1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מספר שאלות לגבי תיק ממוסה ותיק פטור מס.

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ramis, ‏22/4/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. ramis

ramis משתמש רשום

שלום לכולם, קודם כל אתחיל בזה שאני יחסית חדש בכל התחום הפיננסי ולכן מצטער אם השאלות יהיו קצת מבולבלות, בנוסף אם הדברים האלה הוסברו בפורום בעבר אשמח לקישור.
    קצת פרטים עלי(למקרה שרלוונטי לגבי השאלות):
    בן 30, נשוי, משכורת של כ20-22K ברוטו בחודש ו8K מאישתי, מצליחים להחסוך כ40-50% לפחות בכל חודש(הוצעות חודשיות של כ10-13 אלף שקל)
    מה שיש כרגע:
    - 2 קרנות השתלמות במסלול מניתי באלטשולר(100%), נפתחו לא מזמן, אחת עם 38K והשניה עם 5K(הקרנות נפתחו לא מזמן, לא יכולתי לפתוח לפני מפני שלמדתי 6 שנים ללא יכולת לעבוד בזמן הלימודים).
    - תיק השקעות עצמאי ממוסה בפסגות עם סכום של 20K(נפתח לפני כחודש לאחר שקראתי קצת, אך מסתבר שלא מספיק), קונה בתיק SPX 500 ETF וMSCIEURO(שניהם ISHARES), ללא אג"ח נכון לרגע זה, כמובן שהמשכתי להתעניין ולקרוא, והבנתי שקודם כל עדיף להשקיע בקרנות אמריקאיות בתיק ממוסה עם עדיפות לקרנות צוברות, ועדיף לעשות את זה בIB.
    השאלות שלי הם ככה:
    1. לגבי התיק הממוסה, אני מעוניין לעבור לIB, כיצד עלי לעשות זאת מול פסגות, אני מניח שאני אצטרך למכור את הניירות ערך... האם צריך לעשות משהו לגבי מס הכנסה במידה ואני עובר? לציין כי כרגע אפשר להגיד שאני ללא רווח וללא הפסד בתיק.
    2. האם דרוש סכום מינימאלי כדי לפתוח חשבון בIB?
    3. לגבי התיק פטור המס - אני אהיה מעוניין להעביר אותו לניהול פאסיבי(IRA) מתישהוא, אני מניח שהתיק קטן מדי מכדי לעשות את זה עכשיו, כאשר התיק ילך ויגדל, ונניח ואנחנו נמצאים במצב דומה להיום שיש הפסדים די גדולים בתיק עקב משבר מסויים, האם יהיה משתלם להעביר את הכסף במצב כזה מניהול בבית השקעות מסויים(אלטשולר לצורך העניין), ולהעבירו לניהול עצמאי IRA.

תודה מראש לעוזרים!

2. Rahash

Rahash משתמש בכיר

למיטב ידיעתי אין כזה דבר. קרנות אמריקאיות תמיד מחלקות.

3. ramis

ramis משתמש רשום

צודק, טעות שלי, בכל מקרה לפי מה שהבנתי עדיף להשקיע בקרנות אמריקאיות מחלקות מאשר קרנות איריות צוברות אלא אם כן מדובר בפרק זמן של 15-20 שנה.

4. Rahash

Rahash משתמש בכיר

אני חושב שאפשר להעביר את התיק ושזה לא מהווה אירוע מס.

לא. אבל תהיה לך עמלת מינימום ב-IB של $10 בחודש אם הסכום קטן ממאה אלף דולר. העמלה מתקזזת עם ביצוע פעולות למיטב ידיעתי. אתה יכול לפתוח חשבון דרך המתווך הישראלי/קפריסאי אינטראקטיב ישראל דרך ההטבה של פורום דיבידעת ואז לא יהיו לך דמי חשבון בכלל, בלי קשר לגודל התיק. יש הרבה מידע על האופציה הזו כאן בפורום וכדאי לקרוא על זה.

יש בתי השקעות שמאפשרים IRA מהשקל הראשון. קל-גמל לדוגמה.

passive income אוהב/ת את זה.
  5. ramis

ramis משתמש רשום

אני אחפש מ
    הבנתי אותך, תודה רבה על העזרה, אז כנראה שאני אחפש מידה ואפתח חשבון דרך אינראקטיב ישראל, ובקשר לבתי השקעות לתיק הפטור, אני אסתכל על קל-גמל ואעשה השוואה לגבי התשואות שלהם במסלול המניתי, איזה עוד בתי השקעות מאפשרים IRA מהשקל הראשון? והאם מומלץ לעבור כעת לפני ההתאוששות, או במילים אחרות האם עקב המעבר הזה קיים סיכוי שאפספס את העלייה ובכך אקבל על עצמי את ההפסד?

6. Rahash

Rahash משתמש בכיר

לא הבנתי איך זה קשור למה שכתבת, אתה הרי רוצה IRA, שם אתה קובע את מסלול ההשקעה.
    אני חושב שגם מור מאפשרים IRA מהשקל הראשון. אני לא בטוח לגבי זה ואני חושב שדמי הניהול שלהם בכל מקרה גבוהים יותר.

ולמה שתפספס את העליה? אתה לא מתכוון להשקיע במדדי מניות?

7. roneng

roneng משתמש בכיר

כי המעבר מקרן מנוהלת לIRA יכול לקחת לפעמים זמן, ובזמן הזה הכסף יושב במזומן.
    וגם כשהכסף כבר מגיע לחברה החדשה, לפעמים כל הבירוקרטיה של לפתוח IRA לוקחת זמן. כלומר הכסף שם אבל יכול לקחת זמן עד שיסדרו לך את כל ההרשאות כדי שתוכל באמת לסחור.

בתקופה תנודתית זה יכול להיות בעייתי.

Yoss אוהב/ת את זה.
  8. ramis

ramis משתמש רשום

כן זאת היתה הכוונה שלי, אני יודע שעדיף לעביר את זה לניהול פאסיבי אבל לא יודע אם עכשיו זה הזמן הנכון...

9. roneng

roneng משתמש בכיר

לניהול פאסיבי אין כלכך בעיה. באופן כללי מעבר בין מסלולים מנוהלים הוא פחות בעייתי כי מקסימום הקופה נותנת לך את התשואה רטרואקטיבית וכאלה, ולא צריך לחכות שיפתחו לך חשבון והרשאות מסחר.
    הבעיה זה רק במעבר למסלול מנוהל אישית (IRA).

10. ramis

ramis משתמש רשום

קראתי אבל שמסלול IRA מנוהל אישית מוגדר כפאסיבי לא?
    בכל מקרה הבנתי שעדיף לחכות כרגע במידה והמחשבה היא להעביר למסלול IRA.

11. roneng

roneng משתמש בכיר

לא. הוא מנוהל באופן אישי.
    אתה כמובן יכול לנהל אותו באופן פאסיבי, אבל אין חובה כזאת.
    יכול בהחלט להיות.
    יש סיכוי שהכסף שלך יהיה מחוץ למשחק לתקופת מה במעבר לIRA

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. פינת המשקיעים ‏ביום שבת ב- 18:46
מספר שאלות על עמלות וIB פינת המשקיעים ‏11/10/20
מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל פינת המשקיעים ‏19/5/20
מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה פינת המשקיעים ‏2/2/20
מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. פינת המשקיעים ‏4/1/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.