1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מספר שאלות על עמלות וIB

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י yarden015, ‏11/10/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. yarden015

yarden015 משתמש סולידי

שלום, לאחר שהחלטתי פחות או יותר על הרכב התיק יש לי מספר שאלות לא ברורות:

1. אני רוצה להשקיע בVTI+VXUS\VT,(חשבון ממוסה) פתחתי חשבון באקסלנס ואני רוצה לראות שהבנתי נכון ולא מתבלבל, אני רואה שעמלת העברת מט''ח היא 15$, המחיר הוא סנט למניה ועמלת מינימום של 7.5$ ובהתחשב בכך שכרגע כל התיק שלי לא יותר מ20,000 דולר זה אומר שכל פעם שאפקיד ולא אעבור את המינימום אצטרך לשלם 22.5 דולר על הפקדה לנייר ערך אחד (VT) ו30 דולר אם ארצה להשקיע בVXUS+VTI? נשמע הזוי וזה לא כולל את הדמי ניהול החודשיים והמרווח במט''ח שאפסיד, יכול להיות שאני טועה בפרטים? במידה ואני צודק לא עדיף כבר להשקיע בקרנות בלאקרוק ולספוג את המס הכפול?

2.אני יודע שסביר להניח ששאלו את זה אבל אני לא מוצא את המידע, יש כמה סוגי חשבונות של IB, אחד דרך הבית השקעות ישראלי אחד אמריקאי ואחד ישראלי? הסתבכתי בעניין הזה אשמח להסבר וסליחה אם אני יוצר כפילויות. (בהנחה ואני צודק בסעיף 1 אני מחפש לעבור לIB בלי הקטע של המס שאצטרך לדווח בעצמי, הבנתי שאפשר דרך הבית השקעות או איכשהו.)

3.בהמשך ל1, המחיר למניית VT הוא בסביבות 83 דולר, VXUS בסביבות 53 דולר וVTI בסביבות 175 דולר? כלומר שאין מצב שאעבור את העמלת מינימום אפילו בהפקדה הראשונה אם התיק שלי בערך 20,000 דולר?

תודה רבה לכל העוזרים!

2. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

אתה מבלבל.
    15$ העברת מט"ח אתה משלם רק אם אתה מעביר דולרים או מט"ח אחר מהחשבון שלך בבית ההשקעות לחשבון אחר (בנק/ בית השקעות אחר).
    ברוב המקרים הם אמורים להתקזז עם עמלות אחרות במידה ואתה עושה קניה כל חודש (כלומר 0 דמי ניהול בפועל)- תוודא שאלו התנאים שקיבלת.
    שזה מה שרלוונטי להשוואה (ולא ה15$ שכתבת)
    בפועל זה יוצא בין 0.5% ל0.1% ומשתנה בין בתי ההשקעות הישראלים.
    יש הרבה שרשורים בנושא. תחפש בפורום השוואה בין קרנות איריות ואמריקאיות ותחפש שרשורים על קרנות בלאקרוק בישראל. בגדול תזכור שעלות המרת מט"ח ועמלת קניה זה משהו מאוד מינורי בתיק שמחזיקים 20 שנה, דמי ניהול ומיסוי יותר משמעותיים.
    יש לך 2 אפשרויות לפתוח חשבון בIB: או ישירות דרך הברוקר האמריקאי, או דרך מתווך (אינטראקיב ישראל). בשניהם יש חובת דיווח למס הכנסה במידה ביצעת פעולה שדורשת זאת (כמו מכירת ני"ע ברווח וכו'). תחפש על ההבדלים בין האופציות בפורום.
    בלי קשר לזה, בתי השקעות ישראלים מציעים אפשרות לסחור דרך המערכת של IB. זה מוזיל מעט עמלות מינימום, ובנוסף מאפשר גישה לעוד ני"ע ושווקים שלא נגישים במערכת הviewtrade. כמובן שעדין נושא המיסוי מטופל עבורך. עלות המרת מט"ח נותרת ללא שינוי.
    בקיצור תחרוש עוד קצת אץ הפורום.

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/20
  3. yarden015

yarden015 משתמש סולידי

תודה רבה ענית לי על הכול !!

$Ron$ אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל פינת המשקיעים ‏19/5/20
מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. פינת המשקיעים ‏22/4/20
מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה פינת המשקיעים ‏2/2/20
מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. פינת המשקיעים ‏4/1/20
מספר שאלות פרקטיות על קרנות איריות פינת המשקיעים ‏30/12/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.