• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר לספק חשמל פרטי

גם אני דיברתי היום עם סלקום אנרג'י:
הם הציעו שני מסלולים:
1. מסלול "עובדים מהבית"
15% הנחה בימים ראשון-חמישי מ-8:00 עד 17:00

2. מסלול רגיל
הנחה קבועה בכל שעות היממה:
5% הנחה שנה ראשונה, 6% הנחה שנה שניה, 7% הנחה שנה שלישית

אם הבנתי נכון, סלקום גובים בכל המסלולים שלהם תשלום קבוע של 30 ש"ח *בנוסף* לתשלומים הקבועים שיש לחברת החשמל.
(המוכרת של סלקום אמרה לי בטלפון שה-30 ש"ח האלו הם סכום שכבר היום חברת החשמל גובה ממני, אבל אני לא חושב שזה נכון)
מתוך החוזה של סלקום:
בנוסף,
הלקוח ישלם לחברה תשלום קבוע בסך של ]30.0[ ₪ לחודש, אשר יכלול את התשלום הקבוע וכן תשלומים קבועים בגין רכיב התשתית,
חלוקה ואספקת חשמל. כל התשלומים ישולמו מדי חודש בחודשו.
2.2 מובהר, כי מעבר לקבוע בהסכם זה במפורש, הלקוח יישא בכל תשלום נוסף, קיים או עתידי, אשר יחול מכל סיבה שהיא בקשר לאספקת
החשמל ללקוח, אשר יחול על כלל צרכני החשמל במשק ואשר החברה תחויב לשאת בו עבור הלקוח ואשר היה חל על הלקוח גם אילו היה
צרכן של חח"י.

לא הציעו לי שום מסלול של 10% הנחה כפי שמספר אנשים אמרו פה בשרשור.

מישהו כאן יודע האם ה-30 ש"ח של סלקום הם באמת תשלום נוסף או שזה אכן פשוט סכום שמשלמים בכל מקרה, לא משנה מי הספק? (לא משנה אם הספק הוא חח"י, סלקום או ספק פרטי אחר)
@אורי ג. ? @Aair ?
----

בנוסף גם דיברתי היום עם אלקטרה פאוואר (סופרגז):
במקרה שלהם, הם אמרו בטלפון בדיוק את אותם מסלולים שהם מציעים באתר שלהם. (לעומת סלקום, שאצלם לא כתובים המסלולים באתר).
המסלול המעניין שלהם (מבחינתי) הוא מסלול הייטק, שמעניק הנחה בשעות 23:00 עד 17:00. (שנה ראשונה 8%, שניה 9% ושלישית 10%). בעיקר רציתי לוודא איתם שההנחה הזו ניתנת 7 ימים בשבוע (זה לא כתוב במפורש באתר), ואכן זו הנחה בכל ימי השבוע. (בניגוד למסלול "עובדים מהבית" של סלקום שהוא רק בראשון-חמישי)
אלקטרה אומרים במפורש שהם לא גובים שום דמי מנוי, ושום תשלום קבוע, מעבר לתשלומים הקבועים שמשולמים היום לחח"י. (כלומר, אותם תשלומים קבועים שמופיעים לי היום בחשבון של חח"י, ייגבו על ידי אלקטרה ויועברו לחח"י).
המוכרן של אלקטרה גם אמר במפורש על סלקום אנרג'י שהם גובים 30 ש"ח בחודש *בנוסף* לתשלומים הקבועים.

עבורי, כצרכן חשמל לא גדול במיוחד (נגיד 300-500 ש"ח בחודש), 30 ש"ח נוספים בחודש הם מהותיים.
אז חשוב לי להבין האם סלקום אכן גובים 30 ש"ח אקסטרא שלא נגבים באלקטרה (או בחברת החשמל היום).

נערך לאחרונה ב:
אם הבנתי נכון, סלקום גובים בכל המסלולים שלהם תשלום קבוע של 30 ש"ח *בנוסף* לתשלומים הקבועים שיש לחברת החשמל.
להבנתי זה במקום, עוד לא קיבלתי חשבונית מהם.
לא הציעו לי שום מסלול של 10% הנחה כפי שמספר אנשים אמרו פה בשרשור.
הם כבר לא מציעים את התנאים האלה יותר.

אשמח לשמוע תובנות בנושא למי שיצא להיות עם סקים פרטיים כבר תקופה

קבלתי חשבונית מאלקטרה/סופר-גז.
קבלתי חיוב נפרד על החשמל והגז.
בינתיים, נחסכו כ-10 ש"ח מתאר לעצמי שבשיא הקיץ/ חורף החיסכון יהיה מעט גבוה יותר.

אני חושב שזה מאוד תלוי בפרופיל הבזבוז שלך.
אני עברתי לסלקום למסלול של 20% בלילה בין ראשון לחמישי (22:00-7:00).
אני גר לבד, רוב היום מחוץ לבית, בלילה יש לי צריכה גבוהה יותר בגלל מזגנים ובישול (שאני עושה אחת לשבוע בכיריים אינדוקציה).
כדי לנצל את המסלול טוב יותר אני מתכנן לקבוע טיימר למכונת כביסה, ובנוסף אני ככל הנראה אעבור לרכב חשמלי (תוכנן בכל מקרה) וכל אכיל את ההנחה גם על ה"דלק"

המסלול הנכון ביותר הוא מאוד אינדיוידואלי, ואני אפילו אומר שמשתנה לפי תקופות בשנה: הילדים בחופש? הצריכה גדלה ביום, הילדים במסגרת? הצריכה גדלה בערב.
כמו שהצריכה דינאמית כך גם בחירת המסלול צריכה להיות דינאמית, ולכן אולי חכם יותר לבחור ספק שמציע מספר מסלולים שניתן לשנות בקלות.

שאלה קטנה בנוגע להתקנת המונה החכם -
נסיתי להצטרף דרך סלקום. הם יצרו את הקשר עם חברה חשמל (שיחת ועידה) וחברת חשמל אמרו שיבדקו ויחזרו.
חזרו אחרי כמה שבועות בסמס עם התשובה הבאה "בדקנו את בקשתך להחלפת מונה החשמל עובר חוזה מספר X. לצערנו אין לנו אפשרות להתקין מונה חכם מסיבה של היעדר תקשורת סלולרית זמינה".
אני אמנם גם ביישוב עם קליטה גרועה, אבל יש קליטה, בטח באזור של ארון החשמל.
מישוה נתקל בתשובה דומה? יש מה לעשות עם זה?

הזמנתי מונה חכם עבור הבניין שאני גר בו. המתקין מטעם חברת החשמל בא ואמר שבחדר שנמצא במעין מרתף בו נמצא מונה החשמל אין כרגע קליטה סלולרית ושאני צריך לטפל ושתהיה קליטה סלולרית של פרטנר/הוט מובייל. מישהו נתקל במקרה כזה? יש הצעות/פתרונות?

עבורי, כצרכן חשמל לא גדול במיוחד (נגיד 300-500 ש"ח בחודש), 30 ש"ח נוספים בחודש הם מהותיים.
אז חשוב לי להבין האם סלקום אכן גובים 30 ש"ח אקסטרא שלא נגבים באלקטרה (או בחברת החשמל היום).
הצלחת להבין אם מדובר על תשלום אקסטרא?

הזמנתי מונה חכם עבור הבניין שאני גר בו. המתקין מטעם חברת החשמל בא ואמר שבחדר שנמצא במעין מרתף בו נמצא מונה החשמל אין כרגע קליטה סלולרית ושאני צריך לטפל ושתהיה קליטה סלולרית של פרטנר/הוט מובייל. מישהו נתקל במקרה כזה? יש הצעות/פתרונות?
דבר עם פרטנר והוט ותבדוק אם הן יכולות להתקין משפר קליטה או פתרון אחר במרתף.

התקשרתי למוקד פרטנר והם אמרו שזה לא משהו שהם עושים.
יש חברות שעושות את זה (גם המפעילות לדעתי), יש לזה עלויות. לידי יש חניון 4 קומות עם קליטה סלולרית מלאה בגלל משדרים שתקעו שם.
אפשר גם אולי להזיז את השעון, גם עלויות.

שאלה נוספת שעלתה לי בעקבות מחקר קטן על הנושא - האם החברות הללו מתמחרות באופן דומה את החשמל?
כלומר האם יכול להיות מצב שקוט"ש יתומחר בשקל אצל חברת החשמל אבל חברה אחרת תציע הנחה "מדהימה" של 10% על מחיר הקוט"ש שאצלה דווקא מתומחר בשני שקלים?

חברות הללו מתמחרות באופן דומה את החשמל?
מי שקובעת את מחיר החשמל היא רשות החשמל
גוף ממשלתי נפרד מחברת החשמל
כולם נותנים הנחה מהמחיר שקובעת הרשות.

אני גם ניסיתי לדבר עם סלקום והם אמרו שכבר אין תכנית של 10%. הכי הרבה שהיו מוכנים לתת לי זה שנה ראשונה 5% (שניה 6% שלישית 7%)
יש לסלקום תוכנית של 15% הנחה א-ה 7-17

מישהו עבר לספק חשמל פרטי והיתה לו חוויה חיובית?
עדיין לא הגעתי למסקנה אם שווה להיכנס להרפתקאה הזו בשביל לחסוך כמה עשרות שקלים בשנה.
אני גם אצטרך לקנות מונה חכם.

תוכל לפרט? איזה ספק? כמה חוסך?
איך היה המעבר? היו בעיות מיוחדות?
סלקום, אצלי 10% אבל אין יותר 10%. היום יש 7% או 7.5% בחברות אחרות בהנחה של 24/7, יש גם מסלולים אחרים, לכל חברה את המסלולים שלה.
מעבר חלק ושקוף לחלוטין, 0 בעיות

האם יש מישהו מועד בית שגר בבניין רב דירות/מגדל כלשהו עם תעריפי תעו"ז שהעביר את הצריכה שלו מחברת החשמל לחברה פרטית? אשמח לשמוע פרטים וללמוד על כך.
יש מונה חכם.

אולי התזמון שלי לא היה טוב. אשמח לתובנות.
האם יש מישהו מועד בית שגר בבניין רב דירות/מגדל כלשהו עם תעריפי תעו"ז שהעביר את הצריכה שלו מחברת החשמל לחברה פרטית? אשמח לשמוע פרטים וללמוד על כך.
יש מונה חכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik מעבר לספק אינטרנט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2

נושאים דומים

Back
למעלה