות על ירידה בשכר בגלל שדרוג בדברים אחרים - תפקיד טוב יותר, חברה טובה יותר

אני עדיין חושב שמעט עוברים יחד עם פגיעה בכסף. באופן כללי כנראה שהתזוזות ומעבר בין חברות יורד משמעותית בגלל זה.
בנוסף, אני חושב שקיצוצים והתייעלויות שהחברות עושות היום, הן בין היתר על מנת להיות מסוגלות להמשיך לשלם את אותו שכר לעובדים חדשים (או קרוב לזה), אחרת הן לא יצליחו לגייס את האנשים.

אני עברתי בתקופת הקורונה. תוך כדי חל"ת בארגון גדול שלא משכיל לשמר את עובדיו.
השכר השעתי עלה ומאז בהצמדה למדד אחת לחצי שנה.

אני עברתי בתקופת הקורונה. תוך כדי חל"ת בארגון גדול שלא משכיל לשמר את עובדיו.
השכר השעתי עלה ומאז בהצמדה למדד אחת לחצי שנה.
אבל בקורונה היה דווקא יחסית סביר בשוק ההון
עכשיו באמת יש משבר בשווקים.

מסכים, לא סתרת אותי, זה די מה שאמרתי.

אני עדיין חושב שמעט עוברים יחד עם פגיעה בכסף. באופן כללי כנראה שהתזוזות ומעבר בין חברות יורד משמעותית בגלל זה.
בנוסף, אני חושב שקיצוצים והתייעלויות שהחברות עושות היום, הן בין היתר על מנת להיות מסוגלות להמשיך לשלם את אותו שכר לעובדים חדשים (או קרוב לזה), אחרת הן לא יצליחו לגייס את האנשים.
השאלה שלי היא אם תצטרך לעבור עכשיו בגלל פיטורין האם תצליח למצוא משרה שהTC לא יפגע ? מניח שעובדי סטארטאפים זה קשה להעירך כי זה אופציות אבל הייתי מנחש חברות גדולות לא יתנו לך מניות לפי הערך החדש(למשל פייסבוק, תצטרך לתת פי כמה מניות)
השכר בסיס כנראה לא יפגע ביותר מכמה אלפי שקלים..

אבל בקורונה היה דווקא יחסית סביר בשוק ההון
ועדיין, היה מי שהוציא עובדים לחל"ת ופיטר כדי לגייס מחדש תוך שצועק ברקע "קורונה, קורונה, קורונה" כדי לגייס במשכורות נמוכות יותר.

למה להיות כזה נחרץ?
אולי בחלק מהמקומות אבל ממש לא בכולם

כשמדברים על השוק מדברים על ממוצעים. בממוצע יש ירידה וזה הגיוני לאור מצב השוק והפיטורים. יש ירידה גם בהצעות שכר שמועמדים מקבלים מחברות מתחרות ובהתאם גם בהצעות שהם מקבלים מהחברה שאני עובד בה.

אין לי את המספר המדויק אבל אני יכול לברר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D משכורות מקובלות בשוק עבודה סוציאלית התפתחות אישית 2
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
G תפקידים מעניינים עם משכורות גבוהות לבוגרי כלכלה (לא תיכנות) התפתחות אישית 54
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
A כיצד להשוות משכורות בין עבודות שונות צרכנות פיננסית 23
Y מדברים על משכורות? אוף טופיק 105
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
G השקעה בשוק הישראלי שוק ההון 0
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
M פליפים לנדל"ן בשוק האירופאי? נדל"ן 9
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
S מיסוי פעילות בשוק ההון כעצמאי? מיסים 2
G מסחר בשוק ההון הגרמני ומיסוי שוק ההון 1
H מסחר בשוק ההון - מסחר עם ידע שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
shesek אחוזי הסיכון בהשקעה בשוק ההון שוק ההון 9
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
J השקעה בשוק ההון לטווח הקצר שוק ההון 12
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
D מכירה בשוק שורי מאוד בהשקעה פאסיבית שוק ההון 21
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
M קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווח כעצמאי מיסים 4
F יחס המספרים המוזר ביותר בשוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 9
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
Flex הצעד הבא בשוק הנדל״ן / מגורים נדל"ן 9
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
M לפדות קרן השתלמות ולהשקיע את הסכום בשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54

נושאים דומים

Back