• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיקוי מדד ישראלי או אמריקאי?

יוני_

משתמש רשום
דירוג
1
היי.
אני ממש חדש בתחום. קראתי בסולידית ואני רוצה להתחיל בשינוי קרן ההשתלמות והפנסיה שלי כך שיחקו מדדים.
כיוון שאני לא עצמאי אני צריך לבחור קרן נאמנות, ובדקתי אפשרויות על פי הרשימה בפוסט 'כך תשקיעו בזול'.
בדקתי בעיקר את המחקות מדד ת"א 100 וS&P500. השוותי דמי ניהול ונאמנות וראיתי שחיקוי המדד הישראלי זול יותר מחיכוי המדד האמריקאי.
מצד שני ביצועי המדד האמריקאי טובים יותר (לפחות בשנים האחרונות).

איך נכון לחשוב על הסוגיה? מה השיקולים הרלוונטיים?

אם כתבתי שטויות ואני בכלל לא בכיוון - אנא ידעו אותי!
תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ברוך הבא לפורום!

משקל השוק הישראלי בעולם הוא בערך 0.2-0.3%.
משקל השוק האמריקאי בעולם הוא בערך 55%.
תחשוב על כך שאם את משקיע יותר מ0.2-0.3% מהונך אתה בעצם לוקח עמדה אקטיבית שסוברת כי השווי של החברות הישראליות (במדד ת״א 100) לא מוערך מספיק ואתה מעריך אותן יותר.
מיותר לציין את ההבדל הברור שבין להשקיע במדינה צעירה עם בעיות ממשל, תלות כלכלית, ואין ספור אויבים שסובבים אותה ובין להשקיע בארה״ב (עם כל המשתמע מכך).

ואשאל גם שאלה נוספת:
דמיין שהיית אזרח נורווגי - האם היית בוחר להשקיע בחברות שבמדד ת״א 100?

תודה רבה על התגובה.

דבר ראשון- לפי השיקול שהצגת אני צריך להשקיע במדד עולמי ולא אמריקאי. האם זו אכן ההמלצה?
בנוסף, על עצם הטיעון- מה זה משנה הגודל? אני רוצה להשקיע במדד שצומח יותר טוב. שוק קטן ומתפתח יכול להיות טוב יותר משוק גדול שלא זז. כלומר, אני לא מבין למה הגודל בלבד הוא שיקול - מה שמעניין זה הצמיחה.

בכל מקרה- בקרן שמחקה את המדד הישראלי (קסם KTF) דמי הניהול הם 0.1. זאת לעומת המדד שמחכה את המדד האמריקאי (תכלית TTF סל מניות חו"ל) שם דמי הניהול הם 0.45. זה הבדל משמעותי וראיתי שהסולידית כתבה שדמי הניהול הם הפקטור המשמעותי ביותר (כמובן שקודם צריך לבחור מדד..).

שוב תודה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
תודה רבה על התגובה.
בשמחה :)

פי השיקול שהצגת אני צריך להשקיע במדד עולמי ולא אמריקאי. האם זו אכן ההמלצה?
לא יודע אם זו ההמלצה אבל זה מה שאני אישית עושה. אבל יש גם אנשים שמשקיעים רק בשוק האמריקאי וזו גם החלטה הגיונית בשל מימדיו, אופי החברות שהוא כולל, הרגולציה והאופי הפוליטי של ארה״ב.

אני רוצה להשקיע במדד שצומח יותר טוב.
אז למה ישראל? יש לך נכסים שצמחו גם במאות אחוזים...

שוק קטן ומתפתח יכול להיות טוב יותר משוק גדול שלא זז.
אתה צודק שפוטנציאל הצמחיה בשווקים קטנים הוא גבוה יותר. אבל הפוטנציאל הזה הולך יד ביד עם סיכון גבוה יותר. לדעתי האישית ובהתאם לצרכים שלי הנתח הראוי לשווקים קטנים הוא בדיוק הנתח שלהם ביחס לשוק העולמי. אני נהנה מצמיחתם ומהסיכון במידה קטנה אך מספקת.

זאת לעומת המדד שמחכה את המדד האמריקאי (תכלית TTF סל מניות חו"ל) שם דמי הניהול הם 0.45.
יש קרנות זולות בהרבה! (יותר מפי עשר פחות) :)

איזה? איך אני מוצא אותן? ואיך משווים בניהן ובוחרים?
הכוונה ככל הנראה לקרנות סל (ETF) שמונפקות ע"י חברות בחו"ל. תגגל: "S&P 500 ETF" ותמצא.
יש גם בבורסה בת"א זולות יותר משמצאת, שעומדות על 0 ד"נ, ו0.03 נאמנות. בהן ישנו סיכון שבעתיד יעלו דמי הניהול (ע"ע הפוסט של הסולידית)
וגם את הקרן שעשתה עלייה של בלאקרוק (ראה שרשור נפרד בנושא)

עוד דבר שאתה צריך לשים לב אליו זה שהמדד הישראלי, וכן הקרנות עליו הינן צוברות (ז"א התשואה שאתה רואה היא בחישוב הכולל דיבידנדים), אך קרנות שמונפקות בארה"ב מחויבות לחלק את הדיבידנדים, כך שהתשואה שאתה רואה לא תמיד מייצגת גם את התשואה הכוללת. אני טעיתי בזה בעבר, וכתבתי זאת כאן (שמדד ת"א השיא יותר מהסנופי), והעמידו אותי על טעותי.

תודה!

קרן ההשתלמות שלי עדיין לא בניהול אישי (IRA). אני יכול להשקיע אותה בקרנות שציינת?
אם כן - איך עושים את זה?

תודה!

קרן ההשתלמות שלי עדיין לא בניהול אישי (IRA). אני יכול להשקיע אותה בקרנות שציינת?
אם כן - איך עושים את זה?
אם אתה לא יכול להשיג IRA (או מעדיף לא להתעסק עם זה) אז אינטרגמל והלמן אלדובי מציעים מסלול מחקה מדד S&P 500

@cypriano de rore אתה מרצה לו על מדד עולמי אבל מחזיק בואינג ונדלן...

אם

אז איך אתה יכול לבחור לרכוש

ו

?

יש מצב שקשקשתי ואני לא יכול.. אני לומד את העסק עכשיו =)

קראתי שוב את הפוסט הרלוונטי של הסולידית ואכן אני צריך לבחור מתוך המגוון המצומצם של קרנות נאמנות כמו שכתב KickR.

שתי שאלות:
1. אני יכול להתמקח עם אינטרגמל/הלמן על דמי הניהול?

2. בתור "ירוק" ממש, זה בכלל נכון להיכנס עכשיו למניות? אמרו לי שבשנים הקרובות תהיה ירידה משמעותית וכדאי להיכנס אחריה.

@KickR , לעולם לא טענתי שכדאי לעשות את מה שאני עושה (בטח שלא בנוגע לבואינג) :)

2. בתור "ירוק" ממש, זה בכלל נכון להיכנס עכשיו למניות? אמרו לי שבשנים הקרובות תהיה ירידה משמעותית וכדאי להיכנס אחריה.
Time in the market beats timing the market.

במילים אחרות - לאף אחד אין מושג מה יהיה ומתי יהיה. עדיף להתעלם מכל מה שאומרים וגם להתעלם מהתנודות של השוק. אם אתה משקיע לטווח ארוך זה לא אמור לעניין אותך.

קראתי שוב את הפוסט הרלוונטי של הסולידית ואכן אני צריך לבחור מתוך המגוון המצומצם של קרנות נאמנות כמו שכתב KickR.
@KickR לא דיבר על קרנות נאמנות אלא על מסלולים בקרנות השתלמות/גמל

@KickR לא דיבר על קרנות נאמנות אלא על מסלולים בקרנות השתלמות/גמל

אוקי, אז עכשיו שאלת תם - מה ההבדל ומה יכול לשמש אותי לקרן השתלמות?

כי הסולידית במפורש כתבה על קרנות נאמנות..

מה עדיף?

אז עכשיו שאלת תם - מה ההבדל
קרן השתלמות זה אפיק חיסכון. זה דומה בעיקרון לקרן פנסיה/ביטוח מנהלים/ קופת גמל וכו'.

קרן נאמנות זה נייר שאפשר לקנות בחשבון השקעות. בדומה לקרנות מחכות מדד/ETFים וכו'.

מה יכול לשמש אותי לקרן השתלמות?
אם יש לך קרן השתלמות IRA אז אתה יכול לבחור לקנות בה איזה קרן מחכה/נאמנות/ETF שאתה רוצה.
אם לא, אז אתה צריך לבחור מבין מגוון קרנות ההשתלמות והמסלולים הקיימים.

בלת"ק
125
מצד שני ביצועי המדד האמריקאי טובים יותר (לפחות בשנים האחרונות).
אתה בטוח שבדקת תשואה שקלית? שים לב שתשואות המדדים האמריקאים כמעט תמיד מצוטטות ביחס לדולר, צריך להכפיל בשיעור השינוי בשער הדולר כדי להגיע להשוואה אמיתית. ב2019 ת"א 125 עלה קצת יותר מsp500 בשקלים. שולף מהזכרון, אבל לדעתי הוא גם ירד פחות ב2018.
אתה בכיוון הנכון. עלות-תועלת. קח בחשבון גם פיזור.

קרן השתלמות זה אפיק חיסכון. זה דומה בעיקרון לקרן פנסיה/ביטוח מנהלים/ קופת גמל וכו'.

קרן נאמנות זה נייר שאפשר לקנות בחשבון השקעות. בדומה לקרנות מחכות מדד/ETFים וכו'.

אם יש לך קרן השתלמות IRA אז אתה יכול לבחור לקנות בה איזה קרן מחכה/נאמנות/ETF שאתה רוצה.
אם לא, אז אתה צריך לבחור מבין מגוון קרנות ההשתלמות והמסלולים הקיימים.

תודה רבה על ההסברים!

מקור הבלבול נבע מלשון הפוסט על קרן ההשתלמות (@הסולידית לתשומת ליבך):

אני מציעה לסנן את *קרנות הנאמנות* באופן אגרסיבי בהתאם לשלושה כללים נוקשים

בלת"ק

125

אתה בטוח שבדקת תשואה שקלית? שים לב שתשואות המדדים האמריקאים כמעט תמיד מצוטטות ביחס לדולר, צריך להכפיל בשיעור השינוי בשער הדולר כדי להגיע להשוואה אמיתית. ב2019 ת"א 125 עלה קצת יותר מsp500 בשקלים. שולף מהזכרון, אבל לדעתי הוא גם ירד פחות ב2018.

אתה בכיוון הנכון. עלות-תועלת. קח בחשבון גם פיזור.

א. איפה ואיך משווים בין מסלולים של קרנות השתלמות? באיזה אתר נוח לעשות זאת ועל מה מסתכלים? הרי גם אם ת"א עשה ביצועים טובים יותר בשנים האחרונות, עדיין לטווח ארוך אולי עדיף להשקיע במדדים גדולים ומפוזרים יותר כמו סנופי (כמו שכתבת בעצמך בסוף)

ב. האם לא נכון לומר שכל המסלולים שאני יכול לבחור בהם- כאחד שקרן ההשתלמות שלו אינה בניהול אישי- הם שקליים? הרי כולם מסלולים של קרנות השתלמות ישראליות (ibi, הפיניקס וכו).
אם הבנתי אותך נכון, אם השקל נחלש ב5% אני צריך לכפול את התשואה ב0.95 ורק אז להשוות לתשואה שקלית?

הרי גם אם ת"א עשה ביצועים טובים יותר בשנים האחרונות, עדיין לטווח ארוך אולי עדיף להשקיע במדדים גדולים ומפוזרים יותר כמו סנופי (כמו שכתבת בעצמך בסוף)
אמת

האם לא נכון לומר שכל המסלולים שאני יכול לבחור בהם- כאחד שקרן ההשתלמות שלו אינה בניהול אישי- הם שקליים? הרי כולם מסלולים של קרנות השתלמות ישראליות (ibi, הפיניקס וכו).
אם הם משקיעים במניות שנקובות בדולר, אז כדי לחשב את התשואה שהן עושות אתה צריך לראות מה המדד עשה ביחס לדולר ולהכפיל במה הדולר עשה ביחס לשקל. אם אתה מסתכל על נתוני תשואה של קרנות השתלמות, אז הכל כבר בשקלים.
אם הבנתי אותך נכון, אם השקל נחלש ב5% אני צריך לכפול את התשואה ב0.95 ורק אז להשוות לתשואה שקלית?
בהשוואה של מדדים או קרנות מחקות שאתה קונה בעצמך, נכון. אם אתה מסתכל על נתונים של קרנות נאמנות, הם כבר עשו את זה בשבילך

א. איפה ואיך משווים בין מסלולים של קרנות השתלמות? באיזה אתר נוח לעשות זאת ועל מה מסתכלים?
מצאתי את זה:
https://supermarker.themarker.com/Gemel/CompareHishtalmutFunds.aspx
כדאי לבדוק אמינות ואם יש פה הכל.
אני הייתי נכנס לאתרים של בתי ההשקעות השונים ועובר על הקרנות. בנוגע לדמי הניהול כדאי להתקשר ולקבל הצעה.

ועל מה מסתכלים?
דמי ניהול ואחזקות הקרן.

ב. האם לא נכון לומר שכל המסלולים שאני יכול לבחור בהם- כאחד שקרן ההשתלמות שלו אינה בניהול אישי- הם שקליים?
לא, אבל הם מדודים בשקלים.
מסלולים מניתיים אינם שקליים. יש על כך אין ספור דיונים בפורום אז בהזדמנות תוכל לחפש ולקרוא על הנושא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T אופטימיזציות על חיקוי מדדים שוק ההון 21
L חיקוי סנופי באמצעות תעודות סל במקום קרנות מחקות שוק ההון 2
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
י מדד ניקיי שוק ההון 1
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
עידו ג מדד עולמי - ללא ארהב שוק ההון 7
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
א מחקה מדד שוק ההון 3
א קרן שקלית שמחקה מדד זר שוק ההון 6
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
M נקודת יציאה בפיקדון. 3% או מדד? צרכנות פיננסית 13
R הקרן השקלית על מדד S&P 500 של בלאקרוק שוק ההון 2
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מדד עולה אבל קרן יורדת? שוק ההון 3
C פנסיה + קה"ש עוקבות מדד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ק קניית מדד ת"א שוק ההון 5
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
M איך מגנים מפני אינפלציה / מדד גבוהה בנזילות גבוהה ? שוק ההון 12
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה