• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

צמצום תנודתיות בתיק ני"ע

FreeAgent

משתמש ותיק
הצטרף ב
25/1/21
הודעות
184
דירוג
128
אני מחפש/קורא/שוקל צורות שונות להקטין תנודתיות של תיק ני"ע.
אתחיל בלומר שאין הכוונה "להכות את השוק" - להשיג תשואה גבוהה יותר באותה רמת סיכון - אלא "להחליק את הפינות" - להקטין את הנפילות, כמובן במחיר כלשהו לתשואה הכוללת. באידיאל היינו רוצים להקטין את הסיכון בהרבה ואת התשואה רק בקצת - לקבל יחס תשואה/סיכון יותר גבוה.

האם תנודתיות היא בהכרח סיכון וההיפך? לא יודע. תיק יכול להיראות יציב הרבה מאוד זמן ואז פתאום ליפול בחדות. תנודתיות היסטורית נמוכה לא מבטיחה סיכון נמוך.

למה שמישהו ירצה לעשות את זה?
* הסיבה העיקרית - פסיכולוגית. קל יותר "לשמור על הדרך". גם בעלייה (הפחד מהנפילה שתבוא) וגם בזמן נפילות.
* משיכה בטוחה יותר - אם אפשר לקבל תשואה קרובה לתשואת השוק עם נפילות הרבה יותר קטנות, אפשר למשוך ממנו בזמנים קבועים (כלל 4%, משיכות גדולות חד פעמיות) עם פחות סיכון לנזק גדול לתיק.
* מינוף בטוח יותר. כאן אנחנו נכנסים לטריטוריה של "תשואה גבוהה יותר מהשוק באותו סיכון כמו השוק" שנשמע כמו וודו.

אפשרויות/רעיונות:
* הכי פשוט ונפוץ בפורום הזה ואחרים - פחות חשיפה למניות. לשים את הכסף במזומן/פק"מ/מק"מ/אג"ח קצר
מובטח לצמצם ירידות. שימוש במזומן לא משפר את יחס התשואה-לסיכון. גם אג"ח קצר לא נראה משהו במצב הריבית הנוכחי.
* נכסים בקורלטיביות נמוכה (נדל"ן, סחורות, זהב). נדל"ן פיזי לא קשור לנושא (הנושא הוא ני"ע), ומניות נדל"ן נוטות להתנהג כמו מניות. אני לא חובב גדול של הכיוון הזה - סחורות וזהב - כי אני לא מוצא סיבה שיהיה להם תשואה חיובית בתוחלת או קורלטיביות הפוכה עם מניות בעתיד. אבל יש נכס בקטגוריה הזאת שאני מחבב:
* אג"ח ארוך טווח - 20 שנה ויותר (EDV) - נכס בעל תשואה חיובית, עם (היסטורית) קורלציה נמוכה עם מניות. אני מאוד אוהב את הרעיון, אבל אני לא בטוח עד כמה יש לEDV לאן "לזנק" במפולת הבאה - הyield שלו 2.5%
* אופציות מכר. הטריגר הנוכחי לפוסט הזה: פוסט קצת פלצני על נאסים טאלב. נאסים מנהל קרן גידור שמבטיחה ביטוח מפני מפולות גדולה (קונה אופציות מכר על מדד SPX), אם יש לך 50 מיליון פנויים. בפוסט מתוארת אסטרטגיה בה 0.5% מהתיק מושקע באופציות מכר רחוק מהכסף, מגולגלות מחדש כל חודש. גם אם אין עלייה, אופציה כזאת מאבדת יותר מ50% מערכה בחודש (הזמן מתקצר מחודשיים לאחד), אז זה עולה כ6% מהתיק כל שנה. נשמע מאוד יקר.
בדוגמה הוא מראה איך בירידה של 20%, עליית הערך של האופציה מכסה כמעט לגמרי על הירידה במדד. אבל אם זה בא במחיר של רוב התשואה זה לא יכול להיות שווה את זה. הייתי רוצה לדעת איך אסטרטגיה כזו הצליחה/נכשלה בעבר
* אפשר באופן עקיף לעקוב אחרי מחירי האופציות, דרך מדד VIX. מדובר בנכס עם תוחלת שלילית אבל אמור לעלות בחדות כשהתנודתיות בSPX עולה. חסרון גדול הוא שאנחנו נכנסים עמוק לטריטוריה של 'אם אתה לא יודע איך זה עובד, אל תשקיע בזה'. יתרון הוא שבניגוד לקניית אופציות מכר, יש כלים פשוטים לעשות בקטסטינג אבל המידע דליל
 

yik

משתמש ותיק
הצטרף ב
17/2/15
הודעות
302
דירוג
157
יש רעיון של larry swedrow שאומר בחלק המנייתי לקחת מניות בעלי יחס תשואה סיכון המקסימלי ולשיטתו אילו מניות ערך ומניות קטנות, מניות ערך קטנות. לפי הנתונים שהוא מראה מניות אילו השיגו תשואה עודפת על המדדים הרגילים. דבר זה מאפשר לך להיות עם פחות אחוז מניות בתיק כלומר להקטין את התנודתיות ועדיין לשמור על אותה תשואה.
הוא מראה מחקרים שמסבירים מדוע מניות כאילו היו להם תשואה עודפת.וגם נתונים היסטוריים.
זה מה שהיה בעבר, לא בטוח שיקרה בעתיד.
יש הרבה חומר על זה ברשת.
לא ייעוץ לא המלצה
 

אורי ג.

משתמש בכיר
הצטרף ב
10/8/15
הודעות
16,059
דירוג
21,732
* הכי פשוט ונפוץ בפורום הזה ואחרים - פחות חשיפה למניות. לשים את הכסף במזומן/פק"מ/מק"מ/אג"ח קצר
למה להסתבך? זה הפתרון הפשוט והטוב ביותר.
דבר זה מאפשר לך להיות עם פחות אחוז מניות בתיק כלומר להקטין את התנודתיות ועדיין לשמור על אותה תשואה.
לא בדיוק נכון כי המניות הקטנות יותר גם תנודתיות יותר, בנוסף אין כל ערובה שיתנו תשואה גבוהה יותר.
 

FreeAgent

משתמש ותיק
הצטרף ב
25/1/21
הודעות
184
דירוג
128
זה לא יקר זה מטורף. אחרי 8 שנים הלך 50% מהתיק
איך? אם מכפילים את התיק ב94% כל שנה, אחרי 8 שנים עדיין יהיה 60% ממנו :) צריך 11 שנה כדי למחוק חצי ממנו.
אם המדד לא זז במילימטר, האופציות יאבדו שני שליש מערכם בחודש? לא יודע, בדקתי רק דוגמה אחת. אם כן, זה יעלה 4% בשנה (כל חודש צריך למחוק רק 0.33% כדי לחדש את האופציות). בקצב כזה יקח לתיק 17 שנה להגיע ל50%. 17 שנה בהן המדד לא זז בכלל.
אם המדד עולה מספיק, התיק מרוויח, אבל כמובן פחות כי יש את עלות האופציות
אם המדד יורד קצת, התיק מפסיד אפילו יותר מהמדד, כי האופציות עדיין מאבדות ערך. רק כשהמדד ממש נופל האופציות האלה שוות משהו.
לא נשמע כמו אסטרטגיה מנצחת. בכל זאת, הייתי רוצה להיות מסוגל לבדוק אותה. לTD יש מערכת מסחר-על-הנייר שאפשר לעבור בה בין תאריכים. אני אנסה את זה.
(יש מקרה בו האופציה עולה בערכה, גם אם המדד לא יורד מספיק מהר - אם האי-וודאות עולה מספיק)

אם למישהו יש רעיון איך אפשר להריץ אלגוריתם פשוט יחסית על מידע היסטורי (שכולל מחירי אופציות!) אני אשמח מאוד.
(למעשה אני רציתי לעשות את זה כבר הרבה מאוד זמן, מאז שקראתי את 'ברבור שחור')

מניות ערך קטנות. לפי הנתונים שהוא מראה מניות אילו השיגו תשואה עודפת על המדדים הרגילים. דבר זה מאפשר לך להיות עם פחות אחוז מניות בתיק כלומר להקטין את התנודתיות ועדיין לשמור על אותה תשואה.
זה מעניין. לפי PV מספיק 60% ב"US Small Cap Value" כדי להגיע לתשואה של "US Stock Market".
אבל נראה שהרבה מהאפקט הזה הוא מהיסטוריה רחוקה. אם אני מתחיל שם מ1990 צריך כמעט 100% כדי לקבל אותה תשואה, ואז מקבלים גם אותה תנודתיות

לא שיש לי בעיה עם להסתכל על מידע מהעבר הרחוק, אבל:
* השוק היה פחות משוכלל אז (בעיקר בגלל חוסר במחשבים)? אולי הפרמיה של גודל נעלמה
* אותו מידע מצדד מאוד בחיוב באגח, כי התשואה שלו הייתה כמעט חצי מתשואת השוק. היום כדי לקבל תשואה כזאת הריבית עליו צריכה לרדת לערכים שליליים (לא שזה בלתי אפשרי, מסתבר). כלומר, אם הייתי הולך עיוור על מידע היסטורי, נראה לי שהייתי בוחר בEDV
 

blackfunda

משתמש רשום
הצטרף ב
13/7/15
הודעות
13
דירוג
1
לגבי tail risk hedging, ספיצנגל כותב בספר שלו שהאופציה מאבדת בממוצע 50% מהערך שלה כל חודש, אז זה מסתכם בעלות שנתית של 3% מהתיק.
גם אני מעוניין לעשות לאסטרטגיה הזאת בטקסטינג כי היא נשמעת הדרך הכי טובה להוריד סיכון בתיק מנייתי. ממה שבדקתי, צריך לקנות דאטה על אופציות (עלות של מאות דולרים בשביל משהו סביר), אבל אי אפשר פשוט לקחת את הדאטה הזה כמו שהוא בגלל שהוא רועש ואין הרבה מסחר באופציות עם סטרייקים כל כך רחוקים מהכסף. בשביל להתמודד עם זה צריך להפעיל מודל שמתאים את המחירים הרועשים של האופציות לvol surface.
מקווה להגיע לזה מתישהו
 

dani91

משתמש ותיק
הצטרף ב
27/8/20
הודעות
413
דירוג
446
1. יש את התיקים הפרמננטיים (כל העונות\הארי בראון\פרפר מוזהב) עם תנודתיות נמוכה.
2. אג"ח ארוך בתשואה של 2.5% בהחלט יכול לספק את הסחורה, התשואה לא צריכה לרדת בהרבה כדי לייצר אפקט משמעותי. בשנת 2011 הריבית הארוכה ירדה ב1.5% והוא שלח את EDV לראלי של 55%. בשנת 2013 הריבית הארוכה ירדה ב1.3% EDV טס ב-45%.
3. אם רוצים רק מניות אפשר להתמקד בסקטורים "דפנסיביים" שפחות רגישים למצב הכלכלי וחוטפים פחות במשברים (צריכה בסיסית, בריאות, חברות חשמל ומים).
 

אורי ג.

משתמש בכיר
הצטרף ב
10/8/15
הודעות
16,059
דירוג
21,732

dani91

משתמש ותיק
הצטרף ב
27/8/20
הודעות
413
דירוג
446

אורי ג.

משתמש בכיר
הצטרף ב
10/8/15
הודעות
16,059
דירוג
21,732

FreeAgent

משתמש ותיק
הצטרף ב
25/1/21
הודעות
184
דירוג
128
עלו עוד רעיונות מאנשים שונים:
*מטבעות (UUP, USDU) - מעניין. לא הייתי מודע לקיום הasset class הזה קודם. כמו זהב/סחורות/וכו', יש לו את החסרון שהתוחלת תשואה היא אפס. אני לא ממש מבין את העקרון לפיו יש לו קורלציה שלילית (שזה עוד נקודה שלילית חזקה).
* MVOL (פקטור תנודתיות נמוכה) - נשמע לי טוב מאז שקראתי על זה בפוסט של הסולידית על פקטורים. אבל זה נשמע כמו ניהול אקטיבי - בעיקרון זה יכול להצליח? (כי הכוונה היא לא 'להכות את השוק' אלא להשיג תנודתיות נמוכה ממנו). מלקרוא את המסמך של MSCI מקבלים את הרושם שהמדד הזה נוצר ע"י אלגוריתם אבל לא מתואר כל הפרטים שלו. אני סומך יותר על אלגוריתם טיפש מאשר על מנהל השקעות שמנסה לבחור מניות לפי קריטריון כזה או אחר. בכל מקרה לא מובטח שתנודתיות נמוכה בעבר מעידה על תנודתיות נמוכה בעתיד.
* מכירת Covered Calls כדרך לממן את הPuts. בקריאה ראשונית, נראה שמכירת CC מספקת פרמיה ומגבילה את התשואה המקסימלית שאפשר לקבל. במבט מקרוב יותר, יש כאן אפשרות להפסד ממשי גם כשהמדד, בממוצע, עלה - אם אתה קונה חזרה את האופציה, יש לך הפסד ממשי שיכול להיות גדול מהרווח על הנייר שיש למדד (והרווח על הנייר יכול להיעלם). אם האופציה ממומשת, אתה צריך לקנות חזרה את הפוזיציה שלך (במחיר גבוה יותר - כלומר עכשיו יש לך פחות מניות) ואז אם המדד יורד יש לך הפסד על הנייר.

יש את התיקים הפרמננטיים (כל העונות\הארי בראון\פרפר מוזהב) עם תנודתיות נמוכה.
תודה! לא שמעתי בעבר על 'פרפר מוזהב'. הרעיון מעניין, ודומה לחבריו - זהב/אג"ח ארוך. אפשר לטעון שאין הרבה הבדל בין מזומן (בPV למזומן יש תשואה חיובית) לבין אג"ח קצר.
קצת לא קשור, אבל חיפשתי לקרוא עוד על 'פרפר מוזהב' ומצאתי קטע קצר עליו עם התדרדרות משעשעת מאוד:
אז מתחילים עם 'פרפר מוזהב' (20% מניות, 20% מניות ערך קטנות, 20% אג"ח ארוך, 20% אג"ח קצר, 20% זהב).
זהב זה נכס בעייתי להרבה משקיעים - תוחלת נמוכה, תנודתי, קורלציה נמוכה (לא שלילית), לא בהכרח יספק הגנה מאינפלציה, וכו' וכו'
אז נחליף אותו בעוד מניות
אג"ח ארוך עשה עבודה נהדרת עד היום, אבל עכשיו הריבית נמוכה מאוד, אז התשואה נמוכה והסיכון (של עליית ריבית) גבוה. אז נחליף אותו באג"ח בינוני
בקיצור יוצא תיק "רגיל" עם הטיה למניות ערך קטנות :)
 

yik

משתמש ותיק
הצטרף ב
17/2/15
הודעות
302
דירוג
157
אתה יכול לצמצם את אחוז המניות בתיק, אבל מצד שני בחלק המנייתי לעבור למניות ערך קטנות. כך אתה מסכן פחות כסף אבסולוטית אבל סביר(לפחות לפי ההיסטוריה ולמחקרים מסוימים) שתקבל תשואה דומה לתיק המקורי.

לא ייעוץ לא המלצה
 

חתול לילה

משתמש בכיר
הצטרף ב
8/3/15
הודעות
3,803
דירוג
5,798
אתה יכול לצמצם את אחוז המניות בתיק, אבל מצד שני בחלק המנייתי לעבור למניות ערך קטנות. כך אתה מסכן פחות כסף אבסולוטית אבל סביר(לפחות לפי ההיסטוריה ולמחקרים מסוימים) שתקבל תשואה דומה לתיק המקורי.
אני מתקשה להאמין שמצאת נוסחה לקבל אותה תשואה בפחות סיכון.
אתה יכול להדגים את הטענה באמצעות portfolio visualizer?
 

dani91

משתמש ותיק
הצטרף ב
27/8/20
הודעות
413
דירוג
446
קצת לא קשור, אבל חיפשתי לקרוא עוד על 'פרפר מוזהב' ומצאתי קטע קצר עליו עם התדרדרות משעשעת מאוד:
אז מתחילים עם 'פרפר מוזהב' (20% מניות, 20% מניות ערך קטנות, 20% אג"ח ארוך, 20% אג"ח קצר, 20% זהב).
זהב זה נכס בעייתי להרבה משקיעים - תוחלת נמוכה, תנודתי, קורלציה נמוכה (לא שלילית), לא בהכרח יספק הגנה מאינפלציה, וכו' וכו'
אז נחליף אותו בעוד מניות
אג"ח ארוך עשה עבודה נהדרת עד היום, אבל עכשיו הריבית נמוכה מאוד, אז התשואה נמוכה והסיכון (של עליית ריבית) גבוה. אז נחליף אותו באג"ח בינוני
בקיצור יוצא תיק "רגיל" עם הטיה למניות ערך קטנות :)
חחח נראה שקצת פיספסו שם את התפקיד של כל נכס.
אכן אג"ח ארוך עשה עבודה נהדרת בלגדר נפילות של השוק ב-40 השנים האחרונות, מהטעם הפשוט שארה"ב לא חוותה סטפלציה במשך 40 שנה, מה שאפשר לפד להוריד ריביות בעת משברים.
אם ארה"ב תחווה שוב משבר אינפלציוני, אג"ח ארוך יחטוף חזק מאוד ולא יגדר שום דבר.

זהב דיי יצא מהאופנה אחרי ההפסדים שלו בשנות ה-80 ו-90, הוא נכס מזעזע בסביבת ריבית ריאלית חיובית.
לעומת זאת, ב-20 שנים האחרונות הוא נכס לא רע בכלל (9% CAGR קורלציה נמוכה מאוד לשוק), משום שאנחנו נמצאים בסביבת ריביות שליליות.
אף אחד לא יודע אם זהב יגיב לסטגפלציה כמו שהוא הגיב בשנות ה-70 (34% CAGR קורלציה שלילית לשוק). אבל אם כן - זה בהחלט יגדר נפילות.
 

דנרוק54

משתמש ותיק
הצטרף ב
2/1/21
הודעות
174
דירוג
141
בדרך כלל מציעים להכניס אלמנט של long volatility לתיק. יש מאמרים שלמים וקרנות שמתמחות בזה.
ה dragon porfolio די מפורסם בז'אנר הזה

מונח אחר שנפוץ זה convexity , שמבטיח תשואות עודפות במצבי קיצון בתמורה לפיגור בתשואה בתקופות שקטות של השוק.
י
 

FreeAgent

משתמש ותיק
הצטרף ב
25/1/21
הודעות
184
דירוג
128
מונח אחר שנפוץ זה convexity , שמבטיח תשואות עודפות במצבי קיצון בתמורה לפיגור בתשואה בתקופות שקטות של השוק.
מה זה? כל החיפושים שלי על המונח מביא תוצאות על אג"ח והתגובה שלו לריבית.
 

כימאי

משתמש בכיר
הצטרף ב
5/8/17
הודעות
1,827
דירוג
1,648
בדרך כלל מציעים להכניס אלמנט של long volatility לתיק. יש מאמרים שלמים וקרנות שמתמחות בזה.
ה dragon porfolio די מפורסם בז'אנר הזה

מונח אחר שנפוץ זה convexity , שמבטיח תשואות עודפות במצבי קיצון בתמורה לפיגור בתשואה בתקופות שקטות של השוק.
לכתוב כל מני buzz-words ומונחים שעושים רושם של משהו מתוחכם בכל מני פורומים ואפילו מאמרים זה הכי קל.
 

yik

משתמש ותיק
הצטרף ב
17/2/15
הודעות
302
דירוג
157
אני מתקשה להאמין שמצאת נוסחה לקבל אותה תשואה בפחות סיכון.
אתה יכול להדגים את הטענה באמצעות portfolio visualizer?

Portfolio Analysis Results (Jan 2001 - Apr 2021)​


1620119354304.png

ואם משתמשים באג"ח ממשלת ארה"ב ל 10 שנים במקום ה TIPS אז התוצאות אפילו יותר טובות.
 
נערך לאחרונה ב:

חתול לילה

משתמש בכיר
הצטרף ב
8/3/15
הודעות
3,803
דירוג
5,798
@yik
עדיף לשלוח קישור לחישוב שלך (אתה יכול לחפש Link בעמוד של התוצאות)

לדוגמה:
אם נסתכל מה קרה בעשר השנים האחרונות, נראה שהתיק שהצעת מפסיד בגדול.
כלומר לא ברור שההתנהגות ההיסטורית של חברות קטנות עדיין רלבנטית.
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ צמצום מספר ניירות בתיק ? שוק ההון 5
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
ח צמצום חשיפה למניות שוק ההון 2
T איזון בין צמצום משכנתא ותיק השקעות שוק ההון 27
ש דמי ניהול - צמצום שוק ההון 10
W צמצום סיכון מנפיק ומרווחי bid/ask כתוצאה מכך שוק ההון 0
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
ITS צמצום עמלות IRA שוק ההון 5
Res Cogitans צמצום סיכון מט"ח על ידי מיצוע חודשי שוק ההון 0
רוקישיק צמצום עמלה באקסלנס צרכנות פיננסית 4
Summers צמצום טעות עקיבה, סיכון מנפיק וסיכון רגולטורי שוק ההון 38
A שאלה על צמצום מס- מתחת ל25% שוק ההון 8
yodo אשמח להסבר אודות תנודתיות במניית SSO שוק ההון 4
מ תנודתיות כמדד לסיכון שוק ההון 23
אורי צמיחה ממוצעת של... שאלה על תשואה בהינתן תנודתיות. שוק ההון 6
מ מזומן בתיק השקעות שוק ההון 5
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ מתחיל בתיק פשוט שוק ההון 11
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
B מציאת קרן לאגח קונצרני בתיק שוק ההון 13
S שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
A החלפת אגח בתיק באגח אחר שוק ההון 1
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
G פיזור בתיק חדש שוק ההון 5
B חלוקת פלח האג"ח בתיק שוק ההון 8
R צעדים ראשונים בתיק שוק ההון 24
S אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
B MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק שוק ההון 30
ב מה המקבילה של גמל להשקעה מסוג 100% אגח בתיק השקעות ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
שניצלוינאי שיעור המזומן בתיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
M שאלה לגבי חישוב מצבי בתיק ההשקעות. שוק ההון 3
B השקעה בשעונים בתור חלק מייצב בתיק ההשקעות שוק ההון 15
D הגדלת החלק ה"שמרני" בתיק שוק ההון 5
א החלק האגחי בתיק שוק ההון 21
לאונל התלבטות בנוגע ליחס נכסי אינפלציה/דיפלציה בתיק הארי בראון שוק ההון 5
מ שינוי בתיק ההשקעות בהתאם לגיל שוק ההון 1
O דיבידנדים בתיק ההשקעות שוק ההון 5
D מתן משקל יתר לVWO על חשבון VEA בתיק VTI+VEA+VWO שוק ההון 0
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
ל יחידות השתתפות בחיפושי גז ונפט בתיק פטור שוק ההון 5
ש דמי ניהול בתיק עד 150 אלף שוק ההון 3
D סדר בתיק הפנסיוני שוק ההון 0
א איזון בתיק השקעות שוק ההון 2
O מעקב הפקדות בתיק ההשקעות שוק ההון 27
א האם יש מקום לקרן הסינית של בלאקרוק בתיק ההשקעות? שוק ההון 4
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
I עמלות בתיק השקעות שוק ההון 15
S שיקולים להחלפת קרן מחקה בתיק שוק ההון 2
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6

נושאים דומים

למעלה