• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הערכת שווי דירה

מה ההבדל בין שכירות לבין החלק היחסי במחיר הרכישה לפי אורך חיי הנכס?
כי מחיר הרכישה לא רלוונטי, רלוונטי שווי הנכס וכמה שכ"ד הוא מניב או יכול להניב.
או שרק כאשר יש שירות שכירות / ליסינג אז כן נכון להביא בחשבון הכנסות רעיוניות (למשל רכב)?
בגדול כן אבל רוב הדברים זה כסף קטן מול דירה.

למה ייחודי? אני חייב גם מיטה כדי לישון ומקרר כדי לשמור אוכל טרי. למה לא להתחשב בשינוי המחיר שלהם? או שרק כאשר יש שירות שכירות / ליסינג אז כן נכון להביא בחשבון הכנסות רעיוניות (למשל רכב)?

כמו שאמרת, אין השכרת מקררים כדרך חיים ולכן אין בחירה בין שתי אלטרנטיבות.
תיאורטית, הכלל נכון גם לגבי מקרר. מעשית, זה לא רלוונטי.
ברכב זה מתקרב, אבל זה לא "חזק" כמו קורת גג.
חסרים מחשבונים שמחפשים נקודת איזון בין ליסינג לבין בעלות? העקרון דומה.
ולמה אם מעולם לא שכרתי דירה נכון לכלטל הכנסה רעיונית אבל אם מעולם לא שכרתי מקרר זה לא נכון? בשני המקרים יש עלות לשימוש.

אתה מציג את זה לא נכון. אולי מעולם לא שכרת אבל בכל רגע נתון סביר להניח שצרכת קורת גג. יכול להיות שמאז ומתמיד היית בעלים של דירה. האלטרנטיבה בין שכירות לבעלות, קיימת בכל רגע נתון, מה שלא נכון לומר על אף מוצר אחר שעולה לי לראש כרגע.

הנכס וכמה שכ"ד הוא מניב או יכול להניב
זה לא בדיוק הטיעון. נטען כאן שרלוונטי "כמה חסכתי" וזה נכון גם למערוך כי אם הייתי קונה השנה הייתי משלם פחות.
לגבי רכב בבעלות יש לי הכנסה בגובה הליסינג לדעתך?

כמו שאמרת, אין השכרת מקררים כדרך חיים ולכן אין בחירה בין שתי אלטרנטיבות.
תיאורטית, הכלל נכון גם לגבי מקרר. מעשית, זה לא רלוונטי.
ברכב זה מתקרב, אבל זה לא "חזק" כמו קורת גג.
חסרים מחשבונים שמחפשים נקודת איזון בין ליסינג לבין בעלות? העקרון דומה.

אתה מציג את זה לא נכון. אולי מעולם לא שכרת אבל בכל רגע נתון סביר להניח שצרכת קורת גג. יכול להיות שמאז ומתמיד היית בעלים של דירה. האלטרנטיבה בין שכירות לבעלות, קיימת בכל רגע נתון, מה שלא נכון לומר על אף מוצר אחר שעולה לי לראש כרגע.
השאלה כלכלית לא חשבונאית. אין שום הבדל כלכלית בין שכירות לבין רכישה ופרישת העלות לאורך חיי הנכס.

לא הבנת את העקרון מאחורי הדוגמא המומצאת שלי?
ברור שהבנתי את העיקרון אבל אינו תקף בנסיבות שלי כפי שניסיתי להסביר.
האלטרנטיבה בין שכירות לבעלות, קיימת בכל רגע נתון,
כאן קבור הכלב.
מי שהאלטרנטיבה הזו לא באה בחשבון עבורו - תשואת השכירות אינה רלוונטית ואין לה אף השפעה על חשבון הבנק שלו.

השאלה כלכלית לא חשבונאית. אין שום הבדל כלכלית בין שכירות לבין רכישה ופרישת העלות לאורך חיי הנכס.

נראה לי שלא הבנת אותי.
אם אתה שוכר דירה, ואתה יכול לקנות את הדירה, זו לחלוטין שאלה כלכלית מאחר וקניית הדירה היא אחת האלטרנטיבות להשקעת אותם מיליון שקלים.

ברגע שקנית, אתה משכיר אותה לעצמך ולזה יש כל מיני יתרונות שציינתי איפשהו למעלה.
כל זה כלכלי פרופר.

מי שהאלטרנטיבה הזו לא באה בחשבון עבורו - תשואת השכירות אינה רלוונטית ואין לה אף השפעה על חשבון הבנק שלו.
בטח שכן. זה שזה לא רלוונטי לא אומר שזה לא חלופה כלכלית.
או בהקבלה אתה יכול לעבור מהוט ליס אבל בוחר שלא, זה לא אומר שאין להחלטה הזו השפעה על חשבון הבנק שלך.

כאן קבור הכלב.

אלא אם אותו אדם חי ללא קורת גג, האלטרנטיבה הזו רלוונטית עבורו בין אם הוא מכיר בה, ובין אם לא.

או בהקבלה אתה יכול לעבור מהוט ליס אבל בוחר שלא, זה לא אומר שאין להחלטה הזו השפעה על חשבון הבנק שלך.
להחלטה עצמה יש השפעה.
למספר שנקרא "תשאות שכירות" אין משמעות עבורי, ולכן איני מתעניין בו, אין לי מה לבדוק את זה חודש בחודשו או שנה בשנתה כי זה לא יתן לי שום ערך ולא ישפר את מצבי בכהוא זה.

להחלטה עצמה יש השפעה.
למספר שנקרא "תשאות שכירות" אין משמעות עבורי, ולכן איני מתעניין בו, אין לי מה לבדוק את זה חודש בחודשו או שנה בשנתה כי זה לא יתן לי שום ערך ולא ישפר את מצבי בכהוא זה.

גש מחר לבנק, פתח חשבון נוסף באותו הסניף ואליו תפקיד בכל חודש את דמי השכירות שעולה לשכור את הדירה שלך. אחרי כמה שנים יהיה שם סכום מכובד.
למעשה, אתה עושה את זה כבר היום, פשוט לחשבון הבנק הקיים שלך וזה נבלע לך בחשבון בלי שאתה מרגיש. לא חבל?

נראה לי שלא הבנת אותי.
אם אתה שוכר דירה, ואתה יכול לקנות את הדירה, זו לחלוטין שאלה כלכלית מאחר וקניית הדירה היא אחת האלטרנטיבות להשקעת אותם מיליון שקלים.

ברגע שקנית, אתה משכיר אותה לעצמך ולזה יש כל מיני יתרונות שציינתי איפשהו למעלה.
כל זה כלכלי פרופר.
הבנתי מצויין ולכן שאלתי למה לא להחיל את אותו היגיון על שאר המוצרים והשרותים בהם אנו משתמשים. התשובה לפיה מדובר במוצר "ייחודי" לא ברורה.

הבנתי מצויין ולכן שאלתי למה לא להחיל את אותו היגיון על שאר המוצרים והשרותים בהם אנו משתמשים. התשובה לפיה מדובר במוצר "ייחודי" לא ברורה.

ספר אילו מוצרים אתה שוכר ויש אפשרות לרכוש אותם ולהשכיר אותם לצד ג'?
יכול להיות שגם עבורם זה רלוונטי.

אלא אם אותו אדם חי ללא קורת גג, האלטרנטיבה הזו רלוונטית עבורו בין אם הוא מכיר בה, ובין אם לא.
תקרא בבלוג של אסף צים (מבוא לכלכלה ג)
הוא מדבר על "פרמיית הבעלות" זה בדיוק הדבר שאתה מסרב להפנים, יש אנשים שעבורם הבעלות על דירה באופן כללי
היא תוספת ערך, ויש כאלה שעבורם בעלו על דירה מסויימת היא בעלת ערך עודף.
לאנשים שונים פונקציות ערך שונות

והמשמעות? אם מחר דמי השכירות קופצים פי 3, הוא התעשר בגובה ההפרש? כוח הקניה שלו עלה בדיוק כמו עליה בכל הכנסה אחרת?
לנו יש דירה ללא משכנתא שניתן לקבל עליה שכירות x. מבחינתי יש לי הכנסה פאסיבית בגובה x שאני בוחר להשקיע בשכירות מידי חודש. אם זה יעלה פי שלושה יהיה לי 3x.
גם אם זה מעניין אותי וגם אם לא וגם אם אין לי שום כוונה לעבור, זה לא משנה, זה נתון כלכלי.

והמשמעות? אם מחר דמי השכירות קופצים פי 3, הוא התעשר בגובה ההפרש? כוח הקניה שלו עלה בדיוק כמו עליה בכל הכנסה אחרת?

אתה יודע, הוא לא באמת חייב "להעלות לעצמו את שכ"ד". הוא יכול להחליט שהוא קונה את הדירה ושם בצד כל חודש X שקלים למשך עשרים שנה.
זה חלק מבדיקת הכדאיות הכלכלית לפני רכישת הדירה. וזה חלק מהנוחות של להשכיר לעצמך.

תקרא בבלוג של אסף צים (מבוא לכלכלה ג)
הוא מדבר על "פרמיית הבעלות" זה בדיוק הדבר שאתה מסרב להפנים, יש אנשים שעבורם הבעלות על דירה באופן כללי
היא תוספת ערך, ויש כאלה שעבורם בעלו על דירה מסויימת היא בעלת ערך עודף.
לאנשים שונים פונקציות ערך שונות

מה זה רלוונטי לטענה ש"רכישת דירה משמעותה השקעת הכסף בנדל"ן מניב, גם אם זה למגורים עצמיים"?

תאר לך שאתה גר בשכירות ומשלם 50 אלף שקל בשנה.
עכשיו אתה לא עקבי.
הטיעון המקורי היה זה:
ספר אילו מוצרים אתה שוכר ויש אפשרות לרכוש אותם ולהשכיר אותם לצד ג'?
וכבר נתתי את דוגמת הרכב לפחות 3 פעמים.
וכפי שכתבתי למעלה, כלכלית אין שום הבדל בין שכירות לבין פרישת תשלום על רכישה לאורך חיי הנכס, כך ששאלת ההשכרה לצד ג' לא רק שאינה חלק מהטיעון שלך, אלא גם אינה רלוונטית.
אתה יודע, הוא לא באמת חייב "להעלות לעצמו את שכ"ד". הוא יכול להחליט שהוא קונה את הדירה ושם בצד כל חודש X שקלים למשך עשרים שנה.
אז תשווה תפוחים לתפוחים. אם אתה שם כסף עבור "שכירות רעיונית" כי זה מה שהיה עולה לך, תפחית מהסכום הזה במקביל "דיבידנד רעיוני" שהיית מקבל מהכסף שעלתה לך הדירה והיה לך בחשבון ההשקעות, אם היית מחליט לשכור דירה ולא לרכוש אותה.

בהחלט. אבל לקרוא לו "הכנסה" זו טעות, כי הכנסה במובן המקובל זה משהו אחר.
אוקי, אז בוא נחדד: אם זו הייתה דירה שאני לא גר בה שהייתי משכיר בx והייתי שוכר באותו x דירה אחרת זו כן הייתה הכנסה?
מבחינתי המצבים שקולים לחלוטין ואפילו המצב הנוכחי עדיף בהרבה כי אני חוסך את כל הoverhead של ההשכרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S הערכת שווי למשכנתא - דירה על הנייר נדל"ן 18
The Thinker הערכת שווי של עסק דיגיטלי (אפליקציית מובייל) השקעות אלטרנטיביות 16
Ron.B הערכת שווי בעלות בנכס דמי מפתח נדל"ן 12
ה ריהוט ישן - הערכת שווי אוף טופיק 10
S עזרה -למידת הערכת שווי חברות שוק ההון 11
A הערכת שווי לדירה במצב רעוע נדל"ן 38
Oracle הערכת שווי תיק מבוסס דולרים שוק ההון 5
AsherV הערכת מחיר ללפטופ יד 2 אוף טופיק 2
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
romrom הערכת מחיר דירה למשתכן ותועלת שולית פוחתת למטר נדל"ן 15
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
N הערכת שמאי נדל"ן 5
S הערכת תשואה בהלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הערכת שמאי למשכנתא נדל"ן 29
Y הערכת סיכון של אג"ח שוק ההון 7
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
S הערכת תשואות - למה ואיך? שוק ההון 3
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
Powerslave הערכת סיבולת סיכון שוק ההון 43
א הערכת ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 1
flower הערכת נכסים שוק ההון 3
ה הערכת תשואה חלופית שוק ההון 13
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
ג עליית שווי המטבע כתוצאה מקנייה - מט"ח שוק ההון 6
M מחיר דינמי בחישוב שווי RSU עם Google Sheets שוק ההון 13
י בכמה אחוזים יעלה שווי דירה בפינוי בינוי נדל"ן 19
א שווי קרנות חוץ שוק ההון 1
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
D רווח בVT לעומת שווי תיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
M שווי בית בהצהרת הון מיסים 3
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
Lunar שווי הנכס עלה, שיעור המימון ירד. למחזר מסלול קלצ? נדל"ן 5
W משמעות של שווי קרן סל שוק ההון 2
H שווי נדל"ן בחישוב שווי תקופתי נדל"ן 5
yancuk הגדרת שווי חברה שוק ההון 2
T מה המשמעות של שווי נקי צרכנות פיננסית 25
ח שווי שימוש ברכב מיסים 1
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
א האם שווי הקרן משפיע? שוק ההון 0
ש שווי מניה שוק ההון 1
ח העלת שווי הנכס שמשועבד למשכנתא נדל"ן 1