• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג

FireWolf

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם,
אז לאחר שקראתי את הבלוג של הסולידית (יותר מפעם אחת!) אני מרגיש שהגיע הזמן עבורי לפתוח תיק השקעות. ברצוני להשקיע באפיק של קרנות סל אמריקאיות+אג"ח ממשלתי ישראלי (עדיין לא החלטתי כמה אחוזים יתפוס כל אפיק). לצערי, לא הצלחתי להבין עד הסוף מספר סוגיות (גם לאחר שניסיתי לחפש מידע רלוונטי בפורום):

1.להבנתי-בעת קניית אג"ח ממשלתי, הממשלה אמורה להחזיר לי את מלוא הקרן בתם זמן נתון+להפריש לי ריבית מסויימת עד לפידיון הקרן כולה. כלומר, נניח ורכשתי אג"ח על סך 10K, אני אמור לקבל את ה10K בחזרה+ריבית מסויימת שתפצה אותי על "סיכון האשראי" ועל עצם אובדן הנזילות הזמני של האג"ח. עד כאן הכל די ברור, אך מה שלא ברור לי זה העניין הבא: להבנתי כאשר הריבית במשק עולה, מחירי האג"ח יורדים (זאת הקורלציה בדרך כלל להבנתי). אבל-מה המשמעות של "מחיר האג"ח" בכלל? זה אומר למשל שלא אקבל מהמדינה במקרה שכזה 10K אלא פחות? למה עליית/ירידת הריבית אמורה להשפיע עליי בכלל בעת השקעה באג"ח? להבנתי, הסיכון היחיד באג"ח הוא סיכון אשראי, אני לא מצליח לתפוס את הסיכון של "ירידת המחיר", אשמח להסבר בעניין..

2.לגבי קרנות הסל האמריקאיות-להבנתי, ניתן לקנותן דרך ברוקר זר או ישראלי. בפוסט של הסולידית בנוגע להשקעות דרך ברוקר זר היא מציינת כי החסרונות בכך טמונים ב:"מס ירושה אמריקאי, דיווח עצמאי למס הכנסה והמרת מט"ח". אם הבנתי נכון-למעט הדיווח העצמאי למס הכנסה, השקעה דרך ברוקר ישראלי לא תשנה את הצורך בהמרת מט"ח ובתשלום מס ירושה במקרה הצורך (חלילה). האם אני מפספס פה משהו?

3.מכיוון שאני צעיר ואני עדיין לא עובד במשרה מלאה ומסודרת, אין לי כרגע קרן השתלמות (כלומר-אין לי דרך לפתוח חשבון פטור ממס). להבנתי, במצב כזה יש לפתוח חשבון ממוסה בלבד, ומאוחר יותר-כאשר יתאפשר לי לפתוח קרן השתלמות, ניתן יהיה לאזן מחדש את התיק כך שיתחשב גם בחשבון הפטור ממס. עוד באותו עניין-נניח והמעסיק פתח לי קרן השתלמות, נניח ואני רוצה להפקיד בה 50K באופן עצמאי על מנת להפוך אותה בהקדם לקרן השתלמות IRA, האם במצב כזה אני יכול לבצע את ההפקדה לקרן ההשתלמות באופן עצמאי, או שזה חייב להעשות ע"י הפרשה חודשית מהמשכורת? בנוסף, האם הסכום חייב להיות מופקד לאורך מספר שנים (על מנת לא לעבור את תקרת ההפקדה השנתית כך שהקרן תהיה פטורה ממס) או שהפטור ממס מתייחס לסך הסכום שהופקד חלקי מספר השנים הכולל עד למועד המשיכה (כלומר-נניח הפקדתי באופן חד פעמי 50K לחשבון, לא נגעתי בו 6 שנים, האם מצב כזה ייחשב כמצב בו לא עברתי את תקרת ההפקדה השנתית?).

תודה מראש לעונים:)

זה אומר למשל שלא אקבל מהמדינה במקרה שכזה 10K אלא פחות?
תקבל הכל אם תחזיק לפדיון, לא ברור אם ה 10K יהיו שווים (כח קניה) 10K
האגחים החדשים שיונפקו יהיו "אטרקטיביים" יותר בהתחשב בריבית החדשה

השקעה דרך ברוקר ישראלי לא תשנה את הצורך בהמרת מט"ח ובתשלום מס ירושה במקרה הצורך (חלילה). האם אני מפספס פה משהו?
לא נראה שאתה מפספס משהו
מחשבה על הגשת דוח היא מרתיעה להמון משקיעים פאסיביים, למרות שהם לא יצטרכו כנראה (תלוי באופי התיק)
בנוסף בתיקים קטנים רצוי (=מרגיע יותר) לשמור את הכסף מתחת לכרית (=בנק ישראלי בצמוד לעו"ש)

אם במצב כזה אני יכול לבצע את ההפקדה לקרן ההשתלמות באופן עצמאי, או שזה חייב להעשות ע"י הפרשה חודשית מהמשכורת?
המעסיק הוא הצינור, אתה יכול לסכם איתו להזרים את הכמות ה"רצויה"
תקבל פטורים עד התקרות השנתיות בלבד
לא תוכל "לחפוף" מספר שנים בהפקדה אחת

קח בחשבון שאינני מומחה וסביר שיתקנו אותי ו\או יוסיפו על דבריי
בהצלחה!

מה המשמעות של "מחיר האג"ח" בכלל?
אג"ח זה נייר ערך סחיר- אפשר למכור ולקנות אותו בבורסה (זו כנראה הדרך בה אתה השגת אותו). אם תרצה למכור אותו, תזכור שהמחיר יכול לעלות (ואז תרוויח) או לרדת (ואז תפסיד). אם לא תמכור אז מן הסתם המחיר לא מאוד משנה לך.
מנת להפוך אותה בהקדם לקרן השתלמות IRA, האם במצב כזה אני יכול לבצע את ההפקדה לקרן ההשתלמות באופן עצמאי, או שזה חייב להעשות ע"י הפרשה חודשית מהמשכורת? בנוסף, האם הסכום חייב להיות מופקד לאורך מספר שנים (על מנת לא לעבור את תקרת ההפקדה השנתית כך שהקרן תהיה פטורה ממס)
כמו שנכתב מעליי תוכל לבקש מהמעסיק להפקיד יותר, אבל הפטור ממס הוא עד לתקרה מסויימת.
לדעתי הלא מקצועית (שפירטתי כאן) התקרה לשכיר היא לא שנתית אלא על בסיס חודשי. הפקדה בחודש כלשהו (או באיחור עבור חודש כלשהו) שעולה על התקרה חייבת במס, גם אם חיכית 6 שנים בהם לא הפקדת כלום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה - מהי האפשרות הזולה ביותר? שוק ההון 3
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
T מעוניין בחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 0
V השוכר מעוניין לשפץ את הדירה על חשבונו נדל"ן 20
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
R מעוניין לקנות זהב שוק ההון 1
ה קופת גמל נזילה מעוניין להמיר אותה ל IRA שוק ההון 2
S בן 21, מעוניין להכנס לתחום שוק ההון 4
I מעוניין להתחיל להשקיע דרך IB(חשבון לגיל עד 25) שוק ההון 3
M מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים, שאלה לגבי מיסוי והמשכיות א.כ.ע מיסים 14
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
לא חשוב שמות מעוניין לרכוש זיכרון נייד עמיד וחזק מאוד אוף טופיק 11
N אהלן לכולם, משתמש חדש מעוניין בקצת עזרה. אוף טופיק 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
omerdn1 מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) שוק ההון 5
Y מעוניין להבין כדאיות השקעה בתעודת סל כדי להבין מה העלויות ואיך להשוות עמלות. שוק ההון 14
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
R האם כדאי להגדיל את המשכנתא או לפתוח את קרנות ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה