• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקראת משבר חוקתי

מדען

משתמש רשום
דירוג
1
בוקר טוב לכולם,

מבלי להיכנס לדיון האם הרפורמה/מהפכה משפטית נחוצה או לא, אני אשמח לשמוע דעות לגבי היום שאחרי - כי אנחנו מתקרבים אליו.
במקרה האישי שלי, יש לי שתי השקעות בת"א 125 ובקרן מחקה העוקבת אחרי מדד הנדל"ן ושתיהן מופסדות, הנדלן הפסדית כבר כמעט ב 50%. בתקופה רגילה לא הייתי מתרגש מהעניין כי מדובר במדד ורוב הסיכויים שיהיה תיקון מעלה ב 2-3 שנים הקרובות.
אלא שאם יתרחש משבר חוקתי כפי שרבים צופים אותו, אף אחד לא ממש יודע מה יהיה כאן יום אחרי. אני כן צופה שהסנטימנט של המשקיעים בבורסה בישראל כבר יהיה אחר ואפשר לצפות לירידה משמעותית אך לא ברור מתי ואם יהיה תיקון.
לכן השאלה שלי האם הייתם ממליצים לשמור את הניירות ולעבור את המשבר הזה ולקוות לתיקון המיוחל שיבוא מתישהו אחריו או לממש עם ההפסד (מדובר ב 6 אחוז מהתיק) תוך מימוש קרנות עם רווחים משמעותיים בכדי לקזז את ההפסד כנגד המס (והאם לחכות עם המימוש של הקרנות הרווחיות (ארה"ב))
תודה
מ.

הנדלן הפסדית כבר כמעט ב 50%
לא נראה לי שמחירי הנדל"ן ירדו ב-50%.
אם הקרן ירדה ככה כנראה שהיא לא ממש עוקבת אחרי מחירי הנדל"ן ושווה לשאול אחרי מה, אם בכלל, היא כן.
כל זה לא קשור למה יקרה בעתיד.

ולעבור את המשבר הזה ולקוות לתיקון המיוחל שיבוא מתישהו אחריו או לממש עם ההפסד (מדובר ב 6 אחוז מהתיק) תוך מימוש קרנות עם רווחים משמעותיים בכדי לקזז את ההפסד כנגד המס (והאם לחכות עם המימוש של הקרנות הרווחיות (ארה"ב))
נראה כאילו אתה מנסה לשים שיקולי מס בראש.
נגיד שתמכור את כל זה, מה תעשה בכסף? תחזיק מזומן? תקנה אותו דבר שוב? תקנה משהו אחר? כל או כך, השאלה היא מה אתה רוצה להחזיק בתיק שלך.

שלום אוגורן,
אכן, אתקן, מדובר בקרן העוקבת אחרי מניות חברות נדל"ן (5133996).
לגבי השאלה השניה - מכירת הנייר של חברות הנדלן תהווה בסיס לרכישה של מדדים בעולם.
הרעיון במימוש של מדד רווחי הוא בשביל לקזז את ההפסד דרך קיטון תשלום המס. אבל הכסף אמור לחזור מיד חזרה לבורסה.

בוקר טוב לכולם,

מבלי להיכנס לדיון האם הרפורמה/מהפכה משפטית נחוצה או לא, אני אשמח לשמוע דעות לגבי היום שאחרי - כי אנחנו מתקרבים אליו.
במקרה האישי שלי, יש לי שתי השקעות בת"א 125 ובקרן מחקה העוקבת אחרי מדד הנדל"ן ושתיהן מופסדות, הנדלן הפסדית כבר כמעט ב 50%. בתקופה רגילה לא הייתי מתרגש מהעניין כי מדובר במדד ורוב הסיכויים שיהיה תיקון מעלה ב 2-3 שנים הקרובות.
אלא שאם יתרחש משבר חוקתי כפי שרבים צופים אותו, אף אחד לא ממש יודע מה יהיה כאן יום אחרי. אני כן צופה שהסנטימנט של המשקיעים בבורסה בישראל כבר יהיה אחר ואפשר לצפות לירידה משמעותית אך לא ברור מתי ואם יהיה תיקון.
לכן השאלה שלי האם הייתם ממליצים לשמור את הניירות ולעבור את המשבר הזה ולקוות לתיקון המיוחל שיבוא מתישהו אחריו או לממש עם ההפסד (מדובר ב 6 אחוז מהתיק) תוך מימוש קרנות עם רווחים משמעותיים בכדי לקזז את ההפסד כנגד המס (והאם לחכות עם המימוש של הקרנות הרווחיות (ארה"ב))
תודה
מ.
אם הייתי מחזיק מניות נדל"ן הייתי מודאג מהריבית הרבה יותר מהרפורמה

כמו שכתבתי, אופן כללי אני לא מודאג ממצב הבורסה בתל אביב בגלל שבטווח של מספר שנים, תיקון יתרחש (גם בגובה הריבית). התפיסה/אמונה שלי בשוק ההון משתנה אם יתרחשו אירועים קטסטרופלים ובלתי הפיכים שישפיעו על האמון של האנשים בבורסה בתל אביב/במדינה. למשל, משבר חוקתי יגרום לפגיעה חמורה גם באמון של חלק מהעם (אם לא רובו) בממשלה והמדינה וגם יפגע באמון של גופים חוץ מדינתיים ומשקיעים. יתרה מכך, קשה להאריך מתי ואם בכלל הבורסה תתאושש ממכה שכזו ומכאן באה התהיה שלי מה לעשות עם ההפסד הפוטנציאלי שיש לי בתיק.
לאחר שחשבתי שוב, החלטתי שאני ממש את כל הנייר וסופג 50 אחוז הפסד - לאור המצב הפוליטי בממשלה, אני מאמין שהסיכון העתידי להפסיד עוד גובר על הסיכוי שבשנה-שנתיים הקרובים יהיה תיקון משמעותי מספיק בשביל להחזיר את כל או חלק מההפסד.

הרעיון במימוש של מדד רווחי הוא בשביל לקזז את ההפסד דרך קיטון תשלום המס. אבל הכסף אמור לחזור מיד חזרה לבורסה.
זאת אומרת למכור קרן ברווח ולקנות מייד אותה קרן. כך חבות המס על הרווח מתקזזת על ההפסד במימוש קרן אחרת, והקניה החדשה היא במחיר בסיס גבוה יותר ולכן פחות מס עתידי.
אני ממש לא מומחה למיסים אבל לא רואה במה זה טוב יותר מאשר למכור רק את הקרן המפסידה ולקבל מגן מס, שאפשר לגלגל משנה לשנה.

לאחר שחשבתי שוב, החלטתי שאני ממש את כל הנייר וסופג 50 אחוז הפסד - לאור המצב הפוליטי בממשלה, אני מאמין שהסיכון העתידי להפסיד עוד גובר על הסיכוי שבשנה-שנתיים הקרובים יהיה תיקון משמעותי מספיק בשביל להחזיר את כל או חלק מההפסד.
השיקול החשוב הוא מה שיהיה (לדעתך) בעתיד. אם אתה לא מאמין שהקרן תביא רווח בעתיד אין לך סיבה להחזיק אותה, בלי קשר לרווח או הפסד בעבר.
אבל אין משמעות לשאלה אם התיקון יהפוך את ההפסד לרווח או לא. השאלה היא אם הקרן תהיה רווחית בהשוואה להיום, לא בהשוואה לזמן הקניה.

לא נראה לי שמחירי הנדל"ן ירדו ב-50%.
אם הקרן ירדה ככה כנראה שהיא לא ממש עוקבת אחרי מחירי הנדל"ן ושווה לשאול אחרי מה, אם בכלל, היא כן.
כל זה לא קשור למה יקרה בעתיד.
הנדל"ן לא ירד בשקל
אבל קצב המכירות ירד ב50% כי חברות הנדל"ן לא מוכנות להוריד מחירים
אז ההכנסות שלהם ירדו ב50% (לפחות מדלן למגורים) והשוק מגלם את זה

בלי קשר לזה, החברות ממונפות ויש שם עוד המון ניואנסים

הנדל"ן לא ירד בשקל
אבל קצב המכירות ירד ב50% כי חברות הנדל"ן לא מוכנות להוריד מחירים
אז ההכנסות שלהם ירדו ב50% (לפחות מדלן למגורים) והשוק מגלם את זה

בלי קשר לזה, החברות ממונפות ויש שם עוד המון ניואנסים
הירידה במניות ב50% לא נובע מירידה של 50% במכירות...

חברות הנדל"ן חיות על השוליים,
והשוליים התאדו,
הריבית אוכלת יותר ממה שנשאר,
וזה עוד לפני הקריסה הצפויה במחירי הנדל"ן.

בלי ירידת מחירים, חברות נדל"ן יקרסו על ימין ועל שמאל, בגלל הריבית.
ואם המחירים ירדו ב10%, אחוז גבוה מהחברות יעברו לנושים.
ובירידה של 20%....

אני אישית דוגל בעקבות כל מה שקורה פה להחזיק את רוב הכסף במטבע זר/מניות בחו"ל.
הנדל"ן בארץ גם ככה בשקלים והמשכורת גם ככה בשקלים.
אם יתברר שהפורמה מעולה והכלכלה תפרח אז הנדל"ן ירקיע שחקים וגם השקל שמרוויחים יהיה שווה הרבה.
אם המצב יהיה גרוע והשקל יתמוטט אז נרוויח מהכסף הזר.

לדעתי זה ממש הימור לא מחושב להמר בכל הכסף על המדינה פה

@מדען אני חושב שיש לך בעיה בהבנת של הסמנטיקה של המצב המתרחש. אנחנו כבר עכשיו בעיצומו של המשבר החוקתי. והרפורמה המוצעת, אם תעבור במתכונתה ״הימנית״, אמורה לפתור את המשבר ולהחזיר את המצב אל מלפני המהפכה המשפטית (של אהרון ברק).

על כל פנים, לדעתי הלא מקצועית - כמו של כל אחד פה שהגיב לפני - זה זמן דווקא לא טוב לסגור את הפוזיציות השקליות שלך ולעבור למט״ח. הזמן לזה כבר עבר. אישית, תמיד העדפתי להחזיק את הרוב במט״ח וחו״ל - כמו שציינו פה, גם ככה המשכורת שלנו בשקלים. גם בפנסיה נשארתי באלטשולר, כי הוא היחיד שמשקיע בחו״ל את רוב הכסף. רק לפני חודש כשכולם נפלו חוץ ממנו, נזכרו בזה פתאום שיש עולם גם מחוץ לישראל.

אבל אם כבר חטפת ישר לסנטר, לא הייתי בורח עכשיו. כי מה האלטרנטיבה? אתה סתם תמיר כסף למט״ח כשהשקל ממילא קצת חלש. מה שאני עשיתי זה דווקא לקנות שקלים במט״ח פנוי שהיה לי מכל מיני תשלומי דיווידנדים שהיו בדרכם להיות מושקעים מחדש.

אם זו התחזית שלך, אז כנראה רצוי לצמצם חשיפה. כרגע, בעולם לא קונים את התעמולה הישראלית לגבי המהפיכה וידידות ישראל מזהירות מפני המשך התהליך. ההשלכה הכלכלית על ישראל אם נתעלם מהאזהרות נראית ברורה מאליה.

סליחה על ההפרעה (אוף טופיק חסום לי)

למתי מתוכננות ההצבעות בקריאה שניה ושלישית על הגנת חוקי יסוד ובחירת שופטים?

לפי מה שאני מבין עד סוף החודש כי אז יש פסח וכו'.
נכון, אם כי זה לא תאריך קדוש.
עריכה: אלו חוקים שהם חלק משלב א' במהפיכה המשטרית. השלבים הבאים טרם פורסמו, אז כנראה צריך עוד לא מעט זמן כדי להעביר את התוכנית כולה.

נערך לאחרונה ב:
השלבים הבאים טרם פורסמו
בהפגנה היום טענו שהתוכנית היא למנות את אדריכלי ההפיכה/רפורמה בתור שופטים בבית משפט עליון.

בהפגנה היום טענו שהתוכנית היא למנות את אדריכלי ההפיכה/רפורמה בתור שופטים בבית משפט עליון.
זה השלב הראשון כדי לאפשר את השלבים הבאים ללא הפרעות.

נראה לי ברור שכל פתרון של "3 עכשיו לקואליציה ואחר כך חצי - חצי" או משהו דומה נותן תמריץ למנות אנשים עם השקפות קיצוניות כדי לא "לבזבז" מינוי. זו תוצאה שהיא מובנית בהצעה, בעיני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
פ פעולות לקראת סגירה של חשבון בנק צרכנות פיננסית 9
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א חיסכון לקראת הפנסיה מגיל 20 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
R לקראת תיק השקעה ראשון שוק ההון 6