• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה?

• פותח הנושא Doc
  • פורסם בתאריך

Doc

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אשמח להתייעץ/לשמוע כיווני מחשבה על דילמת הנדלן השכיחה. לאחר כחצי שנה של התלבטויות קודחות תוך צריכת מידע רב והתייעצויות, הגענו לאותו מבוי סתום שהיינו בו לכתחילה.

אנחנו זוג צעיר בני 28+תינוקת.
עובדים שנינו בעבודות ״מסודרות״ ויציבות במגזר הציבורי. ההשתכרות שלנו עומדת על כ-25-30 אלף נטו יחד.
לצערי לא הצלחנו לחסוך סכום כסף משמעותי עד כה, בשל סיבות כאלה ואחרות. כרגע יש לנו כ-300 אלף שקלים במזומן. ללא חסכונות פנסיונים/גמל/תיקי השקעות משמעותיים הראויים לציון. זה בערך כל השווי שלנו פרט לרכב בבעלותנו.
אנחנו כן מאמינים שבשנים הקרובות נצליח לחסוך באופן הרבה יותר אגרסיבי בשל נסיבות שהשתנו.

מצב הדיור שלנו-
גרים כעת בדירה של המשפחה ולא משלמים שכר דירה. בעוד שנה וחצי נצטרך בוודאות לפנות את הדירה.
שנינו בטוחים שברצוננו לגור באזור המרכז (בפרט- רמת גן/קרית אונו והסביבה) בשל שיקולי קריירה שלא ניתנים לשינוי+משפחה.
כעת כמובן אין בידינו את ההון העצמי הדרוש לדירה כלשהי באזורים האלה.
ההורים משני הצדדים יכולים לסייע בכ-300 אלף שקלים במצטבר מקסימום, שיופנו לרכישת דירה בלבד ולא לאף אפיק השקעה אחר.

השאלה היא על רכישת נדל״ן בשנה הקרובה בשל השינוי הצפוי בסטטוס הדיור שלנו.
אשאל שאלות פתוחות; ברור לי שהתשובה סובייקטיבית לחלוטין, ובכל זאת.
מה הייתם עושים במצבנו הפיננסי הנוכחי ובהתחשב בעלות המימון כיום?
האופציות על הפרק הן: רכישת דירה למגורים בפריפריה ה״קרובה״ לגוש דן (גדרה, חדרה) או ישיבה על הגדר לשנים הקרובות (ככל הנראה- מעל 5) לצורך בניית הון עצמי משמעותי יותר ורכישת דירה באזור הרצוי.

* אדגיש שנכון לעכשיו, רכישת דירה תדרוש את כל ההון שלנו פרט לכמה אלפי שקלים בודדים בתיק השקעות.

ממש אשמח לכל עזרה.
תודה רבה

רכישת דירה אינה השקעה, אלא החלטה על אורח חיים. אם אתה לא רוצה , לא יכול או לא מוכן לגור בגדרה, תמשיך לגור בשכירות. חבל להשקיע את רוב כספך במקום שלא מתאים לך.
אם אתה משכנע את עצמך שחדרה היא אחלה מקום, שתשמח לגור בו, ולגדל בו ילדים, תקנה שם.

תודה על התגובה.
אנחנו מוכנים לגור באזורים הללו באופן זמני, למספר שנים, ולהתפשר על ריחוק יחסי מהמשפחה ונסיעות ארוכות לעבודה. אך בעצם זו תהיה סוג של דירה להשקעה- כי כן נשאף למכור אותה בטווח הקצר יחסית (5 שנים) לצורך מעבר למקום רצוי יותר.

תודה על התגובה.
אנחנו מוכנים לגור באזורים הללו באופן זמני, למספר שנים, ולהתפשר על ריחוק יחסי מהמשפחה ונסיעות ארוכות לעבודה. אך בעצם זו תהיה סוג של דירה להשקעה- כי כן נשאף למכור אותה בטווח הקצר יחסית (5 שנים) לצורך מעבר למקום רצוי יותר.
לא הייתי מבסס את ההחלטה על דעות של אנשים בפורום, האם מחירי הדירות יעלו או ירדו בחמש השנים הקרובות. לא כי אני לא מעריך את דעתם, אלא כי זה משהו שנורא קשה לחזות.

תודה על התגובה.
אם כך, לדעתי האישית אין טעם לקנות דירה בפריפריה. איכות החיים שלך לא תשתנה לטובה, לא בטוח שזה יגדיל את החסכונות שלך בצורה משמעותית, וממילא אתה לא רוצה לגור שם לאורך זמן. שווה לשכור משהו שמתאים למידותיכם באיזור שאתם רוצים. או לפחות זה מה שאני הייתי עושה.

600k זה הון עצמי שאמור להספיק לדירה בקרית אונו אם מספיק מתאמצים. לא פשוט אבל אפשרי.
אין צורך ללכת לפריפריה . אתם מכירים כנראה מספיק טוב את האזור כדי להבין שיש ביקושים למקום ונמשיך לראות עליית מחירים בטווח הארוך.

כן,
זה פשוט גידור, מחירי הנדלן בכל הארץ נעים בקורלציה, ככה תגדרו את ההון שלכם כנגד מחירי הנדלן בארץ, כלומר אם מחירי הנדלן ירדו או יעלו כוח הקנייה שלכם ישמר.

בנוסף, רק עבור דירה תקבלו את הסיוע של ההורים, הם לא יעזרו לכם להשקיע בשוק ההון.

עם 600 אלף הון עצמי, והכנסה נטו של 25, תוכלו לרכוש דירה בסביבות 1.8 מיליון, יש כאלו שגם היו לוקחים עוד מימון אבל צריך להכיר את כל הפרטים ולבדוק.

בסדר גודל מחירים הזה תוכלו גם לרכוש בפתח תקווה לדוגמא, שזה יחסית קרוב לאיפה שאתם רוצים לגור, אז יהיה לכם יותר קל ללמוד את השוק לקראת הרכישה.

אני לא מכיר את המחירים בקריית אונו, אבל מה עם לחפש פרויקט על הנייר לאכלוס עוד יחסית הרבה זמן (נניח: 3 שנים) עם יזם שמוכן ל-20/80 בלי הצמדה למדד? זה יאפשר לקבע את מחיר הדירה, ולצבור עוד הון עצמי משמעותי עד שתצטרכו לשלם.

יתכן וזה משהו שיהיה אפשרי לקבל במצב הדיור היום מיזמים.

שימו את הנתונים באקסל (עם ״מרווח ביטחון״ על החסכון שלכם, מצב הריבית עוד 3 שנים וכו׳) ותראו אם זה מסתדר.

אני בטח שלא יודע להגיד אם מחירי הדירות יעלו או ירדו בטווח זמן הזה, אבל זה אולי יאפשר לכם לקנות את מה שאתם באמת רוצים. תיהיו צריכים להיות מפוקסים כדי להבטיח שתעמדו בהתחייבות הזו.

לא יועץ לא ממליץ.

עוד נתון שהייתי רוצה להבין אותו הוא כמה אתם מסוגלים לחסוך.
אם אתם יכולים לחסוך עוד 150-200אש"ח עד שתצאו מהדירה של ההורים זה מביא אתכם ל~800אש"ח הון עצמי.

כמה אתם מוציאים כל חודש?

לפי איך שאני רואה את זה, אתם יכולים להמשיך לחסוך, להתחיל לחפש דירה, ושתמצאו משהו נכון והתנאי מימון יתאימו, תוכלו לקנות.
עד שהקנייה תתבצע או שהדירה תהיה מוכנה, אין שום בושה או משהו לא סביר בלעבור לדירה מושכרת.

זוג+ילד יכול לגור בדירת 3 חדרים. הכל שאלה של כמה אתם מוכנים לחסוך מעצמכם היום כדי להגיע לעתיד שאתם רוצים לראות.

האם יכולים לרכוש דירה עם משכנתא כמובן? כן;
האם זו תהיה דירה באזורים המועדפים עליכם? גבולי:
האם זו תהיה דירה באזורים המועדפים וגם בגודל/בסטנדרט טוב (לפחות 2 חדרי שינה) שתרצו לגור בה? הייתי אומרת שלא, לפחות לא על בסיס 600 אלף.

אפשר לקנות דירה בפריפריה ולא לגור בה, אפשר גם לא לרכוש דירה בכלל עד אשר החיסכון גדל מאוד ולדעת שייתכן והדירה בקרית אונו תהפןך ללא אפשרית גם עוד 5-10 שנים.

מתנצלת אם זה נשמע נחרץ מדי, רק על סמך המידע שהבאת.

תודה רבה לכולם על התשובות.
* לגבי חיסכון - אני מודה שזה נושא שאנחנו מתקשים איתו. כרגע אנחנו מוציאים בחודש כ-12K שקלים (וזה, להזכיר, בלי לשלם שכר דירה\ארנונה\חשבונות). ברור לי שזה הוצאה חודשית קצת מופרכת, אבל אנחנו לא כל כך מצליחים לצמצם אותה (להערכתי נצליח להפחית כ-2500 שקלים בחודש של מותרות).
החל מהחודש הבא אני משערת שנצליח לחסוך כ-10K בחודש, הערכה שמרנית.
* לגבי פרויקט על הנייר באזור המבוקש - עשינו קצת סקר שוק וזה לא בהישג ידינו. הפרויקט הזול ביותר שמצאתי הוא באור יהודה ומשווק ב-2.1 מיליון לדירת 3 חדרים. אני גם תוהה כמה כדאי לרכוש דירת 3 חדרים כאשר ברור שבעוד כמה שנים נצטרך לשדרג, תוך לקיחת משכנתא שתדחק אותנו לקצה.
* אחדד פן מרכזי בהתלבטות- מצד אחד, כרגע השוק יחסית בקיפאון. היצע דירות יד שנייה גדול מאוד ביחס לשנים קודמות מה שמאפשר איתור הזדמנויות אם מחפשים היטב. בפרויקטים חדשים יש הצעות אטרקטיביות מקבלנים גם אם הן לא מגולמות עדיין במחיר הדירה. מצד שני, ריבית גבוהה הופכת את עניין המימון לפחות אטרקטיבי ועל פי התחזיות היא לא צפויה לרדת לפחות עד סוף 2023.
ההנחה הסמויה היא גם שמחירי הדירות לא הולכים לזנק בשנה וחצי הקרובות (כן, אני יודעת למי ניתנה הנבואה...). ואז, השאלה היא האם יש סיבה למהר ולקנות לצורך גידור, מחשש שמחירי הנדל"ן יברחו (ובמרכז יותר מבפריפריה)? או שבמצב האישי שלנו, יש ערך בלהמתין ולצבור עוד הון עצמי?

נערך לאחרונה ב:
השאלה היא האם יש סיבה למהר ולקנות לצורך גידור, מחשש שמחירי הנדל"ן יברחו?
אתם לא באמת לחוצים, אז תשתמשו בזה - זה החוזקה שלכם.
למי שיש זמן ונכונות לכתת רגליים ירויח, כי נדל"ן במהותו הוא לא הומוגני ויש בו כשלי שוק, במיוחד בתקופה כזו שיש מן הסתם לא מעט מוכרים לחוצים.
אני הייתי מתמקד בלחפש נכסים בפריפרייה של המרכז בדגש לנכסים עם אפסייד, כמו קו רק"ל עתידי או אפשרות ממשית להתחדשות עירונית (יכול לסגור לכם את הפינה של חדר נוסף),
אם תחפשו מספיק ותנשמו את השטח סיכוי טוב שתמצאו את הדיל הנכון ובתנאים הנכונים.
בהצלחה

• אהבתי
Reactions: Doc
תודה רבה לכולם על התשובות.
* לגבי חיסכון - אני מודה שזה נושא שאנחנו מתקשים איתו. כרגע אנחנו מוציאים בחודש כ-12K שקלים (וזה, להזכיר, בלי לשלם שכר דירה\ארנונה\חשבונות). ברור לי שזה הוצאה חודשית קצת מופרכת, אבל אנחנו לא כל כך מצליחים לצמצם אותה (להערכתי נצליח להפחית כ-2500 שקלים בחודש של מותרות).
החל מהחודש הבא אני משערת שנצליח לחסוך כ-10K בחודש, הערכה שמרנית.
* לגבי פרויקט על הנייר באזור המבוקש - עשינו קצת סקר שוק וזה לא בהישג ידינו. הפרויקט הזול ביותר שמצאתי הוא באור יהודה ומשווק ב-2.1 מיליון לדירת 3 חדרים. אני גם תוהה כמה כדאי לרכוש דירת 3 חדרים כאשר ברור שבעוד כמה שנים נצטרך לשדרג, תוך לקיחת משכנתא שתדחק אותנו לקצה.
* אחדד פן מרכזי בהתלבטות- מצד אחד, כרגע השוק יחסית בקיפאון. היצע דירות יד שנייה גדול מאוד ביחס לשנים קודמות מה שמאפשר איתור הזדמנויות אם מחפשים היטב. בפרויקטים חדשים יש הצעות אטרקטיביות מקבלנים גם אם הן לא מגולמות עדיין במחיר הדירה. מצד שני, ריבית גבוהה הופכת את עניין המימון לפחות אטרקטיבי ועל פי התחזיות היא לא צפויה לרדת לפחות עד סוף 2023.
ההנחה הסמויה היא גם שמחירי הדירות לא הולכים לזנק בשנה וחצי הקרובות (כן, אני יודעת למי ניתנה הנבואה...). ואז, השאלה היא האם יש סיבה למהר ולקנות לצורך גידור, מחשש שמחירי הנדל"ן יברחו (ובמרכז יותר מבפריפריה)? או שבמצב האישי שלנו, יש ערך בלהמתין ולצבור עוד הון עצמי?

אני לא חושב שאף אחד יכול להבטיח לאן ילכו מחירי הדיור. הגידור הכי טוב הוא לקנות את המוצר שאתם רוצים מלכתחילה (בלי למנף את עצמכם בצורה לא אחראית!!) ולשמוח בחלקכם גם אם לא קניתם בתזמון האופטימלי. כמובן שזה לא בהכרח אפשרי :)

הייתי מתחיל בלעשות סדר בעניין החסכון. המספרים שכתבתם כאן לא לגמרי מסתדרים לי (הכנסה של 25K-30K נטו בחודש, הוצאה של 12K, חסכון של 10K). האם לקחתם בחשבון מראש את ההוצאה הנדרשת על שכ״ד בעתיד?

הגידור הכי טוב הוא לקנות את המוצר שאתם רוצים מלכתחילה (בלי למנף את עצמכם בצורה לא אחראית!!) ולשמוח בחלקכם גם אם לא קניתם בתזמון האופטימלי. כמובן שזה לא בהכרח אפשרי :)
בהחלט

מזכיר לי את העצה לחיים
להיות חכם, צעיר, עשיר ובריא

העסקה האופטימלית לא תיפול עליכם מהשמיים, לא יהיה כתוב בעיתון שמחירי הנדלן הגיעו לשפל ומעכשיו הם יעלו עד הודעה חדשה, כדי להשיג עסקה טובה בשנה הקרובה אתם צריכים להתחיל ללמוד את הנושא כמו שצריך, לא ברמה של "עשינו קצת חקר שוק".

התהליך שלדעתי אתם צריכים לבצע:
1. שיעורי בית עם עצמכם על היקף ההוצאות ויכולת החיסכון בשנים הקרובות.
2. בדיקה של היקף המימון האפשרי עם איש מקצוע, או לבד אחרי לימוד מעמיק של התחום.
3. בחירת מספר אזורים רלוונטים לתקציב שלכם, כמה שיותר קרובים לאזור בו אתם רוצים לגור.
4. צמצום הרשימה מסעיף 3 ל2 אזורים שאתם מעדיפים.
5. מחקר שוק על האזורים מסעיף 4, בכמה דירות נמכרות, מי המתווכים החזקים, מה הרחובות הטובים יותר או פחות, ועוד הרבה דברים.
6. מעקב אחרי נכסים רלוונטים באזורים האלו, בלי קשר למחיר בו הם פורסמו, אנשים לפעמים מתחילים גבוהה מאוד וברגע אחד נשברים כי מגיע הרגע שהם חייבים את הכסף.

יש המון ידע זמין וחינמי, וגם המון אנשים שמלמדים את התחום הזה היום, ואם תשאלו שאלות ממוקדות תקבלו גם המון תמיכה בפורום הזה.

אני לא חושב שאף אחד יכול להבטיח לאן ילכו מחירי הדיור. הגידור הכי טוב הוא לקנות את המוצר שאתם רוצים מלכתחילה (בלי למנף את עצמכם בצורה לא אחראית!!) ולשמוח בחלקכם גם אם לא קניתם בתזמון האופטימלי. כמובן שזה לא בהכרח אפשרי :)

הייתי מתחיל בלעשות סדר בעניין החסכון. המספרים שכתבתם כאן לא לגמרי מסתדרים לי (הכנסה של 25K-30K נטו בחודש, הוצאה של 12K, חסכון של 10K). האם לקחתם בחשבון מראש את ההוצאה הנדרשת על שכ״ד בעתיד?
תודה,
לגבי החיסכון- האמור מעלה מתייחס לשנה וחצי הקרובות, חיסכון לקראת רכישת דירה (הון עצמי) כל עוד אנחנו לא משלמים על דיור. עשיתי הערכה שמרנית של סכום החיסכון המינימלי במצב כזה, גם תוך התחשבות בהוראת קבע לקופת גמל להשקעה+תיק השקעות מדי חודש. כמובן שאם וכאשר נעבור לגור בשכירות, שיעור החיסכון שלנו יצטמצם משמעותית… ולגבי ההכנסות- יש לנו תנודתיות מסוימת בהכנסות שנעה ותמשיך לנוע בטווח שציינתי, באופן ידוע מראש.

העסקה האופטימלית לא תיפול עליכם מהשמיים, לא יהיה כתוב בעיתון שמחירי הנדלן הגיעו לשפל ומעכשיו הם יעלו עד הודעה חדשה, כדי להשיג עסקה טובה בשנה הקרובה אתם צריכים להתחיל ללמוד את הנושא כמו שצריך, לא ברמה של "עשינו קצת חקר שוק".

התהליך שלדעתי אתם צריכים לבצע:
1. שיעורי בית עם עצמכם על היקף ההוצאות ויכולת החיסכון בשנים הקרובות.
2. בדיקה של היקף המימון האפשרי עם איש מקצוע, או לבד אחרי לימוד מעמיק של התחום.
3. בחירת מספר אזורים רלוונטים לתקציב שלכם, כמה שיותר קרובים לאזור בו אתם רוצים לגור.
4. צמצום הרשימה מסעיף 3 ל2 אזורים שאתם מעדיפים.
5. מחקר שוק על האזורים מסעיף 4, בכמה דירות נמכרות, מי המתווכים החזקים, מה הרחובות הטובים יותר או פחות, ועוד הרבה דברים.
6. מעקב אחרי נכסים רלוונטים באזורים האלו, בלי קשר למחיר בו הם פורסמו, אנשים לפעמים מתחילים גבוהה מאוד וברגע אחד נשברים כי מגיע הרגע שהם חייבים את הכסף.

יש המון ידע זמין וחינמי, וגם המון אנשים שמלמדים את התחום הזה היום, ואם תשאלו שאלות ממוקדות תקבלו גם המון תמיכה בפורום הזה.

תודה, טיפים טובים, עשית לי סדר בראש. איכשהו בתוך בליל המידע שצרכתי בכל פלטפורמה אפשרית בנושא נדל״ן, לא עצרתי לנסח באופן בהיר את סדר הפעולות שצריך להתבצע :roll:
הדוגמא שנתתי והסקר שוק שעשינו היה לדירות מקבלן שמשווקות כעת, זה מידע שיחסית פשוט לגשת אליו. כמובן שבשוק יד שנייה המצב שונה לגמרי ויש לנו עוד הרבה עבודת מחקר אם נחליט ללכת על זה.

לגבי
הגידור הכי טוב הוא לקנות את המוצר שאתם רוצים מלכתחילה
אני לא ממש מסכים. בשביל דברים כאלו יש ביטוחים/אופציות. אני לא יודע באמת למה בשוק הדיור אין איזה חברת ביטוח שנותנת אופציות (כמו בשוק הסחורות שאפשר למשל לגדר את עצמך מעלייה במחירי הברזל באמצעות אופציות). למה זה לא קיים בדיור אני לא בטוח (אבל אני משער שזה קשור למיסים ורגולציה).

למשל, אם אני רוצה לקנות s&p 500 אבל אין לי מספיק כסף ואני מפחד שהמחיר יעלה עד שאני אקבל סכום כסף גדול נניח בעוד שנתיים. במקרה כזה, אני יכול לגדר את עצמי באמצעות קניית אופציית CALL שתכסה את הסכום שאני אקבל עוד שנתיים כביטוח.

לגבי

אני לא ממש מסכים. בשביל דברים כאלו יש ביטוחים/אופציות. אני לא יודע באמת למה בשוק הדיור אין איזה חברת ביטוח שנותנת אופציות (כמו בשוק הסחורות שאפשר למשל לגדר את עצמך מעלייה במחירי הברזל באמצעות אופציות). למה זה לא קיים בדיור אני לא בטוח (אבל אני משער שזה קשור למיסים ורגולציה).

למשל, אם אני רוצה לקנות s&p 500 אבל אין לי מספיק כסף ואני מפחד שהמחיר יעלה עד שאני אקבל סכום כסף גדול נניח בעוד שנתיים. במקרה כזה, אני יכול לגדר את עצמי באמצעות קניית אופציית CALL שתכסה את הסכום שאני אקבל עוד שנתיים כביטוח.
לא מסכים בהכרח, על ביטוח אתה משלם מעבר למחיר המוצר עצמו, למשל כאשר אתה קונה אופציית call מחיר האופצייה ירד עם הזמן במידה ומחיר הנכס לא יעלה.

כלומר יש עלות עודפת לגישת רכישת הביטוח לעומת קניית המוצר עצמו.

בכל אופן זה לא רלוונטי לפותש כי אין אפשרות לקנות ביטוח כזה בארץ, למרות שדיברו על הרעיון בממשלה/בנק ישראל בשנים האחרונות.

לא מסכים בהכרח, על ביטוח אתה משלם מעבר למחיר המוצר עצמו, למשל כאשר אתה קונה אופציית call מחיר האופצייה ירד עם הזמן במידה ומחיר הנכס לא יעלה.

כלומר יש עלות עודפת לגישת רכישת הביטוח לעומת קניית המוצר עצמו.

בכל אופן זה לא רלוונטי לפותש כי אין אפשרות לקנות ביטוח כזה בארץ, למרות שדיברו על הרעיון בממשלה/בנק ישראל בשנים האחרונות.
לא שאני חושב שעניין הביטוח רלוונטי בהקשר הזה, אבל רכישת דירה לשנתיים-שלוש לצרכי גידור כוללת עלויות עסקה לא זניחות: תיווך, עו"ד, שיפוץ, מימון וכו'. עלות עודפת שאינה זניחה כלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
השועל השקעה לטווח רחוק - זוג צעיר שוק ההון 3
א קניות/הוצאות שוטפות זוג צעיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
T התלבטות נדלנ"ית זוג צעיר נדל"ן 54
C ביטוחים נדרשים עבור זוג צעיר צרכנות פיננסית 44
ע זוג צעיר ומתלבט שוק ההון 10
breezblock איך לא לשבור חסכונות כשאתה זוג צעיר. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
I מיסוי בין בני זוג מיסים 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
I חשבון השקעות משותף לבני זוג צעירים - ברוקר נפרד? איך לפזר? שוק ההון 0
G זוג פנסיונרים עם 600 אש"ח - איך שומרים על הערך בתקופת אינפלציה? שוק ההון 16
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
י לאקונה? רווחי הון קטין, ובן זוג רשום מיסים 9
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
B גרין קארד לבן זוג - תזמון מועד ההגירה אוף טופיק 3
ב זוג שמנסה לחיות בחיסכון יומני מסע אישיים 32
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
C בת זוג נוסעת לחו"ל ותשתמש בכרטיס אשראי שעל שמי, זה בעייתי? צרכנות פיננסית 25
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
M שיקולי מיסוי בשילוב תיק השקעות ונדל"ן בארה"ב עבור זוג ישראלי-אמריקאי מיסים 10
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
D זוג בני 30 רוצים לקפוץ לבריכה, אבל חוששים יומני מסע אישיים 6
I העברת הקלת מס (ביטוח חיים) בין בני זוג מיסים 7
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
סנופקין זוג הייטקיסטים אל הוריים בצומת דרכים יומני מסע אישיים 18
ש בן זוג לא עובד, שאלה בטופס 101 מיסים 2
ע זוג פורשים יומני מסע אישיים 12
S פקדון/השקעה סולידי עבור זוג מבוגר לפני גמלאות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה