• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטקיסט צעיר - צבירת הון

הוא הזכיר את סינגפור.
אני אוסיף את אוסטין, טקסס.

בטקסס הוא חוסך רק מס מדינה. הדיור יותר זול, אבל גם שם מגמת התייקרות בעקבות בריחה המונית מקליפורניה.

והשאלה שאני שואל כיצד אתם ממליצים לייצר הון גבוה יותר ? עולה לי הרבה השאלה אם כדאי לעשות רילוקיישן זמני/קבוע למדינה בה אני אוכל לחסוך הרבה יותר בגיל הצעיר עם יוקר מחיה נמוך יותר, אולי ארה"ב/סינגפור.

חסכון הכי משמעותי תקבל אם תעבור לישוב ספר כגון אחד מישובי עוטף עזה או גבול הצפון. שם תקבל הטבות מס משמעותיות ביותר ועדיין תוכל להתייצב במשרד פעם - פעמיים בשבוע במידה ותידרש.

בארה"ב לא נראה לי שתחסוך יותר מידי בטח ובטח לא באזורי הייטק של ארה"ב. במזרח אירופה תוכל לחיות טוב ובזול אם לבוס שלך לא תהיה בעיה שלא תתייצב במשרד בשלוש השנים הקרובות.

במזרח אירופה תוכל לחיות טוב ובזול אם לבוס שלך לא תהיה בעיה שלא תתייצב במשרד בשלוש השנים הקרובות.
עובד שלא מתגורר במדינת התושבות שלו מייצר כאב ראש למעסיק, גם אם אין מניעה טכנית לבצע את העבודה מרחוק.
יש לכך השלכות על ניכוי מס, זכויות עובדים ועוד.
אצל מעסיקים גדולים גם יכולים לשנות לרעה את תנאי השכר אם העובד משנה את מדינת התושבות.

קודם כל שאנשים יודו על הפריווילגיות שהם נהנים מהן ולא יקחו אותן כמובן מאליו, אחר כך יהיה אפשר לדון על מה הדרך יעילה ביותר עבורם לעשות טוב עם הכסף שהם מרוויחים.
התואר במדעי המחשב מסובסד בדיוק כמו התואר במדעי הרוח באותה אוניברסיטה.

מותר לי להיגעל מהאגואיסטיות בשרשור הזה?

מעניין אם היית מגיע להייטק אם היית צריך לממן את התואר בעצמך כמו החבר'ה באמריקה, בלי כספי משלם המיסים שיסבסדו לך את רובו.
עכשיו כשיש לך תואר (מסובסד) אז אתה רוצה לעבור למדינה איפה שהמיסים לא ממנים לאנשים את הלימודים.
העיקר לקחת מכל מי שאתה יכול, אבל לא לתת דבר חזרה.
אותי זה מגעיל.
סליחה.

להקטין הוצאות.
מותר לך להיגעל ולהתקלח בצדקנות עצמית טהרנית, ומותר לי להגיד שזו חוצפה לדעתי להטיף מוסר לבחור צעיר שסה"כ רוצה לשפר את מצבו הכלכלי במדינה שנראה שעושה הרבה כדי למנוע את זה מאנשים בגילו.
למקרה שפספסת בעלת הבית פרסמה פוסט שלם על 50 דרכים איך לשלם פחות מיסים כתגובה ל#בני_הבוזז לטענתה.
מוכן להתערב שלא התרעמת אפילו טיפה בנוגע לתוספות הסמי חוקיות והאדירות לפנסיות של אנשי הקבע המיליונרים גם ככה. וזה הרבה יותר משמעותי וקריטי למדינה מאיזה בחור צעיר שיעבור לנהריה.
ג'יזס קצת פרופורציות.

קצת יותר בגלל המעבדות
לפי ההגיון הזה, אז רפואה/ כימיה/ ביולוגיה מסובסדות כנראה יותר - בשביל חומרים וגישה למעבדות.

נראה לך ש @optimum ירשה לי לכעוס על כמה כספים הולכים לילד בלימוד הדתי/ חרדי לעומת ילד בחינוך הציבורי ?
או שיאשים אותי באגואיסטיות ושנאת האחר?

נ.ב.
גם "מידה" תומכים ברעיון של "ביטול הסבסוד" - https://mida.org.il/2013/04/07/השקר-הגדול-של-שכר-הלימוד-האוניברסיטאי/

ומתעלמים מהעובדה שאדם שמשתכר סכומים גבוהים משלמים מיסים גבוהים.
כמובן, מי שלא רוצה לשלם מיסים גבוהים מומלץ לו שישאר עם השכלה תיכונית.
אני מניח שעשור אחרי אפשר יהיה להתחיל לדבר על הפרטת התיכונים ושכל אחד יחליט אם הוא רוצה להמשיך ללמוד.
הרי לפי היהדות - אחרי גיל 13 אתה יכול לצאת לעבוד.
אז קדימה... מקסימום ההורים שלך רוצים שתעבוד כמתכנת - שישלמו.

נערך לאחרונה ב:
לפי ההגיון הזה, אז רפואה/ כימיה/ ביולוגיה מסובסדות כנראה יותר - בשביל חומרים וגישה למעבדות.
בהחלט. הטענה שכל הסטודנטים נתמכים באותה מידה. אינה נכונה. ההשקעה בסטודנט לרפואה אכן עצומה, גדולה מזו שבסטודנט למדעי המחשב וגדולה עוד יותר מאשר בסטודנט להסטוריה.
לגבי השאר אני מסכים - האפלייה לטובת החינוך הדתי היא חוצפה והטענה של הסמוטריצ'ים שזה בגלל שהם ערכיים יותר חצופה עוד יותר. גם לגבי אתרי הימין הכלכלי כבר כתבתי בפוסט הקודם.
השאלה אם צריך לסבסד מקצועות ריווחיים היא בהחלט במקומה. אם אנשים מוכנים לשלם 30K על חינוך משפטי בינוני, אין שום סיבה שהמדינה תתן חינוך משפטי מעולה ב 10K. סביר מאד שיהיו מספיק מועמדים טובים גם אם שכר הלימוד לא יהיה מסובסד.

ואז נהפוך לארה"ב שצעיר מסיים לימודים עם חוב של 100,000$ שהדרך היחידה להיפטר ממנו היא לשלם עד הסנט האחרון או לקחת אקדח ולדפוק כדור בראש.

יש משהו במדינה הזאת שעובד יחסית טוב. תשאירו את זה ככה. לא בכל דבר צריך לגעת.

ואז נהפוך לארה"ב שצעיר מסיים לימודים עם חוב של 100,000$ שהדרך היחידה להיפטר ממנו היא לשלם עד הסנט האחרון או לקחת אקדח ולדפוק כדור בראש.

יש משהו במדינה הזאת שעובד יחסית טוב. תשאירו את זה ככה. לא בכל דבר צריך לגעת.
זה כבר קיים בישראל, אלא שהמדינה החליטה להחריג את אלו שלומדים בתיכונים בהם אפשר להגיע לממוצע 113 ולהורים שלהם יש כסף לקורס פסיכומטרי ואפשרות לתת לילדיהם חצי שנה ללמוד לקראתו בלי לחץ כספי, ודווקא להם לתת השכלה גבוהה כמעט בחינם [ושלא יהיה לך ספק, גם אני וילדיי ביניהם, אבל אני לא מבין את ההצדקה לכך].

יש אינפציה. משכורת של 30-40 כיום זה בקושי ה-10 אלף של פעם.
אולי אתה מתכוון לאינפלציה של מה אנשים ״צריכים״. במשכורת יומית אני קונה משאית מלאה פיתות במצריים, לא חושב שזה כח הקנייה שהיה לפני 30 שנה.

ודווקא להם לתת השכלה גבוהה כמעט בחינם [ושלא יהיה לך ספק, גם אני וילדיי ביניהם, אבל אני לא מבין את ההצדקה לכך].
לא יודע...
אני הצלחתי ללמוד במכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי גם בלי ממוצע 113 ובלי זמן לנשום מהרגע שהשתחררתי מהצבא.
אם מישהו מוכן לשלם 20+ בשנה למכללה למנהל זו בעיה אישית שלו.

בהחלט. הטענה שכל הסטודנטים נתמכים באותה מידה. אינה נכונה. ההשקעה בסטודנט לרפואה אכן עצומה, גדולה מזו שבסטודנט למדעי המחשב וגדולה עוד יותר מאשר בסטודנט להסטוריה.
מעניין האם מישהו אי פעם תמחר את העלות "האמיתית" של תארים לפי חלוקה בין שכר, נדל"ן ותחזוקה שוטפת וחומרים.
עקב מבנה השכר של המרצים, אני מניח שעלות השכר זהה בין התארים, כמו גם עלות עצם קיום האוניברסיטה, וככל הנראה העלות המשתנה היא זניחה (שכר נקבע על פי ותק, הנדל"ן משמש לעוד דברים וגוף כלשהו כנראה תרם את ציוד המעבדה).

אני חושב שאפילו הליברנטים הגדולים ביותר הבינו שה- GI BILL הועיל והחזיר ל-ארה"ב פי כמה וכמה מעלותו.

אני זוכר סרט בערוץ 8 שהביא צילומים היסטוריים מאותה תקופה.
בני 20+ עם בני זוג וילדים שלמדו לתואר.
אוניברסיטה שהקימה אצטדיון פוטבול על הגב של מעונות (הכסף ניתן לבנית מעונות) וכו'.

אלא שהמדינה החליטה להחריג את אלו שלומדים בתיכונים בהם אפשר להגיע לממוצע 113 ולהורים שלהם יש כסף לקורס פסיכומטרי
ראוי לציין שהיא לא החריגה רק אותם, יש בישראל כ~20 מכללות מסובסדות שרף הקבלה אליהן הרבה יותר נמוך.

אולי אתה מתכוון לאינפלציה של מה אנשים ״צריכים״.

הוא קצת עף עם המספרים, אבל אינפלציה קיימת והיא הרבה יותר גבוהה מהנתון הרשמי. העוסקים בהייטקס נהנים מעליות שכר משמעותיות כל שנה וזה מאפשר להם לרוץ לפני האינפלציה. הם גם היו בין הנהנים העיקריים מהדפסת כספים של הפד בשנתיים האחרונות.

השאר במקרה הטוב עומדים במקום ובמקרה הרע נשחקים.

אני הצלחתי ללמוד במכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי גם בלי ממוצע 113 ובלי זמן לנשום מהרגע שהשתחררתי מהצבא.
אם מישהו מוכן לשלם 20+ בשנה למכללה למנהל זו בעיה אישית שלו.
ראוי לציין שהיא לא החריגה רק אותם, יש בישראל כ~20 מכללות מסובסדות שרף הקבלה אליהן הרבה יותר נמוך.
בשרשור מקביל היתה הסכמה שהמוסדות הכי טובים בארץ ללימוד מדעי המחשב הם כאלו בהם המדינה מסבסדת את הסטודנטים. אני חושב שלא יכול להיות ויכוח שהסיכוי של תיכוניסט מדימונה ותיכוניסט מרמת השרון שכישוריהם זהים להגיע למדמ"ח בטכניון אינם זהים. ככה זה בחיים במדינה קפיטליסטית וטוב שכך. את ההחלטה לסבסד את התואר הטוב ביותר דווקא למי שקיבל את תנאי הפתיחה הטובים ביותר וכנראה ילמד גם במחיר שוק, אני פחות מבין. העובדה שמסבסדים גם חלק מהסטודנטים האחרים (שגם לרובם כנראה כדאי ואפשרי לשלם מחיר שוק) היא לא הסבר בעיני.

נערך לאחרונה ב:
מעניין האם מישהו אי פעם תמחר את העלות "האמיתית" של תארים לפי חלוקה בין שכר, נדל"ן ותחזוקה שוטפת וחומרים.
מדי כמה שנים יש כתבה כזו.
לא התעמקתי בבדיקה. בהחלט ייתכן שהיא מוטה בגלל אינטרסים שונים.
ההשערה שלי היא שסטודנט למדעים עולה יותר בעיקר בגלל שבמעבדות הקבוצות קטנות.

נראה לך ש @optimum ירשה לי לכעוס על כמה כספים הולכים לילד בלימוד הדתי/ חרדי לעומת ילד בחינוך הציבורי ?
או שיאשים אותי באגואיסטיות ושנאת האחר?
לא, הוא רק יאשים אותך ביצירת אנשי-קש וניסיון להסיט את הדיון.
אתה גם לא צריך את האישור שלי לכעוס. אני לא מנהל כאן.

סבבה.
אז אף אחד לא בודק איך קוראים לך או מאיפה באת, בתנאי שאתה עומד בתנאי להתקבל למכללה/ אוניברסיטה.
וזכות האדם לנסות לשמור כמה שיותר מהשכר שלו לעצמו. בשביל זה השקיע ולמד.
כל עוד הוא פועל לפי חוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
P הייטקיסט מהפריפריה יומני מסע אישיים 32
G הייטקיסט מס' 2367, ההתחלה.. יומני מסע אישיים 22
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
ע הייטקיסט +3 יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
S ייעוץ לגבי הפרשות סוציאליות ואפיקי השקעות | הייטקיסט צרכנות פיננסית 30
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
A תיק השקעות חדש לאזרח אמריקאי צעיר שוק ההון 18
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
T מ״משתכן צעיר״ ל״מחיר למשתכן״ נדל"ן 0
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
השועל דירה ראשונה להשקעה לזוג צעיר נדל"ן 31
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
N תיקון 190 ל"צעיר" בן 37 צרכנות פיננסית 11