• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מספר שאלות על עמלות וIB

yarden015

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום, לאחר שהחלטתי פחות או יותר על הרכב התיק יש לי מספר שאלות לא ברורות:

1. אני רוצה להשקיע בVTI+VXUS\VT,(חשבון ממוסה) פתחתי חשבון באקסלנס ואני רוצה לראות שהבנתי נכון ולא מתבלבל, אני רואה שעמלת העברת מט''ח היא 15$, המחיר הוא סנט למניה ועמלת מינימום של 7.5$ ובהתחשב בכך שכרגע כל התיק שלי לא יותר מ20,000 דולר זה אומר שכל פעם שאפקיד ולא אעבור את המינימום אצטרך לשלם 22.5 דולר על הפקדה לנייר ערך אחד (VT) ו30 דולר אם ארצה להשקיע בVXUS+VTI? נשמע הזוי וזה לא כולל את הדמי ניהול החודשיים והמרווח במט''ח שאפסיד, יכול להיות שאני טועה בפרטים? במידה ואני צודק לא עדיף כבר להשקיע בקרנות בלאקרוק ולספוג את המס הכפול?

2.אני יודע שסביר להניח ששאלו את זה אבל אני לא מוצא את המידע, יש כמה סוגי חשבונות של IB, אחד דרך הבית השקעות ישראלי אחד אמריקאי ואחד ישראלי? הסתבכתי בעניין הזה אשמח להסבר וסליחה אם אני יוצר כפילויות. (בהנחה ואני צודק בסעיף 1 אני מחפש לעבור לIB בלי הקטע של המס שאצטרך לדווח בעצמי, הבנתי שאפשר דרך הבית השקעות או איכשהו.)

3.בהמשך ל1, המחיר למניית VT הוא בסביבות 83 דולר, VXUS בסביבות 53 דולר וVTI בסביבות 175 דולר? כלומר שאין מצב שאעבור את העמלת מינימום אפילו בהפקדה הראשונה אם התיק שלי בערך 20,000 דולר?

תודה רבה לכל העוזרים!

$Ron$

משתמש ותיק
דירוג
325
העברת מט''ח היא 15$, המחיר הוא סנט למניה ועמלת מינימום של 7.5$
אתה מבלבל.
15$ העברת מט"ח אתה משלם רק אם אתה מעביר דולרים או מט"ח אחר מהחשבון שלך בבית ההשקעות לחשבון אחר (בנק/ בית השקעות אחר).
וזה לא כולל את הדמי ניהול החודשיים
ברוב המקרים הם אמורים להתקזז עם עמלות אחרות במידה ואתה עושה קניה כל חודש (כלומר 0 דמי ניהול בפועל)- תוודא שאלו התנאים שקיבלת.
והמרווח במט''ח שאפסיד,
שזה מה שרלוונטי להשוואה (ולא ה15$ שכתבת)
בפועל זה יוצא בין 0.5% ל0.1% ומשתנה בין בתי ההשקעות הישראלים.
במידה ואני צודק לא עדיף כבר להשקיע בקרנות בלאקרוק ולספוג את המס הכפול?
יש הרבה שרשורים בנושא. תחפש בפורום השוואה בין קרנות איריות ואמריקאיות ותחפש שרשורים על קרנות בלאקרוק בישראל. בגדול תזכור שעלות המרת מט"ח ועמלת קניה זה משהו מאוד מינורי בתיק שמחזיקים 20 שנה, דמי ניהול ומיסוי יותר משמעותיים.
אני מחפש לעבור לIB בלי הקטע של המס שאצטרך לדווח בעצמי, הבנתי שאפשר דרך הבית השקעות או איכשהו.)
יש לך 2 אפשרויות לפתוח חשבון בIB: או ישירות דרך הברוקר האמריקאי, או דרך מתווך (אינטראקיב ישראל). בשניהם יש חובת דיווח למס הכנסה במידה ביצעת פעולה שדורשת זאת (כמו מכירת ני"ע ברווח וכו'). תחפש על ההבדלים בין האופציות בפורום.
בלי קשר לזה, בתי השקעות ישראלים מציעים אפשרות לסחור דרך המערכת של IB. זה מוזיל מעט עמלות מינימום, ובנוסף מאפשר גישה לעוד ני"ע ושווקים שלא נגישים במערכת הviewtrade. כמובן שעדין נושא המיסוי מטופל עבורך. עלות המרת מט"ח נותרת ללא שינוי.
בקיצור תחרוש עוד קצת אץ הפורום.

נערך לאחרונה ב:

yarden015

משתמש סולידי
דירוג
5
אתה מבלבל.
15$ העברת מט"ח אתה משלם רק אם אתה מעביר דולרים או מט"ח אחר מהחשבון שלך בבית ההשקעות לחשבון אחר (בנק/ בית השקעות אחר).

ברוב המקרים הם אמורים להתקזז עם עמלות אחרות במידה ואתה עושה קניה כל חודש (כלומר 0 דמי ניהול בפועל)- תוודא שאלו התנאים שקיבלת.

שזה מה שרלוונטי להשוואה (ולא ה15$ שכתבת)
בפועל זה יוצא בין 0.5% ל0.1% ומשתנה בין בתי ההשקעות הישראלים.

יש הרבה שרשורים בנושא. תחפש בפורום השוואה בין קרנות איריות ואמריקאיות ותחפש שרשורים על קרנות בלאקרוק בישראל. בגדול תזכור שעלות המרת מט"ח ועמלת קניה זה משהו מאוד מינורי בתיק שמחזיקים 20 שנה, דמי ניהול ומיסוי יותר משמעותיים.

יש לך 2 אפשרויות לפתוח חשבון בIB: או ישירות דרך הברוקר האמריקאי, או דרך מתווך (אינטראקיב ישראל). בשניהם יש חובת דיווח למס הכנסה במידה ביצעת פעולה שדורשת זאת (כמו מכירת ני"ע ברווח וכו'). תחפש על ההבדלים בין האופציות בפורום.
בלי קשר לזה, בתי השקעות ישראלים מציעים אפשרות לסחור דרך המערכת של IB. זה מוזיל מעט עמלות מינימום, ובנוסף מאפשר גישה לעוד ני"ע ושווקים שלא נגישים במערכת הviewtrade. כמובן שעדין נושא המיסוי מטופל עבורך. עלות המרת מט"ח נותרת ללא שינוי.
בקיצור תחרוש עוד קצת אץ הפורום.
תודה רבה ענית לי על הכול !!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
B מספר שאלות על אג"ח שוק ההון 2
B מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. שוק ההון 5
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
R מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס. שוק ההון 10
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
O מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. שוק ההון 55
A מספר שאלות פרקטיות על קרנות איריות שוק ההון 40
O מספר שאלות בנוגע למיסוי. שוק ההון 1
ImCarryGG מספר שאלות על פתיחת חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 7
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
ש השקעה ראשונה, מספר שאלות שוק ההון 1
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
G מספר שאלות בנוגע לקרן פנסיה חדשה. צרכנות פיננסית 7
1 מספר שאלות לגביי בניית תיק ההשקעות שוק ההון 19
Ben Dover מספר שאלות טכניות לגבי IRA שוק ההון 11
E קרן השתלמות - מספר שאלות שוק ההון 13
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
F מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג שוק ההון 2
A [שאלה]מספר שאלות על קרנות חוץ שוק ההון 7
הדב מספר שאלות, לגבי המיקרו בהשקעות ודברים נוספים שוק ההון 10
C מספר שאלות בנוגע לחשבון IB חדש שנפתח שוק ההון 2
E קרן השתלמות - מספר שאלות שוק ההון 67
A מספר שאלות בנושא אג"ח וETF דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
O מספר שאלות לפני פתיחת חשבון ברוקר TD (ודחיית מס) שוק ההון 10
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
ש שוד ושבר חזיז ורעם, מספר שאלות שוק ההון 27
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
Y מספר שאלות שוק ההון 8
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
O מספר שאלות על החזרי מס שוק ההון 1
מ מספר שאלות על השקעה שוק ההון 5
O מספר שאלות לקראת בניית תיק שוק ההון 28
ט משקיע חדש ( מאוד)-מספר שאלות שוק ההון 2
מ מספר שאלות לגבי מסחר בבית השקעות בארץ שוק ההון 2
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris מספר שאלות שוק ההון 13
S קרנות נאמנות - מספר שאלות שוק ההון 7
Y בעקבות קריאה: מספר שאלות בסיסיות על קרנות נאמנות שוק ההון 7
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
Henchman34 לאור הכרזה על קופות הגמל להשקעה, מספר שאלות על ניכוי מס במקור שוק ההון 7
iTayb מספר שאלות ממשקיע טרי שוק ההון 42
Arikarik מספר שאלות על השקעות, מיסים ודיבידנדים שוק ההון 7
I מספר שאלות שוק ההון 15
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8
Mike מספר שאלות של מתחיל שוק ההון 3
ק מספר שאלות בנושא VTI/VQUS שוק ההון 12

נושאים דומים

למעלה