• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר?

הדבר היחיד שחשוב זה כמה שקי קמח תוכל לקנות עם אותה מניה שמכרת
תחליף את שק הקמח בדירה ותתקרב יותר לבעיה שמציג יובל.
התנועה של השקל יחסית לדולר לא רלונטיות לשום דבר.
היא רלוונטית לשלב שמכרת את המניות והסכום שקיבלת הומר לשקלים.
נניח שהמניות עלו והדולר ירד
ראשית, תבדוק מה קרה לשערי הדולר-ש"ח בעשר-עשרים שנה האחרונות ותראה אם יש סיבה להילחץ (בהתחשב בעליית הערך באותה תקופה של סנופי נניח).
שנית, נניח שבנקודת היציאה שלך באמת יש הפרש גדול בין יחס דולר-שקל לעומת הקניה שלך. האם זה אומר משהו על מחיר הדירה שרצית לקנות בישראל?
הרי לעליית/ירידת מחירי הדירות בישראל יש סיבות משלהן, שלא קשורות לשינויי היחס בין דולר לשקל או בין רופי לשקל.
בסופו של דבר אני חי בישראל - מגיע אחרי כמה שנים איזה כיף רוצה לממש
דעתי בלבד - השקעה במדדי מניות היא כלי פחות מוצלח לצורך מימוש חד פעמי בנקודת זמן ידועה מראש. צריך להכין תכנית השקעה שמתאימה למטרה.

אין שום הבדל.

לא היא לא.
השלב היחיד בוא היא רלבנטית הוא לאחר המכירה וטרום ההמרה. כלומר, רק אם היה שינוי בשער המטבע בזמן שהחזקת מזומן דולרי יש לזה משמעות.

שלום לכולם,
רבים מאיתנו רואים מה קורה.
הפד מדפיס כסף, מציפים את השוק.. זה מגיע גם לחופי ישראל ואנחנו רואים שנכון לרגע כתיבת המילים האלה שער הדולר כבר עומד על 3.35 בקירוב..
ראיתי פה עשרות שרשורים שמצדדים בגישה לא לגדר את המטח, או שזה לא משתלם בכלל וזה יוצא כבר כמו לא לגדר גם אם נגדר.
השאלה היא, רק לי נראה שעוד הרבה דולרים יעברו בנהר? ימשיכו להדפיס.. הרי זו התחזית המוניטורית החדשה..
לא משנה אם זה הרפובליקנים או הדמוקרטים, ידפיסו עוד מלא דולרים.
עם האינפלציה והצורך להיות מושקע אני מבין לגמרי, אבל סיכון מטח הופך להיות מוחשי בעיניי.

מה דעתכם?
ואיך לגדר אם מישהו פה מגדר למרות שזה "פחות משתלם"?

אם אתה משקיע במניות אין משמעות לגידור (ממה שאני מכיר) הכוונה זה לא משנה אם תקנה ניירות של חברה מסויימת בשקלים או בדולרים אם בסופו של דבר תספור את הערך של שניהם באותו מטבעה אז זה לא משנה עד כדי עלות ההמרה

כמו ש @cypriano de rore אמר - אין שום הבדל.
השלב היחיד בוא היא רלבנטית הוא לאחר המכירה וטרום ההמרה
לזה התכוונתי... חשבתי שזה מה שכתבתי.
גם אני הבנתי מההודעה המקורית שלך את מה ש @cypriano de rore הבין. שמח לגלות שטעיתי
אז את מסכימה ששינויי המט"ח רלוונטיים ל2 דקות בדיוק (מרגע מכירת המניה ועד המרת הכסף) מתוך תקופה של שנים (ואפילו עשרות שנים) של השקעה במניה. כלומר זה זניח לחלוטין ולכן:
התנועה של השקל יחסית לדולר לא רלוטיות לשום דבר.

ראשית, תבדוק מה קרה לשערי הדולר-ש"ח בעשר-עשרים שנה האחרונות ותראה אם יש סיבה להילחץ (בהתחשב בעליית הערך באותה תקופה של סנופי נניח).
למה זה רלונטי?
הרי לפני שניה הסכמנו שאין לזה משמעות, לא משנה אם התנועה היא לטובת השקל או הדולר.

חשבתי שזה מה שכתבתי.
לא. את כתבת:
מכיוון שכתבת מכרת והמרת יחדיו אז משתמע מכך שלא התכוונת למה ש @roneng ואני אמרנו - שהמשמעות היחידה לשינויים בשערי המטבע רלבנטית בין זמן המכירה לזמן ההמרה.

אתה בעצם רוצה לגדר את מחיר המניות מול מחירי הדירות בישראל. לא חושב שזה אפשרי.
תשקיע לפי שיקול דעתך. בנקודה שתרצה לקנות דירה תצטרך לחשוב אם שווה לך למכור מניות בשביל לקנות דירה. הרבה שיקולים ייכנסו שם, ובמיוחד, ערך המניות ברגע נתון מול מחירי הנדל''ן. ערך המטבע לא נראה לי שיקול בנקודה ההיא.

למה זה רלונטי?
הרי לפני שניה הסכמנו שאין לזה משמעות, לא משנה אם התנועה היא לטובת השקל או הדולר.
כי זה מדגים טוב את הפער וכמה הוא לא רלוונטי גם למי שזה מלחיץ אותו.

אם הדולר נחלש, המחיר בדולרים של מניית אפל נשאר אותו הדבר?
כן. אבל עזוב, אל תיתן למציאות להפריע לך, תישאר למבוא לכלכלה א' בעולם בלי חיכוכים.

בסוף אני חי וצורך בשקלים בישראל ולא בדולרים, אבל אם אני משקיע את השקלים שלי בבורסה בחו'ל זו מתחילה להיות בעיה.
למה?. עכשיו השקלים שלך שווים יותר דולרים = יותר מניות אמריקאיות. אתה לא מתכנן להחזיק דולרים אלא נכס שמשקף שווי של חברה (=מניות). אם שווי החברה גדל תקבל בסוף יותר שקלים. איפה הבעייה?.

אין שום הבדל.

לא היא לא.
השלב היחיד בוא היא רלבנטית הוא לאחר המכירה וטרום ההמרה. כלומר, רק אם היה שינוי בשער המטבע בזמן שהחזקת מזומן דולרי יש לזה משמעות.

ספר את זה לתיק ההשקעות שלי שמראה שווי במטבע שבו אני חי. רמז: לשערי מטבע יש השפעה ישירה על שווי התיק

ספר את זה לתיק ההשקעות שלי שמראה שווי במטבע שבו אני חי. רמז: לשערי מטבע יש השפעה ישירה על שווי התיק
אם ממשיך לקנות תקופתית אז רוכש מניות בפחות. ש"ח עכשיו ויכול לרכוש יותר מניות וגם המחירים שקונה מוצרים שרובם מיובאים יורד לך אז הכל מתאזן...

זה שתוכנה מסויימת מראה לך משהו מסויים לא אומר שזה רלונטי למשהו.
ואם התוכנה הייתה מראה לך שאת השווי ברופי או בפזו?

אי אפשר לחיות בתוך מטבעD:
אז תבקש שיחליפו לך להצגה בריאל איראני.
האם תראה מספר יותר גדול?כן
האם תוכל לקנות יותר בסופר?לא
האם במידה והייתה משקיע במניות ועושה שורט על ריאל איראני מול הדולר בשנים האחרונות הייתה מרוויח יותר?כן
האם במידה והייתה עושה שורט על הדולר מול השקל הייתה מרוויח בשנים האחרונות?כן
האם זה קשור לזה שבחרת להציג את הנכסים שלך בריאל איראני?לא.

אני כבר רשמתי את זה שלמי שרוצה להשקיע במניות ולהשקיע בזה שהשקל יתחזק לעומת הדולר בו זמנית אולי האופציה הכי טובה זה קרן מגודרת לשקל כי היא נותנת לך 2 מוצרים שונים במחיר אחד יחסית זול,צריך לבדוק יכול להיות שזה יוצא הכי זול וכמובן לקחת בחשבון שכדי לסגור פוזיציה בהשקעה אחת יהיה צורך לסגור גם באחרת,והכי חשוב להבין שזה 2 השקעות נפרדות.

בלי להעליב אף אחד, אבל אני חושב שחלקכם איבדתם קצת את הקשר למציאות בנושא הזה

התשובה היחידה היא שכן, כמות הכסף שלי איפה שאני חי נגזר משווי התיק שלי במטבע שבו אני חי. כל שינוי בשערי חליפין שמשפיעים על שווי התיק מתורגמים לפחות/יותר כסף (במטבע שלי) שאוכל לקבל עבורו אם אמכור את כולו

ולהגיד שטויות כמו "המחיר של מה שתקנה יתומחר בהתאם" זה פופוליזם זול.. אולי אקנה נדלן? אולי אקנה משהו שמיוצר כאן וכמעט ולא תלוי ביבוא? בפעם האחרונה שבדקתי האינפלציה לאו דווקא מושפעת משערי מטבע

כמות הכסף שלי איפה שאני חי נגזר משווי התיק שלי במטבע שבו אני חי
אף אחד לא טען אחרת.
כל שינוי בשערי חליפין שמשפיעים על שווי התיק
אבל זה בדיוק העניין - שינוי בשער החליפין לא משפיע על שווי התיק שלך.
אם יש לך מניות והדולר יורד זה לא אומר ששווי המניות בשקלים יורד.

אף אחד לא טען אחרת.

אבל זה בדיוק העניין - שינוי בשער החליפין לא משפיע על שווי התיק שלך.
אם יש לך מניות והדולר יורד זה לא אומר ששווי המניות בשקלים יורד.

אז איך אתה מסביר שיש לי עכשיו תיק ששווה פחות במטבע שלי? הוא מושקע כולו במניות בדולר אמריקאי שנחלש, ואם אמכור ואמיר למטבע שלי ישאר לי פחות מהשווי שלו כשהדולר היה חזק יותר ואז לא אוכל לקנות את הבית שתמיד חלמתי עליו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
M האם אתם חושבים שמשבר הפנסיות ליוצאי בריה"מ הוא פצצה פיסקלית על הכלכלה בעשור הבא? אוף טופיק 47
ברייטס מה אתם חושבים על התיק שלי? שוק ההון 23
4 מה אתם חושבים על התיק שלי? שוק ההון 22
4 אתם חושבים שזה זמן טוב להשקיע בטבע, או שיש מצב שהיא חברה מתה שוק ההון 2
unrealx מה אתם חושבים על פרוייקטים של נדל"ן כמו גינדי, אלקטרה ודומיהם? נדל"ן 4
amit מה אתם חושבים על חינוך פרטי? פוסטים מאיכות נמוכה 45
זרטוסטרא על מה אתם חושבים במושג "מדינות מתפתחות" או "מפותחות"? שוק ההון 1
adamshalev תיק "עוגת דובדבנים" - מה אתם חושבים ? שוק ההון 18
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
T איך אתם מחכים לרכישת דירה באזור שהגדרתם? נדל"ן 23
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב עם כמה כסף אתם פרשתם? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
H איך אתם מתכננים לראות את המונדיאל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
P האם אתם שמחים בחלקכם? ( מבחינה חומרית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20

נושאים דומים

Back
למעלה