• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דילמה בנושא זוגיות

לא ביקשתי פתרון ולא הבנתי למה אתה כ"כ מתעצבן בהודעה שלך.
לא בקשת פתרון, בקשת את דעתנו, ולדעתי זה מוזר ומטריד שגם בעידן הנוכחי שבו השוויון בין המינים מהווה הנחת יסוד מקובלת עדיין זה תמיד אותו צד ש" הקריירה מאוד חשובה לו" ותמיד אותו צד ש" קריירה לא מעניינת אותו כל כך". אותי במצבך כן היה מעניין לעצור ולתהות שנייה למה זה ככה.

מעבר לכך ביטאתי את דעתי - אישתך תפגע באופן בלתי הפיך בקריירה שלה כך שהתלות הכלכלית שלה בך תלך ותגדל עם הזמן ותלווה אותה הרבה מעבר לזמן שבו תטפל בילדים ולמעשה עד לסוף חייה, שלא לדבר על המשמעויות הקטסטרופליות מבחינתה במקרה של פרידה. על המשמעות של הסיטואציה ליחסים האישיים בנכם באמת שאין לי כל יכולת להגיד מילה.

לא בקשת פתרון, בקשת את דעתנו, ולדעתי זה מוזר ומטריד שגם בעידן הנוכחי שבו השוויון בין המינים מהווה הנחת יסוד מקובלת עדיין זה תמיד אותו צד ש" הקריירה מאוד חשובה לו" ותמיד אותו צד ש" קריירה לא מעניינת אותו כל כך". אותי במצבך כן היה מעניין לעצור ולתהות שנייה למה זה ככה.

מעבר לכך ביטאתי את דעתי - אישתך תפגע באופן בלתי הפיך בקריירה שלה כך שהתלות הכלכלית שלה בך תלך ותגדל עם הזמן ותלווה אותה הרבה מעבר לזמן שבו תטפל בילדים ולמעשה עד לסוף חייה, שלא לדבר על המשמעויות הקטסטרופליות מבחינתה במקרה של פרידה. על המשמעות של הסיטואציה ליחסים האישיים בנכם באמת שאין לי כל יכולת להגיד מילה.
אם אתה טוען לשוויון בין המינים, למה אתה מקטין אותה בתור אשה שלא מודעת להשלכות "הקטסטרופליות" של מה שהיא רוצה לעשות?

קריירה לא מעניינת אותה כ"כ (פחות), גידול ילדים כן.
אבל מדובר רק בגיל בי"ס ועוד אין לכם ילדים. כלומר, לפחות 7 שנים מעכשיו. זה מספיק זמן להתארגן על רזרבות שיתאימו לירידה במשרה שלה.
בסך הכל תהיתי איך זה עובד כי אני לא מגיע מבית כזה (שני ההורים עובדים), והבית שלה כן (אמא לא עובדת ואבא כן)
אמא כן עובדת, רק בלי לקבל תשלום...לא עייפה מלהזכיר את זה בכל שרשור רלוונטי.
אני מניחה שאתם עוד הולכים לשוחח על זה לא מעט, אולי תבדוק את האפשרות להתארגן על עבודה מהבית שתאפשר לה לא לרדת בהיקף השכר?
אני חזרתי לבית וטיפלתי בעסק שלנו ובנוסף עבדתי שליש משרה כמנהלת ישוב קהילתי (שדרש ממני פעמיים בשבוע להגיע לישוב בשעות הערב, כשבעלי כבר חזר מהעבודה, והשאר מהבית שכלל טלפונים ומיילים). זה איפשר לי להרוויח לפחות כמו קודם אם לא יותר.

זה תמיד אותו צד ש" הקריירה מאוד חשובה לו" ותמיד אותו צד ש" קריירה לא מעניינת אותו כל כך". אותי במצבך כן היה מעניין לעצור ולתהות שנייה למה זה ככה.
זה לא תמיד ככה. אצלנו למשל, הקריירה לא ממש חשובה לאף צד אבל גידול הילדים כן. לרוב, זה אכן "אותו צד" שהקריירה לא מעניינת אותו. אבל מי אתה שתתהה?! אם לה זה מתאים, סבבה. היא מבינה את ההשלכות בדיוק כמוך ועדיין, מתאים לה.
למצוא דווקא בבלוג הזה עידוד לחיי עבדות (שנקראים גם קריירה) זה קצת מוזר לי.
אם @unrealx לא מוטרד כלכלית ולא מרגיש לא טוב עם זה, אז אין בעייה. זו החלטה משותפת ושלהם בלבד.
והעובדה שאין ילדים רק מאפשרת להיערך יותר טוב ונכון למציאות הזו, בכפוף לכל שינוי מציאות או תפיסה שיבואו בעתיד.

נערך לאחרונה ב:
אם אתה טוען לשוויון בין המינים, למה אתה מקטין אותה בתור אשה שלא מודעת להשלכות "הקטסטרופליות" של מה שהיא רוצה לעשות?
יקירי, אתה החלטת לבקש את דעתם של משתתפים אנונימיים בפורום אינטרנטי בהתלבטות אישית אינטימית. אני כותב את דעתי. קח את דעתי או לא-ממש לא משנה לי.

דעתי בנושא היא מאוד פשוטה-
1. ההחלטה להפחית משרה בצורה ניכרת לתקופה ארוכה מביאה לפגיעה ניכרת בסיכויים להגשים קריירה משמעותית ומתגמלת גם הרבה אחרי שהילדים כבר מזמן לא צריכים טיפול והשגחה. יכול כל אחד לקבל את ההחלטה הזאת, אך כדאי שלא יחייה באשליות שמדובר ב"פסק זמן" של מספר שנים שלאחריו יקפוץ מחדש על הרכבת. אחרי 10 שנים הרכבת בדרך כלל כבר מזמן נסעה.
2. מעבר להשלכה של ההחלטה על כלל ההכנסה של משק הבית הרי שבמקרה של פרידה לצד שהחליט להתמקד בגידול הילדים יש כאן באופן ניכר השלכות יותר קשות מלצד שהחליט להתמקד בקריירה ובהגדלת הכנסתו.
3. במקרים רבים ההחלטה הזאת היא לא נטולת אלטרנטיבה ובהחלט ניתן לשאת במשותף בנטל כך שהקריירה של שני ההורים לא תפגע באופן לא הפיך בשלב גידול הילדים.
4. לי באופן אישי יותר מתאים לגדל את ביתי בסביבה בה מטלות הבית וגידול הילדים מתחלקות שוויונית מאשר בסביבה בה האבא בעבודה בשביל להביא כסף והאמא מבשלת בבית, אבל זה ברמה האישית ויעשה כל אחד מה שמבין.

קריירה זה סתם מיתוג לעבודה :)
מדוייק!
החוכמה היא להרוויח בלי לעבוד הרבה אחרת למה אנחנו אצל הסולידית?.. :)

וברצינות, זה ככ אינדבדואלי
יש הורים יותר מעורבים שהזמן עם הילדים ממלא את חייהם. בעיניי גידול הילדים הוא ההיילייט של החיים.
ויש שקמלים מלהיות יותר מדי בבית ועדיף שיפתחו קריירה ויגיעו מבסוטים הביתה.

העיקר לפעול מבחירה ולא ממה שנחשב בחירה טובה יותר

בסוף זה הרגשה של כל אחד ואם האישה חושבת שזה מה שטוב לה אז כנראה זה מה טוב גם לך (כי לא נראה לי שטוב לך לקבל אישה שמרגישה שהיא מזניחה את הילדים כי היא לא איתם וזה מה שהילדים ירגשו ג"כ כי זה מה שמשדרים להם).
אני ספציפי גר באזור שבו אני יכול לרשום את ילדי לצהרונים וזה יעלה לי יותר זול מלהכין להם ארוחת צהריים כל יום (הצהרון עולה 50 ש"ח חודשי) ובכול אופן אני חוזר הביתה כל יום להוציא את הילדים חוץ מילדה אחת שמורה אמרה שמחינה חברתית יותר טוב לה שתהייה בצהרון אז נמצאת יום כן יום לא.
ומצד שני יש לי גיסה ששלחה את התינוק בין חודש למטפלת מ- 7.30 עד 17 כדי שיהיה לה קרירה, בעיני זה הזוי אבל אני מבין שאנשים חושבים אחרת ממני
בסוף זה רגשות וברגשות כל אחד מרגיש אחרת ואין מה לעשות.
בכול אופן אני לא מרגיש שזה פוגע לי בהכנסה בצורה משמעותית.

ומצד שני יש לי גיסה ששלחה את התינוק בין חודש למטפלת מ- 7.30 עד 17 כדי שיהיה לה קרירה, בעיני זה הזוי אבל אני מבין שאנשים חושבים אחרת ממני
אני רק אציין שאחיך ואשתו החליטו את זה ולא "גיסתך".
אחיך היה יכול לעזוב את העבודה/לרדת באחוז משרה אבל הוא העדיף לשים את התינוק בגיל חודש אצל מטפלת כדי שזה לא יפגע לו בקריירה.

אנחנו ככה. מרוצים ממש.
לצורך ההרחבה, בתחילת הדרך, אני עבדתי פחות, לאפשר לאשתי להתקדם בכיוון שרצתה. כיום זה בדיוק ההיפך.
לנו זה מתאים, כמובן אינדיווידואלי בהתאם לאנשים ועיסוקם.

אנחנו מקווים שנוכל לתכנן (וגם לעמוד בתוכניות) שכל יום אחד מאיתנו יעבוד מהבית ויבלה עם הילד/ים.
כמובן שבחופשת הלידה שלה היא כנראה תהיה (קצת) יותר דומיננטית, אבל בהסדר הזה כנראה לא נצטרך להפקיר את הילד בידי מטפלת בזמן שאנחנו עובדים.

נערך לאחרונה ב:
ההחלטה להפחית משרה בצורה ניכרת לתקופה ארוכה מביאה לפגיעה ניכרת בסיכויים להגשים קריירה משמעותית ומתגמלת
ההחלטה לא להפחית משרה בצורה ניכרת לתקופה ארוכה מביאה לפגיעה ניכרת בסיכויים להגשים גידול ילדים משמעותי ומתגמל.

@amit (סורי, לא מצליח לצטט...) -
ברור שהילדים לא יגדלו את עצמם. האפשרות שהורה אחד יפחית ל50% או ששני הורים יפחיתו ל75% משרה שוות בסופו של דבר מבחינת "זמן האיכות" של גידול ילדים.
ועל השאלה כמה "משמעותי ומתגמל" אבא שרואה את הילדים גג שעה ביום אף אחד לא מדבר...

אני רק אציין שאחיך ואשתו החליטו את זה ולא "גיסתך".
אחיך היה יכול לעזוב את העבודה/לרדת באחוז משרה אבל הוא העדיף לשים את התינוק בגיל חודש אצל מטפלת כדי שזה לא יפגע לו בקריירה.
קודם כול אתה צודק.
דבר שני זה גיסי וגסיתי לא אחי

מה אני מפספסת..?
עד כמה ואם קריירה עלולה להפגע *באמת* (לטווח ארוך) אם הורה מוריד אחוזי משרה?

במקומות בעולם הגיעו למסקנה שיום עבודה קצר פורה יותר מיום עבודה ארוך.
לתחושתי הדילמה רלוונטית למקומות עבודה מסוימים, או שאני טועה?

אנחנו מקווים שנוכל לתכנן (וגם לעמוד בתוכניות) שכל יום אחד מאיתנו יעבוד מהבית ויבלה עם הילד/ים.
בתור מישהו עם תינוק בן 9 חודשים זה לא באמת ריאלי. אתה לא יכול לשלב עבודה + להיות עם תינוק (גם מעבר לכמה חודשים הראשונים של החופשת לידה לאישה). תינוקות צריכים מבוגר כל הזמן לידם שיעסיק אותם ואי אפשר לעשות את זה גם שעובדים מהבית. היתרון היחיד זה שאם אתה עובד מהבית אתה יכול לקחת מטפלת לפחות שעות כי אתה חוסך זמן נסיעות והתארגנות לעבודה.

ה אני מפספסת..?
עד כמה ואם קריירה עלולה להפגע *באמת* (לטווח ארוך) אם הורה מוריד אחוזי משרה?
הכל שאלה של מה העבודה, כמה מפחיתים ולמשך כמה זמן.

מכאן והלאה ובהתייחס לשאלה המקורית הכל משחק ב"נדמה לי" - דובר על הפחתה לחצי משרה, על תקופה ארוכה גם אל תוך תקופת בית הספר ועל מקצוע "מבוקש" שדורש תואר אקדמי. הנסיון מלמד- קשה מאוד להתקדם משמעותית במעלה ארגון כשעובדים בחצי משרה, זה להתחרות עם שתי ידיים קשורות מאחורי הגב. הניסיון עוד מלמד-ההתקדמות המשמעותית בקריירה מבוצעת ב-10-15 שנים הראשונות, אח"כ זה בעיקר שימור השגים.

צרפי את שני אלה ביחד ותגיעי למסקנה שלך.

שוב, כל החלטה לגיטימית, אבל עדיף להבין מראש את ההשלכות.

אתרום את תרומתי לדיון המעניין.

לאשתי ולי חשוב מאוד לבלות זמן עם הילדים – לשחק, ללמוד, להקשיב, לשוחח ופשוט להיות יחד. להשקפתנו השנים הראשונות ובמיוחד השנה-שנתיים הראשונות מאוד חשובים בתהליך ההתפתחות הרגשית של תינוק/ת. אני סבור שזה מאוד מאוד קשה לנהל שתי קריירות אינטנסיביות במקביל לגידול ילדים.

לכן, כשבתי הבכורה נולדה, רעייתי יצאה לחופשת לידה ארוכה של שנה. זה היה מאוד (!) מאתגר כלכלית מכיוון שעשיתי דוקטורט (כלומר שכר/מלגה נמוכים יחסית למשכורות משרה מלאה) אבל היינו מוכנים לעשות את הפשרות הנדרשות על מנת לאפשר זאת.

לאחר כשנה הכנסנו את הבת לגן ואשתי חזרה לעבוד במשרה מלאה. אולם לאחר חודשיים חלה תפנית - בעקבות בעיות בריאותיות של בתי ובהמלצת רופאים, נאלצנו להוציאה מהגן ולהשאירה בבית. אשתי ירדה ל 2/3 משרה (יומיים בשבוע בבית עם הבת), אני ירדתי ל 80% משרה (יום אחד בשבוע בבית בעבודה הראשונה שלי), סבא/סבתא תרמו עוד יום-יומיים בשבוע וחברה הכי טובה של אשתי היתה אצלנו עם הילדה בערך יום אחד כל שבועיים. כך זה נמשך עוד שנה וקצת והמחיר הכלכלי היה כבד. מצד שני, הבעיות הבריאותיות חלפו כלא היו וזה כמובן היה שווה לנו הכל.

למה אני מספר לך את כל זה? ראשית – לפעמים נסיבות החיים מאלצות אותך לקבל החלטות בניגוד לתכניותך ולכן מכיוון שעדיין אין לך ילדים נסה לא להטריד את עצמך יותר מידי בעניין. שנית – גם אם ההחלטה שתקבלו תהיה מאתגרת כלכלית, זה עדיין אפשרי אם שני בני הזוג מוכנים לפשרות הנחוצות.

בלידת הילד השני והשלישי שוב אשתי לקחה שנה חופשת לידה. הפעם זה היה בחו"ל ואני ממש חייב לציין שאף גבה לא הורמה וזה בכלל לא נראה מוזר בעיני כמה אנשים בסביבה, כפי שחווינו בישראל. הסיבה היא שכאן בכלל לא מקובל לשלוח ילד למשפחתון/מטפלת בחצי שנה-שנה לאחר הלידה, הרבה פעמים אף מעבר לכך. גבות כן יורמו אם מישהו ישלח תינוק למשפחתון בגיל 3-4 חודשים (וזו משימה כמעט בלתי אפשרית למצוא משפחתונים שמוכנים לטפל בתינוקות בגיל כזה).

היום הילדים השני והשלישי עדיין בגן, אנחנו שולחים אותם לגן 3 ימים בשבוע. כל אחד מאיתנו נמצא איתם יום אחד בבית. זה יותר קשה מלעבוד (באמת) אבל אני ממש מאושר על שיש לנו את האפשרות הזו.

אני חושב שזכית ושאתה בר מזל כי כפי שציין @איש ירח מעלי, אין תחליף להשגחה הורית. כמובן שצריך לקבל החלטה מושכלת בהתחשב בפגיעה הפוטנציאלית בקרן הפנסיה וקרן השתלמות של בת הזוג.

הפעם זה היה בחו"ל ואני ממש חייב לציין שאף גבה לא הורמה וזה בכלל לא נראה מוזר בעיני כמה אנשים בסביבה, כפי שחווינו בישראל. הסיבה היא שכאן בכלל לא מקובל לשלוח ילד למשפחתון/מטפלת בחצי שנה-שנה לאחר הלידה, הרבה פעמים אף מעבר לכך. גבות כן יורמו אם מישהו ישלח תינוק למשפחתון בגיל 3-4 חודשים (וזו משימה כמעט בלתי אפשרית למצוא משפחתונים שמוכנים לטפל בתינוקות בגיל כזה).
מעניין.
מי מבין ההורים בדרך כלל יורד באחוזי המשרה ולוקח את התפקיד, הגבר או האישה?
או שאין הפרדה כזו ושני בני הזוג לרוב יורדים באחוזי המשרה?

לכן, כשבתי הבכורה נולדה, רעייתי יצאה לחופשת לידה ארוכה של שנה. זה היה מאוד (!) מאתגר כלכלית מכיוון שעשיתי דוקטורט (כלומר שכר/מלגה נמוכים יחסית למשכורות משרה מלאה) אבל היינו מוכנים לעשות את הפשרות הנדרשות על מנת לאפשר זאת.
בדיוק מהסיבה הזו אצלי זה היה הפוך. בגלל שעשיתי תואר שני ואחר כך דוקטורט, אני זו שנשארתי בבית עם הילדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס דילמה אישית בנושא צדקה אוף טופיק 51
Y דילמה על דירה למגורים ל-2-4 חדרים נדל"ן 7
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
R השקעה בפיפלביז - דילמה השקעות אלטרנטיביות 2
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
R דילמה לימודית ותעסוקתית. התפתחות אישית 7
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
P דילמה נקודתית על רקע הירידות צרכנות פיננסית 19
C שוב דילמה לגבי תואר וכו' התפתחות אישית 9
Buffett דילמה תעסוקתית התפתחות אישית 49
G דילמה בנוגע לכביסה. אוף טופיק 23
F דילמה לשינוי קונספט בביטוחים פנסיוניים צרכנות פיננסית 47
1337justme עמלות גבוהות בקנית קרנות זרות - דילמה שוק ההון 5
N דילמה בעניין קרן השתלמות שכיר צרכנות פיננסית 5
M דילמה חדשה. שוק ההון 67
E דילמה לגבי כסף זמין שוק ההון 15
A ברית מילה - דילמה לגבי המתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
P דילמה טפשית בגלל מדד שלילי צרכנות פיננסית 8
amidar דילמה פסיכולוגית עקב הפרשי שערי מטבע. שוק ההון 61
ש דילמה לגבי ביטוח מנהלים או פנסיה שוק ההון 14
עומר דילמה פנסיונית צרכנות פיננסית 16
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 0
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
Z כמה שאלות בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ שאלה כללית בנושא משכנתא נדל"ן 7
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
A שאלה בנושא הצהרת הון מיסים 3
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13

נושאים דומים

Back
למעלה