• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בETF אג"ח

Octopus

משתמש סולידי
דירוג
17
שלום לכל המלומדים.
בונה את אסטרטגיית ההשקעה שלי לכסף שאני חוסך כל חודש, וחושב על החלק ה"סולידי", שיהווה כ-30% מהכסף הנחסך (על זה עוד אתייעץ שוב בעוד כמה שבועות).

10% אמורים להיות נזילים בכל רגע, ועוד 20% אמורים להיות נזילים בטווח של כ3 שנים.
בהתחלה חשבתי להפקיד את ה-10% הנזילים בחסכון כלשהו בבנק, אבל הריבית פשוט מביכה.
אחרי הסתכלות על קרנות אג"ח שונות, חשבתי אולי על לפזר את הכסף המדובר בין קרנות בעלות מח"מ שונה.
כרעיון זה נשמע לי כיוון טוב, פרקטית אני מתקשה להבין כמה דברים:

1. ברור שככל שמח"מ הETF מתארך, התשואה עולה. מה שאני לא מבין זה איך המח"מ הנ"ל אמור להסתדר עם ייעוד הכסף שלי. אם אני משקיע בETF שהמח"מ הממוצע בו הוא 3 שנים (ניקח את VCSH לדוגמא) כי אני צריך את הכסף נזיל בעוד 3 שנים, האם זה באמת משנה? לדוגמא אדם שהשקיע בVCSH בדצמבר 2015 וצריך למכור בדצמבר 2018 יפסיד כ2.7% על ההשקעה במכירה, ויעשה 2.8%~ כל שנה למשך 3 שנים.
לעומתו אדם שהשקיע בVCIT באותה תקופת זמן, יעשה כ3.5% כל שנה ויפסיד 3%.
הרי ETF לא מחזיק בשבילך את כל האג"חים עד הסוף, כך שאין שום ערובה לתשואה המדוייקת שתעשה.
לא עדיף תמיד להשקיע באג"ח עם מח"מ כמה שיותר ארוך כדי לעשות את מקסימום התשואה בזמן שאתה משקיע?
2. ראיתי הרבה אזכורים בפורום על VCSH לדוגמא.
האם כקונטרה לפלח הנכבד של המניות בתיק לא עדיף לקחת משהו כמו VGSH שאין בו את הסיכון של חברות שיכנסו לקשיים בזמני משבר?
3. האם ה-10% הנזילים יכולים להיות גם כן מושקעים בETF אג"חים כלשהו? או שזה סתם סיכון מיותר? האם יש פתרונות אחרים טובים יותר?

באופן כללי אשמח להבין איך לגבש אסטרטגיה להשקעות מהסוג הזה שבו יש טווח זמן שבו אצטרך את הכסף.
בפלח המנייתי קצת יותר קל לי לקבל החלטות בהינתן המחשבה שאני לא יכול לבנות על הכסף הזה בזמן קרוב כלשהו.

תודה רבה!

ככל שמח"מ הETF מתארך, התשואה עולה
גם אם זה נכון, מדובר על סוף התקופה, לא על האמצע. לדוגמה, אם תקנה היום שני אג"חים, האחד עם פרעון של שלוש שנים, והשני עם פרעון של 20 שנה, מאד ייתכן שבעוד שלוש שנים, האג"ח הארוך יהיה שווה הרבה פחות.

לא עדיף תמיד להשקיע באג"ח עם מח"מ כמה שיותר ארוך כדי לעשות את מקסימום התשואה בזמן שאתה משקיע?
מח"מ ארוך יותר יתן ריבית גבוהה יותר, אבל המחיר שלו תנודתי יותר ועלול לרדת יותר, כך שההפסד עלול לעלות על תוספת הריבית. בפרט בטווח קצר.
הרי ETF לא מחזיק בשבילך את כל האג"חים עד הסוף, כך שאין שום ערובה לתשואה המדוייקת שתעשה.
נכון. כדי לקבל ביטחון יחסי, יש צורך בהחזקה עד לפרעון (עדיין קיים סיכון של חדלות פרעון, אבל אם האג"ח ישולם כסידרו, אתה יודע כמה יהיה לך בסוף (לעומת החזקה לא לפדיון, שם אתה לא יודע כמה יהיה לך כשתמכור גם אם האג"ח ישלם כסידרו).
החזקה עד לפרעון היא או בהחזקה ישירה, או באמצעות iBonds - סידרה של ETFs שמיועדת בדיוק לזה.

הערה נוספת: בהחזקה של אג"ח דולרי אתה חשוף לסיכון מט"ח. אם אתה צריך את הכסף בשקלים בשנים הקרובות, אתה עלול למצוא את עצמך עם מעט מדי שקלים.

תודה לשניכם על התגובות.
הסתכלתי על IBONDS, נראה מעניין. קראתי פה בפורום איפשהו שכ40-50% מהאג"חים שם (IBDN לדוגמא) מדורגים לא טוב (מניח שהכוונה לBBB).
שאלות המשך:
1. עד כמה משמעותי הדירוג המדובר?
איפה אפשר להבין את ההשלכות של השקעה בIBHB לדוגמא? ראיתי שאין שם דירוג A בכלל ולכן אני מניח שהתשואה גבוהה יותר?
2. האם בהתחשב במצב כרגע, לא עדיף להשקיע לדוגמא בT-BILLS של 3-6 חודשים שנותנים תשואה של כ2.1 אחוז שנתי?
לפחות עד שהעקומה תסתדר והשקעה בVCSH או VCIT תהיה פחות תנודתית? (או שלא ממש הבנתי את המצב, גם אופציה)

. עד כמה משמעותי הדירוג המדובר?
סיכון גבוה, ריבית גבוהה
איפה אפשר להבין את ההשלכות של השקעה בIBHB לדוגמא? ראיתי שאין שם דירוג A בכלל ולכן אני מניח שהתשואה גבוהה יותר?
יש להם סידרה של דירוג השקעה יותר גבוה, גם קונצרני
https://www.ishares.com/us/products/304570/ishares-ibonds-dec-2028-term-corporate-etf-fund

שים לב שזאת סידרת סולמות אג"ח
תראה כאן את כל המח"מים והסדרות
https://www.ishares.com/us/strategies/bond-etfs/build-better-bond-ladders

לא ממליץ, שוקל אחזקה

סיכון גבוה, ריבית גבוהה

https://www.ishares.com/us/products/304570/ishares-ibonds-dec-2028-term-corporate-etf-fund

שים לב שזאת סידרת סולמות אג"ח
תראה כאן את כל המח"מים והסדרות
https://www.ishares.com/us/strategies/bond-etfs/build-better-bond-ladders

לא ממליץ, שוקל אחזקה
החלוקה הסופית לא יוצרת אירוע מס בישראל של 25% על כל הקרן?!

החלוקה הסופית לא יוצרת אירוע מס בישראל של 25% על כל הקרן?!
א. לא נראה לי, המחיר נע על ציר ה 25$ (שזה נקודת ה 100 שלו), כאשר היא נפדית מקבלים 25$ חזרה
יש מחיר רכישה, ובפדיון יהיה מחיר מכירה של 25$
(אל תתפוס אותי באמיתות הנתונים)
ב. לא חושב שאם אחזיק אז אחכה לפדיון, התשואות נמוכות מאוד בשנה-שנתיים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה כל אג"ח קונצרני שנפדה מוחלף באג"ח ממשלתי עד שהקרן נפדית וכל האג"חים (המקוריים) שהיו בה נפדו

על זה בגדול שאלתי בשאלה שלי על IBDN.
גם במה שאתה שלחת, 66 אחוז מהאגחים מדורגים BBB. עד כמה זה מסוכן?
באופן כללי מעניין אותי עד כמה הדירוג הזה משמעותי, והאם לקחת דירוגי A כמשהו טוב (משבר הסאב פריים וכו')

אם אפשר לקחת את השאלות שלי לכיוון קצת יותר כללי - האם השקעה היום באג"ח ארוך היא משהו שצריך לשקול בחיוב או כדאי לחכות עד שגרף התשואות יתייצב ובינתיים לרוץ על אגחים כמה שיותר קצרים?

עד כמה זה מסוכן?
הגדרת הסיכון שאתה מחפש הינה: אחוז חודלי פרעון (default rate)
דרגות BBB שזה "זבל בריח טוב" עם חדלות פרעון של קרוב ל 5% היסטורי
לקרנות הללו יש מאות של אחזקות, חדלות פרעון של אחדות מהם לא מה שיזיזו את המחט
תגובות גלובליות או נקודתיות לסביבה שבה האג"ח "מתנהל" יכולה להטות את כל הסקטור - לטובה או לרעה

כמו שאומרים, הכל טוב, עד שלא..

אני לא הגבתי כדי להרגיע אותך אבל בכל זאת בשביל הפרופורציה, לדרגות CCC יש אחוז חדלות של מעל 20

מה שאני חושב על אג"ח זבל נכתב כאן:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/למה-בחרתי-באג-ח-זבל-קצר.5578/
(אמ;לק אני אוהב :))

לא ממליץ כמובן

גם במה שאתה שלחת, 66 אחוז מהאגחים מדורגים BBB. עד כמה זה מסוכן?
רק להבין, ארגון מסויים שזו מטרתו והוא מעסיק אנשי מקצוע כדי לקבוע את דעתם על רמת סיכון של ניירות מסויימים מדווח את ממצאיו, אבל אתה מעדיף לקבל הערכת סיכון מאנשים אנונימיים מאיזה פורום וירטואלי?
(ויסלח לי @קפה שחור שאת תשובותיו והערכותיו בפורום אני לרוב מעריך מאד, אין כאן שום אמירה אישית).

רק להבין, ארגון מסויים שזו מטרתו והוא מעסיק אנשי מקצוע כדי לקבוע את דעתם על רמת סיכון של ניירות מסויימים מדווח את ממצאיו, אבל אתה מעדיף לקבל הערכת סיכון מאנשים אנונימיים מאיזה פורום וירטואלי?
(ויסלח לי @קפה שחור שאת תשובותיו והערכותיו בפורום אני לרוב מעריך מאד, אין כאן שום אמירה אישית).
אגב, כל הדירוגים הם Lagging indicators מבחינת אחוז חודלי פרעון, אבל leading בקביעת הריבית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה בETF ממוקד אוסטרליה שוק ההון 4
E השקעה בetf שוק ההון 2
ד השקעה בETF של קרנות ריט נדל"ן 19
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20

נושאים דומים

Back
למעלה