• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין?

הארוע מתומחר כבר.
אולי.
אין לי מושג. אבל ארוע שהוא ידוע מראש מתומחר.
לא היסטורית, בכל החציות הקודמות ידעו שזה עומד להתרחש, והעלייה הייתה כמה חודשים לפני, וכמה חודשים טובים אחרי. אולי בפעם פעמיים הראשונות זה מפתיע.

אתה יכול להסתכל על זה כחצי שנה לפני החציה, buy the rumor (אנשים חדשים שומעים על "הביטקוין הזה" שנותן תשואה חלומית והולך להתפצל, אחרים "מגלים" שהוא עוד חי).
כחצי שנה אחרי החצייה, sell the news (החציה התרחשה, ה"חדשות" לגבי האירוע הזה כבר הגיעו וכל העולם וסבתא שלו כבר יודעים על הביטקוין - הגיע הזמן למכור).

אנשים נוטים לשכוח ממנו בחורפי הקריפטו, להזכר שהוא קיים לפני החצייה, ואז להגיד "הגיע הזמן להכנס, תראו איזה תשואה" כמה חודשים אחריה. ידי זהב>כסף חכם>כסף טיפש.
וחוזר חלילה.

כל אירוע שצפוי לקרות והוא מפורסם לציבור, ברור שהוא מתומחר.
אז בבקשה, שים את כל כספך שם. אם זה כל כך ברור...
האירוע עצמו ברור, השאלה אם האמונה במטבע ברורה - והיא לא ברורה לכולם.
בדיוק בגלל אנשים כמוך -
בוא נתחיל ביחד במושג פשוט Put your money where your mouth is.
זה לא מתומחר.

עלייה ידועה מראש>כסף חכם נכנס לשוק>עוד עלייה>כסף פחות חכם משתכנע ונכנס לשוק>עוד עלייה>כסף טיפש משתכנע ונכנס>עוד עלייה>הכסף החכם מתחיל לצאת>קריסה.

כל התגובות פה על תזמונים והאמונה כאילו יודעים מראש מה יקרה למחיר, משקפות לדעתי היטב את טיבם האמיתי של רוב מהמרי המטבעות הדיגיטליים למיניהם.

כל התגובות פה על תזמונים והאמונה כאילו יודעים מראש מה יקרה למחיר, משקפות לדעתי היטב את טיבם האמיתי של רוב מהמרי המטבעות הדיגיטליים למיניהם.
לא מסתדר, כי דווקא אלה שלא משקיעים באשכול, טוענים ש"זה בוודאי מתומחר"

מדוע דווקא הנכס הזה אינו מתומחר? אם כל ה"מבינים" יודעים שבעוד שנה הוא יהיה שווה 100K, לא שווה להם לרכוש אותו כבר עכשיו ב- 90K ?
הנוסחא של ערך הביטקוין עובדת בערך ככה:
1. מגיעים ל ATH
2. התרסקות של שנה אחת, עד לשפל (שפל שקרוב ל ATH של הסבב הקודם. השפל האחרון 16.5 אלף דולר)
3. מנקודת השפל, עליה של 18 חודשים לערך, עד ה Halving event
4. מנקודת ה Halving event, עליה נוספת של 18 חודשים לערך, שהיא במכפלה דומה לזו של סעיף #3 (כלומר המחיר של Bitcoin ביום ה Halving מייצג בדיוק את אמצע העליה מנקודת השפל, ועד ל ATH של הסבב הקרוב [במונחים של מכפלות], מה שאמור להביא אותנו לאזור 300 אלף דולר ב ATH של הסבב הנוכחי, ולאחר ההתרסקות לשפל באזור של 60-70 אלף דולר, בערך איפה שאנחנו עכשיו)

מה שתיארתי כאן, משנת 2009, קרה שוב, ושוב, ושוב ועכשיו שוב (אנחנו בסוף שלב #3, ועד עכשיו הכל כמו שעון שוויצרי).

אני חושב שהסעיפים שתיארתי, למרות שהם מאוד חזרתיים, אינם מתומחרים כמעט בכלל, מכיוון שבכל סבב חדש, הכסף "הישן" שהושקע בביטקוין הופך להיות זניח, וכמעט כל העליה מתודלקת ע"י "דם חדש". הדם החדש הזה מאוד חושש מהנכס, ומקבל ביטחון רק ככל שהנכס עולה ועולה.

אפרופו "דם חדש", כשביטקוין הגיע בשפל האחרון לאזור 20 אלף דולר, המלצתי לכמה קרובים שלי (שהביעו בעבר עניין בנכס) להיכנס. הם לא רצו לשמוע, פחדו (אני באותה עת הטענתי קוינבייס ב 50 דולר למניה, ובכמות יפה). אותם קרובים, רק עכשיו השתכנעו להיכנס. מישהי נכנסה לפני חודש ב 42 אלף, עוד שניים נכנסו ממש לאחרונה באזור ה 60 ומשהו, ועוד אחד נכנס לקוינבייס ב 136 דולר, והוסיף עוד ב 180 דולר. אז שוב, אני שידעתי איך הנכס מתנהג, נכנסתי בשפל ובכמות יפה. אבל אחרים, לא רצו לשמוע, הם פחדו. חשבו שהקריפטו "מת". הם היו צריכים לראות שוב את ההכפלות מהשפל, ורק לאחרונה השתכנעו. ואלו אנשים שאני "ישבתי" עליהם (וכבר עשו עשרות אחוזי רווח). הדם החדש הרציני, זה שאמור להביא את הביטקוין למאות אלפי דולרים לחתיכה בסבב הנוכחי, בקושי התחיל להיכנס, ומדובר בכמויות כסף שיהפכו את כל הכסף שהושקע בביטקוין עד היום, לזניח. הדם החדש עדיין מפוחד, מבולבל, מתבלט. אבל בחודשים הקרובים יתחיל ה Fomo האמיתי, כתבות יומיומיות בכל העיתונים על ערך הנכס שעולה ועולה בצורה מטאורית, ATH ברמה שבועית ואפילו יומית, ראיונות עם מתעשרים חדשים, והפעם עם האפשרות של כל אמא, אבא, סבא וסבתא להיכנס בקלות דרך ETF, סערה מושלמת. והאמת היא, שה- ETF זה בדיוק הכלי שהיה דרוש כדי להמשיך ליצור מכפלות בנכס שכבר הגיע לשווי של טריליון וחצי דולר (בפעם הראשונה בהיסטוריה של ביטקוין הגענו ל ATH לפני ה Halving, משמע ה ETF נותן עבודה, וכן, אולי גם קצת תימחור של נוסחתיות המחיר)... בסבב הבא כדי להמשיך להזיז את שווי השוק בצורה משמעותית נצטרך אולי כניסה של פנסיות, ובסבב שלאחריו, ממשלות... אנחנו ייתכן עדים לאירוע במימדים שקשה לעכל.

ולמרות כל מה שאמרתי, תמיד צריך לזכור שקיימת אפשרות ה- Black swan (אם כי כניסה של כסף אדיר בסבב הנוכחי, חלקו מוסדי, דרך ETF, ייתכן ותחסן את הביטקוין ממרכיב רציני מאוד של סיכון, לממשלות יהיה הרבה יותר מסובך לחוקק נגד הנכס בידיעה של הנזק הכלכלי שזה עלול לעשות). ולכן לא כל הכסף שלי בקריפטו, ולכן אני גם לוקח בחשבון שעלול לקרות ואאבד את כל/רוב הכסף. יכאב, אבל אחיה. דרך אגב, Black swan יכול לקרות גם בסנופי, ולכן הכסף שלי גם אף פעם לא היה רק שם. שם המשחק הוא גיוון וגידור. אבל להיות מגוון ולא להיות בכלל בקריפטו, לדעתי זו טעות. האם עכשיו זה הזמן הטוב ביותר להיכנס בסבב הנוכחי? לא. הזמן הטוב ביותר היה לפני שנה וחצי. עם זאת, אם הנוסחתיות תמשיך, הקריפטו סביר וגם לא יהיה לעולם זול יותר מאשר היום (גם לא בשפל הבא), ומהבחינה הזו התזמון כן טוב. שכל אחד יעשה מה טוב לו.

נערך לאחרונה ב:
הנוסחא של ערך הביטקוין עובדת בערך ככה:
1. מגיעים ל ATH
2. התרסקות של שנה אחת, עד לשפל (שפל שקרוב ל ATH של הסבב הקודם. השפל האחרון 16.5 אלף דולר)
3. מנקודת השפל, עליה של 18 חודשים לערך, עד ה Halving event
4. מנקודת ה Halving event, עליה נוספת של 18 חודשים לערך, שהיא במכפלה דומה לזו של סעיף #3 (כלומר המחיר של Bitcoin ביום ה Halving מייצג בדיוק את אמצע העליה מנקודת השפל, ועד ל ATH של הסבב הקרוב [במונחים של מכפלות], מה שאמור להביא אותנו לאזור 300 אלף דולר ב ATH של הסבב הנוכחי, ולאחר ההתרסקות לשפל באזור של 60-70 אלף דולר, בערך איפה שאנחנו עכשיו)

מה שתיארתי כאן, משנת 2009, קרה שוב, ושוב, ושוב ועכשיו שוב (אנחנו בסוף שלב #3, ועד עכשיו הכל כמו שעון שוויצרי).

אני חושב שהסעיפים שתיארתי, למרות שהם מאוד חזרתיים, אינם מתומחרים כמעט בכלל, מכיוון שבכל סבב חדש, הכסף "הישן" שהושקע בביטקוין הופך להיות זניח, וכמעט כל העליה מתודלקת ע"י "דם חדש". הדם החדש הזה מאוד חושש מהנכס, ומקבל ביטחון רק ככל שהנכס עולה ועולה.

אפרופו "דם חדש", כשביטקוין הגיע בשפל האחרון לאזור 20 אלף דולר, המלצתי לכמה קרובים שלי (שהביעו בעבר עניין בנכס) להיכנס. הם לא רצו לשמוע, פחדו (אני באותה עת הטענתי קוינבייס ב 50 דולר למניה, ובכמות יפה). אותם קרובים, רק עכשיו השתכנעו להיכנס. מישהי נכנסה לפני חודש ב 42 אלף, עוד שניים נכנסו ממש לאחרונה באזור ה 60 ומשהו, ועוד אחד נכנס לקוינבייס ב 136 דולר, והוסיף עוד ב 180 דולר. אז שוב, אני שידעתי איך הנכס מתנהג, נכנסתי בשפל ובכמות יפה. אבל אחרים, לא רצו לשמוע, הם פחדו. חשבו שהקריפטו "מת". הם היו צריכים לראות שוב את ההכפלות מהשפל, ורק לאחרונה השתכנעו. ואלו אנשים שאני "ישבתי" עליהם (וכבר עשו עשרות אחוזי רווח). הדם החדש הרציני, זה שאמור להביא את הביטקוין למאות אלפי דולרים לחתיכה בסבב הנוכחי, בקושי התחיל להיכנס, ומדובר בכמויות כסף שיהפכו את כל הכסף שהושקע בביטקוין עד היום, לזניח. הדם החדש עדיין מפוחד, מבולבל, מתבלט. אבל בחודשים הקרובים יתחיל ה Fomo האמיתי, כתבות יומיומיות בכל העיתונים על ערך הנכס שעולה ועולה בצורה מטאורית, ATH ברמה שבועית ואפילו יומית, ראיונות עם מתעשרים חדשים, והפעם עם האפשרות של כל אמא, אבא, סבא וסבתא להיכנס בקלות דרך ETF, סערה מושלמת. והאמת היא, שה- ETF זה בדיוק הכלי שהיה דרוש כדי להמשיך ליצור מכפלות בנכס שכבר הגיע לשווי של טריליון וחצי דולר (בפעם הראשונה בהיסטוריה של ביטקוין הגענו ל ATH לפני ה Halving, משמע ה ETF נותן עבודה, וכן, אולי גם קצת תימחור של נוסחתיות המחיר)... בסבב הבא כדי להמשיך להזיז את שווי השוק בצורה משמעותית נצטרך אולי כניסה של פנסיות, ובסבב שלאחריו, ממשלות... אנחנו ייתכן עדים לאירוע במימדים שקשה לעכל.

ולמרות כל מה שאמרתי, תמיד צריך לזכור שקיימת אפשרות ה- Black swan (אם כי כניסה של כסף אדיר בסבב הנוכחי, חלקו מוסדי, דרך ETF, ייתכן ותחסן את הביטקוין ממרכיב רציני מאוד של סיכון, לממשלות יהיה הרבה יותר מסובך לחוקק נגד הנכס בידיעה של הנזק הכלכלי שזה עלול לעשות). ולכן לא כל הכסף שלי בקריפטו, ולכן אני גם לוקח בחשבון שעלול לקרות ואאבד את כל/רוב הכסף. יכאב, אבל אחיה. דרך אגב, Black swan יכול לקרות גם בסנופי, ולכן הכסף שלי גם אף פעם לא היה רק שם. שם המשחק הוא גיוון וגידור. אבל להיות מגוון ולא להיות בכלל בקריפטו, לדעתי זו טעות. שכל אחד יעשה מה טוב לו.

בדיוק בגלל זה יש סיכוי שזה לא יקרה…
אתה לא היחיד שחושב ככה ואם משהו צפוי הוא פשוט לא קורה

הHalving event
למיטב הבנתי הדלה המכפיל יורד משמעותית מחציה לחציה, מדוע שהמכפיל הפעם יהיה דומה לקודם?

בדיוק בגלל זה יש סיכוי שזה לא יקרה…
אתה לא היחיד שחושב ככה ואם משהו צפוי הוא פשוט לא קורה
לא, הטענה שלו היא שלמשקיעים החדשים נגמר הכסף (שהם מוכנים לסכן) ואין להם יכולת להמשיך להעלות את המחיר.
צריך שתהיה קבוצה חדשה של משקיעים כדי שהמחיר ימשיך לעלות.

אני באופן אישי חושב שזו לא טענה סבירה, הרי מספיק שמשקיע בודד יהיה מספיק חמדן כדי לקחת הלוואות ולקנות במחיר הולך ועולה
(הוא גם יוכל לממש את העליות כדי להחזיר הלוואות קודמות). אבל אין לי דרך להוכיח את קיומו של משקיע כזה.

לא, הטענה שלו היא שלמשקיעים החדשים נגמר הכסף (שהם מוכנים לסכן) ואין להם יכולת להמשיך להעלות את המחיר.
צריך שתהיה קבוצה חדשה של משקיעים כדי שהמחיר ימשיך לעלות.

אני באופן אישי חושב שזו לא טענה סבירה, הרי מספיק שמשקיע בודד יהיה מספיק חמדן כדי לקחת הלוואות ולקנות במחיר הולך ועולה
(הוא גם יוכל לממש את העליות כדי להחזיר הלוואות קודמות). אבל אין לי דרך להוכיח את קיומו של משקיע כזה.
קיים, מייקל סיילור.

קיים, מייקל סיילור.
בסדר, המשקיע גם צריך להיות חמדן ולנסות לגרוף את כל הרווחים עכשיו במקום לבנות פוזיציה בזהירות.
לא דרישה מופרכת שמשקיע בשוק ההון יהיה חמדן.

לא מסתדר, כי דווקא אלה שלא משקיעים באשכול, טוענים ש"זה בוודאי מתומחר"
אני מאמין שיש מגוון סיבות לא להשקיע במטבעות דיגיטלים ולאו דווקא זה שזה מתומחר או לא מתומחר.
אין לי מושג אם מתומחר או לא, אני לא מתיימר לדעת אם מתומחר או לא וזה גם לא מעניין אותי. את הכסף שלי אני מעדיף להשקיע. אם הייתי רוצה להמר, הייתי הולך לרולטה.
מבחינתי השקעה בקריפטו היא בגדר הימור. אין מספיק היסטוריה ומידע מאחורי זה, אין מספיק רגולציה (יש שיטענו שזה יתרון) וכל יום אפשר להתעורר למציאות אחרת לחלוטין.
אני בהחלט מעדיף תשואה נמוכה בחצי (כדוגמא) אך לקבל שקט נפשי.

slow and steady wins the race

לקנות 1-5 אחוז מערך התיק לא נראית לי החלטה גרועה כל כך, אבל זה אני.
או שיתפוצץ או שיימחק.
ומעדיף את זה בתוך מעטפת של etf.

נערך לאחרונה ב:
כמה אחוזים פלח הביטקוין מהווה באלוקציה שלך?
הרוב. לא נכנסתי עם כמות גדולה, אבל זה היה זמן לא ארוך אחרי שנרשמתי לפורום, אז היו הרבה מאוד הכפלות. לא הוצאתי שום דבר עד היום, כי הכסף לא היה ברמה של להשפיע בצורה משמעותית על החיים שלי. בסבב הזה, אם הנוסחתיות תמשיך, זה כן יכול להגיע לרמה כזו, אז אולי אוציא חלק. אחרת לא אסלח לעצמי אם יהיה black swan

נכון, Microstrategy של מייקל סיילור היא הקניין הבודד כנראה הגדול ביותר, קונה כבר שנים בטירוף. פעם בכמה חודשים עושים קניה יפה. לפני כמה ימים עשו קניה ענקית של עוד 12 אלף ביטקוין. סה"כ יש להם 200 אלף מטבעות.

אבל פרופורציות, לפני כמה שבועות פורסם שבכל יום (24 שעות) ה ETF קונים בממוצע 10 אלף ביטקוין. וזה נתון של לפני כמה שבועות, שצפוי לעלות מאוד בחודשים הקרובים. מייקל סיילור, עם כמה שהוא גרידי, פשוט חסר משמעות כאן.

דרך אגב, בכל יום מיוצרים רק 900 ביטקוינים בממוצע, והחל מהחודש הבא מחצית מכך... הולכים לקראת Liquidity crisis חסר תקדים.

למיטב הבנתי הדלה המכפיל יורד משמעותית מחציה לחציה, מדוע שהמכפיל הפעם יהיה דומה לקודם?
לא בטוח שהבנתי את השאלה.
אנסה להבהיר, נניח ההגדרה של תחילת סבב היא במועד השפל האחרון. השפל האחרון היה 16.5 אלף דולר, לפני 17 חודשים בערך, והגענו אליו אחרי שיא של 69 אלף דולר. מהשפל האחרון ועד ה halving שיהיה בחודש הבא, יעברו 18 חודשים, ומחיר הביטקוין יעלה נגיד מ 16.5 לאזור ה 70, עליה של פי 4. מה שזה אומר, היסטורית, שבתקופה של ה 18 חודשים לאחר ה halving, נעלה בערך גם פי 4, ונגיע לאזור 280.

אני מסכים שהמכפלה מ ATH ל ATH של הסבב הבא, יורדת מסבב לסבב עד היום, וה ATH של הסבב הקודם היה קרוב לפי 4 מה ATH של הסבב שלפניו, וזה אומר שכביכול הפעם אנחנו צפויים לפחות מאשר פי 4 מאשר ה ATH של הסבב הקודם (כלומר פי 4 מ 69). קודם כל יכול להיות. מצד שני, הסבב הקודם היה צולע בגלל הקורונה, הדפסות הכספים ועלית הריבית הגבוהה שגררה. אם מסתכלים על מודל ה stock to flow שהוא המדויק ביותר עד היום משנת 2009 כדי לחזות את מחיר הביטקוין, אנחנו בסבב האחרון נכנסנו קצת לפיגור. בסבב הזה נכנסו גם ה ETF והינה אנחנו ב ATH עוד לפני ה Halving, אז ייתכן שיש פה פיצוי ואנחנו חוזרים לתחזית המחיר של stock to flow... נחיה ונראה

אני מאמין שיש מגוון סיבות לא להשקיע במטבעות דיגיטלים ולאו דווקא זה שזה מתומחר או לא מתומחר.
אין לי מושג אם מתומחר או לא, אני לא מתיימר לדעת אם מתומחר או לא וזה גם לא מעניין אותי. את הכסף שלי אני מעדיף להשקיע. אם הייתי רוצה להמר, הייתי הולך לרולטה.
מבחינתי השקעה בקריפטו היא בגדר הימור. אין מספיק היסטוריה ומידע מאחורי זה, אין מספיק רגולציה (יש שיטענו שזה יתרון) וכל יום אפשר להתעורר למציאות אחרת לחלוטין.
אני בהחלט מעדיף תשואה נמוכה בחצי (כדוגמא) אך לקבל שקט נפשי.

slow and steady wins the race
העניין שזה לא תשואה נמוכה בחצי. האלטרנטיבה "הבטוחה" היא תשואה נמוכה ב 95%.

סתם אקח את ההשקעה האחרונה שהיא גם לא הכי מוצלחת שלי בקריפטו, נכנסתי לקויינבייס לפני שנה וקצת ב 50 דולר למניה, ועכשיו זה כבר עשה פי 5, ואנחנו עוד לפני ה halving. מה עשה הסנופי באותה התקופה, פי 2.5?

האם זה כמו רולטה? על רולטה בקזינו הייתי מאבד את כל הכסף תוך כמה שעות, כמו כולם, ולא נמצא ברווחים כאלו אחרי שנים רבות של השקעה רציפה.

האם יש מרכיב של הימור בקריפטו, האם יש סיכוי ל black swan? בוודאי, כמו בכל השקעה במניה בודדת או תחום מאוד מצומצם. ולכן לא שמים את כל הביצים בסל אחד, בדיוק כפי שלא היינו ממליצים לשים את כל ההון האישי ב Nvidia למרות שהיא מוצלחת מאוד. בתקופת הקורונה כל העולם השקיע בטסלה, חברה עם פוטנציאל אדיר, ואיך הסיפור המשיך? בהתרסקות גדולה כמו של סבב קריפטו.

כל מה שעשיתי בקריפטו תמיד היה כאלוקציה קטנה מהכסף שהרווחתי לא בקריפטו. לכן "ההימור" מגודר מאוד. אישית, לא הייתי ממליץ לאף אחד לעשות אחרת.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
S איזה אחוז מההון הנזיל שלכם נמצא במזומן ? שוק ההון 3
ס אחוז מהמשכורת לשכר דירה צרכנות פיננסית 20
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
ס אחוז לשכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
J IRA - אכיפת אחוז השקעה בנכס מסויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
GoldenFace אחוז נתח הקריפטו בתיק השקעות אלטרנטיביות 93
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 18
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
S אחוז מהתיק כמזומן שוק ההון 11
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14

נושאים דומים

Back
למעלה