• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם הרכב - התלבטות

sj413

משתמש רגיל
דירוג
57
הודעה ראשונה שלי באתר אחרי מספר שנים של גלישה סמוייה :)

שלום לכולם,
אני מתלבט מה לעשות עם הרכב שלי. רכב יחסית אמין (ידני-דיזל) וחסכוני בדלק, אך התיקונים/חלפים שלו יקרים.
אני מוצא עצמי זקוק לו פחות ופחות - נוסע כ5000 ק"מ ואפילו פחות בשנה.

-שוויו במכירה כ8000 ש"ח.
-אחזקתו כ 5000 ש"ח לשנה: ביטוח 2600, טסט 1200, טיפול בסיסי 600
-אבל ב2018 ההוצאות עליו יהיו כ8000 ש"ח -
צמיגים חדשים, טיימינג, פולי מנוע, רצועות, צינורות מים, תושבת מנוע...
-עבר טסט באוקטובר

אני מרגיש שאם לא אמכור אותו בקרוב, כבר לא ישתלם לי למכור אותו בכלל.

אשמח לשמוע הצעות.

לדעתי, להתייעצויות מהסוג הזה כדאי לפנות ב- Carsforum.
לקילומטרים כאלה - נראה שהיתרון לדיזל הולך ונעלם...
אתה מתכוון לקנות רכב אחר במקום?

לדעתי, להתייעצויות מהסוג הזה כדאי לפנות ב- Carsforum.
לקילומטרים כאלה - נראה שהיתרון לדיזל הולך ונעלם...
אתה מתכוון לקנות רכב אחר במקום?

מכיר טוב את carsforum. הדיזל כבר ברשותי, לא נראה לי הגיוני להחליף רכב שאצלי 5 שנים ואני מודע למצבו ב"חתול (צורך בנזין) בשק"

הכוונה היא לא לקנות רכב אחר במקומו.
בשנה האחרונה אני משתמש באופניים ובתח"צ לכל יעד בגבולות ה45 דקות ממני. העבודה כעת בתוך הטווח הזה.

הטענות העיקריות מסביבתי לגבי החזקת הרכב הן:
ש:מה תעשה בחורף? ת:אלבש חליפת סערה/מעיל
ש: ותגיע לעבודה מסריח ומזיע? ת: אני מחליף בגדים ומתנגב (אין פה מקלחת)
ש:איך תיקח את הילדים לרופא? ת: אחד יכול לקחת על האופניים, מעבר לזה זו בעיה
ש:מה תעשה בסופ"ש? ת: אוטובוס כיוון אחד, מונית כיוון שני (?)

יש עוד הרבה פרמטרים באחזקה שלא הכנסת וזה בטוח יצא יותר יקר מ5000 שקל בשנה...
דלק, ירידת ערך, תיקונים וכו'..
אם הרוב המוחלט של הנסיעות שלך בתוך העיר אז אופניים\אופניים חשמליות\50 סמ"ק זה פתרון כמעט חינמי.

קודם השאלה העיקרית היא האם אתה בכלל רוצה רכב.(בכוונה אני אומר רוצה ולא צריך)
זאת אומרת אם שווה לך לסבול את החוסר הנוחות בסופ"שים ולהמנע מרכב?
כי שאר הדברים בכיף אפשר להסתדר(אופניים חשמליים+מעיל גשם איכותי)

למה ביטוח כל כך יקר? אתה עושה ביטוח מקיף לרכב ששוויו במכירה 8000 שקל?

קודם השאלה העיקרית היא האם אתה בכלל רוצה רכב.(בכוונה אני אומר רוצה ולא צריך)
זאת אומרת אם שווה לך לסבול את החוסר הנוחות בסופ"שים ולהמנע מרכב?
כי שאר הדברים בכיף אפשר להסתדר(אופניים חשמליים+מעיל גשם איכותי)

רוצה? ברור שאני רוצה. הרבה יותר נוח להתניע ולנסוע. אבל זו הוצאה כבדה באופן כללי ובמקרה הספציפי שלי של נסיעה בשבוע זה נראה לי מטורף!

בינתיים עוד לא החלטתי סופית מה לעשות איתו, ממשיך לשמור עליו במצב נסיעה.
מישהו מממשפחתי יזדקק לרכב בסבירות גבוהה עוד מספר חודשים.
הביטוח חודש - 1400 חובה, 1300 ג'.
טסט וטיפול נעשו לפני פתיחת ה'נושא' (thread).
כלומר ההוצאות לשנה הקרובה כבר יצאו מהכיס ~5000 ש"ח.
החלטתי לא להוציא עליו כספים נוספים לצרכי תיקונים,
סיכויו נמוכים לעבור את הטסט של אוקטובר 2018 ללא הוצאות נוספות שאינני מתכוון להוציא.

נושא חדש שעלה - מה לעשות עם הרכב של אשתי
רכב בן שנה וחצי שאני מרוצה ממנו מאוד, בחרנו בו לאחר בחינה מעמיקה של האפשרויות.
חבר מהעבודה הוכיח לי, באמצעות אקסל שהוא בנה, שהחלפת רכב כל שלוש שנים עם תום האחריות היא פעולה משתלמת.
בעיקר כאשר זה הרכב היחידי למשפחה.

דעות?

חבר מהעבודה הוכיח לי, באמצעות אקסל שהוא בנה, שהחלפת רכב כל שלוש שנים עם תום האחריות היא פעולה משתלמת.

דעות?
משתלם במה?
נוחות? בטוח
בטיחות? כנראה
עלות כלכלית? לא

דעות?

זו כנראה הפעולה הכי פחות משתלמת כלכלית שיש (חוץ מלדרדר את הרכב מצוק בתום כל 3 שנים).
רכב חדש מפסיד המון על אובדן ערך, בשלוש שנים זה מגיע לסדר גודל של 30%-40% ממחירו ההתחלתי, וזה בהנחה שאכן תצליח למכור אותו בלי שיורידו אותך עוד.
הכי משתלם זה לקנות רכב מאנשים כמו החבר שלך :)

אני מאמין שבאקסל של חבר שלך יש ככ הרבה טעויות שזה כואב. זה נושא שנטחן עד דק. במיוחד בשוק הרווי היום כשאף אחד לא מקבל מחירון.

לפי דעתי לרכוש רכב בן 2-3 שנים ולהחליף (למכור ולקנות) כל 2-3 יביא לחיסכון משמעותי בשחיקת הערך
בנוסף כנראה גם מתבקשת הארכת אחרויות אם יש סיכוי סביר שחלק גדול (ויקר) יצטרך החלפה\תיקון בתקופת הזמן הזאת

הפעולה המשתלמת ביותר כלכלית, המושכלת ביותר פיננסית וגם הכי נכונה לאדם בכל מעמד סוציואקונומי כלשהוא היא ללא ספק רכישת רכב חדש מהיבואן. דנדש עם הניילונים ואין בלתו.
ואם כל 3 שנים להחליף?... So be it!!!
רכב משומש זה חרא. רכב משומש זה מבאס. רכב משומש זה לא כיף. רכב משומש לא מבריק, לא חדש ולא מפנק לנהוג עליו. רכב משומש תמיד עושה מלא בעיות, תמיד מתקלקל המון, תמיד נתקע בצידי הדרכים וגורם סבל לבעליו. רכב משומש מבלה במוסך לפחות מחצית זמן החיים שלו וזה מוכח אמפירית על ידי מחקרים (תחפש בגוגל על "הרשות למלחמה ברכבים המיועדים לגריטה ולא גורטים אותם כי בעליהם אנשים חרא").
על רכב משומש גם ממש לא כיף לנסוע כי יש את הלכלוך הזה על ההגה, שזה בעצם תאי העור המתים של כפות הידיים של הנהג הקודם.
בשביל מה עובדים קשה אם לא בשביל להתפנק? אם לא בשביל לחיות ולפרגן לעצמנו?... מה, ניקח איתנו את הכסף לקבר?!?!?
אני גאה, שבע רצון ומעריץ אנשים כמו החבר שלך.
כן ירבו!
אל תקשיב לכל חמדת הצאן ומרעיתו פה, חסרי האופי, דלי האישיות וקטני האמונה, שתשכנע אותך שלרכוש רכב משומש זה אחרת ממה שכתבתי. אסופת מעוטי היכולת הזו רק רוצים להניא אותך מלפרגן לעצמך, להתפנק עוד בחייך ולהנות מהכסף שאתה עובד בשבילו קשה ומרוויח ביושר.
אל תיתן להם לקחת את ההנאה והפרגון העצמי מהחיים שלך!!!!!!!1
חיה היום, שתה ואכול כי תחרבן מחר!

רכב משומש זה חרא. רכב משומש זה מבאס. רכב משומש זה לא כיף.
-1
ממש לא מסכים איתך בקטע הזה.
מעבר למחיר הנמוך של רכב משומש יש עוד חסכונות שנתיים בביטוח מקיף, כי לא צריך.
אני מדבר מניסיון ולא אטחן כאן כי הבעתי את דעתי בנושא בפוסטים קודמים.
אם יש שריטה ברכב משומש, אז יש אבל ברכב חדש זה מדיר שינה, רצים לפחח ויש השתתפות עצמית. טיפול שנתי של רכב חדש עולה יותר מרכב משומש.
החלקים לרכב משומש זולים יותר כי הם זמינים יותר ויש חלופות ולא צריך לרכוש חלקי חילוף מקוריים, ולא ניכנס שוב פעם לנושא של בטיחות ואמינות כי הכול חרטא.
מבחינה פיננסית אני יכול לרכוש רכב יוקרה ולהחליף כל 3 שנים אבל מה יוצא מזה? זה בסך הכול להסיע אותך מנקודה A לנקודה B.
אני תמיד רוכש רכבים בני 8-10 עם 150-250K קילומטראז' ואף פעם לא הוצאתי יותר מ 10K לרכישה.
אתה אמור לבחור את המכונאי שלך כמו שאתה בוחר את הקצב שלך - אף פעם לא ירמה אותך, יערוך תיקונים בטיחותיים, מימינאליים ואיכותיים שנדרשים ליום יום ולעבור טסט.
פינוקים - ציפוי הגה 25 ש"ח, כיסוי מושבים קידמיים ואחוריים 250 ש"ח גג, מערכת שמע חדשה [רדיו + 4 רמקולים + התקנה] 700-1000 ש"ח, ריח של ניילונים? מפיץ ריח 3 בעשר מספיק 3 חודשים.
אני לא קמצן, אני חסכן. אבל כל אחד עם השגעונות וההעדפות שלו בחיים. למשל ציוד הצילום שלי ערכו כמכונית מיני עממית חדשה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18

נושאים דומים

Back
למעלה