• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ?

2% על המג'יק פורמולה.
אם גרינבלט צודק, עוד 30 שנה אהיה מולטי מיליונר:>

כשהתיק שלי היה קטן, שמתי 100% ממנו על הימורים מטורפים. אם משקיע סולידי היה רואה את התיק שלי באותה תקופה, הוא היה מקבל התקף לב. ההימורים האלה הלכו לא רע. ככל שהתיק שלי גדל, התחלתי יותר לפחד על הכסף, ולהוריד את רמת הסיכון. בתקופה האחרונה אני דווקא ממש מתבאס שלקחתי מעט מדי סיכון, כי ההימורים שלי המשיכו לעבוד טוב, רק שגודלם הקטן ביחס לתיק גורם לי לתחושת פספוס מסוימת.
אל תחשבו אפילו לעשות את מה שאני עשיתי. בסיכוי גבוה תפסידו את כל כספיכם.
זה עקרון בסיסי שהרבה לא מבינים.
ככל שיש לך פחות מה להפסיד (מעט כסף, בלי מחויבות קשיחה כמו משפחה, הכנסה שוטפת) זה יותר מתקבל על הדעת לקחת סיכונים גדולים, יחס הריסק reward יותר לטובתך. ככל שיש לך יותר מה להפסיד (תיק שאתה מסתמך עליו למחיה, משפחה שתלויה בך, היעדר הכנסה חלופית) זה פחות מתקבל על הדעת לקחת סיכונים גדולים.
אין אמת אחת. אין תשובה אחת נכונה.
זה אחד הדברים שאנשים הכי טועים בהם כאשר הם נכנסים לעולם של השקעות והדבר הראשון שהם קוראים זה על תיק הארי בראון בהשראת הסולידית ושמים את כל ה-10 אשח שלהם בזהב אגח מזומן ומניות.
יש פשוט המון פקטורים שמשפיעים על מה אופן ההשקעה המתאים לכל אחד. הרבה לא מבינים את זה וחושבים שמי שלא משקיע כמוהם הוא אידיוט שעתיד לאבד את כספו / לפספס הזדמנות להתעשר. יצא לי במקרה שנכנסתי לעולם ההשקעות מהצד השני, הטרייד הראשון שלי היה ביטקוין ולקח לי כמה שנים להגיע ללהחזיק VT.

אני מחזיק 2.5% מהתיק שלי בקריפטו אבל אני לא חושב שזה הימור. אני חושב שלא להחזיק קריפטו זה הימור כמו שלא להחזיק מניות קטנות זה הימור.
קריפטו הוא טכנולוגיה מתפתחת (וגם מניבה אם מתייחבית לstaking) ולא להיות חשוף אליו בשווי היחסי שלו בשוק זה הימור לדעתי.

מצד שני קניתי דירה בשווי 70% מהתיק שלי. זאת חשיפה מאוד גדולה לדעתי. זה הימור שעשיתי בשביל מינוף זול וכסף חינם מההורים.

0. Slow and steady wins the race.
(עד כדי אופציות ממקום העבודה אבל זו לא הייתה ממש החלטה אקטיבית שלי)

1. כמה אחוז מהתיק שלכם זה השקעה במשהו שהפוטנציאל שלו הוא כפול - 10\100\1000 ?
  2. עד כמה החלק הזה בתיק מפוזר, למשל כל הסכום הזה הוא במניה אחת או ב-100 מניות?
  3. בהנחה שיש לכם מרכיב כזה בתיק, האם אתם מצליחים להמשיך להחזיק את אותו נכס גם כשהוא כבר ב-+100% למשל ולא לממש את הרווח?
1. 90% - ביטקוין.
2. לא מפזר.
כדי לא לצאת שקרן אספר שיש לי כמה שיטקוינס משנים שעברו, עוד מהימים שהכל הרגיש כמו משחק ועשינו שטויות. הייתי מעיף אותם בשמחה אבל אין לי כוח ליצור אירועי מס אז כרגע אני פשוט מתעלם מקיומם. אולי יום אחד אתעסק בזה. האמת שיש שם אחד שנותן בראש ואולי בעתיד יהיה שווה לי כמה ביטקוין חדשים, אבל שיטקוינס זה ללא ספק קזינו וירטואלי ותחום שלא מעניין אותי בכלל.
3. מעולם לא מכרתי. חוויתי עליות של עשרות אלפי אחוזים, וחוויתי צניחות של 90%. בשבילי זה Non Event.

0 אחוז מהתיק

כ25% - כולן בתחומי השבבים/ אוטו-טק. חלקן בבורסה האוסטרלית (״בית קברות למניות״).

קריפטו הוא טכנולוגיה מתפתחת (וגם מניבה אם מתייחבית לstaking) ולא להיות חשוף אליו בשווי היחסי שלו בשוק זה הימור לדעתי.

הטכנולוגיה היא לא המטבע עצמו.
הטכנולוגיה תהיה אותה טכנולוגיה גם אם בסוף יופק מטבע חדש לגמרי שאין לו קשר לביטקוין או לאת'ריום (למשל).

כלומר, גם אם יום יבוא וכולנו נשתמש רק בקריפטו -
לא בטוח שהמטבע שנעשה את זה בו יהיה ביטקוין או את'ריום או מטבע אחר שבכלל קיים כרגע, ולכן אין לך דרך "להשקיע בטכנולוגיה" בצורה אמיתית (לכל היותר בחברות שעוסקות בה)

ג.נ. - מחזיק BTC ו-ETH

אתה לא חשוף להמון נכסים שהיית לכאורה אמור להיות חשוף אליהם אם היית באמת רוצה להיחשף לכל נכס על כדור הארץ לפי שווי השוק שלו:

אורניום, נדל"ן במדגסקר, שטחי מרעה בבנגלדש, חברות פרטיות, אג"חים של מוזמביק, פרטי אספנות ואומנות, וכו'....

אני מחזיק 2.5% מהתיק שלי בקריפטו אבל אני לא חושב שזה הימור. אני חושב שלא להחזיק קריפטו זה הימור כמו שלא להחזיק מניות קטנות זה הימור.
אתה טוען שלא להחזיק קריפטו 2.5% זה הימור כי הוא שווה 2T$ וזה מהווה 2.5% מכלל ההשקעות בעולם.

אז דבר ראשון זה הרבה פחות מ2.5%. אם אתה מסתכל על כלל ההשקעות יש לך:
1. 90T$ מניות
2. 11T$ זהב
3. 280T$ נדלן
כלומר אם אתה מסתכל רק על אלה, אתה יכול לראות שהקריפטו בקושי מגרד את החצי אחוז.

דבר שני, אם לקבל את הטענה שלך, אז אתה לוקח הימור אם אתה לא -
1. מחזיק פי 5 זהב מקריפטו
2. מחזיק פי 6 מניות סיניות מקריפטו
3. מחזיק פי 3 מניות הודיות מקריפטו
4. מחזיק מניות סעודיות ככמות הקריפטו שלך

ואל תשכח שאתה מדבר על כל ה"קריפטו", הוא מחזיק ביטקוין ואיתריום שביחד שווים כרגע רק 1.2T ולא 2T.

שלום,

יש כאלה שיקראו לזה "מנועי צמיחה" ויש כאלה שיגידו שזה "הימור".
ביטקוין ושער מטבעות הקריפטו גם מתאימים לקטגוריה.
  1. כמה אחוז מהתיק שלכם זה השקעה במשהו שהפוטנציאל שלו הוא כפול - 10\100\1000 ?
  2. עד כמה החלק הזה בתיק מפוזר, למשל כל הסכום הזה הוא במניה אחת או ב-100 מניות?
  3. בהנחה שיש לכם מרכיב כזה בתיק, האם אתם מצליחים להמשיך להחזיק את אותו נכס גם כשהוא כבר ב-+100% למשל ולא לממש את הרווח?
איך מעריכים פוטנציאל אם למישהו יש מניות אז הפוטנציאל שלהם הוא פי 1000 גם אם הוא לא מתממש?
לא התייחסת לזמן, בהשקעה לטווח ארוך תשואה פי 10 תוך 20-30 שנים זה משהו אפשרי.
גם יש הבדל בתקופות יותר קצרות, תשואה פי 100 תוך יום שונה מתשואה פי 100 תוך שנה.

הטכנולוגיה היא לא המטבע עצמו.
הטכנולוגיה תהיה אותה טכנולוגיה גם אם בסוף יופק מטבע חדש לגמרי שאין לו קשר לביטקוין או לאת'ריום (למשל).

כלומר, גם אם יום יבוא וכולנו נשתמש רק בקריפטו -
לא בטוח שהמטבע שנעשה את זה בו יהיה ביטקוין או את'ריום או מטבע אחר שבכלל קיים כרגע, ולכן אין לך דרך "להשקיע בטכנולוגיה" בצורה אמיתית (לכל היותר בחברות שעוסקות בה)

ג.נ. - מחזיק BTC ו-ETH

אתה לא חשוף להמון נכסים שהיית לכאורה אמור להיות חשוף אליהם אם היית באמת רוצה להיחשף לכל נכס על כדור הארץ לפי שווי השוק שלו:

אורניום, נדל"ן במדגסקר, שטחי מרעה בבנגלדש, חברות פרטיות, אג"חים של מוזמביק, פרטי אספנות ואומנות, וכו'....
אתה טוען שלא להחזיק קריפטו 2.5% זה הימור כי הוא שווה 2T$ וזה מהווה 2.5% מכלל ההשקעות בעולם.

אז דבר ראשון זה הרבה פחות מ2.5%. אם אתה מסתכל על כלל ההשקעות יש לך:
1. 90T$ מניות
2. 11T$ זהב
3. 280T$ נדלן

דבר שני, אם לקבל את הטענה שלך, אז אתה לוקח הימור אם אתה לא -
1. מחזיק פי 5 זהב מקריפטו
2. מחזיק פי 6 מניות סיניות מקריפטו
3. מחזיק פי 3 מניות הודיות מקריפטו
4. מחזיק מניות סעודיות ככמות הקריפטו שלך

זה נכון שמטבעות קריפטו הם נכס אבל כרגע הם לא רק נכס. ברגע שהמחיר של הקריפטו יתייצב אז אני מסכים שזה יהיה כמו להחזיק כל נכס אחר. כרגע אפשר לראות מהשונות בשנים האחרונות שלא נכון להסתכל על קריפטו כמו אל נכסים כגון מתכות.

מחיפוש מהיר בגוגל, שווי שוק של S&P הוא 32.8 טריליון ושל ביטקוין+אתריום הוא 1 טריליון. כלומר, ביטקוין ואתריום הם 3% מהשוק האמריקאי. אני לא חושב שזה זניח בגלל שזה יכול לשמש כמנוע צמיחה בדומה למניות קטנות.

בהתייחס לנקודה שיכול להיות מטבע שישלוט במקום כל המטבעות שיש היום - אפשר להגיד את זה על כל דבר. כבר לא מדברים על מטבע יחיד שישמש לכל הפעולות. לכל מטבע קריפטו יש יתרונות וחסרונות שונים שהופכים אותו למתאים לתחום מסויים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אחוז מהתיק כמזומן שוק ההון 11
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 182
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
ס אחוז לשכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
J IRA - אכיפת אחוז השקעה בנכס מסויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
GoldenFace אחוז נתח הקריפטו בתיק השקעות אלטרנטיביות 93
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 18
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
P אחוז מימון כשהערכת שמאי שונה מערך עסקה נדל"ן 16

נושאים דומים

Back
למעלה