מספר שאלות בנוגע לקרן פנסיה חדשה.

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י GunnerWSM, ‏13/7/19.

1. GunnerWSM

GunnerWSM משתמש ותיק

אהלן,
    מתכנן השבוע לעבור ממגדל לברירת מחדל של אלטשולר ויש לי מספר שאלות מכיוון שאני טיפה מבולבל מכל המידע שקראתי היום.. אודה לכל עזרה
    קודם כל חשוב לציין - בגלל הלימודים אני לא עובד כבר תקופה די ארוכה, דבר שהולך להשתנות רק לקראת סוף השנה. הרצף ביטוחי והכל בפנסיה הנוכחית - אבד. כשעזבתי את העבודה האחרונה שלי לקראת לימודים לא היה לי מושג שצריך לשמור על רצף עם הפקדות עצמאיות או הסדר ריסק, והכל הלך.
    1. האם בכלל אני יכול לעבור כרגע למרות שאינני עובד? וההפקדות יתחילו להיות רק בסביבות נובמבר?
    2. האם אחרי שאני פותח את הפנסיה בחברה הזו (או בשאר חברות הברירת מחדל), אני יכול לבחור מסלול כמו נגיד מניות, עד 50 וכ'ו? או שהברירת מחדל אומר מסלול "כללי" לכולם?
    3. האם במהלך ההרשמה באתר אני בעצם בוחר גם את אחוז הביטוח נכות?
    4. מכיוון שהקרן פנסיה הנוכחית שלי לא פעילה, האם יהיה ניתן להעביר אוטומטית את הסכום ולחדשה ולסגור את הישנה?
    5. ואולי הכי חשוב - האם מישהו חושב שדווקא עדיף את אחת מהחברות האחרות של הברירת מחדל? (פסגות, מיטב דש ואלדובי). אני פחות מבין בזה, עברתי על האתרים של כולם ועל פנסיה.נט ונראה לי שמבחינת תשואות אלטשולר די טובים, והדמי ניהול מההפקדה שלהם נמוכים וזה הכי חשוב לי (חיסכון קטן מכיוון שאני צעיר, אז מעדיף שיקחו פחות מההפקדות, שיהיו.)
    תודה מראש ושבוע טוב לכולם.

2. Yoss

Yoss משתמש בכיר

בפורום נטען שאפשר להעביר גם קרנות לא פעילות @גילגמש @paskar
    כן
    אני לא יודע אם במהלך ההרשמה עצמה, אבל אתה ודאי יכול לבחור בכל שלב (וגם אם בחרת בהרשמה, הייתי מוודא אחר כך שזה אכן לפי מה שבחרת (מנסיון בחברות אחרות).
    בהנחה שהתשובה ל(1) חיובית, אז כן.

GunnerWSM אוהב/ת את זה.
  3. paskar

paskar משתמש ותיק

העברתי לא פעילה לאלטשולר. דמי הניהול אותו דבר כמפורסם.

היה בלאגן, זה לקח משהו כמו 5 חודשים. לא נראה לי קשור לזה שהיא לא פעילה. אני אצטרך לשחזר מה בדיוק היה הסיפור, אבל אם אני זוכר נכון צריך קודם לפתוח אצלם, לחכות שיעבדו את השלב הזה, ואז לעשות ניוד פנימה. אני עשיתי ביחד והם נתקעו. אולי גם היו בעומס בגלל שזה היה ממש כשהם התחילו לפעול כברירת מחדל. לא יזיק לשאול אותם.

לגבי אחוזי ביטוח, נראה לי שכן, אפשר לבחור בהצטרפות. אבל אפשר גם לשנות אח"כ.

GunnerWSM אוהב/ת את זה.
  4. GunnerWSM

GunnerWSM משתמש ותיק

תודה רבה לשניכם.

5. elyasaf

elyasaf משתמש סולידי

סתם רעיון, בתור אחד עם תלושים לא סדירים
    בשלב מסויים פשוט הפעלתי הוראת קבע על סך 100 שח, כך שהתיק הפנסיוני תמיד פעיל
    (אני מניח שמבחינה ביטוחית הכיסוי גם בהתאם לסכום, אך לפחות מבחינת דמי ניהול נראה שזה עובד)

לא ממליץ וכו..
    אליסף

6. גילגמש

גילגמש משתמש ותיק

גם אני,
    אצלי עבר די חלק יחסית.
    מסלול מניות.
    @GunnerWSM כל עוד אתה לא מפקיד לקרן (בניגוד למעביר צבירה מקרן ישנה), אתה לא מבוטח למקרה נכות ומסלול הנכות לא רלבנטי אאלט

7. GunnerWSM

GunnerWSM משתמש ותיק

אבל כשאתחיל לעבוד ויהיו הפקדות, אני כן יהיה מבוטח, כן?

8. גילגמש

גילגמש משתמש ותיק

חיובי

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.