• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות

solidix2

משתמש רגיל
דירוג
291
אני מחזיק תיק 100% מניות על מדד עולמי בIB (אפיק השקעה 15+ שנים) וכעת אני רוצה להכניס אפיק אג"ח למיתון התנודתיות של התיק (מוכן להקריב תשואה פוטנציאלית עבור ביטחון ושקט נפשי).
דבר ראשון שעשיתי היה לחזור לקרוא את הפוסט המצויין של הסולידית - למה לא 100% מניות והמשפט שתפס לי את העין היה:
חוק התועלת השולית הפוחתת רלוונטי גם להשקעה במניות. התאוריה היא שמעבר לשיעור חשיפה מסוים למניות (בין 75% ל-80%), התשואה העודפת שניתן לצפות לה מחשיפה נוספת הולכת ומצטמקת. התנודתיות (=סטיית התקן), לעומת זאת, רק הולך וגדלה.
אני שוקל לעבור לתמהיל של 80%-20% לטובת מניות בכסף חדש שאכניס.

הדרישות שלי מאפיק האג"ח הן:
1 - יכולת תמרון בשעת משבר, זו הדרישה הכי חשובה מבחינתי כי המטרה של הפלח הזה בתיק הוא לאפשר לי לאסוף מניות בזול בשעת משבר
2 - קורולציה נמוכה למניות

אני מתלבט בין אג"ח זר AGGG (מודע לחובת הדיווח) שמפוזר על פני מספר מדינות ומספר מטבעות לבין קרן מחקה של מדד אג״ח ממשלתי כללי (ידרוש חשבון בברוקר מקומי שכרגע אין לי)
- או אולי שילוב של שניהם (2 קרנות אג"ח נשמע מורכב ואשקול את האפשרות הזו רק אם היתרונות יעלו על החיסרון באיזון)

אשמח לשמוע מה אתם חושבים על כל אחת מהאפשרויות שהצעתי - (אולי ישנה אפשרות שניה יותר טובה?)

מה מפריע לך יותר, תנודתיות ב$$$ או ב₪₪₪?
@solidix2

הסתכלתי על מידע עבר של 2 הקרנות ובמשבר של 2020 (היחיד שהיה בטווח) נראה של 2 הקרנות אכן יש קורולציה שלילית למניות (כמובן, ביצועי העבר אינם מנבאים את ביצועי העתיד).
גם בדקתי את שער הדולר-שקל במרץ 2020 כדי לראות אם בזמני משבר הדולר מתחזק לעומת השקל ונראה שהשקל התחזק משמעותית מ03.2020

מה לגבי העלאת ריבית? איך היא תשפיע לפי דעתכם על כל אחת מהקרנות?

הסתכלתי על מידע עבר של 2 הקרנות ובמשבר של 2020 (היחיד שהיה בטווח) נראה של 2 הקרנות אכן יש קורולציה שלילית למניות (כמובן, ביצועי העבר אינם מנבאים את ביצועי העתיד).
גם בדקתי את שער הדולר-שקל במרץ 2020 כדי לראות אם בזמני משבר הדולר מתחזק לעומת השקל ונראה שהשקל התחזק משמעותית מ03.2020

מה לגבי העלאת ריבית? איך היא תשפיע לפי דעתכם על כל אחת מהקרנות?
Aggg מורכב מניירות ערך שצמודים למטבעות רבים, לא רק דולר.
לגבי משבר, תלוי בסוג שלו. הקורונה היא משבר עולמי. במשבר מקומי, השקל ייחלש כנראה, כתלות בעצמת המשבר והמשכותו .

לא טוען שעשיתי בחירה נכונה, אבל אחלוק את השיקולים שלי: אני מחזיק מדד עולמי VT שצמוד למטבעות רבים. חיפשתי חלק יציב שיהיה בנוי באופן דומה (פיזור עולמי ולא צמוד למטבע ספציפי), בדמות נייר בודד עם דמי ניהול יחסית נמוכים, עם הנוחות של רכישה באותו כלי שבו אני רוכש כבר את VT (אצל IB) ומינימום משחקי איזון שבאים במקרה של פיצול לכמה אגחים.
רגע לפני הנפילות של מרץ 2020 עמדתי על 70/30 לטובת VT והיציבות של AGGG יחסית לVT אפשרה לי לישון טוב טוב בלילה גם כשמאות אלפי שקלים "נמחקו".
זה גם לימד אותי שאני מסוגל להתמודד עם יותר מניות, ועכשיו אני בתהליך לכיוון איזון חדש של 80/20
* אומנם אני גר בישראל אבל כדי לא לקבל כאב ראש מתנודות מט"ח, קבעתי יעד שרירותי של 1M$ (דגש על דולר) שאליו אני שואף להגיע תוך כמה שנים טובות ולכן לא אכפת לי מה השווי השקלי היום. כשאגיע אליו אתכנן מסלול מחדש.

תכיר www.portfoliovisualizer.com
פה אתה יכול לבחור ETF ספציפיים https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-portfolio
ופה אתה יכול לבחור נכסים בצורה כללית יותר (לרוב נותן טווח גדול יותר) https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-asset-class-allocation

פה אתה יכול לראות דוגמה להשוואה של 100% מניות large cap שזה בעצם S&P500 כ100% או בשילוב של 10/20/40% אגח כולל של ארה"ב, איזון אחת לשנה.

פה שיניתי למשל לאג"ח ארוך (לדעתי האישית עושה (עשה...) עבודה טובה יותר באיזון מניות) שם לב שהוא גם נתן טווח ארוך יותר אז תשנה אם אתה רוצה השוואה ישירה יותר.

אין לי תשובה לכן חשבתי לשלב.
אשמח לשמוע טיעונים לכל מטבע.
אם אתה חי בישראל ויש לך סיבה לא לסבול תנודתיות שקלית אז שקלי
אחרת לפיזור יש יתרונות

אני אישית מושקע באג"ח ישראלי מטעמי פשטות ונוחות.

אישית אני מרגיש יותר בטוח להחזיק אג"ח אמריקאי, מאותה סיבה שאני מחזיק סנופי ולא ת"א 125.
ספיציפית מח"מ בינוני (vgit)

נראה לי שלפני המטבע בו אתה בוחר את האג"ח והעמלה על הקרן שכחת את השיקול הכי חשוב

מה הזמן לפדיון של האג"ח שאתה מעוניין בו \ חציון הזמנים לפדיון בקרן שתקנה

אג"ח עם 25 שנים לפרעון יתנהג אחרת מאג"ח שיפרע בעוד שנה, ריבית שאמורה להיות קצת יותר גבוהה ותנודתיות מוגברת, כך שקודם כל תחליט זמן פרעון חציוני של הקרן שמתאים לדרך בה אתה משקיע.
הסולידית כתבה גם על זה פוסט נהדר

יש יתרון בלהשקיע באג"ח ישראלי לא צמוד כדי לשלם 15% מס במקום 25%?

נקודת האיזון היא ב40% אינפלציה.
בחישוב שלי יוצא 40% מהתשואה.

דוגמה:
נניח שהתשואה הייתה 5% והאינפלציה 2% (40% מהתשואה)

אז בצמוד יש רווח ריאלי של 3%, המס יהיה 0.25 * 3
בשקלי יש רווח נומינלי של 5%, המס יהיה 5 * 0.15
שזה אותו דבר.

לדעתי, משקיע שחי ועובד במדינת האם שלו צריך להיות חשוף לאג"ח המדינה המקומי, זאת במידה ודירוג האשראי של מדינתו הינו BBB ומעלה.

בעיקר מכיוון שהתנודתיות המט"חית באג"חים זרים לא מפצה על תשואתם.

במידה ודירוג האשראי נמוך מ-BBB , קרן הסל IGLA הינה אלטרנטיבה ראויה לאג"ח זר שאינו ממדינת האם.

זה על רגל אחת.

פה לענייננו יש במדינתנו (שאגב בדירוג +AA) את מדד אג"ח ממשלתי כללי למשל.

AGGG עוקבת אחר מדד אג"ח כללי עולמי, ואילו IGLA עוקבת אחר מדד אג"ח ממשלתי עולמי (טופ 7 מהממשלות המפותחות לפי שווי שוק),

לשתיהן מתאם מאוד דומה, קרוב אף ל-90%.

נערך לאחרונה ב:
בחישוב שלי יוצא 40% מהתשואה.

דוגמה:
נניח שהתשואה הייתה 5% והאינפלציה 2% (40% מהתשואה)

אז בצמוד יש רווח ריאלי של 3%, המס יהיה 0.25 * 3
בשקלי יש רווח נומינלי של 5%, המס יהיה 5 * 0.15
שזה אותו דבר.
אנחנו מדברים על אותו דבר.

החישוב שלי מתייחס לרווח הכולל - אם הרווח הוא 100 ש"ח 15% נומינלי זה 15 ש"ח מס. אם האינפלציה הייתה 40% ואתה משלם 25% ריאלי, תשלם גם כן 15 ש"ח מס.

במחשבה שניה אני חושב שההסבר שלך יותר מדוייק.

נערך לאחרונה ב:
אנחנו מדברים על אותו דבר.

החישוב שלי מתייחס לרווח הכולל - אם הרווח הוא 100 ש"ח 15% נומינלי זה 15 ש"ח מס. אם האינפלציה הייתה 40% ואתה משלם 25% ריאלי, תשלם גם כן 15 ש"ח מס.

במחשבה שניה אני חושב שההסבר שלך יותר מדוייק.
בחישוב שלך חסר נתון. אי אפשר לחשב מס ריאלי כשלא ידוע מה הקרן אשר עליה שולמה הריבית.

כשאגיע אליו אתכנן מסלול מחדש
חשבת בגדול על המסלולים האפשריים?
אשמח לשמוע גם את השיקולים שלך בעד\נגד אג"ח מקומי.
AGGG עוקבת אחר מדד אג"ח כללי עולמי, ואילו IGLA עוקבת אחר מדד אג"ח ממשלתי עולמי (טופ 7 מהממשלות המפותחות לפי שווי שוק),
AGGG מכילה גם אג"ח קונצנרי בדירוג גבוה - עד כמה זה תורם לדרישות שמניתי מפלח האג"ח?
מה לגבי נזילות? ממה שקראתי הנזילות של AGGG גדולה לעומת IGLA.
מכיר, השתמשתי באתר דומה עבור קרנות איריות אבל הקרנות קיימות מ2014 לכן שווה להסתכל גם על קרנות אמריקאיות דומות.
אכן, אג"ח ארוך עשה עבודה יותר טובה השאלה מה יקרה לו כאשר הריבית תעלה

על פניו האופציה של AGGG לעומת קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי נראית לי עדיפה עבורי מכמה סיבות שהמרכזית היא פיזור מדינות ומטבעות.
חיסרון עיקרי הוא חשיפה לתנודתיות מט"ח שאני מנסה עדיין להבין האם הוא גובר על היתרונות שציינתי.

* המח"מ של AGGG הוא 7.47 שנים? אם כן, זה נחשב מח"מ בינוני?

AGGG מכילה גם אג"ח קונצנרי בדירוג גבוה - עד כמה זה תורם לדרישות שמניתי מפלח האג"ח?
מה לגבי נזילות? ממה שקראתי הנזילות של AGGG גדולה לעומת IGLA.

מן הסתם שאג"ח ממשלתי נתפס יותר סולידי מקונצרני וכרית הביטחון שבו טובה יותר בעת משברים.

בקשר לנזילות, ל-AGGG יש גודל קרן של 5.5 מיליארד דולר ול-IGLA כ-2 מיליארד דולר - לא חושב שיש בעיית נזילות באף אחת מהקרנות.

מכיר, השתמשתי באתר דומה עבור קרנות איריות אבל הקרנות קיימות מ2014 לכן שווה להסתכל גם על קרנות אמריקאיות דומות.
אכן, אג"ח ארוך עשה עבודה יותר טובה השאלה מה יקרה לו כאשר הריבית תעלה
תנסה להחליף את האיריות לאמריקאיות דומות/קרובות ואז לבדוק ב PV.

להגיע למשהו כזה:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S השקעה ל3 שנים בתקופת מיתון שוק ההון 18
ס במידה ויהיה מיתון שוק ההון 87
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
S קורונה מיתון אבטלה ומדד המחירים צרכנות פיננסית 3
amikal איזה אפיקי השקעה מניבים תשואה בתקופת מיתון? שוק ההון 19
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
שרון חיים על פי מיתון צרכנות פיננסית 232
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15
א תנודתיות של המדדים המובילים שוק ההון 5
F צמצום תנודתיות בתיק ני"ע שוק ההון 26
yodo אשמח להסבר אודות תנודתיות במניית SSO שוק ההון 4
מ תנודתיות כמדד לסיכון שוק ההון 23
אורי צמיחה ממוצעת של... שאלה על תשואה בהינתן תנודתיות. שוק ההון 6
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
O גובה סיכון בתיק שוק ההון 16
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
ז פלח אגחי בתיק השקעות, דולרי, וללא מס עזבון שוק ההון 3
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
R עמלה לא ברורה ושינוי שם נייר ערך בתיק שוק ההון 0
K כיצד להתייחס לפנסיה תקציבית בתיק השקעות שוק ההון 35
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
ו עדכון פלח המניות בתיק שלי שוק ההון 40
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
ב החלק הסולידי בתיק שוק ההון 5
ב החלק המנייתי בתיק שלי שוק ההון 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
B החזקת אג"ח בתיק פסיבי שוק ההון 3
אחד_שיודע שילוב מניות קטנות בתיק ההשקעות - שאחת מהן תכפיל עצמה באלפי אחוזים שוק ההון 15
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
מ כסף לדירה - להמשיך בתיק מנוהל או קרן כספית? שוק ההון 4
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
F לשים ירושה בתיק השקעות ולפרוש שוק ההון 23
B נאסדק 100 בתיק השקעות שוק ההון 0
י שינויים בתיק השקעות שוק ההון 16
Q שילוב מניות דיבידנד בתיק פסיבי שוק ההון 5
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
I למה לא לשלב בתיק גם אג"ח ממשלתי בריבית משתנה? שוק ההון 1
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
O עדכון משקולות בתיק השקעות שוק ההון 27
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
I שקלול קרן השתלמות וקופת גמל בתיק שוקולד מריר שוק ההון 1

נושאים דומים

Back