• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם העו״ש בתקופה הזו?

tomchoook

משתמש סולידי
דירוג
13
יש לי כעת בערך 700 אש״ח בעו״ש. בנוסף, אני מנהל קה״ש עם IRA (סכום של בערך 150 אש״ח). יש בבעלותי (ובבעלות הבנק ;)) שתי דירות להשקעה שאני משכיר.
אני נמצא כעת בחו״ל לתקופה של לפחות שנה, וללא הכנסה.
בעקבות האינפלציה אני חושש (כנראה בצדק) שערך הסכום בעו״ש יישחק ואאבד כסף.
אני מודע לכך שאסור לייעץ, אבל נאמר שמייק היה נמצא באותה סיטואציה, מה היה כדאי לו לעשות? אג״ח? מה אם מייק יצטרך להשתמש בכסף בעוד שנה (לא בטוח בכלל, רק אולי בתאוריה). תודה!

קודם תחליט מה מטרת ההשקעה וטווח ההשקעה ואז תוכל להתקדם

נערך לאחרונה ב:
לסגור את המשכנתא? אולי חלק מהמסלולים?
אתה צריך להבין שאתה בעצם משלם ריבית על להחזיק מזומן. (סך הכל יש לך תיק השקעות אחד שהוא כל הנכסים שלך)

לחלופין יש אופציות לא רעות לאחרונה לפקדונות.
פפר לדוגמה מציעים פיקדון גמיש עם יציאה פתוחה ב-0.7%
אם תהיה מוכן לסגור את הכסף לתקופה אז יש גם פקדונות בתנאים טובים יותר.

קודם תחליט מה מטרת ההשקעה וטווח ההשקעה ואז תוכל להתקדם
מטרת ההשקעה היא כמו תמיד - להרוויח כסף ;) לגבי הזמן, יכול להיות שמייק יצטרך את הכסף נזיל בעוד שנה, אך ייתכן שיוכל להשקיע לטווח ארוך יותר… אני מצטער שאין לי תשובה טובה יותר, אבל זה עניין של חוסר וודאות כעת.
לסגור את המשכנתא? אולי חלק מהמסלולים?
אתה צריך להבין שאתה בעצם משלם ריבית על להחזיק מזומן. (סך הכל יש לך תיק השקעות אחד שהוא כל הנכסים שלך)

לחלופין יש אופציות לא רעות לאחרונה לפקדונות.
פפר לדוגמה מציעים פיקדון גמיש עם יציאה פתוחה ב-0.7%
אם תהיה מוכן לסגור את הכסף לתקופה אז יש גם פקדונות בתנאים טובים יותר.
אם השוכרים משלמים את המשכנתא (למעט 1300 ש״ח בחודש כולל ביטוח) אז מדוע לסגור חלק ממנה?
עדיף לסגור פק״מ לשנה? אני בדיסקונט.

אם השוכרים משלמים את המשכנתא (למעט 1300 ש״ח בחודש כולל ביטוח) אז מדוע לסגור חלק ממנה?
עדיף לסגור פק״מ לשנה? אני בדיסקונט.
כי אז 100% מהשכירות נכנס לך כרווח, ולא מתאדה במשכנתא.[, אם חשוב לך ה cashflow כבר היום ולא בעוד 20-30 שנה :)
לגבי פק"מ, הריביות עלו קצת אז אולי יש שיפור אבל לדעתי זה עדיין עלוב אז תבדוק בבנק כמה אתה יכול לקבל.

בזבוז להשקיע בפקדונות בריבית אפסית בזמן שאתה משלם ריבית גבוהה יותר על המשכנתה.
מסכים אבל זה עדיף מלהחזיק את הכסף בעו"ש.
הוא כתב שהוא כנראה רוצה את הכסף נזיל בעוד שנה, מה שמבטל את האופציה לסגור הלוואות.

בזבוז להשקיע בפקדונות בריבית אפסית בזמן שאתה משלם ריבית גבוהה יותר על המשכנתה.
ישתלם לסגור גם חלק מהמשנתאות? או לסגור לגמרי משכנתא אחת? (הסכום הכולל של שתי המשכנתאות הוא מיליון ש״ח)

האם הדירות מושכרות? האם השכירות מכסה את המשכנתה?
אם כן, הייתי שוקל לצמצם את המשכנתה (מקטין החזר חודשי), כך ש-חלק מהשכירות תשאר לך ביד כל חודש, כתזרים חיובי.
ואם כן, הייתי בודק איפה כסף מצמצם לי יותר החזר.
נגיד מסלול של 500,000 שההחזר החודשי הוא 2,000 שח ומסלול של 500,000 שההחזר החודשי הוא 3,000 - עדיף לצמצם את המסלול שההחזר בו "כבד יותר" כי כל שקל יצמצם את ההחזר בחלק גדול יותר.

ישתלם לסגור גם חלק מהמשנתאות?
אם חלק מהמסלולים שלך יקרים יחסית (ריבית גבוהה או צמודי מדד) אז יתכן שכן. אבל קח בחשבון שמה שפרעת כבר לא תוכל למשוך מחדש.

אם חלק מהמסלולים שלך יקרים יחסית (ריבית גבוהה או צמודי מדד) אז יתכן שכן. אבל קח בחשבון שמה שפרעת כבר לא תוכל למשוך מחדש.
יש לי שתי משכנתאות בלאומי במסלולים הבאים:
https://imgur.com/VytN94Z
https://imgur.com/4eT2VOj
אני יכול לוותר על לפחות 400 אש״ח אם זה יחסוך לי משמעותית את הריבית שאני משלם על המשכנתאות

לא יודע מה הריבית שלך ולא יודע מה ההחזר החודשי.
צמצום שנים ישמור על אותו גובה החזר - יחסוך ריבית.
צמצום החזר יוריד את גובה ההחזר ותשלם פחות ריבית.

הכוונה שלי - יש לך 3 מסלולים - 325,587 , 104,833 ו - 208,549.
מה גובה ההחזר על כל אחד מהם.

יש בבנק הדיגיטלי החדש (ONE ZERO) ריבית של 1.8% שנתית במידה ואתה מעוניין לסגור את הכסף לשנה שלמה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18

נושאים דומים

Back
למעלה