• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה

• פותח הנושא Naz
  • פורסם בתאריך

Naz

משתמש סולידי
דירוג
7
הדו"ח האחרון בארה"ב הראה אינפלציה של 4.2% עבור אפריל 2021.
לא הפתיע הרבה אנשים לאור הדפסות הכסף.
כמובן שזה מעלה המון ספקולציות לגבי העלאת ריבית בארה"ב בשלב כלשהו למרות שה-Fed טוענים שהם לא יעשו את זה.

אשמח לשמוע איזה שינויים ביצעתם או מתכננים לבצע בהרכב התיק בעקבות הפרסום (אם בכלל).
משאירים מנייתי/סולידי ולא נוגעים? מוסיפים RIET? מוסיפים סחורות? קונים עוד אג"ח מדינה (TIPS)?

אתם חושבים שתהייה לעלייה הזאת השפעה ארוכת טווח או שזה ספייק קורונה נקודתי ועוד רגע הכל נפתח וחוזרים לשגרה?

אני לא נוגע. כשאתה קונה נכס שלכאורה מגודר טוב יותר כנגד אינפלציה, אתה מניח שהשוק לא מתמחר את הדפסת הכספים והם עוד מעט "יתעוררו" ויבינו שהודפס מלא כסף ורק אז יהיה אינפלציה. השוק יותר מתוחכם מזה. כל מידע שיש לך יש גם לשאר המשקיעים והם השקיעו בהתאם.
האסטרטגיה של ניהול התיק בהתאם למה שאתה שומע בחדשות הוכחה שוב ושוב כרעה מאוד. אני לא טוען שאתה לא צודק, אני טוען שלאורך זמן אתה תפסיד יותר משתרוויח על פעולות שתעשה כתוצאה מקריאת עיתונים כלכליים.

עוד נקודה אחת- אני לא אוהב לשים את הכסף שלי בסחורות, כי אני אוהב להשקיע בנכסים מניבים. זה נשמע לי מאוד מוזר לשים כסף בזהב או נפט, במקום בעסק שמייצר מוצר או שירות. לדוגמא אם אני רוצה שחלק מהתיק שלי יהיה מוגן מאינפלציה- אני אשקיע גם בחברות אנרגיה. כלומר אני משקיע בחברה שמייצרת נפט, לא בנפט עצמו.

אשמח לשמוע איזה שינויים ביצעתם או מתכננים לבצע בהרכב התיק בעקבות הפרסום (אם בכלל).

לאור ROI נמוך (ריבית שיש לה בעיקר לאן לעלות, ותשואות נומינליות נמוכות שלא מצדיקות את הסיכון בעיני) החלטתי להתרחק מאג"ח ישראלי כללי ולהעביר הכל לפק"מ צמוד.
הפקדות חדשות עוברות לאג"ח צמוד 2-5 כך שבסה"כ יש הגנה גם מאינפלציה וגם נגד עליית ריבית (מח"מ הצטמצם מ7.15 שנים ל 3.5 שנים, בלי מרכיב נומינלי)

לא ממליץ או מייעץ.

נערך לאחרונה ב:
לאיזה טווח זמן אתה משקיע?
עבור תיק לעשרות שנים מומלץ להמנע משינויים תכופים הנובעים מספקולציות מכל סיבה שהי.

4.2 אחוז זו אינפלציה גבוהה?!
ממליץ לשתות כוס מים.

נערך לאחרונה ב:
אגב, זה 4.2 בקצב שנתי. השינוי באפריל היה 0.8

4.2 אחוז זו אינפלציה גבוהה?!
בודאי. אם זה נתון יציב. זה לא היפר אינפלציה או משהו קרוב לזה, אבל זה חתיכת חור בכיס למי שמחזיק נכסים נומינליים, בפרט בריבית אפסית.
כמובן שאם זה ספייק ולא משהו מתמשך אז זה שולי, ואם הריבית תעלה אז זה יכול לאזן (אבל זה כמובן לא יכול להיות טיעון בעד החזקת אג"ח נומינלי לפני שהריבית עולה).

נערך לאחרונה ב:
אני מסכים עם כולם שלא מדובר בהיפר אינפלציה ואין באמת סיבה לתזוזה משמעותית.
מה דעתכם בנודע לסיטואציה של אינפלציה משמעותית יותר? באיזה שלב לדעתכם צריך לבחון מחדש את מבנה התיק?

באיזה שלב לדעתכם צריך לבחון מחדש את מבנה התיק?
כאשר יהיה ברור לך שיש אינפלציה זה גם יהיה ברור לשאר העולם, כל הנכסים שמגנים מאינפלציה כבר יתומחרו ביוקר.
ולכן התשובה לשאלתך: עכשיו.

מניות הן אחלה גידור לאינפלציה והן אחלה נכס בלי אינפלציה

מניות הן אחלה גידור לאינפלציה והן אחלה נכס בלי אינפלציה
קטונתי, אבל למיטב ידיעתי כשאינפלציה יוצאת משליטה היא פוגעת בהוצאה צרכנית ומעודדת מיתון.

מבין ומזדהה אסטרטגית עם הגישה הרווחת בפורום של "לא לנסות לתזמן את השוק". פחות מזדהה עם הקונצנזוס שמניות יגנו עליך בתרחישים פחות סימפטיים.

קטונתי, אבל למיטב ידיעתי כשאינפלציה יוצאת משליטה היא פוגעת בהוצאה צרכנית ומעודדת מיתון.

מבין ומזדהה אסטרטגית עם הגישה הרווחת בפורום של "לא לנסות לתזמן את השוק". פחות מזדהה עם הקונצנזוס שמניות יגנו עליך בתרחישים פחות סימפטיים.

יש דוגמאות הההיסטוריה שמראות אחרת..
ברור שלא ניתן לדעת מה יהיה וזה.. אבל אין באמת קשר חד משמעי בין מחיר המניות לזמנים של אינפלציה וגם היפר אינפלציה

לדוגמה :
זאת לחלוטין אינפלציה שיצאה משליטה ברמה שהמוני אנשים שם היו רעבים והייתה הדפסה מטורפת של כסף

לדעתי עם כל חוסר הוודואת של אם תהיה אינפלציה גבוהה בעתיד וכמה מניות נותנות את ההגנה הכי טובה לדעתי עם מבט היסטורי אם טווח ההשקעה שלך לפחות עשור
לכל דרך יש יתרונות וחסרונות כמובן וצריך לבחור את מה שיהיה הכי טוב בכמה שיורת תרחישים

אולי יש משהו שיגן עליך ממש טוב באינפלציה של קריסת השקל מול כל המטבעות אפילו או אינפלציה עולמית של קריסת ערך כל הכסף בתרחיש מסויים
אבל אותו משהו כנראה יפגע בך בתרחישים אחרים ביחס לחלופות
והיסטורית שוק המניות לא חייב להיפגע ברמת האינפלציה או בכלל.. גם בתרחיש כזה

אופציות על תעודות אגח ארהב ארוך טווח. לפי כיוון התעודות. תעודות לונג קניה של פוט. תעודות שורט קניית קול.

אישית לא נוגע בתיק מלבד משחק בנ"ל באחוז קטן מאוד מהתיק.
בקורונה כבר הגדלתי חלק מנייתי וריט. שקלתי לקנות סחורות מעט וויתרתי.
ת.סל לדוגמא tbt ttt

אופציות על תעודות אגח ארהב ארוך טווח. לפי כיוון התעודות. תעודות לונג קניה של פוט. תעודות שורט קניית קול.

אישית לא נוגע בתיק מלבד משחק בנ"ל באחוז קטן מאוד מהתיק.
בקורונה כבר הגדלתי חלק מנייתי וריט. שקלתי לקנות סחורות מעט וויתרתי.
ת.סל לדוגמא tbt ttt
לפי הדיווח של מייקל בארי זה מה שהוא עושה.
הוא צייץ שהוא מזהיר שיש סיכוי להייפראינפלציה.
למה אופציות ולא אחזקה של הניירות עצמם? וגם איך אתה מחליט לכמה זמן?

למה אופציות ולא אחזקה של הניירות עצמם?
ספציפית במקרה כזה.. המטרה היא הימור על *ירידה* של האג"חים.
החזקה של נכס הבסיס נותן תוצאה הפוכה..

לפי הדיווח של מייקל בארי זה מה שהוא עושה.
הוא צייץ שהוא מזהיר שיש סיכוי להייפראינפלציה.
למה אופציות ולא אחזקה של הניירות עצמם? וגם איך אתה מחליט לכמה זמן?
אופציה אתה ממונף. משקיע הרבה פחות ויכול להרוויח יותר. לכמה זמן בד"כ לכמה שיותר תלוי

בודאי. אם זה נתון יציב. זה לא היפר אינפלציה או משהו קרוב לזה, אבל זה חתיכת חור בכיס למי שמחזיק נכסים נומינליים, בפרט בריבית אפסית.
כמובן שאם זה ספייק ולא משהו מתמשך אז זה שולי, ואם הריבית תעלה אז זה יכול לאזן (אבל זה כמובן לא יכול להיות טיעון בעד החזקת אג"ח נומינלי לפני שהריבית עולה).
4.2% זה נתון קצת לא מדויק לאור זה שמדדו את זה מאפריל עד אפריל
וכמו שאנחנו זוכרים,אפריל 2020 היה חודש בעייתי
בנירמול שנתי נגיע לאזור ה3-3.2%,עדיין מעט גבוה אבל ממש לא מצדיק את כל החששות המוגזמות מאינפלציה
נ.ב היא כבר כאן

איך זה מסתדר עם הטיעון שמניות הן כלי גידור טוב מפני היפר-אינפלציה? (הכוונה כאן היא למדדים כמובן)

Many analysts and economists feel equities are a better way to protect your portfolio over the long term, particularly against an unexpected flare-up of inflation. Corporate earnings often grow faster when inflation is higher, because it indicates people are spending and the economy is growing. While it has its ups and downs, over the past 100 years, the stock market (as represented by the S&P 500) has appreciated an average 10% annually.

מכאן:

איך זה מסתדר עם הטיעון שמניות הן כלי גידור טוב מפני היפר-אינפלציה? (הכוונה כאן היא למדדים כמובן)

מכאן:
אם אני לא טועה הירידות החדות שאתה רואה הן ספליט של המדד ולא ירידה אמיתית למעשה המדד נסק ביחס הפוך לירידת ערך המטבע

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
E מחשבות מעבר לגשר. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
עידו ג גידור במט"ח שוק ההון 13
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
J גידור פוזיציית לונג שמתקבלת כRSU שוק ההון 9
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
Level גידור מטבע שוק ההון 7
T האם הגיוני לטעון שמניות ערך יהיו גידור טוב מפני אינפלציה? שוק ההון 20
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה