• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי

מה היו הכנסות משק הבית שלכם (מתייחס לזוג) נטו ממשכורות / עסק במהלך שנת 2022 ?

• 0-15,000

הצבעות: 8 15.7%
  • 15,000-20,000

הצבעות: 9 17.6%
  • 20,000-25,000

הצבעות: 7 13.7%
  • 25,000-30,000

הצבעות: 10 19.6%
  • 30,000-35,000

הצבעות: 6 11.8%
  • 35,000-40,000

הצבעות: 1 2.0%
  • 40,000-45,000

הצבעות: 2 3.9%
  • 45,000-50,000

הצבעות: 0 0.0%
  • 50,000-55,000

הצבעות: 3 5.9%
  • 55,000-60,000

הצבעות: 1 2.0%
  • 60,000+

הצבעות: 4 7.8%

• סך הכל מצביעים
    51

Li555

משתמש רשום
דירוג
9
מה היו הכנסות משק הבית שלכם נטו ממשכורת / עסק במהלך שנת 2022 (ממוצע חודשי) ?
האם המצב הכלכלי / הקורונה השפיעו עליכם באיזשהיא צורה ?

נערך לאחרונה ב:
ההכנסה שלנו כזוג נשארה די יציבה בשנת 2022 לעומת 2021. עם זאת חלה עליה גדולה בהוצאות- בין אם זה הריבית שמשלמים על הלוואות, מוצרי מזון בסיסיים, אפילו מאכלי רחוב - שווארמה בלאפה היום מגיעה ל- 60 שקל. מרגישים את האינפלציה והשחיקה בערך השכר הריאלי...

לא מבין מה מטרת הסקר.
והאם השפיע עליך?
סתם...

נערך לאחרונה ב:
מה עם הכנסות מתיק ההשקעות? מנכסים מניבים? מתחביבים? @הסולידית לימדה אותנו שמה שחשוב זה שווי נקי ולא השכר שנכנס.

והאם השפיע עליך?
בשנת 2022 עברתי מקום עבודה. מאד שמחתי כי במקום החדש השכר היה גבוה ב- 3,500 ש"ח. אמנם המקום היה מרוחק יותר אבל לא הייתה לי התלבטות כי הייתה תחנת רכבת באיזור.
למקצועות שהם לא מעולם מהייטק מדובר בתוספת משמעותית. בפועל התוספת לנטו היא באיזור ה- 50% ואם מקזזים את כל העלויות והמאמץ של להגיע בתחבורה הציבורית הלא יעילה שיש במדינה לא בטוח שהמעבר היה כל כך משתלם.
לכן- המסקנה שלי שהיכולת להשתכר היטב כשכיר היא מוגבלת ובמקרים מסויימים השדרוג לא תמיד כדאי.
מה עם הכנסות מתיק ההשקעות? מנכסים מניבים? מתחביבים?
מכאן שההחלטות לבצע השקעות שונות לאורך חיים חשובות לא פחות מהשכר.
בטוחני שאין פה שום חידוש ואתם מודעים היטב לכל זה פשוט היישום לא תמיד קורה.

ההכנסה שלנו כזוג נשארה די יציבה בשנת 2022 לעומת 2021. עם זאת חלה עליה גדולה בהוצאות- בין אם זה הריבית שמשלמים על הלוואות, מוצרי מזון בסיסיים, אפילו מאכלי רחוב - שווארמה בלאפה היום מגיעה ל- 60 שקל. מרגישים את האינפלציה והשחיקה בערך השכר הריאלי...
אתה צודק.
פעם משפחה יכלה לצאת לאכול מבלי לחשוב אם כדאי או לא.
היום כל ישיבה במסעדה- בהזמנת מנות הכי פשוטות - יכולה להגיע לקרוב ל- 400 שקל כולל טיפ.
זה נכון שתמיד כדאי לבשל ולאכול בבית אבל לפעמים רוצים לגוון.
יש תחושה שכל בעלי העסקים מעלים מחירים בלי קשר אם חומרי הגלם התייקרו או לא אלא פשוט רוכבים על הגל.
נראה שהממשלה לא מטפלת ביוקר המחיה אם זה בנושא של שיפור התחרות בין יבואני המזון , הבנקים וכו'. הריבית על הלוואות היום מגיעה כבר ל- 8%/9% בעוד בעלי המניות מרוויחים סכומי עתק ומחלקים לעצמם דיבידנים.

היום כל ישיבה במסעדה- בהזמנת מנות הכי פשוטות - יכולה להגיע לקרוב ל- 400 שקל כולל טיפ.
לפני כמה ימים ישבנו במסעדה ערבית, 3 אנשים בוגרים.
סלטים, חומוס, מג'דרה, פלאפל, צ'יפס, פיתות ולסיום - קפה ובקלאווה.
150 ש"ח לכולנו, כולל טיפ, ויצאנו שבעים ומבסוטים. זה סוג אוכל שאני לא מכינה בבית ולכן מדי פעם יוצאים לאכול שם.

150 ש"ח לכולנו,
וכמה שילמת בפעם האחרונה כשיצאת למסעדה שהיא לא ערבית ?
קולגה סיפר לי על מסעדה ערבית שבה מוכרים כל שיפוד וצלחת צ'יפס ב- 10 ש"ח. כך שלפחות פעם בשבוע הוא ואישתו הולכים לאכול שם ומשלמים פחות מ- 100 שקל. אמרתי לו שזה לא מסתדר לי. בטוחני שאתם בעלי המסעדה חוסכים איפשהו. אולי בוטרינר .
מדוע קיים פער במחירים בין מסעדות ערביות ליהודיות ? האם זו רק חזירות של המסעדות היהודיות או שיש דברים שאנו לא יודעים.

מדוע קיים פער במחירים בין מסעדות ערביות ליהודיות ? האם זו רק חזירות של המסעדות היהודיות או שיש דברים שאנו לא יודעים.
חזירות + מחיר הכשרות שמנפח את המחיר..

מדוע קיים פער במחירים בין מסעדות ערביות ליהודיות ?
לא חושבת שהפער נובע בהכרח מהיצוג המגזרי.
ראשית, בפריפריה אמור להיות זול יותר כי עלות העובדים ושכירת המקום זולים יותר.
שנית, יש מסעדנים שחושבים שאם המחיר שלהם יהיה יקר, הוא ייתפס כיוקרתי ואיכותי יותר (וכמובן גם יש לא מעט לקוחות שחושבים כך).
שלישית, באופן אישי -גם אם אזמין תפריט בשרי (בדוגמא הקודמת זה היה צמחוני), המחיר שאשלם יהיה נמוך יחסית. אנחנו תמיד שותים רק מי ברז קרים ולא מזמינים קינוחים, אלכוהול וסלטים. כשאני מזמינה בשר, המנה תכלול בדרך כלל פחמימה וירק ליד.

לא חושבת שהפער נובע בהכרח מהיצוג המגזרי
מעניין, מההיכרות שלך אין הבדל משמעותי בין מסעדות יהודיות וערביות?

מההיכרות שלי בתחומים אחרים יש בדרך כלל פער לא קטן במחיר בין בעלי מקצוע יהודים וערבים (מוסכים, קבלנים, דיור). יכול להיות שאצל חלק מהאוכלוסיה הערבית יש פחות קבעונות של סטנדרטים עם משמעות כלכלית (אני רואה את זה לפעמים בבתים שהגימורים בחוץ לא תמיד נראים "פיקס" אבל אולי זה לא מעיד על תופעה, מה גם שיש לא מעט בתים מאוד מושקעים).

יש גם טענות שלכאורה מגובות בנתונים על פערים מאוד משמעותיים במחירי הקרקעות. לא יודע כמה נכונות באופן נרחב.

מחיר הכשרות שמנפח את המחיר
לא סביר. עלות הכשרות (לפחות של הרבנות) לא אמורה לייקר יותר מאחוזים בודדים אם בכלל
גם אם היה נכון, הפער היה בין מסעדות כשרות לאלו שלא, ולא כפי ששאל @Li555 בין ערביות ליהודיות

נערך לאחרונה ב:
העלמת מס (לא פעם נתקלתי בחשבון בכתב יד שלא עבר דרך קופה רושמת), שכר נמוך יותר (לרוב מעסיקים קרובי משפחה), שכירות זולה (או שהשטח בבעלותם), בשר פחות מפוקח (אם בכלל), שרשרת אספקה קצרה יותר, הוצאות שיווק נמוכות יותר.

מההיכרות שלך אין הבדל משמעותי בין מסעדות יהודיות וערביות?
מההיכרות שלי, המחיר תלוי בשוק שאליו פונה המסעדה.
יש מסעדות ערביות ויהודיות יקרות בפריפריה אבל השוק שלהם (כרגיל) זה הפודיז מהמרכז. הפודיז אוהבים למתג מסעדות (במיוחד אם יש שם "שף" מוכר) ואוהבים להמליץ עליהן הלאה (אל תקשיבו להם, רובם חסרי אבחנה :) ).
מההיכרות שלי בתחומים אחרים יש בדרך כלל פער לא קטן במחיר בין בעלי מקצוע יהודים וערבים
שוב, זה תלוי בשוק.
קבלני בתים מהצפון, למשל, מתמחרים מחיר יקר לעבודה במרכז, קצת פחות לישוב כמו כפר-ורדים, עוד פחות למושבים בצפון והכי מעט לכפרי הצפון.
העלמת מס (לא פעם נתקלתי בחשבון בכתב יד שלא עבר דרך קופה רושמת), שכר נמוך יותר (לרוב מעסיקים קרובי משפחה), שכירות זולה (או שהשטח בבעלותם), בשר פחות מפוקח (אם בכלל), שרשרת אספקה קצרה יותר, הוצאות שיווק נמוכות יותר.
רוב מה שכתבת הוא נכון.
אני מסתייגת בנושא פיקוח על הבשר. לא חושבת שיש הבדל לפי מגזר אלא לפי גאוות המקצוע. חאפרים יש אצל כולם.
אגב, חבר טוב שלנו הוא מסעדן ערבי כבר 30 שנה. יותר יקה ממנו אני לא מכירה. הוא גם לא סומך על אף אחד אחר שיטפל בבשר אצלו במסעדה.

מההיכרות שלי, המחיר תלוי בשוק שאליו פונה המסעדה.
יש מסעדות ערביות ויהודיות יקרות בפריפריה אבל השוק שלהם (כרגיל) זה הפודיז מהמרכז. הפודיז אוהבים למתג מסעדות (במיוחד אם יש שם "שף" מוכר) ואוהבים להמליץ עליהן הלאה (אל תקשיבו להם, רובם חסרי אבחנה :) ).

שוב, זה תלוי בשוק.
קבלני בתים מהצפון, למשל, מתמחרים מחיר יקר לעבודה במרכז, קצת פחות לישוב כמו כפר-ורדים, עוד פחות למושבים בצפון והכי מעט לכפרי הצפון.

רוב מה שכתבת הוא נכון.
אני מסתייגת בנושא פיקוח על הבשר. לא חושבת שיש הבדל לפי מגזר אלא לפי גאוות המקצוע. חאפרים יש אצל כולם.
אגב, חבר טוב שלנו הוא מסעדן ערבי כבר 30 שנה. יותר יקה ממנו אני לא מכירה. הוא גם לא סומך על אף אחד אחר שיטפל בבשר אצלו במסעדה.
בתור פודיז מהמרכז אני מחכה להמלצה על המסעדות של החבר המסעדן

בתור פודיז מהמרכז אני מחכה להמלצה על המסעדות של החבר המסעדן
אין לי מה להמליץ לפודי.
מדובר על אוכל ערבי פשוט וטעים שהוא עושה ביד מיומנת ובלי כל מיני ואוו לאינסטגרם.
לפני כמה שנים אחד מבניו הלך לעשות קורס בתל-אביב וחזר למסעדה עם שגעונות תל-אביבים טיפוסיים, מה שהוציא את חברנו מדעתו :)
הוא מאד שמרן בבסיסו, וגיליתי שהוא גם חושש ממאכלים שהוא לא מכיר. אנחנו הצלחנו לגלות לו את המטבח ההודי (זה שמגולם במסעדות מערביות) כשהיינו ביחד בחו"ל, אז עכשיו התווסף לו עוד מטבח שהוא אוהב. גילינו גם שהוא לא סובל פסטה (ממש פחד שנביא אותו למסעדה איטלקית).

אין לי מה להמליץ לפודי.
מדובר על אוכל ערבי פשוט וטעים שהוא עושה ביד מיומנת ובלי כל מיני ואוו לאינסטגרם.
נישמע מעולה. אני פודי מהסוג שמעדיף איכות וטעמים על תמונות באינסטוש

ישר להניח שכל מי שהוא:
1. אוהב אוכל
2. מהמרכז

עושה את זה בשביל האינסטגרם זו דרך מאוד צרה להסתכל על ״תל אביבים״
לא דיברתי על תלאביבים, דיברתי על מי שמגדירים את עצמם פודיז. רובם נמצאים בתל-אביב :)
אני אוהבת אוכל שטעים לי, מי לא?
אולי הוא דיבר על כשרות ולא על פיקוח וטרינרי?
יכול להיות, לא חשבתי בכיוון כי זה לא מעניין אותי. לדעתי גם פודיז לא מתעניינים בזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
הבנקאי גיוון הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 8
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
א פורום חדש מדוייק בשבילי :-) הגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 46
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 2
M איך מדווחים על הכנסות מהשכרת דירה שפטורות ממס? מיסים 4
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
חצי פנסיון הכנסות מקרן השקעות במקרקעין בטופס 1322 מיסים 0
כ הכנסות לא מדווחות שהתגלו בשנת 2017. התיישנות? מיסים 12
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
Y תיק השקעות חדש שכולו הכנסות ממכירת דירה שוק ההון 6
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Z מיסי הכנסות ורווחי הון ממניות זרות מיסים 5
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
tomchoook השקעה לשנה ללא הכנסות או הוצאות צרכנות פיננסית 15
deussex הכנסות פאסיביות והצורך בפתיחת תיק עוסק אוף טופיק 3
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
זריקת תבונה האם עצמאי פטור עם הכנסות מעטות יכול להפריש את המקסימום לקרן השתלמות (18,400 ש"ח) מבלי שירימו גבה שם למעלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
D החזרי מס - הכנסות משכר דירה מיסים 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G עוסק מורשה - הבנת ההוצאות אל מול הכנסות צרכנות פיננסית 0
שמנת חמוצה פתיחת עסק ללא הכנסות בשביל IRA שוק ההון 2
ע דיווח על הכנסות לרשות בחול צרכנות פיננסית 1
Yoss דו"ח שנתי - הכנסות פטורות צרכנות פיננסית 13
ע הכנסות ממכירת rsu שוק ההון 3
4 דיווח הכנסות לצבא/ למלגות ולביטוח לאומי שוק ההון 4
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
א השקעת הכנסות משכר דירה בחו"ל שוק ההון 9
א אפליקציות למעקב אחר הוצאות-הכנסות אוף טופיק 3
M משיכת כספי הפנסיה עקב ״מיעוט הכנסות״ פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
oz1987 דו"ח הכנסות-הוצאות בנדל"ן נדל"ן 8
ב לא דיווחתי על הכנסות מדיבידנדים שנוכה עליהם מס צרכנות פיננסית 0
פסיוני כפל מס על הכנסות משכ"ד נדל"ן 3
the_newbie האם נדרש להגיש דו"ח למס על הכנסות מדיבדנדים (IB)? שוק ההון 5
B מיסוי הכנסות מהשכרת נכס בספרד נדל"ן 14
ל מסמך שלי לניהול הכנסות והוצאות (google spreadsheet) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S הכנסות פסיביות אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה