דילמה בנוגע לכביסה.

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י GunnerWSM, ‏5/9/19.

1. GunnerWSM

GunnerWSM משתמש ותיק

אהלן,
    אז כאמור מהפוסטים האחרונים שלי לאחרונה עברתי דירה (לבד), ויש לי כרגע דילמה קטנה בנוגע לכביסות.
    אני בן אדם מאוד היגייני שנחרד מחיידקים, ומנסה להבין מה השיטת פעולה הטובה ביותר שלי. כמובן בגלל שאני בן אדם אחד יש כמות יחסית קטנה של כביסה ומנסה להימנע מלעשות כביסה רק עם איזה 4 בגדים....
    האם באמת צריך לכבס מגבות תחתונים גרביים מצעים על 60 מעלות בשביל לחסל את החיידקים? מהתוויות שבדקתי דווקא על כולם רשום 30C. האם כביסה על 60 מעלות לא תהרוס אותם? כמובן על דברים אלו פחות מפריע לי שטיפה יתכווץ או הצבע טיפה ידהה, אבל לא מעוניין שייהרסו לגמרי.
    בנוגע לחולצות ומכנסיים וכל השאר אני מתכוון לכבס על 30C הכל ביחד, האם אי הפרדה בין צבעים וסוגים שונים אמור לגרום נזק גם בטמפרטורה כזו? ג'ינסים, טי שרטים ג'קטים מכנסי ריצה וכ'ו... מבחינת צבעים אז הרוב צבעים כהים, חלק יותר בהירים (אין לבנים בכלל.)
    יש אולי איזה תוסף לכביסה מבחינת חיסול חיידקים שאפשר להוסיף וככה אוכל לשים הכל בכביסה אחת?
    תודה מראש

2. adamshalev

adamshalev מודרטור

קצת אוף טופיק - אתה יודע שעודף הגיינה מוביל לחסינות נמוכה יותר לזיהומים?
    וגם ממה אתה מפחד בדיוק? החיידקים שעל החולצה שלך הם לא אלו שיפגעו בך, הם כבר על הגוף שלך.

לגבי הכביסה - הגענו למצב המזעזע של 1-2 מכונות ביום (2+3 נפשות). כאשר אני מפעיל כביסה אני זורק הכל פנימה ושם על 40. לא מעניין אותי חיידקים על הבגדים (מזכיר שאני עם 3 שקי מחלות בבית) מעניין אותי שהלכלוכים ירדו מבלי להרוס בגדים שיותר רגישים לחום, ואני ממש לא הולך למיין את הכביסה לפי מה שרשום בתווית. השרדות החזקים.

3. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

נראה לי ששווה לדבר על זה במקום על כביסה, לא?
    אתה חרד מכל חיידק בעולם או מחיידקים מסויימים? תוכל לפרט איזה חיידקים ממש מפחידים אותך?
    אתה מודע לזה שחלק נכבד ממה וממי שאתה זה חיידקים. אם תחסל אותם, תחסל את עצמך.
    אמור מעתה- חיידקים הם חבריי האהובים ורעיי למסע :>
    מכון דוידסון מספר לך על קצה המזלג על החיים בצוותא עם החיידקים החמודים

4. GunnerWSM

GunnerWSM משתמש ותיק

נכון, אבל לפי מה שאני מבין דווקא בדברים כמו מגבות, תחתונים וגרביים עניין החיסול חיידקים יותר קריטי.. לפחות מהמדריכים הבסיסיים לכביסה שקראתי השבוע
    ברור אני מכיר ביולוגיה בסיסית. כוונתי שאני יותר שומר, נגיד אין מצב שאוכל בלי לשטוף ידיים, בשירותים ציבוריים ביציאה אפתח את הדלת עם נייר טואלט ביד כדי לא לגעת בידית D:

5. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

זה החיידקים שלך, חבר :) הם כל הזמן איתך בתוך ועל פני הגוף. אין לאן לברוח.
    בכל מקרה, אני כן מכבסת מצעים, מגבות, תחתונים וגרביים ב-60 מעלות. אולי זה הרגל (בצעירותי היה נהוג להרתיח אותם ב-90 מעלות) ואולי בגלל שאני לא מכבסת רק לעצמי. אני גם מפרידה בין הפריטים- גרביים ותחתונים הולכים יחד, מצעים לחוד ומגבות לחוד- אבל אני יכולה להרשות לעצמי כי יש מספיק כמות כביסה בזמן סביר.

6. Fitch

Fitch משתמש בכיר

הכל ב30 מעלות. אין צורך ביותר.
    זה גם יותר מהיר וחסכוני בחשמל מכל תכנית אחרת.

7. wake_up

wake_up משתמש ותיק

אני לא מפרידה בכלל (אין לי בגדים לבנים, יש לי בהירים וכהים), הכל ב-40 מעלות, תכנית מהירה (30-40 דקות) והכל בסדר, כבר שנים.

רק אם יש לך משהו ממש עדין, אז עדיף לכבס אותו ביד (עם "שמפו טקסטיל").

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/19
  8. Delver

Delver משתמש ותיק

מה ש"עושה את העבודה" בנקיון הבגדים זו אבקת הכביסה, הטמפרטורה היא אפקט מסייע.

אם אתה רוצה בגדים נקיים, 30 מעלות + אבקת כביסה ומרכך לפי ההוראות זה אחלה להכל (למעט כתמים קשים במיוחד).
    בגדים "ידניים" או רגישים בתכנית מתאימה - delicate.

רצוי להפריד כהה/בהיר כדי שהבגדים הבהירים לא ייצבעו בכהה, אדום "מסוכן" במיוחד לבגדים בהירים.

אם אתה רוצה להשמיד חיידקים - לא יודע, זו לא ממש הפואנטה של הכביסה.

9. GunnerWSM

GunnerWSM משתמש ותיק

אני חושב שאלך בינתיים על הכל בנגלה אחת על 40 מעלות, בתקווה שלא יפגע בבגדים וייתן לי קצת יותר ראש שקט בנוגע לבקטריות למיניהם.

עוד שאלה ברשותכם - לפני שאני משתמש במכונה הזו לראשונה (שכאן כבר שנים ושירתה כנראה המון אנשים), אני רוצה לנקות אותה טיפה בפנים.
    מה דעתכם על השיטה שראיתי באחד מהאתרים - לשים חומץ בתא של המרכך ולהפעיל את המכונה ללא תכולה על 90 מעלות?

10. adamshalev

adamshalev מודרטור

דרך מצויינת........... לתת לבגדים שלך ריח של חומץ.

11. yossik

yossik מודרטור

רצוי לקרוא את המלצת היצרן.

12. AIML

AIML משתמש ותיק

קרדית אבק הבית, עש הבגדים, פיטריות למנהם ( שפשפת, בהרת השמש, עובש) דברים שאוספים בגן (כינים, תולעים) ומחלות עם הדבקה חוזרת או איום להדבקת בני הבית - כולם מצדיקים חיטוי בגדים. איך זה כבר שאלה קשה יותר.
    התשובה שמועדפת עלי היא השמש, ולו רק בגלל שאין לי מייבש. השמש ידועה כמחטא רישמי (וגם גורמת לצבעים מסויימים לדהות). במקרים קיצוניים (ילד, גן) מכניסים את הפריט החשוד לשקית אטומה (קשר חזק ) ומשאירים כמה שעות או אפילו ימים בשמש.
    מי שמחפש תחביב נחמד יכול לבנות תנור שמש לסטריליזציה.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  13. AIML

AIML משתמש ותיק

מכבסים סמרטוט (או מגבת מלוכלכת מאד או מגבת עם עובש) עם אקונומיקה בתא הסבון -- תגלגל בשביל למצא באיזה ריכוז.
    הפחדנים שלא סומכים על השטיפות עושים אחכ עוד כביסה עם אותו סמרטוט (או אחר) ובלי כלום בתא הסבון.
    לא בריא למכונה, לא בריא למגבת, לא בריא לסביבה, ומאד מאד לא בריא לעובש ולשאר הצרות אותם אתה רוצא להרוג.

14. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

אז איך אנחנו חיים ובריאים בלי חיטוי הבגדים? יותר חשוב מערכת חיסונית בריאה בגוף מאשר חיטוי ומי שמפחד מחיידקים עלול "להתמכר" לאנטיביוטיקה ואקונומיקה (להכחדת חיידקים בתוך ומחוץ לגוף) כך שהמערכת שלו מוחלשת.
    צודק, שכחתי ממנה :)
    כשעבדתי ביונקיה ברפת היינו מחטאים את הכלובים שהתפנו ע"י הרמת הגג שלהם למשך כמה ימים לצורך חיטוי שמש.
    אבל אנשים שגרים בעיר, ללא מרפסת או עם מרפסת מקורה, לא יכולים להיעזר בזה.

15. adamshalev

adamshalev מודרטור

הרבה זמן היינו בלי מייבש ועכשיו עם - זה משנה חיים. מומלץ בחום.
    אני לא יודע כמה מייבש מטפל בפטריות או שאר הדברים שציינת, אבל תולעים וכינים זה לא יעזור, בפרט תולעים זה שאלה אך ורק של בידוד הילדים אחר מהשני והדברים שהם מכניסים לפה. או לתת ורמוקס.

16. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

מתעלם לרגע מכל נושא החיידקים, כי כמו שכבר אמרו אם תקרא קצת תגלה שאין איך להתחמק מהם ואפילו תגלה שכמה ק"ג מהם חיים בתוכך.

לגבי הכביסה - אני גר לבד כבר 5 שנים. שם את הכל (מכופתרות של עבודה, מכנסיים מחויטים, מגבות, סדינים, ג'ינסים, טישירטים,שורטס, גרביים, תחתונים - הכל) ביחד ואף פעם לא קרה שום דבר רע. אני באמת לא מבין מה גורם לאנשים לבזבז זמן על הפרדת כביסה. בדירה הקודמת הייתי שם הכל על 40 מעלות, בדירה הנוכחית יש לי מכונה עם תכנית של 30*30 (כלומר 30 מעלות ל30 דקות), והכל יוצא נקי.

לגבי ניקוי מכונה - חומץ וסודה לשתייה על מכונה ריקה אחת לכמה זמן עזרו לי להאריך מאוד את חיי המכונה הקודמת, מומלץ גם לנקות את הפילטר אחת לכמה חודשים (אני מנקה אחת לחצי שנה)

17. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

נא לא להכניס את הילד לשקית אטומה.

tdc, Tim_Duncan, adamshalev ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  18. yossik

yossik מודרטור

כמוך כמוני, הכול בנגלה אחת - זבנג וגמרנו. לא מפריד צבעוני ולבן רק טי שרטים חדשות שעוברות כביסה ראשונית ביד כי הן אכן מאבדות מעט מצבען בהתחלה.

19. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

לא ולא, השילוב יוצר סתירה ביניהם ולכן פעולת הניקוי חלשה
    לעומת זאת, חומץ בלבד לצורך הסרת אבנית וחיידקים מהמכונה זה מצויין (הריח של החומץ מתפוגג מהר ולכן אפשר להיות אדישים אליו).

Fitch ו-Benjamin Willard אוהבים את זה.
  20. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

שאלה טובה. אני גדלתי בקיבוץ והיתה מכבסה לכולם. כשהיינו מביאים את הכביסה, היינו צריכים להפריד לאיזה 20 תאים שונים וכנראה משם התרגלתי ליצור הפרדות. אני חושבת שאבקות הכביסה היום הן מאד עוצמתיות ולכן אפשר באמת לכבס בטמפרטורה נמוכה והכל ביחד. זה סתם דוחה אותי לכבס תחתונים עם חולצות.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.