1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

אובד עצות לגבי השקעה פאסיבית בקרן השתלמות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י סול, ‏5/9/19.

1. סול

סול משתמש ותיק

היי כולם.
    אני רוצה להשקיע בקרן השתלמות עד לתקרת המס במדד פאסיבי מנייתי (בעוד 3 שנים מתכוון לנייד לIRA).

לצערי היום אני לא מוצא קרן השתלמות פאסיבית מנייתית בדמי ניהול סבירים.
    כמובן שקראתי את הפוסט של הסולידית בנושא בחירת קרנות ההשתלמות, בו נכתב שלבחור מדד פאסיבי שגובה מעל 0.5% דמי ניהול זאת פשוט לא עסקה טובה.
    אך מאז זמן כתיבת הפוסט עברו 4 שנים והיום המצב אחר. הקרנות של IBI נקנו על ידי הלמן אלדובי שדורשים עבורן 0.6% דמי ניהול.
    כמו כן, יש עוד קרן של אינטרגמל. הם לא ממש זמינים שמתקשרים אליהם.
    הקרן הפאסיבית של מיטב ד"ש רוצה 0.68% דמי ניהול, ואין לה קרן שמשקיעה רק במדדים פאסיביים.

אני יודע שרובכים אולי משקיעים בקרן של הלמן אלדובי (לשעבר IBI) בדמי ניהול זולים יותר, חלקכם אולי הצטרפתם דרך הקבוצה של 8200 לא מזמן בדמי ניהול אטרקטיבים של 0.3%, אך למשקיע שרוצה להתחיל להשקיע בשוק ההון עכשיו האלטרנתיבות האלה נסגרו, במיוחד כשהוא רוצה להשקיע בקרן השתלמות עד לתקרת המס.

האם כיום אין אלטרנטיבות למשקיע הפאסיבי בקרנות השתלמות יותר? האם דמי הניהול החדשים במשחק הם 0.6% ומעלה? אמרו לי שזה לא נכון :'(

אציין שלא הסכום של ה0.6% אחוז עצמו בסכום הנוכחי מפריע לי (230 שח מ37K מדי שנה) אלא מההשפעה של כניסה לשוק ההון בדמי ניהול כל כך גבוהים לעתיד, גם כשארצה להוריד עמלות כשאעבור לIRA. לדעתי יש משמעות גדולה לאיזה סכום אתה סוגר בכניסה לאורך כל ההשקעה שלך וכיצד אתה נראה מול בתי ההשקעות, כמו גם שפסיכולוגית יעזור לי פשוט "לשכוח מהתיק" ואם אצטרך להמשיך לחפש דמי ניהול זולים יותר ודיל טוב יותר- זאת תהיה התעסקות שעלולה להקשות עלי בהתעלמות ממנו.

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/19
  2. Body Solid

Body Solid משתמש בכיר

חפש בבלוג את הפוסט "פירמידת הצרכים של המשקיע".

נעם בלה בלה ו-OJD אוהבים את זה.
  3. elyasaf

elyasaf משתמש ותיק

נמצא במצב דומה לשלך
    לאחרונה (סוף סוף) רציתי לפתוח קרן השתלמות (במסלול מחקה).
    הלמן הלדובי לא הסכימו לרדת מ0.9% וכנל באינטרגמל (למרות שבשניהם יש לקרובים אלי - בת זוג וילד - קופות עם דמי ניהול
    נמוכים יותר 0.35%-0.5%)
    החלטתי לפתוח בכל זאת את הקרן בהלמן-אלדובי. מאמין (ומקווה) שעוד מספר חודשים כשיהיו בקרן
    כ 36 אלף שח (18 לשנת 2019 + 18 בתחילת 2020 ) הם יסכימו לרדת לאזור 0.5%, ובכל מקרה במהלך הזמן
    אם תפתח קבוצה עם תנאים טובים אצטרף. מבחינתי כרגע יותר חשוב לפתוח את הקרן ואני מוכן לסבול דמי ניהול
    גבוהים לזמן מסויים. תמיד אפשר להתמקח שוב או לעבור וסביר שככל שהזמן יעבור והצבירה תגדל כך יעלה כוח המיקוח שלי..

לא ממליץ וכו..
    אליסף

4. סול

סול משתמש ותיק

ונניח שאפתח קבוצה, כיצד תצטרף אם כבר הצטרפת? גם בקבוצה הקודמת של 8200 הם עושים בעיות למי שכבר היה בהלמן אלדובי בעת פתיחת הקבוצה.
    ולי בטח אין את הזמן והכלים לגייס לקוחות לחברה הזאת, שאני לא מרוצה מהיחס הנוכחי שלהם כלפי (אם כי אני מבין אותו, ועדיין).

5. elyasaf

elyasaf משתמש ותיק

הנקודה שלי היא שלי לפחות, יותר חשוב כרגע לפתוח קרן ולצבור בה כסף מאשר למצוא דמי ניהול נמוכים.
    בכל מקרה, דמי ניהול לא מובטחים לעד אף פעם - לפחות לפי מה שאני ראיתי עד כה.
    בביצה שלנו, גם אם קיבלת דמי ניהול נמוכים אתה לא יכול להיות שאנן ולא לבדוק פעם בתקופה האם
    העלו לך את דמי הניהול (ראה כל מי שהועבר מIBI להלמן ולאחר מכן העלו לו את דמי הניהול, וראה קרנות שגובות 0% דמי ניהול
    ולאחר מכן מעלות אותם..)
    ולכן, תמיד תוכל/תצטרך להתמקח וכנראה שכוח המיקוח שלך יעלה עם השנים
    אבל זה רק אני..

6. פוקהונטס

פוקהונטס משתמש רשום

אם פותחים קבוצת רכישה אני בפנים

7. סול

סול משתמש ותיק

בקבוצת ה8200 דמי הניהול הובטחו לשמונה שנים.
    הכל אפשרי אם עומדים על המקח.

עריכה: נמחק

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/19
  8. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

מנסיון עבר של כמה משתמשים פה, ארגון קבוצת רכישה על גבי פלטפורמת הפורום דרושה אישור של בעלת הבית.

סול אוהב/ת את זה.
  9. spaklotron

spaklotron משתמש ותיק

מתנצל על הניצול של השרשיר לרגע, חבל לפתוח נפרד:
    האם יש מגבלות חוקיות מה ניתן להחזיק בקרן השתלמות בניהול אישי? שמעתי איפשהו שאסור להחזיק מניות ספציפיות, או יש מגבלה מסוימת על כמויות. האם המדינה אוכפת את מה מותר ומה לא בתיק כזה?

10. סטרבו

סטרבו משתמש ותיק

הקצאת נכסים חשובה יותר מדמי ניהול.

נעם בלה בלה אוהב/ת את זה.
  11. MarketTimer

MarketTimer משתמש ותיק

לא מאמין שבמעבר ל IRA תהיה השפעה לכמה שילמת קודם. אם כן, פשוט כשאתה מנייד ל IRA תנייד לבית השקעות אחר. אתה יכול לשכוח מהקרן עד שתצבור סכום מספיק לניוד.

12. MarketTimer

MarketTimer משתמש ותיק

יש מגבלה של 10% במניה ספציפית ומגבלות על אופציות. אין מניעה להחזיק 100% בקרן סל מחקת מדד כמו VT. החברה שאצלה אתה מחזיק את הקרן אוכפת עליך את הרגולציה, על זה אתה משלם להם דמי ניהול.

spaklotron אוהב/ת את זה.
  13. minimizer

minimizer משתמש ותיק

אני לא חושב שזה נכון, התחום הזה מתנהל כמו שוק בדיוק כמו הסלולר, האינטרנט וכו'. אתה תמיד לקוח פוטנציאלי עבור בתי ההשקעות האחרים. לך על הכי זול שאתה מוצא היום ופעם בשנה שים תזכורת ביומן לעשות סקר שוק.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  14. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

אני אהיה יותר נחרץ. זה מובהק לא נכון.
    הנזק ממחשבה כזו עולה על כל יתרון בחיסכון של 0.1% על סכומים קטנים בתחילת הדרך.

Limit ו-minimizer אוהבים את זה.
  15. משה

משה משתמש ותיק

@סול מה בחרת לעשות בסוף? אני נמצא בסיטואציה דומה לשלך ומחפש קרן השתלמות פסיבית זולה ו100% מנייתית לצורך הפקדות מהעבודה.
    האם מצאת משהו מוצלח?

אשמח להמלצות גם משאר חברי הפורום.

תודה מראש

ramiv אוהב/ת את זה.
  16. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

סול, כשהיה משתמש חדש ונלהב, פתח מספר שרשורים, בכולם התייעץ על דברים מקבילים, וזה רק אחד מהם.
    השרשור שהתפתח ברצינות זה זה. הוא גם מעדכן בו מה הוא עשה, אתה יכול לקפוץ לעמוד 6 כדי לגלות.
    בסוף הוא פתח בהלמן אלדובי עם דמי ניהול של 0.6%, ועם זה הוא יישאר לבינתיים

החברות הרלוונטיות הן: הלמן אלדובי, אינטרגמל (או שמא כבר מור), ואינפיניטי. עלו טענות לאחרונה שגם לקל גמל יש מסלול סנופי, ושהוא פתוח להפקדות.
    דורש מינימום של מו"מ. תספר להם שאצל המתחרים יותר זול, ושכדאי להם להשוות....

הזכרת שיש לך קרן כעצמאי. אם היא במקום שאתה מרוצה ממנו, תבקש מהם לפתוח לך קרן גם כשכיר.
    אם לא, תשתמש בה לצורך מו"מ - תבטיח לנייד אותה, על כל הצבירה שלה, בנוסף להפקדות החודשיות, לקרן שתיתן לך את דמי הניהול הטובים ביותר.
    בסוף יהיו לך שתי קרנות, כי אי אפשר לאחד קרן של עצמאי ושכיר, אבל כשיש מעט כסף, עדיף לרכז הכול במקום אחד, כדי להשיג במו"מ מחיר טוב.

17. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

צמד לדור תגיע רחוק.
    אכן, תעשה שעה שעתיים של שוק רמלה-לוד מול
    תנסה להגיע ל0.3-0.5 לכל הפחות. ה' איתך

דור דורים אוהב/ת את זה.
  18. משה

משה משתמש ותיק

אבדוק את האופציות האלו. פתאום קלטתי שאני יכול לפתוח קרן השתלמות דרך IRA. ממה שהבנתי (עדיין לא סיימתי את סקר השוק) דמי הניהול שלהם אמורים להיות זולים יחסית.

יש סיבה שלא ללכת על IRA? אני מודע למגבלת ה10% על נייר ערך ספציפי אבל היא לא רלוונטית בשבילי.
    אם למישהו יש רשימה / לינק למקומות בהם ניתן לפתוח קרן השתלמות IRA עם פירוט של דמי ניהול ועמלות אהיה אסיר תודה.

רשמתי לפני :)

אנסה תודה

19. Mr.Tombarson

Mr.Tombarson משתמש סולידי

לפי גמלנט,
    יש את קרן השתלמות של מור שעוקב אחרי S&P500 דמי ניהול ממוצעים 2018 של 0.33% הקופה יחיסית קטנה (13 מליון).
    https://www.mygemel.net/9451_מור_השתלמות_-מניות_S&P500
    הקרן השתלמות של הלמן-אדובי מנהלת 535 מליון והדמי ניהול הממוצעים שלה הם 0.51%
    https://www.mygemel.net/2265_הלמן-אלדובי_השתלמות_מחקה_מדד_S&P500

אולי אם תתקשרו עם נתונים הם יתנו לכם את הממוצע.
    בכל מקרה אני מתכנן להתקשר אליהם שבוע הבא לקבל הצעות כדי להעביר את הקרן השתלמות שלי, אעדכן מה אקבל.

20. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

השאלה הגדולה היא כמה כסף כבר צברת בקרן ההשתלמות (לא משנה אם כעצמאי או כשכיר, אפשר לחשב הכול יחד).
    אם צברת פחות מ50K, כנראה שבשקלול עם דמי הניהול שתקבל, ועם העמלות, זה עלול לצאת יקר יותר מסתם מסלול פאסיבי.
    בין 50K ל100K זה גבולי.
    מעל 100K זה כבר יכול לצאת משתלם.
    מה שאמרתי הוא כלל אצבע, ואינו עובד תמיד, אפשר לבדוק יותר לעומק.

אם יש סכום נמוך, אפשר להתחיל במסלול פאסיבי, ולחכות שיהיה קצת יותר כסף, ובהזדמנות (למשל קבוצת רכישה) להצטרף לIRA.

צבירה נמוכה, נראה לי שיש את קל גמל שנותנים דמי ניהול של 0.3%, ואני לא זוכר כמה עמלות.
    החל מ50K נדמה לי שבמיטב דש מתחילים לעבוד איתך.
    באופן כללי, יש גם באקסלנס, בהלמן אלדובי (הייתה שם גם קבוצת רכישה לא מזמן), ובחברות נוספות.
    לדעתי לרוב החברות יש, אפשר להיכנס לגמל נט ולראות למי יש מסלול בניהול אישי או IRA, וגם מה דמי הניהול הממוצעים בו, ואז ללכת לבקש הצעה ממי שנראה אטרקטיבי.

בהחלט רעיון טוב להתקשר עם נתונים, ומה שאתה מדבר עליו הם נתונים טובים.
    רק הייתי מעדיף להשתמש בגמל נט האתר הממשלתי (סיומת gov), ולא באתר שמישהו פתח והעתיק אליו נתונים...

נשמח לשמוע!!

משה אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.