• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי

אלפא

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם
לקראת התחלת עבודה מסודרת וקבועה, בשעה טובה, החלטתי לסדר את כל ענייני ההשקעות שלי.
לאחר כ-12 שנה באותו הבנק וניהול עצמאי של תיק ני"ע דרך הבנק והרבה הזדמנויות של "אני אעבור לXXX טרייד" ובסוף לא, החלטתי לבדוק את האופציה של להחליף בנק ואולי גם בכל זאת לפתוח תיק ב-XXX טרייד

לפני שאעשה זאת יש כמה דברים שלצערי לא הצלחתי להבין או שאשמח אם תאשרו לי שהבנתי נכון:
1) יש לי אפשרות לקבל בבנק אחר פטור מדמי ניהול פיקדון ני"ע בארץ ובחו"ל....הכוונה היא לאותם דמי ניהול שנתיים על כל ערך התיק שבדו"ח של הבנק או לחלופין ה-15-20 שקל בברוקר החוץ בנקאי נכון?
2) מוצעת לי באותה אופציה בבנק מדרגת עמלה של ק/מ של 0.35-0.2% כתלות בסכום העסקה (+10K-50K) ופטור מפדיון ני"ע (אשמח להבהרה מה זה פדיון לעומת מכירה). זה לפני התמקחות.

בהנחה שאני מתכוון לבצע איזונים של התיק אחת לרבעון לערך (אולי לפעמים תבוצע רכישה נוספת באמצע הרבעון), האם יש יתרון גדול לברוקר חוץ בנקאי (למשל מיטב דש, עמלה חודשית של 15 שקל [ייתכן ומתקזז מול עמלות חודשיות] ועמלות ק/מ של 0.09% עם מינימום נמוך יותר).
האם מספר הפעולות החודשיות מהווה שיקול בשימוש בברוקר אחד או אחר (בנק לעומת אחד הטריידים)?

למען הסר ספק, אני כרגע סוחר רק בארץ.

תודה רבה מראש וסליחה אם קיים פוסט אחר שלא מצאתי

@אלפא אולי תנסה להכניס לאקסל את המספרים האמיתיים שאתה מעריך שיושקעו, ותראה מה יותר משתלם, לאיזה טווח זמן, ועד איזה גודל תיק..?
יכול להיות שתגלה שייקח הרבה זמן עד שיהיה הבדל כלשהו בין שתי האופציות.
אני אישית לא משלם סכום קבוע על ניהול/שמירה/שקר-כלשהו-אחר לבנק, רק עמלות ק/מ בתעריפים דומים לבתי ההשקעות (0.1%).

@אלפא אולי תנסה להכניס לאקסל את המספרים האמיתיים שאתה מעריך שיושקעו, ותראה מה יותר משתלם, לאיזה טווח זמן, ועד איזה גודל תיק..?
יכול להיות שתגלה שייקח הרבה זמן עד שיהיה הבדל כלשהו בין שתי האופציות.
אני אישית לא משלם סכום קבוע על ניהול/שמירה/שקר-כלשהו-אחר לבנק, רק עמלות ק/מ בתעריפים דומים לבתי ההשקעות (0.1%).
רעיון טוב להכין אקסל :)
אפשר לשאול מאיזה גודל תיק קיבלת את התעריף של 0.1%?

ועוד שאלה אם כבר...כשאני מעביר תיק ני"ע מבנק לבנק או מבנק לברוקר חוץ בנקאי אנשי משלם עמלה של העברה? האם היא קבועה או אחוז? האם אני משלם גם למוסד שאני עוזב וגם לזה שאני מצטרף אליו?

ועוד שאלה אם כבר...כשאני מעביר תיק ני"ע מבנק לבנק או מבנק לברוקר חוץ בנקאי אנשי משלם עמלה של העברה? האם היא קבועה או אחוז? האם אני משלם גם למוסד שאני עוזב וגם לזה שאני מצטרף אליו?
גוגל: הסולידית עמלת העברת תיק

אפשר לשאול מאיזה גודל תיק קיבלת את התעריף של 0.1%?
קיבלתי מהרגע הראשון של פתיחת התיק, אלה התנאים שהם מציעים כדי למשוך עובדים מהחברה בה אני עובד לנהל אצלם את החשבונות.
באחת השיחות עם נציגים הבנתי שיש תנאים דומים גם בכללי להייטקזון ולחברות אחרות.
אגב, מדובר בבנק הפועלים.
+1 על הרפרנס של @חתול לילה , היו כמה שירשורים מועילים בדיוק בנושא העברת ניירות ערך מבנק לבית השקעות (העברה ללא מכירה), יהיה יותר יעיל מאשר תשובות על רגל אחת פה..

קיבלתי מהרגע הראשון של פתיחת התיק, אלה התנאים שהם מציעים כדי למשוך עובדים מהחברה בה אני עובד לנהל אצלם את החשבונות.
באחת השיחות עם נציגים הבנתי שיש תנאים דומים גם בכללי להייטקזון ולחברות אחרות.
אגב, מדובר בבנק הפועלים.
בנק הפועלים גובים ממצטרפי הייטקזון חדשים דמי ניהול - 0.0225% לרבעון
מבאס משהו (אני ממש מעדיף את הבנקים על בתי ההשקעות, לני"ע בארץ. אבל לא משתוקק לשלם באחוזים מהתיק כל שנה)

בנק הפועלים גובים ממצטרפי הייטקזון חדשים דמי ניהול - 0.0225% לרבעון
מבאס משהו (אני ממש מעדיף את הבנקים על בתי ההשקעות, לני"ע בארץ. אבל לא משתוקק לשלם באחוזים מהתיק כל שנה)
זה יוצא 0.09% שנתי. על כל 100,000 זה יוצא 90 ש"ח בשנה. אם מדובר בתיק של עד 200,000 זה לא מאוד רחוק מהעלות החודשית בבתי ההשקעות (עד כדי זה שבבתי ההשקעות לרוב מקזזים מהעלות החודשית את עמלות הק/מ שבוצעו).
בתיק גדול יותר זה כבר מתחיל להיות הפרש משמעותי לרעת הבנקים, אבל יתכן שאפשר להשיג תנאים טובים יותר מהבנק על תיק גדול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
S מספר שאלות להשוואה בין אפיקי ההשקעה הפופולריים שוק ההון 3
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
O מספר שאלות על ציון BDI צרכנות פיננסית 2
S מספר שאלות תיאורטיות לחלוטין שוק ההון 4
Y מספר שאלות לגבי תיק ל5-10 שנים הקרובות שוק ההון 10
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
B מספר שאלות על אג"ח שוק ההון 2
B מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. שוק ההון 10
S מספר שאלות על עמלות וIB שוק ההון 2
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
R מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. שוק ההון 10
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
O מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. שוק ההון 55
A מספר שאלות פרקטיות על קרנות איריות שוק ההון 40
O מספר שאלות בנוגע למיסוי. שוק ההון 1
ImCarryGG מספר שאלות על פתיחת חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 7
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6