1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הערכת שווי תיק מבוסס דולרים

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Oracle, ‏20/2/19.

1. Oracle

Oracle משתמש רשום

היי,

במערכת של ORDERNET SPARK (סטנדרטי אני מניח),
    יש בפינה הימנית-עליונה משבצת שנקראת "שווי נוכחי" אשר מנסה להעריך את השווי הכולל בתיק נכון לרגע זה

שמתי לב שבזמן מסחר, בין השעות 4 ל-11, השווי מוערך לפי הדולר הרציף
    בעוד שבכל זמן אחר, השווי מוערך לפי הדולר היציג

• האם זה באמת כך? זה הגיוני להעריך כך?
    (נחוץ לי למטרת בניית גוגל-שיט שמחקה את ההגיון הזה)

ואם זה המצב,
    • באיזו שעה נקבע שער הדולר היציג בכל יום?

זה קצת מטעה כי הפערים יכולים להיות משמעותיים, אולי יש טעם להתעלם מהשער היציג לחלוטין?

2. DavidA

DavidA משתמש בכיר

מה זה משנה מה שווי התיק בכל שעה במהלך היום? אם אתה לא ״מהמר יום״ אז פשוט תיקח את השער הרציף ב 11 בערב וזהו.( שהתיק יתעדכן פעם ביום בשעה 11 אם זה כל כך חשוב. אני בכלל הייתי עושה עדכון שבועי אם בכלל).

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

15:00

Oracle אוהב/ת את זה.
  4. Oracle

Oracle משתמש רשום

לא מהמר יום, אך מנסה ליצור חלופה להתחברות לחשבון ההשקעות כך שלא משנה באיזה יום או שעה אסתכל, המידע יהיה מתואם לחלוטין לתיק

בנוסף אני בונה מנגנון שדוגם את מצבי הפיננסי על כלל אפיקיו באופן אוטומטי כדי לצייר גרף התקדמות, וכדי שזה יהיה אמין חשוב לי לצמצם כמה שיותר "טעויות נגררות"

5. DavidA

DavidA משתמש בכיר

הבנתי, בכל מקרה לקחת שער רציף של 11 בלילה של יום לפני זה יהיה מאוד קרוב לשווי הנוכחי. אם חשוב כל כך אז פשוט תלך על רציף בכל רגע.

6. roneng

roneng משתמש בכיר

ככל שתוריד את מספר הדגימות ככה תקטין את הטעות הנגררת.
    הרי גם השווי של כל נייר בדולרים משתנה כל הזמן במהלך היום. מה שחשוב זה לבדוק את שער הדולר באותו זמן שבו אתה בודק את שווי הנייר בדולרים.
    אופציה אחת זה לבדוק בסוף כל יום גם את שווי הנכסים בדולרים וגם את השער הרציף.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הערכת תשואות - למה ואיך? פינת המשקיעים ‏24/3/19
הערכת סיבולת סיכון פינת המשקיעים ‏29/8/18
הערכת נכסים פינת המשקיעים ‏14/5/18
הערכת תשואה חלופית פינת המשקיעים ‏4/11/15
מאבק בין האיחוד האירופאי לשוויץ והשפעתו פינת המשקיעים ‏27/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.