• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי ניהול לפוליסת חיסכון

אני מבין שזה 0.35% מצבירה וללא עמלת הפקדה.
למיטב ידיעתי זה נכון.

מה החסרונות של קופת גמל להשקעה אצלם ?
כמו שנתנו לך מעליי קישור לשרשור, תוכל לראות מה חושבים כל מיני אנשים.
לטעמי האישי אין חיסרון לקופג"ש אצלם על פני קופג"ש בחברה אחרת. אולי הצורך לאזן אם אתה לא רוצה 100% במסלול אחד....

אני רואה שיש רק אג''ח ממשלתי ישראל.
כן, התכוונתי לחלק בין הצמוד לשקלי.

דווקא היום נראה לי יותר אטרקטיבי אג'ח ארה'ב בגלל ריבית גבוהה.
נראה לי שאתה מפספס כמה דברים בהקשר של הבדלים מול דולר ושקל, אבל נניח לזה.
יש כל מיני דברים יותר אטרקטיביים. לטעמי גם יותר אטרקטיבי msci all countries worls מאשר s&p 500, אבל אין מסלול זמין כזה בקופות גמל להשקעה. בטח לא בדמי ניהול שקרובים להיות סבירים.
אם אתה רוצה גמישות במסלולים, בלי דמי ניהול מיותרים, אולי פשוט תפתח חשבון השקעות חייב במקום כל הסיפור הזה, ושם תקנה מה שאתה מבין לנכון?

נראה לי שאתה מפספס כמה דברים בהקשר של הבדלים מול דולר ושקל, אבל נניח לזה.
אשמח להסבר (או בפרטי) כנראה אני מפספס משהו באמת.

אם אתה רוצה גמישות במסלולים, בלי דמי ניהול מיותרים, אולי פשוט תפתח חשבון השקעות חייב במקום כל הסיפור הזה, ושם תקנה מה שאתה מבין לנכון?
עבור ההורים שלי אני לא חושב שכדאי חשבון השקעות רגיל. (זה המקרה שתיארתי).
עבורי זה מה שאני עושה . משקיע במניות שמחלקות דיבידנדים יציבים וגדלים בדרך כלל (לא רק מארה''ב). אני שוקל אולי להוסיף קופת גמל להשקעה מתישהו עבורי לצורך ניסיון..

אשמח להסבר (או בפרטי) כנראה אני מפספס משהו באמת.
כשנותנים לך ריבית גבוהה יותר על מטבע אחר, זה לא אומר שזה יותר כדאי.
אני מניח שאתה יכול לקבל ריביות הרבה הרבה יותר גבוהות על בוליבר ונצואלי או על ריאל איראני, אבל הערך שלהם יורד עם הזמן.
אני לא אומר שהדולר ייפול אחרי הריביות הגבוהות (כמו המטבעות ההם), רק שריבית כמספר בודד אינה חזות הכול.

אני שוקל אולי להוסיף קופת גמל להשקעה מתישהו עבורי לצורך ניסיון
קרן השתלמות יש לך כבר?
אתה משקיע גם בה בDGI (אני אישית מאמין בהשקעה פאסיבית, אבל אם אתה מאמין בDGI אולי כדאי שתממש את זה גם בקה"ש)?

איזה ניסיון זה ייתן לך בדיוק?
ניסיון עם הבירוקרטיה של הגופים הישראליים?
אתה לא משקיע שם בעצמך, רק ממלא טפסים ובוחר מסלול. איזה ניסיון כבר אפשר לצבור מזה? במיוחד אם יש לך כבר תיק השקעות חייב.....

DGI בקרן השתלמות: מכת מיסוי, בלי היתרונות של DGI ועם כל שאר החסרונות של שוק ההון.
אז מה עושים בד"כ משקיעים שמאמינים בDGI בחשבונות פטורים?
הופכים להיות משקיעים פאסיביים? אינטרגמל, IBI וכאלה?
הולכים על IRA (כשיכולים)? ואם כן, מה עושים בו? מחפשים דווקא מניות צמיחה בשביל יתרונות המיסוי? או כמו שמקובל כאן IWDA וEIMI וכאלו? או שאולי איזשהו תיק ממונף יותר?
או שאולי פשוט (כמו רוב האוכלוסיה) לוקחים את מה שהסוכן מציע? o_o

אני סתם סקרן.....

כשנותנים לך ריבית גבוהה יותר על מטבע אחר, זה לא אומר שזה יותר כדאי.
אני מניח שאתה יכול לקבל ריביות הרבה הרבה יותר גבוהות על בוליבר ונצואלי או על ריאל איראני, אבל הערך שלהם יורד עם הזמן.
אני לא אומר שהדולר ייפול אחרי הריביות הגבוהות (כמו המטבעות ההם), רק שריבית כמספר בודד אינה חזות הכול.
נכון . התייחסתי לדולר כאל מטבע הכי חזק בעולם.

קרן השתלמות יש לך כבר?
כן. לא IRA עד עכשיו. אולי בעתיד אעשה זאת. בכל מקרה דיבידנדים של מניות מארה''ב אי אפשר לקבל פטור ממס בIRA רק של ישראליות ואני פחות משקיע בישראליות.

אז שקל הכי חזק בעולם ?
לא יודע לגבי "בעולם", אבל כרגע יש הפרש לא קטן בריביות (לטובת הדולר) ואני לא רואה שהשקל מתרסק.
אם באמת הדולר יותר "חזק" מהשקל, והריבית הדולרית גבוהה מהשקלית, למה אין נהירה המונית משקלים לדולרים?

אגב, אני לא באמת יודע את התשובה או מה יקרה למטבעות האלה בעתיד. אני רק אומר שרבים וטובים (ועשירים) ממני בטוח שמו לב להפרש הריביות, ועדיין השקל נשאר יציב יחסית.

אז מה עושים בד"כ משקיעים שמאמינים בDGI בחשבונות פטורים?
אני בקרן השתלמות מנוהלת מחקה מדד מחוסר אלטרנטיבה טובה יותר וזה לא עניין של "אמונה ב-DGI" אלא עניין של "צורת חשיבה שמתאימה ל-DGI".

היית נניח משקיע בקרן אריסטוקרטים אירופאית שצוברת?
השקעה בקרן שמכילה את המילה "דיבידנד" בהקשרים שונים היא נחותה בצורה משמעותית מהשקעה במדד הרחב ולא מספקת את היתרונות של השקעה ב-DGI כך שזה לא עוזר לי.

@DorA ולמה לא להשקיע במניות דיבידנד ישראליות? אאל"ט אין מיסוי על דיבידנדים ישראלים בira

@DorA ולמה לא להשקיע במניות דיבידנד ישראליות?
לזה התכוונתי כשאמרתי שאין חלופה - אין אפילו מניה אחת כזו (חברה שמגדילה ואז מקטינה את הדיבידנד או שאינה מגדילה אותו בכל שנה היא לא מניית דיבידנד בהקשר של DGI).

לזה התכוונתי כשאמרתי שאין חלופה - אין אפילו מניה אחת כזו (חברה שמגדילה ואז מקטינה את הדיבידנד או שאינה מגדילה אותו בכל שנה היא לא מניית דיבידנד בהקשר של DGI).
ואם היו לך ישראליות שעומדות בקריטריונים, או לחילופין לא היית משלם מס על אמריקאיות, זה בכלל רלוונטי בקרן השתלמות?

הרי בקרן השתלמות גם ככה הכסף של הדיבידנדים לא יכול לשמש למחיה שוטפת, וגם ככה זה יחסית "רחוק מהעין" בהקשר של מכירה בנפילות. אז מה כן היה יכול להיות היתרון בDGI שם?

אלא עניין של "צורת חשיבה שמתאימה ל-DGI".
מסכים מאוד.
אני השתכנעתי שאני לא הולך להשקיע בDGI דווקא כשקראתי טקסט שכתב דעת בעצמו.
הוא תיאר שם צורת חשיבה שלא אופיינית לי, אבל אני מכיר אנשים שיותר יתחברו אליה. עניין של אישיות....

ואם היו לך ישראליות שעומדות בקריטריונים, או לחילופין לא היית משלם מס על אמריקאיות, זה בכלל רלוונטי בקרן השתלמות?
זה היה אידאלי.
הרי בקרן השתלמות גם ככה הכסף של הדיבידנדים לא יכול לשמש למחיה שוטפת, וגם ככה זה יחסית "רחוק מהעין" בהקשר של מכירה בנפילות. אז מה כן היה יכול להיות היתרון בDGI שם?
זה מאפשר להגדיל חשיפה למניות על חשבון האג"חים (תחשוב קרן השתלמות עם הפקדות מקסימליות במשך 30-40 שנה שמושקעת בתיק 100% מנייתי - זה חתיכת סכום גבוה שלא בטוח שמשקיעי המדדים יוכלו להסתכל עליו נחתך בחצי במהלך משבר בשווקים אם אין להם החזקה אג"חית לקראת הפרישה).

זה מאפשר להגדיל חשיפה למניות על חשבון האג"חים (תחשוב קרן השתלמות עם הפקדות מקסימליות במשך 30-40 שנה שמושקעת בתיק 100% מנייתי - זה חתיכת סכום גבוה שלא בטוח שמשקיעי המדדים יוכלו להסתכל עליו נחתך בחצי במהלך משבר בשווקים אם אין להם החזקה אג"חית לקראת הפרישה).
כן, אבל אני מדבר על קרן השתלמות, ואני מדבר על ההבדל בין לקנות בה מניות DGI לבין לקנות בה מדד מניות.
גם משקיעי המדדים שמים 100% מניות בתיק הפטור. ואני מדבר עליו, לא על החייב.

אז להם יש אג"ח בתיק החייב, ולך יש מניות DGI, למה זה משפיע על קרן ההשתלמות?

DGI בקרן השתלמות: מכת מיסוי
אם כבר פיתחת את היכולת לזהות מניות טובות, למה לא לבחור מניות צמיחה בקרן ההשתלמות, ודווקא כאלו שמחלקות מינימום דיבידנד?
או אולי מניות של חברות יציבות, שלאורך שנים קונות מניות של עצמן במקום לחלק דיבידנד?
פשוט תהפוך את הקריטריונים שאתה מתייחס אליהם בדיבידנד, ואת שאר הקריטריונים שמעידים על יציבות וחוסן וכאלו, תשאיר אותו הדבר.

תיק 100% מנייתי
אגב, יש גם משקיעי מדדים שמשקיעים כך.

אם כבר פיתחת את היכולת לזהות מניות טובות
אני לא חושב שזאת היכולת שמשקיע DGI מפתח
אבל לכל צד יכולה להיות הגדרה אחרת ל"טובות"
לאחד המניה טובה אם היא יציבה במשכורת שהיא מחלקת
לאחר טובה המניה שהחברה מייצרת ערך מספיק שמחירה עולה והיא מביאה תוצאות טובות
לאחרים - טוב הוא שצריך להתעסק כמה שפחות
בכל מקרה, אני מבין מה @DorA טוען , המיסוי הוא עקב אכילס של DGI ומדד אמריקאי גם ככה מכיל כ 85% מניות שמחלקות דיבידנד (לא רצוף) אז הפיזור מרכך את הצורך לבחור אותם אחת אחת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ MTF מחקה DAX - דמי ניהול אפס ? שוק ההון 0
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
M אתר שמשווה קרנות השתלמות מחקות S&P דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 0
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב דמי ניהול גבוהים בביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M דמי ניהול בפנסיה לעובדי מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G דמי ניהול בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן כספית איילון - דמי ניהול נמוכים, מה הקאץ'? שוק ההון 12
T האם בקרנות מחכות יש דמי ניהול בשכבות? שוק ההון 5
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים