• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטקיסט צעיר - צבירת הון

עובר לעבוד בחברה גלובלית שמשלמת את רוב השכר במניות וככה דוחה מס על רוב השכר.

לא רואה כזה ביג דיל בלעשות רילוקיישן. ממה שאני מכיר אם אתה לא בתפקיד בכיר או עובר לכל החיים זה לא משתלם כלכלית. מציע שתבדוק עם אנשים בחברה שאתה עובד בה שעשו רילוקיישן. אני בדקתי ובינתיים בסיאטל לא סוגרים את החודש.

הסיבה העיקרית היא שיש רק שני מקומות בעולם שמשלמים יותר טוב מתל אביב לעובדי הייטק: סיאטל ועמק הסיליקון. בשניהם המחיה מאד יקרה.
בנוסף, אתה שבוי שלהם עד הגרין קארד. אם המעסיק מחליט לפטר אותך יש לך בערך חודשיים לאסוף את חפציך ולחזור לישראל. כך שאין יותר מדי אינטרס לתת העלאות שכר או קידום.

נערך לאחרונה ב:
מותר לי להיגעל מהאגואיסטיות בשרשור הזה?

מעניין אם היית מגיע להייטק אם היית צריך לממן את התואר בעצמך כמו החבר'ה באמריקה, בלי כספי משלם המיסים שיסבסדו לך את רובו.
עכשיו כשיש לך תואר (מסובסד) אז אתה רוצה לעבור למדינה איפה שהמיסים לא ממנים לאנשים את הלימודים.
העיקר לקחת מכל מי שאתה יכול, אבל לא לתת דבר חזרה.
אותי זה מגעיל.
סליחה.
ניסוח חריף מדי...
זה יותר מזה. העניין זה לא רק "להחזיר" את מה שקיבלת (כפי שיש בצבא מי שאומר "עכשיו תורנו"). ציונות זו לא מילה גסה. בעיניי זה עצוב שעושים חשבון כלכלי טהור בשאלה האם לרדת מן הארץ.

מדינת ישראל היא לא רק מקום נוח לחיות בו עם איכות חיים גבוהה (בצד חסרונות). במקום לכתוב מניפסט פשוט אכתוב שאני אוהב את המדינה.

רק בשביל להקדים את השאלות, האם זה אומר שאין לי ביקורת על מה שקורה בה? להיפך. האם זה אומר שאני לא מנסה לקבל החזרי מס? ממש לא. אבל אני מאושר שיש לי הזכות לחיות בה ושמח בשותפות שלי (אם זה בצבא, בכלכלה או המיסים)

מיותר לציין שזה לא סותר שפות"ש יכול להיות אדם נאצל עם מידות טובות ולב זהב שרק מחפש לעזור לכולם

סליחה על הסטת הדיון, קצת צרם לי וקשה לי לשתוק

מעניין אם היית מגיע להייטק אם היית צריך לממן את התואר בעצמך כמו החבר'ה באמריקה, בלי כספי משלם המיסים שיסבסדו לך את רובו.
עכשיו כשיש לך תואר (מסובסד) אז אתה רוצה לעבור למדינה איפה שהמיסים לא ממנים לאנשים את הלימודים.
אותי זה מגעיל.
סליחה.

להקטין הוצאות.

אם ככה, מה אתה אומר על אלו שמקבלים מהמדינה פי כמה ממה שהם נותנים?
ואלה שמנצלים את המדינה מצד אחד ומעלימים מס מצד שני?

לא יועץ מס.
אם יש לך מספיק מחלות רקע אתה יכול להוציא פטור ממס הכנסה ולקבל החזר מס רטרואקטיבי עד 6 שנים אחורה.
אתה יכול לחשוב עם עצמך על מעבר משכיר לעצמאי וכך תוכל לדחוף יותר הוצאות יום-יום להוצאות העסק שלך.
כמובן שזה לא עצות לכל אחד כי אין כאלה.

אולי אתה מתכוון לאינפלציה של מה אנשים ״צריכים״. במשכורת יומית אני קונה משאית מלאה פיתות במצריים, לא חושב שזה כח הקנייה שהיה לפני 30 שנה.
תסתכל על המחירים בסופר. אני באמת חושב שה-10 אלף של פעם זה 30 אלף כיום, במיוחד אם משווים את הנטו.

דוגמאות:
פעם קולה עלתה פחות מ-4 שקל, היום עולה כמעט 10 שקל.
פעם היית אוכל במסעדה ארוחה דשנה ב-30 שקל, היום זה 100 שקל.

לא יועץ מס.
אם יש לך מספיק מחלות רקע אתה יכול להוציא פטור ממס הכנסה ולקבל החזר מס רטרואקטיבי עד 6 שנים אחורה.
אתה יכול לחשוב עם עצמך על מעבר משכיר לעצמאי וכך תוכל לדחוף יותר הוצאות יום-יום להוצאות העסק שלך.
כמובן שזה לא עצות לכל אחד כי אין כאלה.

צריך 90% נכות בשביל זה. אם אתה לא בקטע של לשבור את הברכיים או לחלות בסרטן זה לא ממש תכנון מס מעשי ל-99.9% מהאנשים.

בנוגע להוצאות אי אפשר להכניס קניות בסופר או בגדים לעסק. אתה יכול לטעון שחדר בבית משמש אותך לעבודה ואם אתה גר נניח בדירת 4 חדרים אתה יכול לדרוש 25% מהוצאות חשמל, מים, ארנונה. אינטרנט, טלפון, משרדיות, תוכנות מקצועיות.

צריך 90% נכות בשביל זה. אם אתה לא בקטע של לשבור את הברכיים או לחלות בסרטן זה לא ממש תכנון מס מעשי ל-99.9% מהאנשים.
כן אבל ה90% האלה יכולים להיות מורכבים מכמה דברים "קלים" יותר. כמובן שעדיין זה לא פרקטי לאחוז גדול מהאכלוסיה וגם לא יכול כזה אחרת המדינה לא הייתה מאפשרת.

אם אישתו לעתיד תהיה נכה אז הוא יהיה זכאי לכמה נקודות זיכוי אם אני זוכר נכון. הוא רווק אז זה כבר יותר פרקטי

תסתכל על המחירים בסופר. אני באמת חושב שה-10 אלף של פעם זה 30 אלף כיום, במיוחד אם משווים את הנטו.

דוגמאות:
פעם קולה עלתה פחות מ-4 שקל, היום עולה כמעט 10 שקל.
פעם היית אוכל במסעדה ארוחה דשנה ב-30 שקל, היום זה 100 שקל.
קולה זה הזיות של ממשלת הריפוי. עזוב את זה. לגבי מסעדה, זה בפירוש אינפלציה אישית. תלך לאיזור תעשיה (מוסכים, לא הייטק), תאכל במסעדת פועלים המקומית, ותראה. המשכורת גם שלי וגם שלך עלתה יותר מפי 3 בתקופה שאתה מתאר (20 שנה?)

אותי זה מגעיל.
סליחה.
אני הגעתי להייטק בלי תואר, בלי מלגה, אחרי ששילמתי על קורסים פרטיים. מותר לי להיגעל מהתגובה שלך?

הסיבה העיקרית היא שיש רק שני מקומות בעולם שמשלמים יותר טוב מתל אביב לעובדי הייטק: סיאטל ועמק הסיליקון. בשניהם המחיה מאד יקרה.
מה לגבי ציריך?
אגב, לפי אתרים כמו numbeo.com אינדקס כוח הקניה במקומות שהזכרת בערך פי שתיים יותר גבוה מזה של תל אביב. האם זה לא אומר שהמשכורת לעומת המחירים בממוצע אמורה להיות פי שתיים גבוהה יותר? או שבפועל יש מוצרים מאוד זולים אבל שוליים שמורידים את הממוצע הזה ובכך מעלים את אינדקס כוח הקנייה באופן מלאכותי, ובפועל לא יותר זול לחיות שם?

נערך לאחרונה ב:
מה לגבי ציריך?
אגב, לפי אתרים כמו numbeo.com אינדקס כוח הקניה במקומות שהזכרת בערך פי שתיים יותר גבוה מזה של תל אביב. האם זה לא אומר שהמשכורת לעומת המחירים בממוצע אמורה להיות פי שתיים גבוהה יותר? או שבפועל יש מוצרים מאוד זולים אבל שוליים שמורידים את הממוצע הזה ובכך מעלים את אינדקס כוח הקנייה באופן מלאכותי, ובפועל לא יותר זול לחיות שם?

בציריך יש רק גוגל. השכר אמור להיות דומה לארץ אבל אתה מוגבל מבחינת מעבר.

מוצרים יותר זולים כמו בכל ארצות הברית אבל כמה עולה גן, בית ספר, אוניברסיטה. מה לגבי הוצאות רפואיות שהביטוח לא תמיד מכסה. בתים יקרים יותר מאשר בתל אביב גם לשכירות. ועד בית זה יחסית נפוץ שהוא 500-1000 דולר לחודש.

אל תשכח שאתה מגיע כזר על ויזה זמנית. אין דירוג אשראי וכדי לקבל דירוג אתה צריך לקחת הלוואות אפילו אם אתה לא רוצה ולא צריך.

גם צריך לאהוב את המזג אוויר. זה לא הים של תל אביב. הוא נראה מפחיד וקר כל השנה. מרכז העיר ריק (יש מלא הומלסים) והכל נסגר עד 10 בלילה. כמעט כל השנה מטפטף ובחורף זה חודשים רבים שבקושי יש יום שמש. בסתיו יש שריפות ענק ואפשר להיתקע שבועות בבית. מצד שני, טבע מטורף וסקי.

לטווח הארוך זה משתלם. ליסוע לשנים בודדות זו חוויה אבל לא אחת משתלמת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
P הייטקיסט מהפריפריה יומני מסע אישיים 34
G הייטקיסט מס' 2367, ההתחלה.. יומני מסע אישיים 22
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
ע הייטקיסט +3 יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
S ייעוץ לגבי הפרשות סוציאליות ואפיקי השקעות | הייטקיסט צרכנות פיננסית 30
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
A תיק השקעות חדש לאזרח אמריקאי צעיר שוק ההון 18
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
T מ״משתכן צעיר״ ל״מחיר למשתכן״ נדל"ן 0
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
השועל דירה ראשונה להשקעה לזוג צעיר נדל"ן 31
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
N תיקון 190 ל"צעיר" בן 37 צרכנות פיננסית 11