• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבות מעבר לגשר.

• פותח הנושא Enos
  • פורסם בתאריך

Enos

משתמש רשום
דירוג
55
שלום ליושבי הקבוצה ולסולידית המבריקה.
חשבתי לשתף כאן מעט מחשבות מסוף המרוץ.

בגיל 40 ארזתי את חיי ופרשתי לחיות אחרת במדינה חדשה. עבדתי מגיל 13, חסכתי מגיל 21 והגעתי לעצמאות כלכלית בגיל 45.
אני בן 50 בימים אלו. תודה למברכים :)

· גיליתי שלא קל למצוא חברים בגיל יחסית צעיר ושנמצאים גם הם בגמר המרוץ, שניתן יהיה לשתף ולשוחח איתם בהבנה הדדית.
אנחנו לא מתעניינים בהצטרפות למועדון הגולף המקומי, או מועדון הגלישה או למרינה הקרובה, מה שמוריד עוד יותר את מספר האנשים בקרבתנו שנמצאים מעבר לריצה.

· נראה לי חשוב ללמוד ולא לחשוש מלנסות דברים חדשים גם כשהם נראים מלכתחילה קשים לביצוע, אחרי שנה של עיכול החופש עלולים לאבד כיוון ואנרגיה לצעוד.

· יש לי רשימת פרויקטים על לגיל 97. בכל פעם שאני מסיים פרויקט, אני נח על זרי הדפנה וחושב לעצמי "אולי סיימתי את זה מהר מידי?" ומיד מחפש פרויקט חדש למילוי המקום ברשימה.

· מעבר לחופש הכלכלי (ובגללו) אני מוצא את עצמי נהנה ומתלהב כמו ילד קטן מהכישורים החדשים ומהעצמאות הטכנית. מעל 9 שנים שלא הכנסתי רכב למוסך או נדרשתי לאיש מקצוע בתחום טכני כלשהוא.

· העברתי את השנים האחרונות בלימוד שפה, שחיה, אלקטרוניקה, מעט תכנות, מכונאות רכב, מערכות בקרה ממוחשבות, הידראוליקה, עבודות מתכת ועץ, עבודות בניין, את החלק החשוב בראיית חשבון לדיווחים השנתיים, חקירת מידע ברשת, לא להרוג צמחים, לגדל ירקות ופירות, להשתעמם, רחיפה ותחביב זמני חדש כל שלושה חודשים לערך.

· אנחנו חיים בצנעה יחסית, לא קרצו לנו חיי התהילה לפני הפרישה וכיום עוד פחות אבל אני מודע לזה שאנחנו מעט חריגים בענף.

· לקום מוקדם בבוקר ולהכין לילדים בחורף פינה חמימה בסלון בצירוף ארוחת בוקר, להסיע אותם חצי שעה לבית הספר ולאסוף אותם בגמר הלימודים, לשוחח איתם במשך שעות ולהקשיב. לעצור את העולם מסביב ולהביט עליהם גדלים לאורך רוב שעות היום היה שווה את כל הדרך והמאמץ. את העליות והמורדות, את העייפות הכרונית וכסיסת הציפורניים בימים ההם של הריצות והחיסכון לעתיד.

· מסתבר שחשוב מאוד לבחור את בן\בת הזוג לחיים. כשהזמן להרהורים לא מוגבל רק לשעות הערב המאוחרות, לזמני העמידה בפקקים או לחלק הראשון או האחרון ברגעי החופשה. צדדים טובים ופגמים נבחנים בהגדלה J.

· תרמתי את גופי למדע ובדקתי : חיים תחת לחץ מאפירים את השיער, הורדת הלחץ מחזיר את הצבע ודוחה את הקץ בעשר שנים לפחות.

ולאוהבי המספרים:

· תקציב ההוצאות החודשית עומד נכון להיום על 2645 יורו. ( ללא תקציב החינוך שממומן מקרן החינוך המיועד לזה )

· אנחנו מושקעים רק במה שאנחנו מבינים בצורה טובה, בנדל"ן. אחוז התשואה כיום עומדת על 8.10% לשנה. (נטו לאחר הוצאות ומסים וללא חישוב עליית ערך הנכסים)

· הכתיבה בעברית החלידה, הערות יתקבלו בברכה.

· מוזמנים לשאול.

ברוך הבא לפורום.

ברוך הבא.

· העברתי את השנים האחרונות בלימוד שפה, שחיה, אלקטרוניקה, מעט תכנות, מכונאות רכב, מערכות בקרה ממוחשבות, הידראוליקה, עבודות מתכת ועץ, עבודות בניין, את החלק החשוב בראיית חשבון לדיווחים השנתיים, חקירת מידע ברשת, לא להרוג צמחים, לגדל ירקות ופירות, להשתעמם, רחיפה ותחביב זמני חדש כל שלושה חודשים לערך.

תחביבים כאלו לא דורשים השקעה כספית לא מועטה? יש תקציב מיוחד לתחביבים?

בגיל 40 ארזתי את חיי ופרשתי לחיות אחרת במדינה חדשה.
האם אתם דוברים את השפה המקומית? האם יש לכם חוג חברתי?

ברוך הבא.

תודה.

תחביבים כאלו לא דורשים השקעה כספית לא מועטה? יש תקציב מיוחד לתחביבים?
כן, התחביבים כלולים בהוצאות.

האם אתם דוברים את השפה המקומית? האם יש לכם חוג חברתי?
בבית בשפת-האם, בחוץ בשפת המקום, ברשת באנגלית ויש לנו חוג חברי מצומצם, לא קל להתנהל מול אנשים כשעיקר בעיות החיים שלהם ושלנו לא חופפים.

בנדל"ן. אחוז התשואה כיום עומדת על 8.10% לשנה. (נטו לאחר הוצאות ומסים וללא חישוב עליית ערך הנכסים)

· מוזמנים לשאול.
אשמח לשמוע יותר פירוט על השקעות הנדלן שלכם לאורך הזמן.

ברוך הבא לפורום!
האם פרשתם למדינה אחרת בגלל הוצאות המחיה או מתוך רצון לחוות דרך חיים שונה?

כל הכבוד
ברוך הבא לפורום
אשמח לשמוע יותר על המעבר למדינה החדשה וחווית ההגירה.
על החיים בצנעה. על יוקר המחיה שם.
על החורף.
אתם מוציאים בערך כמונו , רק שאתם עם ילדים..
על איך הגעתם לאן שהגעתם מבחינת חיסכון.
על השקעות הנדלן שלכם
בקיצור.. כל מה שנוח לך לספר עליו ;)

כל הכבוד
ברוך הבא לפורום
אשמח לשמוע יותר על המעבר למדינה החדשה וחווית ההגירה.
על החיים בצנעה. על יוקר המחיה שם.
על החורף.
אתם מוציאים בערך כמונו , רק שאתם עם ילדים..
על איך הגעתם לאן שהגעתם מבחינת חיסכון.
על השקעות הנדלן שלכם
בקיצור.. כל מה שנוח לך לספר עליו ;)

עברנו בגיל 40 עם זוג ילדים בני 11 ו-14.
אשתי דוברת את השפה המקומית הילדים חלמו בה בתוך 3 חודשים, אני לקחתי את הזמן ונשרכתי מעט מאחור.
לחורף מתרגלים ואם הזמן מתחילים לחוש אי נוחות בטמפרטורות גבוהות מ-20 מעלות.
בישראל סבלנו מהחום, כאן זה נע בין 27 מעלות בקיץ ל-5 מעלות בשיא החורף (נכון ל-10 השנים האחרונות) .
עם יכולות אוטודידקטיות ושתי זוגות ידיים ימניות אנחנו מחפשים דירות אומללות, כאלו ששנינו רואים בהן את הפוטנציאל שמעבר ומציעים את הסכום הנמוך ביותר שאנחנו מעוניינים לשלם וממתינים.
בדרך כלל המחיר נסגר בדיוק באמצע, בין המחיר המבוקש למחיר שהצענו (מה שגורם לנו בפעם הבאה להציע עוד פחות ;) )
אני אחראי על הבניה היא אחראית על הניהול (הפטיש והמסמרים שלי. העיצוב, שיטוטי אקיאה (הדירות כאן מושכרות מאובזרות לחלוטין) וקשרי דיירים, שלה.
היא ניהלה בארץ פרויקטים בתחום ההייטק, אני ניהלתי חברת אחזקות ובניה.

עברנו בגיל 40 עם זוג ילדים בני 11 ו-14.
אשתי דוברת את השפה המקומית הילדים חלמו בה בתוך 3 חודשים, אני לקחתי את הזמן ונשרכתי מעט מאחור.
לחורף מתרגלים ואם הזמן מתחילים לחוש אי נוחות בטמפרטורות גבוהות מ-20 מעלות.
בישראל סבלנו מהחום, כאן זה נע בין 27 מעלות בקיץ ל-5 מעלות בשיא החורף (נכון ל-10 השנים האחרונות) .
עם יכולות אוטודידקטיות ושתי זוגות ידיים ימניות אנחנו מחפשים דירות אומללות, כאלו ששנינו רואים בהן את הפוטנציאל שמעבר ומציעים את הסכום הנמוך ביותר שאנחנו מעוניינים לשלם וממתינים.
בדרך כלל המחיר נסגר בדיוק באמצע, בין המחיר המבוקש למחיר שהצענו (מה שגורם לנו בפעם הבאה להציע עוד פחות ;) )
אני אחראי על הבניה היא אחראית על הניהול (הפטיש והמסמרים שלי. העיצוב, שיטוטי אקיאה (הדירות כאן מושכרות מאובזרות לחלוטין) וקשרי דיירים, שלה.
היא ניהלה בארץ פרויקטים בתחום ההייטק, אני ניהלתי חברת אחזקות ובניה.
תודה על הפרוט.
ואוו. מרשים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
H מחשבות ותהיות - השקעה נוספת בנדל"ן נדל"ן 2
G מחשבות על חשבון בנק ייעודי לחיסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
כ פרה-משכנתה: מחשבות נדל"ן 7
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
תפוזינה מחשבות נדל"ן 29
E מחשבות והתלבטויות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 7
I מחשבות על סיכונים שוק ההון 1
B מחשבות לגבי IRA שוק ההון 64
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
Y מחשבות על פנסיה צרכנות פיננסית 3
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
O מחשבות על ניוד ביטוח מנהלים שוק ההון 6
ד מחשבות על מעמד הביניים אוף טופיק 86
ב we work - מחשבות על חד קרן שוק ההון 176
Squirrel השקעה ראשונה בסכום משמעותי - מחשבות? שוק ההון 16
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
ה יזמות חדשה - מחשבות ראשוניות לאחר ניסוח יעדי פרישה יומני מסע אישיים 0
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
V מחשבות קשות על התואר... התפתחות אישית 33
א מחשבות על אוניברסיטה התפתחות אישית 204
L מחשבות על השוק - בהקשר הפיזור שוק ההון 1
breezblock נדל"ן כחלק מתיק השקעות - מחשבות לשעת ערב מיותרת. שוק ההון 17
amidar מחשבות על SDIV... שוק ההון 26
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה