• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה פאסיבית IB אזרח אמריקאי

• פותח הנושא YYY
  • פורסם בתאריך

YYY

משתמש רגיל
דירוג
30
היי
1f642.png

אני אזרח אמריקאי ויש לי סכום נאה (נגיד סביבות ה-150K שקלים) שאני מעוניין להשקיע. קראתי עשרות פוסטים ותגובות על ה-FATCA וה-PFIC, על ברוקרים אמריקאים וכל תהליך ההשקעה הרצוי לאזרח אמריקאי.
עם זאת, טרם מצאתי חלופה להשקעה פאסיבית כגון קופת גמל להשקעה בה אני אצטרך להתעסק כמה שפחות. אני לא סומך על עצמי שכן אני מאוד חדש בתחום (אני פראייר שלא התחלתי להתעסק בזה כבר לפני כמה שנים, ועשיתי כמה טעויות בעבר כמו סגירת חשבון בנק בארה"ב ועוד), ואפילו לא חושב שאפשר להגדיר את עצמי כאחד שנמצא ב"תחום"...

במידה ואני מצטרף ל-IB כפי שמומלץ, האם ישנם דרכים או חלופות להשקעה שבהם לא אצטרך לנהל את התיק לגמרי בכוחות עצמי ולסחור במניות באופן עצמאי? אני חושש מבניית תיק המבוסס על מניות שאותן אצטרך לסחור או לעקוב ולא מעוניין להוציא הרבה כסף על ניהול חשבון על ידי מישהו אחר.
ארצה לדוגמא, להתחיל בפיצול הסכום לרמות סיכון שונות בקופות דמויי קופות גמל להשקעה ודומיהן. יש דבר כזה ב-IB?

נ.ב, אם המידע הזה עוזר- יש לי חשבון סיטי בנק בניו יורק, אך ללא כרטיס אשראי (כרגע).
אשמח מאוד לעצות. תודה!

גם אני אזרחית אמריקאית, ומנסיוני-
בתי השקעה / ברוקרים ישראליים מאד נמנעים מלהתעסק עם אזרחים אמריקאיים.
כשאני בדקתי, לא מצאתי אפילו ברוקר ישראלי אחד בתנאים סבירים שמוכן לפתוח לי תיק אצלו.
לכן אני כן סוחרת דרך IB -
גם אני לא מבינה גדולה בתחום, האנגלית שלי רחוקה ממושלמת, ועדיין- מסתדרת יפה מאד.
* ההשקעה שלי היא לטווח ארוך, וכוללת רק רכישת ETF "טיפשות" (VT בעיקר).
לא צריך להיות חכם או "מבין" גדול בשביל זה, ואם יש לי שאלה ספציפית אני שואלת כאן, ומקבלת תשובה.

עם זאת, טרם מצאתי חלופה להשקעה פאסיבית כגון קופת גמל להשקעה בה אני אצטרך להתעסק כמה שפחות
מבחינתך להיכנס אחת לחודש, להפקיד כספים, להמיר לדולר ולקנות נייר אחד או שניים שתחליט עליהם מראש זה פחות פאסיבי?

עם זאת, טרם מצאתי חלופה להשקעה פאסיבית כגון קופת גמל להשקעה בה אני אצטרך להתעסק כמה שפחות
באמת? אחרי כל מה שקראת?
מה מפריע לך להחזיק EFT אחד אן שניים שמייצגים את כל הכלכלה האמריקאית או העולמית?
מה אתה חושב שקופת הגמל מחזיקה כדי "לפצל לרמות סיכון שונות"?

גם אני אזרחית אמריקאית, ומנסיוני-
בתי השקעה / ברוקרים ישראליים מאד נמנעים מלהתעסק עם אזרחים אמריקאיים.
כשאני בדקתי, לא מצאתי אפילו ברוקר ישראלי אחד בתנאים סבירים שמוכן לפתוח לי תיק אצלו.
לכן אני כן סוחרת דרך IB -
גם אני לא מבינה גדולה בתחום, האנגלית שלי רחוקה ממושלמת, ועדיין- מסתדרת יפה מאד.
* ההשקעה שלי היא לטווח ארוך, וכוללת רק רכישת ETF "טיפשות" (VT בעיקר).
לא צריך להיות חכם או "מבין" גדול בשביל זה, ואם יש לי שאלה ספציפית אני שואלת כאן, ומקבלת תשובה.
תודה על התגובה.
אפשר לשאול רגע מה זה ETF טיפשות ו-VT?
האם את מתעסקת בזה בכלל או שקנית ומצידך שיישב שם עד שתביני יותר, או שאת ממש מתעסקת בזה?

מבחינתך להיכנס אחת לחודש, להפקיד כספים, להמיר לדולר ולקנות נייר אחד או שניים שתחליט עליהם מראש זה פחות פאסיבי?
תודה על התגובה.
זה לא נשמע כזה רע בכלל- פשוט אני לא יודע איזה נייר לקנות ואיך אני יודע איזה נייר לקנות. לכן קופת הגמל להשקעה (שאני יודע שאתה נגדו, מקריאת תגובותייך פה ובפייסבוק) קסם לי, כי אני משקיע 70K שם ברמות סיכון שונות ושוכח מזה לגמרי. שגר ושכח. כרגע לפחות, נראה לי שזו הדרך הטובה ביורת בשבילי איך אינני יכול בעקבות האזרות האמריקאית.
איך אני פעם בחודש קונה נייר ואיך אני יודע איזה אחד (נגיד S&P 500?) ואיך אני עוקב אחריו ואחרי השווי שלו לפני ואחרי ההשקעה?

כי אני משקיע 70K שם ברמות סיכון שונות ושוכח מזה לגמרי
לא ממש, אתה צריך לבחור מסלול השקעה.
אתה כמובן יכול לבחור במסלול "כללי", אבל זה לא הכי חכם בלי לדעת מה הולך שם
בחירת מסלול השקעה בקופת גמל להשקעה שקול אחד לאחד לבחירת קרן סל אחת על מניות ועוד אחת על אג"ח.
כרגע לפחות, נראה לי שזו הדרך הטובה ביורת בשבילי איך אינני יכול בעקבות האזרות האמריקאית.
אכן, הנזק שיגרם לך מהשקעה בזה כאמריקאי, לא שווה את הנוחות, אבל אני אומר שגם מי שאינו אמריקאי העלות אינה שווה את הנוחות :)

איך אני פעם בחודש קונה נייר ואיך אני יודע איזה אחד (נגיד S&P 500?) ואיך אני עוקב אחריו ואחרי השווי שלו לפני ואחרי ההשקעה?
יש פה המון מידע בפורום על השאלות הללו.
בתור אמריקאי עדיף לך לפתוח חשבון בברוקר זר, למרות שזה יצריך ממך להגיש דוח שנתי כל שנה למדינת ישראל (גם אם תהיה בבית השקעות ישראלי תצטרך לעשות זאת ברוב השנים).

התהליך שלי כל חודש:
1) העברת שקלים לברוקר שלי (IB) + פתיחת נוטיפקציה בIB כדי שידעו לשייך.
2) מחכה שהשקלים יקלטו (לרוב עד 24 שעות)
3) המרת השקלים לדולרים (מיידי ועולה $2)
4) רכישה של ה-ETF-ים שקבעתי בתוכנית ההשקעות שלי

ההשקעה העיקרית שלך תהיה בלמידה ואז קביעת תוכנית ההשקעות
את זה תוכל לעשות באמצעות הבלוג והפורום, ולשאול שאלות המשך כאן אם יש דברים לא מובנים.

אפשר לשאול רגע מה זה ETF
Exchange Traded Fund
אחת הקרנות הנפוצות בפורום.
קרן פאסיבית של ונגארד שעוקבת אחרי כל השוק העולמי.
האם את מתעסקת בזה בכלל או שקנית ומצידך שיישב שם עד שתביני יותר, או שאת ממש מתעסקת בזה?
אין מה להתעסק.
קונים ומשאירים את זה שם עד הפנסיה.
זה לא קשור ל "עד שמבינים יותר" אלא זאת הפילוסופיה.
אם כבר, ככל שמבינים יותר מבינים כמה צריך להתעסק בזה פחות וכמה ההתעסקות המוגזמת רק פוגעת
זה לא נשמע כזה רע בכלל- פשוט אני לא יודע איזה נייר לקנות ואיך אני יודע איזה נייר לקנות
יש המון ניירות שמדברים עליהם פה בפורום.
הנפוצה ביותר שגם מתאימים לאמריקאים היא VT (כל העולם).
יש גם כאלה שמשקיעים במקומה ב VTI (כל השוק האמריקאי) ולפעמים בשילוב שלה ביחד עם VXUS (כל השוק מחוץ לארה"ב).
כאשר בגדול השילוב של VTI ו VXUS נותן לך את VT.

יש גם קרנות שעוקבות רק אחרי סנופי, אם זה המדד המועדף עליך.
איך אני פעם בחודש קונה נייר
פעם בחודש/רבעון/שנה:
מעביר כסף לברוקר שלך.
נכנס למערכת של הברוקר וממיר את הכסף לדולרים.
נכנס לאותה מערכת וקונה x יחידות של הנייר שבחרת.
ואיך אני עוקב אחריו ואחרי השווי שלו לפני ואחרי ההשקעה?
לאיזה צורך?
אתה יכול לראות את כל המידע באתר הברוקר. אבל למעט מידע כללי על כמה כסף סה״כ יש לך שם, שאר המידע די מיותר.

קרא את בלוג הסולידית.

ההתאמות לאזרח אמריקאי יבואו אחר כך.

פשוט כך !!!
קרא היטב את בלוג הסולידית,
תחליט מה אסטרטגיית ההשקעה שלך, ורק א"כ תבדוק איך לממש אותה.
(כמות האנרגיה שהשקעתי על פתיחת תיק ההשקעה שלי התחלקה: 90% קריאת חומר ו- 10% פעולה.)

השקעה פשוטה וחכמה היא לחלוטין אפשרית גם לאמריקאיים.
לא צריך להיות חכם גדול או מומחה בשביל להשקיע (דרך IB או דרך כל ברוקר אחר) -
אבל צריך להבין מה אתה רוצה ומה כדאי עבורך.

תודה על התגובה.
אפשר לשאול רגע מה זה ETF טיפשות ו-VT?
את המושגים הללו הסולידית מסבירה טוב ממני.

אני מתעסקת בזה זמן מועט ביותר- בתחילה פתחתי את החשבון, העברתי כסף, קניתי את הETF שרציתי וכו',
ומאז רק קונה פעם ברבעון (זה פשוט מאד), בכסף שמתקבל מהדיבידנדים.

באמת? אחרי כל מה שקראת?
מה מפריע לך להחזיק EFT אחד אן שניים שמייצגים את כל הכלכלה האמריקאית או העולמית?
מה אתה חושב שקופת הגמל מחזיקה כדי "לפצל לרמות סיכון שונות"?
אני לא יודע..אפשר הסבר בבקשה?
לא ממש, אתה צריך לבחור מסלול השקעה.
אתה כמובן יכול לבחור במסלול "כללי", אבל זה לא הכי חכם בלי לדעת מה הולך שם
בחירת מסלול השקעה בקופת גמל להשקעה שקול אחד לאחד לבחירת קרן סל אחת על מניות ועוד אחת על אג"ח.
כמובן. הכוונה שלי היתה שאני יכול לפצל את הכסף שלי (נגיד 70K כי זה הלימיט) לרמות שונות מבלי להתאמץ. חצי סיכון כללי, חצי מנייתי ונגמר הסיפור.
התהליך שלי כל חודש:
1) העברת שקלים לברוקר שלי (IB) + פתיחת נוטיפקציה בIB כדי שידעו לשייך.
2) מחכה שהשקלים יקלטו (לרוב עד 24 שעות)
3) המרת השקלים לדולרים (מיידי ועולה $2)
4) רכישה של ה-ETF-ים שקבעתי בתוכנית ההשקעות שלי

ההשקעה העיקרית שלך תהיה בלמידה ואז קביעת תוכנית ההשקעות
את זה תוכל לעשות באמצעות הבלוג והפורום, ולשאול שאלות המשך כאן אם יש דברים לא מובנים.
נגיד ויש לי 150K להשקעה מיידית (בזבזתי כבר שנים של פוטנציאל חסכוני בבורות או עצלנות) - איך אני אמור לדעת להשקיע אותו בכוחות עצמי? הרי זה לא נראה לי חכם לשים הכל על ETF אחד, אז גם אם אקרא על VT ו-S&P500 או שאלך על הכי בסיסיים שכתבו לי פה, כיצד אני מגוון את התיק שלי בכוחות עצמי? מניות, אג"ח, מזומן וכו'.

Exchange Traded Fund

אחת הקרנות הנפוצות בפורום.
קרן פאסיבית של ונגארד שעוקבת אחרי כל השוק העולמי.

אין מה להתעסק.
קונים ומשאירים את זה שם עד הפנסיה.
זה לא קשור ל "עד שמבינים יותר" אלא זאת הפילוסופיה.
אם כבר, ככל שמבינים יותר מבינים כמה צריך להתעסק בזה פחות וכמה ההתעסקות המוגזמת רק פוגעת

יש המון ניירות שמדברים עליהם פה בפורום.
הנפוצה ביותר שגם מתאימים לאמריקאים היא VT (כל העולם).
יש גם כאלה שמשקיעים במקומה ב VTI (כל השוק האמריקאי) ולפעמים בשילוב שלה ביחד עם VXUS (כל השוק מחוץ לארה"ב).
כאשר בגדול השילוב של VTI ו VXUS נותן לך את VT.

יש גם קרנות שעוקבות רק אחרי סנופי, אם זה המדד המועדף עליך.

פעם בחודש/רבעון/שנה:
מעביר כסף לברוקר שלך.
נכנס למערכת של הברוקר וממיר את הכסף לדולרים.
נכנס לאותה מערכת וקונה x יחידות של הנייר שבחרת.

לאיזה צורך?
אתה יכול לראות את כל המידע באתר הברוקר. אבל למעט מידע כללי על כמה כסף סה״כ יש לך שם, שאר המידע די מיותר.

תודה רבה לך. שואל אותך את אותה שאלה- איך אני מגוון את סכום ההשקעה שלי? אני לא רוצה לשים סכומים ענקיים על ETF אחד, ואז יוצא שאני משקיע בלא מעט ETFים מבלי באמת להבין את המשמעות או בלי יכולת לעקוב באופן כללי.
זה מומלץ להשקיע למשל 15-20K בכל אחד מהניירות האלה או שעדיף להתמקד יותר?
אקרא על כל אחד מהניירות ששלחת לי, אנסה להבין את היתרונות והחסרונות אבל בהנחה ויש לי (לדעתי) לא מעט כסף לפזר, אצטרך לפזר ביותר ממקום אחד ואז זה מרגיש לי שזה דורש ידע והתעסקות שאין לי. כמו כן, פיזור שכזה יגרום לחפיפה בין מניות אם אני מבין נכון ואז זה סתם כסף ש"מתבזבז".

אני טועה?

נערך לאחרונה ב:
חצי סיכון כללי, חצי מנייתי ונגמר הסיפור.
איך אתה יודע שזה הסיכון שמתאים לך?
כפי שהסברתי אין דבר כזה סיכון "כללי", ברוב החברות המסלול הכללי הוא מסוכן יחסית (ברמה של 50% מניות).

ברגע שאתה יודע מה הסיכון שמתאים לך, אתה מרכיב תיק מ-2 ניירות ערך וסוגר את הסיפור.

נגיד ויש לי 150K להשקעה מיידית (בזבזתי כבר שנים של פוטנציאל חסכוני בבורות או עצלנות) - איך אני אמור לדעת להשקיע אותו בכוחות עצמי? הרי זה לא נראה לי חכם לשים הכל על ETF אחד, אז גם אם אקרא על VT ו-S&P500 או שאלך על הכי בסיסיים שכתבו לי פה, כיצד אני מגוון את התיק שלי בכוחות עצמי? מניות, אג"ח, מזומן וכו'.
באמת חבל שכל התורמים כאן בפורום ירחיבו על אינספור טקסט שכבר כתוב בצורה הרבה יותר טובה.
נתנו לך לינקים, תתחיל מהם.

אני לא רוצה לשים סכומים ענקיים על ETF אחד,
זה לא אחד. מדובר ב-9,000 חברות. אל תסתכל בקנקן וכו'...
אם היית מתחיל לקרוא את הלינקים שנתנו לך היית מגיע מתישהו לחלק הזה שלעשות 5 ETF זה לא בהכרח יותר מפוזר מאחד.

הרי זה לא נראה לי חכם לשים הכל על ETF אחד
למה לא?
לי זה נשמע יותר חכם מאשר לשים את כל הכסף בקופגל"ה אחת...
כיצד אני מגוון את התיק שלי בכוחות עצמי? מניות, אג"ח, מזומן וכו'.
החלוקה בין מניות לאג"ח/מזומן תלוי בסיבולת הסיכון שלך.
בסופו של דבר אין סיבה להחזיק יותר מETF אחד או שניים (נניח אחד למניות ואחד לאג"ח).

אוסיף:
לא חייבים פעם בחודש, גם פעם ברבעון או בחצי שנה זה בסדר גמור.

אני לא יודע..אפשר הסבר בבקשה?
קופת הגמל מחזיקה מניות ואגרות חוב. זה מה שקיים בעולם לצורך הדיון. אז למה שלא תחזיק את זה בעצמך ביחס המתאים לרמת הסיכון שאתה מעוניין בה?
אבל עושה רושם שאתה לא יודע מה זה ETF. קרא בבקשה את הבלוג של הסולידת.

תודה רבה לכולם על התגובות!

לקחתי כמה ימים כדי לקרוא עוד ולחזור קצת לבסיס, בטרם הכניסה לסיבוכים של האזרחות האמריקאית.

כרגע אני מתלבט בין לפתוח את התיק 50-50 או להסתכן יותר ולקנות 70% מניות ו30% אג"ח.
בכל מקרה, חשבתי על ETF של vanguard עולמי (VXUS) ואחד מבין VTI או סנופי לשוק האמריקאי. מה לדעתכם מומלץ יותר מבין השניים? והאם עדיף לי בכלל VT ולא VXUS?
ככה אני מפזר את ההשקעה גם בשוק העולמי וגם באמריקאי. בתור התחלה זה נשמע לי לא רע.

בקשר לאג"ח- מאמין שארצה לעשות משהו דומה, האם יש למישהו המלצה לגבי מחקה מדד אג"ח טוב שיאזן לי את התיק הראשוני? האם BND ישרת את הפונקציה הזו או שמא עדיף BWX העולמי ולא האמריקאי?

בכל מקרה, חשבתי על ETF של vanguard עולמי (VXUS) ואחד מבין VTI או סנופי לשוק האמריקאי. מה לדעתכם מומלץ יותר מבין השניים? והאם עדיף לי בכלל VT ולא VXUS?
ככה אני מפזר את ההשקעה גם בשוק העולמי וגם באמריקאי. בתור התחלה זה נשמע לי לא רע.
צריך להכיר מה מכיל כל ETF קודם (קריאה פה בפורום הייתה מגלה את זה).
VTI - כלל מניות השוק האמריקאי
VXUS - כל המניות בעולם מלבד השוק האמריקאי (מה שנקרא Ex-US)
VT - כל המניות בעולם

בקשר לאג"ח- מאמין שארצה לעשות משהו דומה, האם יש למישהו המלצה לגבי מחקה מדד אג"ח טוב שיאזן לי את התיק הראשוני?
אין אופציה טובה לאמריקאי שגר בישראל.
אם אתה רוצה אגח ישראלי, תצטרך לקנות בודדים (אפשר לשקול סולם אגחים) - וזה מסבך.
אם תרצה אגח עולמי, אז אין משהו שהוא לא מגודר לדולר שזמין לאמריקאים.

אני אישית מסתפק באגח שיש לי בקרן פנסיה (המיועדות).

צריך להכיר מה מכיל כל ETF קודם (קריאה פה בפורום הייתה מגלה את זה).
VTI - כלל מניות השוק האמריקאי
VXUS - כל המניות בעולם מלבד השוק האמריקאי (מה שנקרא Ex-US)
VT - כל המניות בעולם
תודה. הייתה לי הרגשה שהתבלבל לי קצת עת הכתיבה. ההתלבטות שלי היא האם להשקיע בVT בלבד, או VXUS ואחד מבין סנופי וVTI (לא החלטתי איזה אחד מבין השניים במידה ו...). האופציה הראשונה סוגרת הכל בETF אחד ואילו האופציה השנייה ב-2, כידוע.

אין אופציה טובה לאמריקאי שגר בישראל.
אם אתה רוצה אגח ישראלי, תצטרך לקנות בודדים (אפשר לשקול סולם אגחים) - וזה מסבך.
אם תרצה אגח עולמי, אז אין משהו שהוא לא מגודר לדולר שזמין לאמריקאים.

אני אישית מסתפק באגח שיש לי בקרן פנסיה (המיועדות).
באמת היה לי קצת יותר קשה להבין את מצב האג"ח בתור אזרח אמריקאי שגר בישראל.
אני לא יודע מה יש לי בפנסיה אם בכלל... אז למעשה, אין לי דרך נוחה לבטח את התיק הפוטנציאלי שלי ולשים 30% או 50% אג"ח?

אז למעשה, אין לי דרך נוחה לבטח את התיק הפוטנציאלי שלי ולשים 30% או 50% אג"ח?
יש כמה אופציות:
1. חיסכון בנקאי/פק"מ - בלי תשואה אבל בהחלט יתן את כרית הבטחון שאתה רוצה
2. אג"ח ישראלי (לא קרן) - למשל תוכל לקנות עם 20% אגח לשנה, עם 20% אגח לשנתיים וכן הלאה עד 5 שנים. כשפוקע האגח לשנה, אתה קונה שוב אגח ל5 שנים. ככה יש לך כל שנה אגח שפוקע ואתה קונה אגח חדש ל-5 שנים במחיר השוק הנוכחי.
3. קרן אג"ח אמריקאי/עולמי שמגודר לדולר (BNDW) - כאן יש סיכון מטבע

יש כמה אופציות:
1. חיסכון בנקאי/פק"מ - בלי תשואה אבל בהחלט יתן את כרית הבטחון שאתה רוצה
2. אג"ח ישראלי (לא קרן) - למשל תוכל לקנות עם 20% אגח לשנה, עם 20% אגח לשנתיים וכן הלאה עד 5 שנים. כשפוקע האגח לשנה, אתה קונה שוב אגח ל5 שנים. ככה יש לך כל שנה אגח שפוקע ואתה קונה אגח חדש ל-5 שנים במחיר השוק הנוכחי.
3. קרן אג"ח אמריקאי/עולמי שמגודר לדולר (BNDW) - כאן יש סיכון מטבע
1. יש לי כרגע קצת כסף בפק"מ וזה שווה ערך להשארת כסף בעו"ש. הוא לא צובר שם תשואה בכלל. מה ההבדל אם כך בלשים בפק"מ לבין להשאיר בעו"ש?
2. וזה לא נכלל ב-PFIC?
3. כיצד סיכון המטבע הזה יותר מסוכן משאר ההשקעות בדולר דרך IB?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
M השקעה פאסיבית מנכס דיגיטלי - יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S השקעה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 9
Gari איך למנף השקעה פאסיבית במדדי מניות? שוק ההון 5
ש השקעה פאסיבית קצת אחרת שוק ההון 3
lavi השקעה פאסיבית בין 2 מדינות - סיכוני מט"ח, אג"ח ועוד שאלות שוק ההון 12
D השקעה פאסיבית באג"ח צרכנות פיננסית 1
א אסטרטגיית השקעה פאסיבית ~ לא מתזמנת ~ פרוגרסיבית שוק ההון 8
סול אובד עצות לגבי השקעה פאסיבית בקרן השתלמות שוק ההון 25
כ השקעה פאסיבית במניות: ארה"ב, מפותחות או העולם? שוק ההון 84
P התייעצות לגבי כדאיות השקעה פאסיבית בהתחשב במעבר מתוכנן לארה"ב שוק ההון 66
Y השקעה פאסיבית וברוקרים פרטיים שוק ההון 38
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה