• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח נהג צעיר ליברה

winston

משתמש רגיל
דירוג
354
שלום,
האם למישהו משוכני הפורום, שיש לו ילדים בגיל הנהיגה, התנסה עם הביטוח היומי של ליברה? זה דבר חדש יחסית, שבו ניתן ב 30 ש"ח לבטח את הצד ג/מקיף, בעוד שביטוח החובה נשאר רגיל ומתבסס על כך שיש בו כיסוי לנהגים מזדמנים. הייתה כתבה בשבוע שעבר בנושא, ובו מצד אחד היה כתוב שחברות הביטוח לא אוהבות את הדבר הזה, אבל מצד שני חייבות להסכים לו בגלל המפקח על הביטוח. זה בעצם אומר שאם יש תאונה של הנהג הצעיר באותו היום, ביטוח החובה של הרכב אמור לכסות את החלק הזה, וצד ג/מקיף, מכוסה על ידי ליברה. זה כמובן פתח לקשיים, אבל מצד שני, הפיתרון שהם מציעים הוא נוח. מישהו התנסה? או יש לו דעה?
יונתן

כן, אני בדיוק באותו סיפור..וגם הפעלתי אותו כמה פעמים אבל גם לא סגור על העניין עד הסוף:
1. כשעשיתי ביטוח ושאלתי כמה עולה ביטוח חובה עם נהג צעיר, הצעת המחיר שקיבלתי היתה יותר מכפול אז איך פתאום הביטוח הרגיל מכסה כל נהג? מוזר.
2. בביטוח החובה יש פרק של "ספח שאלות ותשובות ופירוט בדבר סתירות. שם רשום שהנהג הצעיר ביותר הוא בן 50. האם זה חסר משמעות?

1713113677265.png

בקיצור, גם אני לא ממש רגוע בעניין הזה.

כן, אני בדיוק באותו סיפור..וגם הפעלתי אותו כמה פעמים אבל גם לא סגור על העניין עד הסוף:
1. כשעשיתי ביטוח ושאלתי כמה עולה ביטוח חובה עם נהג צעיר, הצעת המחיר שקיבלתי היתה יותר מכפול אז איך פתאום הביטוח הרגיל מכסה כל נהג? מוזר.
2. בביטוח החובה יש פרק של "ספח שאלות ותשובות ופירוט בדבר סתירות. שם רשום שהנהג הצעיר ביותר הוא בן 50. האם זה חסר משמעות?

צפה בקובץ המצורף 2419

בקיצור, גם אני לא ממש רגוע בעניין הזה.
ממה שאני זוכר, ואני לא מעודכן בחידושים האחרונים (כלומר אין לי מושג מה פותה"ש מציג), ביטוח חובה מכסה כל "מזדמן", אך כשמדובר בנהג ה"צפוי לנהוג ברכב", גובה הכיסוי יהיה בהתאם להצהרה שלך.
כלומר, אם יש לך ילד בן 17 שגר בבית והוא נוהג ברכב ועושה תאונה, אם הצהרת שהנהג הכי צעיר שצפוי לנהוג ברכב הוא בן 40, הפיצוי יהיה נמוך יותר בפרופורציה לפער בין עלות הפרמיה בפועל לעלותה כאשר הנהג הצעיר ביותר הוא בן 17.
מצד שני, אם מי שנוהג ברכב הוא בן 17 שלא היה צפוי לנהוג בו, הפיצוי יהיה בסכום המלא.

הייתה כתבה בשבוע שעבר בנושא, ובו מצד אחד היה כתוב שחברות הביטוח לא אוהבות את הדבר הזה, אבל מצד שני חייבות להסכים לו בגלל המפקח על הביטוח.
הכתבה בגלובס?https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001473396
אני לא הייתי לוקח סיכון. אם מוכחת כוונת מרמה אתה יכול למצוא את עצמך עם שוקת שבורה. למשל, הבן העלה לאינסטגרם תמונות שלו נוהג ברכב בעבר, בטרם הוצאה הפוליסה או אפילו אחריה. ברור שבמקרה כזה התשובה לשאלה, מה גיל הנהג הצעיר ביותר שצפוי לנהוג ברכב, צריכה לכלול את גיל הבן ואם לא, זו כוונת מרצה בכדי לחסוך כסף.

כמובן שאם יש עוד רכבים בבית, או שזה אוטו יקר במיוחד או שהבן קיבל רשיון תוך כדי תקופת הביטוח או שלבן יש רכב משלו, אכן לחברת הביטוח יהיה קשה יותר להוכיח כוונת מרמה.

זה שהממונה על שוק ההון אישר לליברה לשווק פוליסות מקיף וצד ג׳ בלבד, לא אומר שהוא מסכים להנחה שאין כאן כוונת מרמה (להפך אפילו, כי ליברה מחייבים אותך להצהיר שיש לך ביטוח שמכסה גם את הנהג הצעיר) וכל המהלך נועד ללחוץ על החברות האחרות להוזיל את פוליסות המקיים וצד ג׳.

מה שכתבתי בהודעה הקודמת. פוליסת החובה תכסה נהגים מזדמנים גם צעירים, והפוליסה של ליברה תיתן להם כיסוי חובה + צד ג'.
אם הנהג הצעיר גר בבית ומשתמש ברכב "דרך קבע", במקרה של תאונה יתכן ויהיו צרות עם ביטוח החובה.

מה שאתם מעלים הוא בדיוק מה שאני חושש ממנו. לשיטתה של ליברה, אין בעיה לעשות את הביטוח הזה ללא הגבלה של ימים. או פעמים. ואז להבנתי הנהג הצעיר הופך להיות צפוי והוא מזדמן, אבל מזדמן "בקביעות". בקיצור, יש לי הרגשה שעוד לא בדקו את הביטוח הזה במציאות, בתאונה אמיתית שיש בה צורך להפעיל את צד ג'. שאז חברת הביטוח שעשתה את צד ג' תגרור את זה לבית משפט בקלות. כי תגיד (בלי קשר לתמונות באינסטגרם, רק על בסיס השימוש היחסית קבוע בביטוח של ליברה), שהנהג הוא לא מזדמן.
חבל, כי אחרת, זה פיתרון ממש נוח וסביר יחסית בעלות שלו.
והשאלה היא אם שימוש של חייל, שחוזר פעם בשבוע-שבועיים נחשב שימוש מזדמן?

נערך לאחרונה ב:
יש לי שני רכבים. האחד בכלל מבוטח בליברה. לפני מספר חודשים צילצלתי לשאול לגבי נהג צעיר ואז אמרו לי שאין להם פתרון קבוע אלא שמפעילים את הביטוח כל נסיעה בביטוח יומי. לא אמרו כלום על לשנות את ביטוח החובה. אולי הפתרון הכי הגיוני למי שלא מבוטח בליברה, זה להעביר את ביטוח החובה לליברה. קשה לי לראות איך ליברה בעצמם יתנערו מתשלום כאשר נהג צעיר משלם להם על הביטוח הזמני.

מה שאתם מעלים הוא בדיוק מה שאני חושש ממנו. לשיטתה של ליברה, אין בעיה לעשות את הביטוח הזה ללא הגבלה של ימים. או פעמים. ואז להבנתי הנהג הצעיר הופך להיות צפוי והוא מזדמן, אבל מזדמן "בקביעות". בקיצור, יש לי הרגשה שעוד לא בדקו את הביטוח הזה במציאות, בתאונה אמיתית שיש בה צורך להפעיל את צד ג'. שאז חברת הביטוח שעשתה את צד ג' תגרור את זה לבית משפט בקלות. כי תגיד (בלי קשר לתמונות באינסטגרם, רק על בסיס השימוש היחסית קבוע בביטוח של ליברה), שהנהג הוא לא מזדמן.
חבל, כי אחרת, זה פיתרון ממש נוח וסביר יחסית בעלות שלו.
והשאלה היא אם שימוש של חייל, שחוזר פעם בשבוע-שבועיים נחשב שימוש מזדמן?
אין בעיה עם המקיף, ליברה צודקים (בפרמיה של 900 ש''ח לחודש, זה דיל מעולה עבורם).
הבעיה תהיה עם החובה שאינו בליברה.

יש לי שני רכבים. האחד בכלל מבוטח בליברה. לפני מספר חודשים צילצלתי לשאול לגבי נהג צעיר ואז אמרו לי שאין להם פתרון קבוע אלא שמפעילים את הביטוח כל נסיעה בביטוח יומי. לא אמרו כלום על לשנות את ביטוח החובה. אולי הפתרון הכי הגיוני למי שלא מבוטח בליברה, זה להעביר את ביטוח החובה לליברה. קשה לי לראות איך ליברה בעצמם יתנערו מתשלום כאשר נהג צעיר משלם להם על הביטוח הזמני.
זה מעניין... לכאורה התשובה שלך לנהג הכי צעיר שצפוי לנהוג ברכב שגויה, ומצד שני זה מה שלכאורה אמרו לך לעשות...
הייתי מוודא את זה מולם בכתב.
הם יכולים להתנער בקלות - לומר שמדובר בביטוח לנהג מזדמן, ולא לנהג שמשתמש ברכב באופן קבוע.

הם יכולים להתנער בקלות - לומר שמדובר בביטוח לנהג מזדמן, ולא לנהג שמשתמש ברכב באופן קבוע.
יהיה להם קשה להתנער עם ההגדרות שהם בעצמם נותנים לנהג מזדמן והאמירה שכמות הנסיעות אינה מוגבלת. במיוחד אם אכן בביטוח החובה שלהם אין אפשרות להוסיף נהג צעיר (ככה זה היה לפני מספר חודשים). ברגע שביטוח החובה בחברה אחרת, הסיכון נראה לי גדול יותר.

אין בעיה עם המקיף, ליברה צודקים (בפרמיה של 900 ש''ח לחודש, זה דיל מעולה עבורם).
הבעיה תהיה עם החובה שאינו בליברה.
נכון. התבלבלתי. הבעיה היא עם החובה. בכל מקרה קשה להעביר רק את החובה בלי המקיף. אפשרי אבל לא בהכרח שווה (לפחות ממה שראיתי עד עכשיו). בקיצור, על אף שהביטוח שלהם נראה פיתרון הגיוני הסיכון גדול מדי. אין לי שום רצון להכנס למצב שברור שחברת הביטוח תעשה בו בעיות (בשונה מהבעיות הרגילות שהיא יכולה לעשות גם שהיא לא אמורה לעשות). זאת אומרת שבמקרה של תאונה, ברור שאצטרך להאבק בחברת הביטוח.

יהיה להם קשה להתנער עם ההגדרות שהם בעצמם נותנים לנהג מזדמן והאמירה שכמות הנסיעות אינה מוגבלת. במיוחד אם אכן בביטוח החובה שלהם אין אפשרות להוסיף נהג צעיר (ככה זה היה לפני מספר חודשים). ברגע שביטוח החובה בחברה אחרת, הסיכון נראה לי גדול יותר.
איפה הם מגדירים נהג מזדמן? הם כותבים "במפורש" שהכיסוי הוא צד ג או מקיף, בהתאם לפוליסה המקורית. על כן, בביטוחית, אין שינוי בכיסוי החובה, תהא חברת הביטוח אשר תהא. פיספתי משהו אחר שכתוב?
  • למי מתאים Chik​

• איזה כיסוי ביטוחי מספק Chik?​

הכיסוי הביטוחי שמספק צ'יק לנהג הצעיר תואם את פוליסת המקור של הרכב (לא משנה באיזה חברת ביטוח הוא מבוטח). כלומר, במידה והרכב מבוטח בביטוח מקיף, יספק צ'יק כיסוי מקיף, ובמידה ולרכב ביטוח צד ג' יספק צ'יק כיסוי צד ג' בלבד
    לתנאי הפוליסה

בקיצור. נדמה לי שזה בשיטת המצליח. אישרו להם לשווק את הפוליסה הזאת. בוא נראה עכשיו נהג צעיר שנהג כמה סופי שבוע והשתמש בביטוח של ליברה למקיף ועשה תאונה, תובע את ביטוח החובה של הוריו...

איפה הם מגדירים נהג מזדמן? הם כותבים "במפורש" שהכיסוי הוא צד ג או מקיף, בהתאם לפוליסה המקורית. על כן, בביטוחית, אין שינוי בכיסוי החובה, תהא חברת הביטוח אשר תהא. פיספתי משהו אחר שכתוב?

העניין הוא שזאת פרקטיקה מקובלת בחברות הביטוח. החידוש בליברה הוא שהם מציעים את זה גם למבוטחי חברות אחרות, אבל בכל חברת ביטוח יש את הפטנט הזה של ביטוח זמני לנהג צעיר אם לפי מספר ק"מ או אם לפי ימים ואף אחד לא מבקש ממך לעשות ביטוח חובה מורחב.
עניין אחר הוא שביטוח החובה לא באמת מגביל את גיל הנהג כמו ביטוח מקיף או צד ג'. אתה מוסר מידע על מי צפוי לנהוג ברכב אבל לא מתחייב על כך בחוזה. אני מעריך שבפועל מה שיתפוס זה מה שרשום במפורש בסעיף "רשאי לנהוג ברכב". מצד שני, לא הייתי רוצה להסתבך במאבק משפטי עם חברת הביטוח.

1713166041128.png

העניין הוא שזאת פרקטיקה מקובלת בחברות הביטוח. החידוש בליברה הוא שהם מציעים את זה גם למבוטחי חברות אחרות, אבל בכל חברת ביטוח יש את הפטנט הזה של ביטוח זמני לנהג צעיר אם לפי מספר ק"מ או אם לפי ימים ואף אחד לא מבקש ממך לעשות ביטוח חובה מורחב.
פרקטיקה מקובלת לצד ג' + מקיף.
עניין אחר הוא שביטוח החובה לא באמת מגביל את גיל הנהג כמו ביטוח מקיף או צד ג'. אתה מוסר מידע על מי צפוי לנהוג ברכב אבל לא מתחייב על כך בחוזה. אני מעריך שבפועל מה שיתפוס זה מה שרשום במפורש בסעיף "רשאי לנהוג ברכב". מצד שני, לא הייתי רוצה להסתבך במאבק משפטי עם חברת הביטוח.

צפה בקובץ המצורף 2420
בביטוח חובה למיטב זכרוני, הפיצוי במקרה של תאונה יהיה פיצוי מופחת, לאור זאת שמסרת מידע שאינו אמת בנוגע לנהג הצעיר ביותר שצפוי לנהוג ברכב (להבדיל מצד ג'/מקיף בו לא יהיה כיסוי כלל).

העניין הוא שכשחברת הביטוח מבטחת אותך בחובה ובמקיף, ואז מוכרת לך כיסוי לפי יום לנהג צעיר, היא לא יכולה להתנער מזה שהיא זו שמכרה את כל הביטוחים. פה, חברת חיצונית מוכרת את הכיסוי הנוסף.

העניין הוא שכשחברת הביטוח מבטחת אותך בחובה ובמקיף, ואז מוכרת לך כיסוי לפי יום לנהג צעיר, היא לא יכולה להתנער מזה שהיא זו שמכרה את כל הביטוחים. פה, חברת חיצונית מוכרת את הכיסוי הנוסף.
היא לא מתנערת. היא נותנת כיסוי מקיף לנהג שלא היה צפוי לנהוג ברכב דרך קבע.

פרקטיקה מקובלת לצד ג' + מקיף.
ממש לא. לפני חודש עשיתי ביטוח ב AIG (לרכב השני). נותנים לך מחיר לחובה+מקיף. כשאתה שואל על נהג צעיר שיסע מדי פעם ברכב אז ממליצים לך לעשות את זה לפי ק"מ ולא לקנות חובה+מקיף יקרים יותר. זאת הפרקטיקה שאני מכיר אצל כולם. לא חושב שמישהו עושה ביטוח חובה יקר לפי נהג צעיר ואז גם משלם לפי יום או מספר ק"מ על כל נסיעה.

ממש לא. לפני חודש עשיתי ביטוח ב AIG (לרכב השני). נותנים לך מחיר לחובה+מקיף. כשאתה שואל על נהג צעיר שיסע מדי פעם ברכב אז ממליצים לך לעשות את זה לפי ק"מ ולא לקנות חובה+מקיף יקרים יותר. זאת הפרקטיקה שאני מכיר אצל כולם. לא חושב שמישהו עושה ביטוח חובה יקר לפי נהג צעיר ואז גם משלם לפי יום או מספר ק"מ על כל נסיעה.
שוב, השאלה אם הביטוח לפי ק"מ הוא גם ביטוח חובה שיתפוס במקרה של תאונה, בו הנהג הצעיר היה צפוי לנהוג ברכב. במקרה של ליברה, לפי הכתוב, זה לא המצב.
אני הייתי מברר את זה בכתב מול חברת הביטוח, כי אם אני צודק (בהחלט יתכן שלא), לא יהיה כיסוי חובה מלא במקרה של תאונה (או שתאלץ להיגרר לבית משפט).

שוב, השאלה אם הביטוח לפי ק"מ הוא גם ביטוח חובה שיתפוס במקרה של תאונה, בו הנהג הצעיר היה צפוי לנהוג ברכב. במקרה של ליברה, לפי הכתוב, זה לא המצב.
אני הייתי מברר את זה בכתב מול חברת הביטוח, כי אם אני צודק (בהחלט יתכן שלא), לא יהיה כיסוי חובה מלא במקרה של תאונה (או שתאלץ להיגרר לבית משפט).
האם היית מברר את זה עם חברת הביטוח שעושה את ביטוח החובה (לא ליברה)? ואם כן, מה היית מבקש שיהיה בכתב?

האם היית מברר את זה עם חברת הביטוח שעושה את ביטוח החובה (לא ליברה)? ואם כן, מה היית מבקש שיהיה בכתב?
אם ליברה לא נותנת כיסוי חובה, אין שום טעם לברר איתה את העניין.
הייתי שולח פנייה בכתב ושואל האם נהג שנוהג פעם ב-X שבועות או Y קילומטרים בשנה, מכוסה בביטוח החובה במקרה וגילו נמוך מהנהג שהוצהר שצפוי לנהוג ברכב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M ביטוח רכב - מי מוגדר "נהג עיקרי" כשיש זוג שחולק רכב? צרכנות פיננסית 21
א ביטוח נהג חדש צרכנות פיננסית 8
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה